MENÜ

Demir Kilise

Demir Kilise ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Demir Kilise haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 402 Demir Kilise haberi bulunmuştur.

Demir Kilise Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Öcalan-Demirtaş arasında liderlik mücadelesi var

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Öcalan-Demirtaş arasında liderlik mücadelesi var'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ortak canlı yayında açıklamalarda bulundu. İmralı’dan HDP’ye çağrıyı değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Öcalan ile Demirtaş arasında liderlik mücadelesi olduğunu söyledi.

20.06.2019Gündem
Bayramı İstanbulda geçirecekler için 10 rota

Bayramı İstanbul'da geçirecekler için 10 rota

Dokuz günlük bayram tatili başladı, bayramlaşmaya veya tatile gidenlerin ardından İstanbul boşaldı. Oysa bu şehir dünyanın en önemli turistik kentlerinden biri! Hazır sokaklar boşalmışken kentin tadını nasıl çıkarabileceğimizi farklı disiplinlerden gelen İstanbullulara sorduk.

6.06.2019Seyahat
Anadolu Ajansından iki kitap

Anadolu Ajansı'ndan iki kitap

Anadolu Ajansının Afrika ve kıtadaki ülkeler hakkında yapmış olduğu özel dosya çalışmaları 'Yükselen Afrika' adıyla , Türkiye'de yeni teknolojinin sağladığı imkanlar ve tekniklerle ülkenin dört bir yanından çekilen fotoğraflar ise 'Gökyüzünden Türkiye' adıyla kitapta toplandı.

13.08.2018Kitap Sanat
İstanbul’da dizilerin vazgeçilmez adresi: Balat

İstanbul’da dizilerin vazgeçilmez adresi: Balat

İstanbul’un en eski yerleşim yerlerinden biri olan Balat’ı gezerken kendinizi çekilen bir filmin ortasındaymış gibi hissedeceksiniz. Zaten son dönemlerde Balat, en çok ‘Çukur’ dizisiyle anılıyor ve yerli turist akınına uğruyor. Rengarenk evleri, sıcacık insanları, her köşesindeki tarihi yapıları ve eski İstanbul’u yaşatan atmosferiyle büyüleyen bir semt Balat. Peki bu şirin semtte nereleri gezmeli, neler yapmalı? İşte size Balat gezi rehberi…

13.02.2018Seyahat
Bildiğiniz kilisenin bilmediğiniz detayları

Bildiğiniz kilisenin bilmediğiniz detayları

Restorasyon sonrası yeniden ibadete açılan Balat Sveti Stefan Kilisesi’ni, rehber ve seyahat yazarı Saffet Emre Tonguç’la gezdik. Sadece din adamlarının girebildiği bölümden bodrum katına kadar her yeri fotoğrafladık, her bir ikonanın hikâyesini dinledik.

Demir Kiliseye ziyaretçi akını

Demir Kilise'ye ziyaretçi akını

Uzun süredir restorasyonu süren ve 7 Ocak’ta ibatede açılan Demir Kilise ziyaretçi akınına uğruyor. Hem yabancı hem de Türk birçok kişi Demir Kilise’yi ziyarete gidiyor. Öyle ki Demir Kilise’yi ilk hafta 2 bin kişi ziyaret etti.

16.01.2018Seyahat
Bir haftada 2 bin kişi ziyaret etti

Bir haftada 2 bin kişi ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov ile çok sayıda Türk ve Bulgar yetkilinin katılımıyla geçtiğimiz pazar günü ibadete açılan, Haliç'teki Demir Kilise olarak bilinen Sveti Stefan Kilisesi'ne ziyaretçiler yoğun ilgi gösteriyor.

14.01.2018Gündem
Erdoğan Bahçeliyi Beştepeye davet ettim dedi, görüşme tarihi belli oldu

Erdoğan 'Bahçeli'yi Beştepe'ye davet ettim' dedi, görüşme tarihi belli oldu

AK Parti grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu birliği, beraberliği zedeleyenler bilsinler ki artık bu kervanın samimi yolcuları değildir. Bu trenden düşenler kusura bakmasınlar düştükleri yerde kalırlar" dedi. Erdoğan, Bahçeli'nin açıklamalarına ilişkin, "Ben Sayın Bahçeli’nin dün yaptığı açıklamayı çok önemli görüyorum. Destek kararı için şahsım, partim ve milletim adına şükranlarımı sunuyorum. 2019 seçiminin yerli ve milli olanlarla, ipi başka mahfillerin elinde bulunanlar arasında geçeceği açıktır" diye konuştu. Erdoğan grup toplantısının ardından yaptığı açıklamada ise, "Hayırlı olan işte yavaş davranmamak lazım. Bahçeli'yi davet ettim, yanıt bekliyorum" dedi. İki lider yarın saat 16.00'da Beştepe'de buluşacak.

