MENÜ

Demir Adam

Demir Adam ile ilgili tüm haberleri, son dakika Demir Adam haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Demir Adam haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 4.341 Demir Adam haberi bulunmuştur.

Demir Adam Haberleri

Demir Adam Chillida öldü

"Demir Adam" Chillida öldü

İspanya'nın önde gelen çağdaş heykeltraşlarından Eduardo Chillida, 78 yaşında yaşama veda etti. Basklı olan Chillida'nın San Sebastian'daki evinde uykusunda öldüğü açıklandı. Oğlu Luis, babasının hiç acı çekmeden huzur içinde yaşama veda ettiğini söyledi. Sanatçı bir süredir Alzheimer ve zatürre ile mücadele ediyordu.

20.08.2002Gündem
Wajda Mermer Adamın devamını çekiyor

Wajda Mermer Adam'ın devamını çekiyor

Polonyalı yönetmen Andrzej Wajda, 1981'de Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye kazanan ''Mermer Adam'' filminin devamını çekmeye hazırlanıyor. 76 yaşındaki Wajda'nın yapımcısı Michal Kwiecinski, ünlü yönetmenin Polonya'da Stalin dönemini konu alan ''Mermer Adam''dan sonra çekeceği ''Demir Adam'' filminde, ülkenin komünist sistemden ayrılma süreci ve Dayanışma Sendikası'nın kökenlerini konu alacağını söyledi.

7.07.2003Gündem
Kanserli kadın triatlon koştu

Kanserli kadın triatlon koştu

Yaşaması bile mucize olan kanser hastası Jane Tomlinson, dünyanın en zor yarışlarından biri olan İngiltere'deki ‘‘Demir Adam’’ Triatlonu'nu tamamladı.

1.09.2003Gündem
Tyson nakavt oldu

Tyson nakavt oldu

Dünya'nın eski ağır sıklet boks şampiyonu Amerikalı Mike Tyson, bu sabaha karşı ABD'nin Kentucky eyaletinde yapılan maçta, İngiliz boksör Danny Williams'a yenildi.

31.07.2004Spor
Duyarsızlığa isyan

Duyarsızlığa isyan

Sualtı sporlarının 63 yaşındaki ünlü ismi Namık Ekin, Omurilik Felçlileri Derneği yararına kırdığı dünya rekorlarına karşılık alamadığı için bir daha deneme yapmayacağını söyledi.

6.06.2005Gündem
Duyarsızlığa isyan

Duyarsızlığa isyan

Sualtı sporlarının 63 yaşındaki ünlü ismi Namık Ekin, Omurilik Felçlileri Derneği yararına kırdığı dünya rekorlarına karşılık alamadığı için bir daha deneme yapmayacağını söyledi. Ekin, ‘Rekorları kendim için kırmıyorum. Bir kuruş yardım yapılmadı. Sosyal faydası olmayacaksa ne anlamı var’ dedi.

6.06.2005Gündem
Futbolculardan okuma kampanyası

Futbolculardan okuma kampanyası

İngiltere Süper Ligi futbolcuları çocukları ve aileleri kitap okumaya teşvik etmek için bir kampanyaya katılıyor. 2004-2005’te Süper Lig’de yer alan her takımın birer oyuncusu ‘Okuyan Yıldızlar’ (Reading Stars) bu kampanyaya katıldı.

10.06.2005Gündem
Demir Adam serbest

Demir Adam serbest

Mısır’da yasaklı Müslüman Kardeşler örgütünün iki numaralı adamı Mahmut İzzet, üç aylık tutukluluk sonunda serbest bırakıldı.

28.08.2005Dünya
Wajdaya Berlinden Onur Ödülü

Wajda'ya Berlin'den Onur Ödülü

Sinemanın efsanevi yönetmenlerinden Polonyalı Andrzej Wajda, 56'ncı Berlin Film Festivali'nin Onur Ödülü'nü aldı. 79 yaşındaki Wajda bu ödüle, yarım asırı bulan sinema kariyeri boyunca gerçekleştirdiği çalışmalar nedeniyle değer görüldü. Berlin'de bu yılın Onur Ödülü'nü alan ustalardan biri de İngiliz aktör Sir Ian McKellen.

