MENÜ

Demokrasi Mitingi

Demokrasi Mitingi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Demokrasi Mitingi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Demokrasi Mitingi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.106 Demokrasi Mitingi haberi bulunmuştur.

Demokrasi Mitingi Haberleri

Ankara Garı önündeki terör saldırısının yeni görüntüleri ortaya çıktı

Ankara Garı önündeki terör saldırısının yeni görüntüleri ortaya çıktı

Ankara Garı önünde 10 Ekim 2015'te meydana gelen, 100 kişinin yaşamını yitirdiği ve Türkiye tarihine "en kanlı terör eylemi" olarak geçen saldırının yeni görüntüleri ortaya çıktı. AA'nın ulaştığı görüntülerde, saldırıyı gerçekleştiren DEAŞ mensubu iki teröristin, Ankara Garı'nın önünde bekleyen kalabalığın arasına karışarak, üzerlerindeki bombayı infilak ettirdikleri anlar yer aldı.

9.10.2019Gündem
Gar saldırısı için 349 bin TL tazminat

Gar saldırısı için 349 bin TL tazminat

Ankara'da 10 Ekim 2015’te Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi için toplananlara yönelik olarak DEAŞ’ın gerçekleştirdiği saldırıda can veren Tekin Arslan’ın ölümüne ilişkin olarak İçişleri Bakanlığı, maddi ve manevi tazminat ödemeye mahkûm edildi.

9.07.2019Gündem
Ankara Garı terör saldırısı davasında gelişme

Ankara Garı terör saldırısı davasında gelişme

Ankara Garı önünde 10 Ekim 2015'te yaşanan ve 103 kişinin yaşamını yitirdiği terör örgütü DEAŞ saldırısına ilişkin davada, dosyaları ayrılan firari 16 sanığın yargılanmasına başlandı.

8.11.2018Gündem
Ankara Garında hüzünlü anma

Ankara Garı'nda hüzünlü anma

Ankara Tren Garı önünde 10 Ekim 2015 tarihinde düzenlenen terör saldırısında hayatını kaybeden 103 kişi, ölümlerinin 3'üncü yıl dönümünde gar önünde düzenlenen törenle anıldı.

10.10.2018Gündem
Terör saldırısında travma tazminatı

Terör saldırısında travma tazminatı

Ankara Gar Meydanı’nda terör örgütü DEAŞ’ın canlı bomba saldırısından psikolojik olarak etkilenerek travma yaşayan Mehmet Görücü’ye 5 bin TL tazminat ödenmesine karar verildi. Kararda, Görücü’nün yaralanma ya da maddi zararı olmadığı belirtilerek “Terör eylemlerine şahit olan vatandaşların hayatları boyunca çektikleri ve çekecekleri üzüntünün, acı ve buhranın daha büyük sıkıntılara yol açacağı hususu yadsınamaz” denildi.

16.09.2018Gündem
3 yıl sonra Almanyada miting

3 yıl sonra Almanya'da miting

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, 27-29 Eylül tarihleri arasında yapacağı Almanya ziyareti kapsamında Avrupa’da yaşayan Türklerle de bir araya gelecek.

13.09.2018Gündem
Hukuk devletini yine takmadılar

Hukuk devletini yine takmadılar

Türkiye’de aralarında çok sayıda çocuk ve sivillerin de bulunduğu 42 binden fazla insanı katleden terör örgütü PKK, yıllarca rahat bir şekilde at oynattığı Almanya’da 1993 yılında şiddet eylemlerini artırdı.

6.11.2017Dünya
Kucağıma üç bacak koydular

Kucağıma üç bacak koydular

İki yıl önce Ankara’daki gar katliamında bir bacağını kaybeden Cafer Altun, patlamadan sonra kucağına konulan üç bacakla hastaneye kaldırıldı. Öldü sanılıp hastanenin morguna konulan Altun, nabzının attığı fark edilince hayata döndürüldü. Bütün zorluklara rağmen pes etmeyen Altun öğretmen olarak göreve başlamayı bekliyor.

9.10.2017Gündem
HDP’den ‘adalet ve vicdan’  mitingi

HDP’den ‘adalet ve vicdan’ mitingi

HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, Türkiye’nin barışa ihtiyacı olduğunu söyleyerek, "Bütün yaşadıklarımız, bu acıların bu katliamların, kaosun, şiddetin, kutuplaştırmanın sebebi barış için birlikte yaşayamıyor oluşumuzdandır. Türkiye hakları hangi kimlikten ve inançtan olursa olsun demokratik, eşit özgürlükçü bir yaşamı hak ediyor" dedi.

17.09.2017Gündem
HDP’nin Diyarbakırdaki mitinginde yoğun güvenlik önlemi

HDP’nin Diyarbakır'daki mitinginde yoğun güvenlik önlemi

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) Diyarbakır’da düzenlediği, ’Adalet, Vicdan ve Demokrasi’ mitingi başladı. Yoğun katılımın olduğu miting için Diyarbakır polisi olağanüstü güvenlik önlemleri aldı.