9.01.2018Gündem
Demir Kiliseden dünyaya mesaj

Demir Kilise'den dünyaya mesaj

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin restore ettiği, dünyada demir iskelet üzerine inşa edilmiş tek kilise olan Haliç’teki Stevi Stefan Kilisesi (Demir Kilise) törenle ibadete açıldı.Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım, Bulgaristan Başbakanı Borisov, Bulgar Ortodoks Kilisesi Patriği, Bulgaristan Baş Müftüsü, Fener Rum Patriği ve Hahambaşı kurdeleyi birlikte kesti. Erdoğan, ”Böyle bir dönemde, böyle bir açılışın yapılmış olmasını, uluslararası topluma çok önemli bir mesaj olarak değerlendiriyorum” diyerek özetle şunları söyledi:

7.01.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Boğaziçi Üniversitesi çıkışı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Boğaziçi Üniversitesi çıkışı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesi mezunları programında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan Boğaziçi Üniversitesi ile ilgili olarak, "Bu ülke ve bu milletin değerlerine yaslanamadığı için küresel bir marka haline gelme çabalarında da hedeflerine tam manasıyla ulaşamamıştır Dünyanın en iyi üniversitelerinde eğitim görmekle yerli ve milli duruş sahibi olmak birbirinin zıddı değildir" dedi. Erdoğan, "Buradaki hocalarımız, nereye kadar pergellerini açıyorlar? Belli bir fikrin savunucusu olanlara kapıyı aç. Belli bir fikrin savunucusu değilse kapıyı kapat. Bu mu özgürlük? Çünkü eğitim öğretim kurumlarının bu noktada kefeni yırtması lazım. Ehliyet, liyakat kimse onun girmesi lazım" diye konuştu.

7.01.2018Gündem
Demir Kilise açıldı

Demir Kilise açıldı

İstanbul Balat’ta bulunan Sveti Stefan Kilisesi, (Demir Kilise) 7 yıl süren restorasyon çalışmalarının ardından bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov'un katılımıyla açıldı.

7.01.2018Gündem
Demir Kilise nerede İşte Demir Kilise’nin tarihi

Demir Kilise nerede? İşte Demir Kilise’nin tarihi

Uzun bir süredir restorasyon sürecinde olan Demir Kilise, ibadete açıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) katkılarıyla 2011 yılından başlayan restorasyon kapsamında Demir Kilise'nin yüzde 90'ı elden geçirildi. Peki Demir Kilise nerede?

7.01.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Demir Kilise’nin açılışında açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Demir Kilise’nin açılışında açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Demir Kilise’nin açılışında yaptığı konuşmada şu mesajları verdi:Biz inancı ve kökeni ne olursa olsun herkesin özgürce ibadetini yapabilmesini devletlerin sorumluluk alanında olduğuna inanıyoruz. Türkiye restorasyon alanında son derece birikimli ve tecrübeli bir ülkedir. Bulgaristan’daki tarihi vakıf eserlerinde tamire ihtiyaç olduğunu görüyoruz. Demir Kilise’de olduğu gibi bu onarımları birlikte yapabiliriz. Demir Kilise’nin restorasyonunda emeği geçenleri tebrik ediyorum.

7.01.2018Haber
Restorasyonu tamamlanan Demir Kilise açıldı

Restorasyonu tamamlanan Demir Kilise açıldı

İstanbul Balat’ta bulunan Sveti Stefan Kilisesi, (Demir Kilise) 7 yıl süren restorasyon çalışmalarının ardından bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla açıldı. Açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Böyle bir dönemde bu açılışın yapılıyor olmasını uluslararası topluma verilmiş çok önemli bir mesaj olarak değerlendiriyorum" dedi.

7.01.2018Gündem
Demir Kilise yarın açılıyor

Demir Kilise yarın açılıyor

İstanbul Balat’ta bulunan Demir Kilise’nin (Sveti Stefan Kilisesi) restorasyon çalışmalarının tamamlanmasının akabinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde 7 Ocak 2018 tarihinde açılışı gerçekleştirilecek.