16.02.2006Gündem
Demir Adam da beyazperdede

Demir Adam da beyazperdede

“Örümcek Adam”, “İncredible Hulk” ve “X-Men”den sonra Marvel Comics'in ünlü çizgi roman kahramanı “Iron Man” da beyazperdeye uyarlandı. Iron Man, yayınlanışından 46 yıl sonra 186 milyon dolarlık dev bir yapım bütçesiyle sinemaya taşındı. Filmde, “Iron Man” olarak tanınan “Tony Stark” rolünde, “Chaplin” filmiyle Oscar Ödülü adaylığı kazanan Robert Downey Jr var.

18.03.2008Gündem
Demir Adam çok hızlı geldi

Demir Adam çok hızlı geldi

Marvel'in efsane çizgi roman kahramanı Iron Man sinemada da adını unutulmaz harflerle yazdıracak. Jon Favreau tarafından 186 milyon dolarlık dev bir bütçeyle sinemaya uyarlanan film; ABD'de çıkış haftasında 102 milyon 118 bin 668 dolar hasılat yaparak rekor kırdı.

6.05.2008Kelebek
Bu da en iyi öpücük ödülü

Bu da en iyi öpücük ödülü

MTV Sinema Ödülleri, Los Angeles'ta düzenlenen şenlikli bir törenle kazananlara verildi. Bu yıl 17'nci kez düzenlenen törende en iyi film ödülü Transformers'ın oldu.

2.06.2008Gündem
İşte yılın filmleri

İşte yılın filmleri

Hollywood'da geride bırakmaya hazırlandığımız 2008 yılına bilim-kurgu ve macera yapımları damgasını vurdu. Yılın en çok izlenen filmi ise dünya çapındaki 997 milyon dolarlık toplam gişe hasılatıyla “Kara Şövalye-Dark Night” adlı film oldu.

14.12.2008Gündem
‘Demir Adam’ Fethiye’de film çekecek

‘Demir Adam’ Fethiye’de film çekecek

7 yıldır Fethiye'de yaşayan "Demir Adam" lakaplı İngiliz aktör Mike Mitchell yönetmeniyle birlikte yeni filmi "Rough Around The Edges" için Fethiye'yi seçti.

30.09.2009Kelebek
Örümcek Adam pasaport bankosunda

Örümcek Adam pasaport bankosunda

ÖRÜMCEK Adam (Spider Man), Demir Adam (Iron Man) ve Fantastik Dörtlü (Fantastic Four) Türk kahraman Süper Can’ın konuğu olarak dün Türkiye’ye geldi.

22.04.2010Ekonomi
3 yeni film vizyonda

3 yeni film vizyonda

Sinemaseverler, Ben Verbong'un yönettiği ve Türk oyuncuların yer aldığı tartışmalı film Takiye başta olmak üzere, 3 yeni filmi izleme imkanı bulacak.

8.05.2010Gündem
Taksimde ilginç rekor denemesi

Taksim'de ilginç rekor denemesi

Taksim bir dünya rekoruna sahne oldu. Ancak, Rekoru kıran bir Türk değil, Ukraynalıydı. Dmitry Halaci, sadece serçe parmağıyla, 90 kiloluk bir kişinin ayaklarını, yerden kesti. Türkiye'nin evsahipliği yaptığı bu ilginç denemenin dünya rekoru olduğu açıklandı.

27.08.2010Gündem
TAKSİM DÜNYA REKORUNA SAHNE OLDU

TAKSİM DÜNYA REKORUNA SAHNE OLDU

Taksim bir dünya rekoruna sahne oldu. Ancak, Rekoru kıran bir Türk değil, Ukraynalıydı. Dmitry Halaci, sadece serçe parmağıyla, 90 kiloluk bir kişinin ayaklarını, yerden kesti. Türkiye'nin evsahipliği yaptığı bu ilginç denemenin dünya rekoru olduğu açıklandı. Ukrayna'nın bağımsızlık günü kutlamaları kapsamında Taksim'de yapılan etkinliklere katılan 31 yaşındaki Halaci, 10'a 10'luk bir kalası da sırtıyla kırdı. Ancak ülkesinde 'Demir Adam' olarak anılan Dmitry Halaci'nin bu denemeyi yaparken zorlandığı görüldü. Etkinliklere katılan Ukrayna'nın İstanbul Başkonsolosu Denys Chornyi, gösterileri izleyenlere bir teşekkür konuşması yaptı. Taksim meydanındaki rekor denemesini yoldan geçen vatandaşlar ilgiyle izledi. Isınma turlarına her iki yanına aldığı 5'er gazetecinin kendisini çekmesini istemesiyle başlayan Halaci'nin gücü toplam 10 gazeteciden alt etmeye yetti.(Haber : Zeynep ÖZONUR - Kamera : Ünsal ÇAKİN - DHA - İSTANBUL )