17.09.2017Gündem
HDP mitingine izin çıktı

HDP mitingine izin çıktı

HDP'nin Diyarbakır'da pazar günü yapacağı 'Vicdan, Adalet ve Demokrasi' mitingine Valilikten izin çıktı.

14.09.2017Gündem
Gar katliamı anmasında gerginlik

Gar katliamı anmasında gerginlik

Ankara'da geçen yıl meydana gelen ve 102 kişinin yaşamını yitirdiği, 391 kişinin de yaralandığı bombalı terör saldırısının yıl dönümünde, hayatını kaybedenleri anmak için Ankara Garı önünde toplanmak isteyen gruplara polis müdahale etti. Müdahaleler sırasında 60 kişi gözaltına alındı. Polis saldırının gerçekleştiği tren garına giden yolları da kapattı.

10.10.2016Gündem
O fotoğrafa hâlâ bakamıyorum

O fotoğrafa hâlâ bakamıyorum

Ankara’da 10 Ekim gar patlaması sonrasında saldırının sembol fotoğraflarından biri, kızlarını kaybeden Çevik çiftini gösteren kareydi. İzzettin Çevik ve saldırıda yaralanan eşi Hatice Çevik, bir yıl sonra, yaşadıkları dehşeti Şanlıurfa’daki evlerinde anlattı.

9.10.2016Gündem
Meclis açıldı

Meclis açıldı

TÜRKİYE Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) yeni yasama yılı başladı. Meclis açılışında Cumhurbaşkanı Erdoğan Meclis'e gelişinde milletvekilleri protokol kapısında kendisini karşıladı. Erdoğan, bekleyenlerle tek tek tokalaştı ve kısa süreli sohbet etti. Erdoğan yaptığı açılış konuşmasında "15 Temmuz'da yaşananları oyun, tiyatro, film diyerek küçümsemeye çalışanlar oldu. Her kim ki, 15 Temmuz'a amasız, fakatsız darbe diyemiyorsa, lanetleyemiyorsa o da darbe girişiminin bir parçasıdır, en azından gönüllü bir destekçisidir" dedi. Yenikapı ruhunun korunması gerektiğini belirten Erdoğan "Türkiye'nin ve Türk milletinin vatanı, özgürlüğü söz konusu olduğunda tek ses, tek nefes olduğunun örneği olan Yenikapı ruhunun korunması hepimizin görevidir. Meclisimizin yeni yasama döneminde Yenikapı benzerinin tekrarlanacağına inanıyorum" diye konuştu.Erdoğan Fırat Kalkanı için de şunları söyledi: "Cerablus'tan başlayarak bu operasyonlar bu bölgede 5 bin kilometrekare büyüklüğünde bir güvenli bölge temin etmektir. Böylece terör ve mülteci sorunu çözüme kavuşacaktır."

1.10.2016Gündem
O sözlerden sonra ilk kez sahnede

O sözlerden sonra ilk kez sahnede

Geçen 7 Ağustosta İstanbul Yenikapı’da düzenlenen demokrasi mitingi için "Kesinlikle darbeye karşıyım ama böyle bir şovun içinde bulunmayı tercih etmiyorum" demesiyle gündeme gelen, sırasıyla İstanbul ve Bursa konserleri iptal olan Sıla, İzmir’de sevenlerinin karşısına çıktı.

1.10.2016Magazin
Sıla sahnede

Sıla sahnede

Geçen 7 Ağustosta İstanbul Yenikapı’da düzenlenen demokrasi mitingi için "Kesinlikle darbeye karşıyım ama böyle bir şovun içinde bulunmayı tercih etmiyorum" demesiyle gündeme gelen, sırasıyla İstanbul ve Bursa konserleri iptal olan Sıla Gençoğlu, İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda konser Verdi.

1.10.2016Magazin
Cem Yılmaz ile Ebru Şallı arasında neler oluyor

Cem Yılmaz ile Ebru Şallı arasında neler oluyor?

Sinan Akçıl’dan yeni ayrılan Ebru Şallı ile Cem Yılmaz’ın birlikte çekilen fotoğrafları medyaya bomba gibi düştü. Onlar ‘arkadaşız’ dese de ikiliye yakın kaynaklar ‘her an her şey olabilir’ diyor.

21.08.2016Magazin
Sılanın dikenli yolları

Sıla'nın dikenli yolları

Keyifsiz olduğu gözlenen Sıla, çıkışta olay yaratan Demokrasi Mitingi açıklamasıyla ilgili soruları yanıtsız bıraktı.

21.08.2016Magazin

Yazar Sonuçları

‘IŞİD değil PYD ateş açıyor’

GAZİANTEP Havaalanı’nda muazzam bir hareket.

29.08.2016

Saldırılar hepimizedir

CHP liderlerine dönük kaçıncı saldırıdır bu...

25.08.2016

Cerablus operasyonunun kodları

BÜYÜK Cerablus operasyonu için tüm hazırlıklar tamamlanmıştı.

22.08.2016