6.01.2018Gündem
Açılışa hazır

Açılışa hazır

YEDİ yıllık restorasyonun ardından Tayyip Erdoğan ve Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov’un katılımıyla 7 Ocak Pazar günü yeniden açılacak olan ve ‘Demir Kilise’ olarak bilinen Stevi Stefan Kilisesi’nde tüm hazırlıklar tamamlandı.

4.01.2018Gündem
Demir kilise pazar günü açılıyor

Demir kilise pazar günü açılıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov ile pazar günü restorasyonu tamamlanan Balat'taki "Demir kilise" olarak bilinen Sveti Stefan Kilisesi'nin açılışını yapacak. 1898 yılında Haliç kıyısına inşa edilen ve tamamı demirden yapılmış Sveti Stefan Kilisesi'nin restorasyon çalışmalarında sona erdi. Tamamen demirden oluşan ve kalan tek demir kilise olma özelliğini taşıyan Balat'taki Sveti Stefan Kilisesi, 9 yıl önce restorasyon için kapatılmıştı. İhale süreci ve 7 yıl süren kapsamlı restorasyonun ardından kilise Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov'un bu pazar günü katılacağı törenle, yeniden kapılarını açacağı öğrenildi.

4.01.2018Haber
Demir Kilise nerede Demir Kilisenin konumu ve özellikleri

Demir Kilise nerede? Demir Kilise'nin konumu ve özellikleri

Hafta sonu açılışı yapılacak olan Demir Kilise’nin konumu merak konusu oldu. Sveti Stefan Kilisesi olarak da bilinen ‘Demir Kilise’ Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bulgaristan Başbakanı Borisov'un katılacağı törenle 7 Ocak Pazar günü ibadete açılacak. Peki Demir Kilise nerede?

4.01.2018Gündem
Hollanda Başbakanı Rutteden Türkiye çıkışı

Hollanda Başbakanı Rutte'den Türkiye çıkışı

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, ülkesi ile Türkiye arasındaki ilişkilerin halen "soğuk" olduğunu belirterek, "İlişkilerin düzelmesinin iyi olacağını düşünüyorum" dedi.

23.12.2017Dünya
Lozan mesajı: Gerek görülmesi halinde güncellenebilir

Lozan mesajı: Gerek görülmesi halinde güncellenebilir

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Yunanistan ziyareti sırasında tartışmalara neden olan Lozan Antlaşması’yla ilgili dönüş yolunda uçakta da açıklamalar yaptı. “Güncellenmeli” konusundaki görüşünü tekrarlayan Erdoğan, “Lozan, Türkiye-Yunanistan arasındaki bir anlaşma değil. Lozan devasa bir anlaşma. Gerek görülmesi halinde güncellenebilir” dedi. Erdoğan, Kudüs'teki durumu da değerlendirdi, "Kudüs konusunda atılan bu yanlış adım, bölgeyi ciddi manada ateş çemberinin içine sürükleyebilir. Çarşamba günü İstanbul'da yapılacak olağanüstü zirve toplantısını çok çok önemsiyorum" diye konuştu.

9.12.2017Gündem
Erdoğandan Atinada gergin ziyaret... Önce Cumhurbaşkanı sonra Başbakan ile tarihi restleşme

Erdoğan'dan Atina'da gergin ziyaret... Önce Cumhurbaşkanı sonra Başbakan ile tarihi restleşme

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Atina'daki görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Erdoğan ile Yunanistan Cumhurbaşkanı Pavlopoulos arasındaki görüşmeye damga vuran 'Lozan' konusu bu basın toplantısında da gündeme geldi. Erdoğan, "Bu anlaşmanın yeniden yapılandırılması, güncellenmesi söz konusu olamaz" diyen Çipras'a yanıt verdi. İki lider arasında Kıbrıs konusunda da tartışma yaşandı. Erdoğan, "Takip ettiğim süreçte minderden kimlerin kaçtığını çok iyi biliyorum" diye konuştu. Görüşmede Yunanistan'a kaçan FETÖ'cü askerler de gündeme geldi.

7.12.2017Gündem
Demir Kilisenin son durumu havadan görüntülendi

'Demir Kilise'nin son durumu havadan görüntülendi

7 yıldır restorasyon çalışmalarının yapıldığı Bulgar kilisesi Sveti Stefan'ın son hali görüntülendi. Kilisenin 7 Ocak'ta yapılacak açılışına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov'un katılması bekleniyor

29.11.2017Gündem

Son hali böyle görüntülendi... Restorasyonuna 16 milyon lira harcandı

7 yıldır restorasyon çalışmalarının yapıldığı Bulgar kilisesi Sveti Stefan'ın son hali görüntülendi. Kilisenin 7 Ocak'ta yapılacak açılışına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov'un katılması bekleniyor

29.11.2017Gündem
Erdoğan, Katar Emiri ve Bulgaristan Başbakanı ile görüştü

Erdoğan, Katar Emiri ve Bulgaristan Başbakanı ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani ve Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov'la telefon görüşmeleri yaptı.