28.08.2010Haber
Büyüleyici göller ülkesi

Büyüleyici göller ülkesi

New York Eyaleti’nin kuzeyinde yer alan vahşi doğa, bu mevsimde insanı büyüleyecek kadar güzel görüntüler sunuyor. Ormanların arasına saklanmış binlerce göl, göllerin kıyısındaki yaşamlar, köpükler saçarak akan nehirler insanı bir süreliğine medeniyetten uzaklaştırıp, doğayla sarmaş dolaş ediyor.

19.09.2010Seyahat
Oyuncak pistte rekor denemesi

Oyuncak pistte rekor denemesi

‘Dünyanın en imkansız otomobil yarışı’ diye adlandırılan Indianapolis 500, yüzüncü yaşını kutladı. Kutlama etkinlikleri kapsamında sıra dışı bir rekor denemesi de yapıldı. Oyuncak araba markası Hot Wheels, V-drop Pist Seti oyuncağından esinlenen dev bir oyun alanı yarattı. 30 metrelik kapıya 27 metrelik rampa bağlandı. Gerçek bir otomobil sürücüsüyle rampadan aşağı bırakıldı. 164 kilometre hızla atladı, 101.2 metrelik atlayışla rekor kırdı

10.06.2011Gündem
Yeşil Amerika’ya yolculuk

Yeşil Amerika’ya yolculuk

Amerika gezimin bir bölümünü kuzeydeki vahşi yaşama ayırdım. Küçük kasabalarda, çiftliklerde kalarak, ormanlarda yürüyerek, gürül gürül akan nehirleri izleyerek doğanın keyfini çıkardım.

11.09.2011Seyahat
Yeşil Amerika’ya yolculuk

Yeşil Amerika’ya yolculuk

Amerika gezimin bir bölümünü kuzeydeki vahşi yaşama ayırdım. Küçük kasabalarda, çiftliklerde kalarak, ormanlarda yürüyerek, gürül gürül akan nehirleri izleyerek doğanın keyfini çıkardım.

12.09.2011Advertorial
Türkiye-Suriye sınırına mayın iddiası

Türkiye-Suriye sınırına mayın iddiası

Suriyelilerin Türkiye’ye kaçmak için kullandığı sınır bölgesine Rus yapımı mayınlar döşendiği iddia edildi.

12.03.2012Gündem
YENİLMEZLER

YENİLMEZLER

Beklenmedik bir düşman su yüzüne çıkıp dünyanın güvenliğini tehdit etmeye başlayınca, S.H.I.E.L.D. adlı, uluslararası barışı koruma teşkilâtının yöneticisi olan Nick Fury, dünyayı felâketten kurtarmak için bir takıma ihtiyacı olduğunu anlıyor. Marvel’in ünlü kahramanları, Demir Adam, Hulk, Thor, Kaptan Amerika, Hawkeye ve Black Widow’u biraraya getiriyor.

3.05.2012Ekran

Yazar Sonuçları

Bir Polonya Ekspresi

1 Eylül 1989 sabahı daha kargalar uyanmamıştı ki, Varşova Merkez İstasyonu'ndan en erken eksprese binip, Baltık Denizi sahilindeki Gdansk'a doğru yola çıkmıştım.

9.06.2003

Defterde birikme yapmayalım, ilerleyelim

Elimin altında, ceketimin cebinde gezdirdiğim deftere aldığım notlar, yazılardaki cephaneyi oluşturuyor.

7.05.2010

Geliyor 23 Nisan neşe doluyor insan

Ya algıda seçicilik ya da gerçekten böyle bu yıl 23 Nisan her zamankinden daha coşkulu geçecek sanki. Disney daha şimdiden tüm Nisan’ı Prenses ayı ilan etti. Yeni bir Mickey gösterisi yolda... Trump Towers’ta çocuklara özel bir katın olduğu AVM kapılarını 20 Nisan’da Donald Trump’un katılımıyla açacak

6.04.2012