26.11.2017Gündem
Patrikle baş başa bir saat

Patrikle baş başa bir saat

Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, Fener Rum Patriği Bartholomeos’u ziyaret etti.

29.11.2012Gündem
Patrikle baş başa bir saat

Patrik'le baş başa bir saat

Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, Fener Rum Patriği Bartholomeos’u ziyaret etti.

29.11.2012Gündem
2 milyon 500 bin TLye mal olacak

2 milyon 500 bin TL'ye mal olacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İl Özel İdaresi'nin iş birliğiyle, Fatih'te bulunan ve “Demir Kilise” olarak bilinen Sveti Stefan Bulgar Kilisesi, restore edilecek.

20.07.2011Gündem
İstanbuldaki küçük Kudüs

İstanbul'daki küçük Kudüs

Erzincan ve Erzurum başsavcılarının çekişmesiyle başlayıp Ankara’daki siyasetçilere de sıçrayan tartışmaların baş aktörü İsmailağa Cemaati, bir kez daha gündemin ana başlığı.

28.02.2010Gündem
İstanbuldaki küçük Kudüs: Çarşamba

İstanbul'daki küçük Kudüs: Çarşamba

Erzincan ve Erzurum başsavcılarının çekişmesiyle başlayıp Ankara’daki siyasetçilere de sıçrayan tartışmaların baş aktörü İsmailağa Cemaati, bir kez daha gündemin ana başlığı. Gözler yeniden cemaatin merkezi Fatih Çarşamba’da. Çarşamba semti son otuz-kırk yıldır ne zaman irtica tartışmaları gündeme gelse spotların tutulduğu ilk adreslerden biri. Medya, “Laiklik elden gidiyor mu” sorusuna yanıt ararken Çarşamba’yı hiç ıskalamadı. “Türkiye İran mı olacak” manşetlerinin altındaki cüppeli erkek ve çarşaflı kadın görüntüleri çoğu zaman hep Çarşamba’dan bir fotoğraf karesiydi.

27.02.2010Gündem
Yargıtay: Ekümenik iddiaları yasal değildir

Yargıtay: Ekümenik iddiaları yasal değildir

Yargıtay, Türkiye topraklarında kalmasına izin verilen Partikhane'nin, tamamen Türk hukukuna tabi olduğuna işaret ederek, egemen bir devletin, kendi topraklarında yaşayan azınlıklara kendi vatandaşlarından farklı bir hukuk uygulayarak çoğunluğa dahi tanımadığı bir takım ayrıcalıkları onlara tanımak suretiyle özel bir statü vermesinin, Anayasa'da gösterilen eşitlik ilkesine açıkça aykırılık oluşturacağından kabul edilemeyeceğini vurguladı.

26.06.2007Gündem
Vidalı Köşkün peşinde

Vidalı Köşk'ün peşinde

Heybeliada'nın ünlü Vidalı Köşk'ü, 1945'te, tıpkı yapıldığı gibi, parça parça sökülüp Mısır'a taşındı. Mimar Hovsep Aznavur'un tasarladığı Mısırlı Abbas Halim Paşa Köşkü, türünün ender örneklerindendi.

1.03.2002Gündem

Yazar Sonuçları

İstanbul’un en iyi 30 'Instagram'lık yeri

Günümüzde artık hemen herkes sosyal medya kullanıyor. Yaygın olarak kullanılan sosyal medyalardan birisi de şüphesiz ki Instagram. İnsanlar gittikleri ve gezdikleri yerleri paylaşmayı çok seviyor. Eğer ki İstanbul'daysanız ya da İstanbul'a seyahat etmeyi düşünüyorsanız işte sizin için İstanbul'un Instagramlık 30 yer önerisi...

7.02.2018

'Derviş Baba' Deliler, Abdallar, Meczuplar, Aşıklar Kahvehanesi

Bundan iki sene önce bir bayram gecesi, arkadaşlarım bana jest olsun diye, mükellef bir yemek sofrası hazırlamışlardı.

19.01.2013