MENÜ

Demet Cengiz

Demet Cengiz ile ilgili tüm haberleri, son dakika Demet Cengiz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Demet Cengiz haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 715 Demet Cengiz haberi bulunmuştur.

Demet Cengiz Haberleri

Çöllere düşmek erkeğe daha çok yakışıyor

Çöllere düşmek erkeğe daha çok yakışıyor

Uzun yıllar ekonomi gazeteciliği yapan Demet Cengiz, ikinci kitabı ‘Aşk Olsun’da hayatından kesitler paylaşıyor: “Gurur duymadığım konuları da yazdım.”

Bir kadın bir kuşa âşık olmuş

Bir kadın bir kuşa âşık olmuş

Demet Cengiz, ilgi gören ‘Aşk Seni Bulur’ kitabının ardından, ‘Aşk Olsun’ ile tekrar okur karşısına çıktı. Otobiyografik unsurlar taşıyan kitap, yazarın zamanlar ve mekânlar ötesi aşkını, ruhani yolculuklarını ve komik anekdotları içeriyor.

21.10.2018Keyif
Bir kadın  bir kuşa âşık olmuş

Bir kadın bir kuşa âşık olmuş

Demet Cengiz, ilgi gören ‘Aşk Seni Bulur’ kitabının ardından, ‘Aşk Olsun’ ile tekrar okur karşısına çıktı. Otobiyografik unsurlar taşıyan kitap, yazarın zamanlar ve mekânlar ötesi aşkını, ruhani yolculuklarını ve komik anekdotları içeriyor.

18.10.2018Kitap Sanat
Ustalardan ders alıyorlar

Ustalardan ders alıyorlar

'Tümay Özokur Akademi’ Kasım ayında ilk öğrencileriyle eğitim vermeye başlayan ‘Kariyer Yönetimi Bölümü’yle de dikkatleri üzerine çekiyor.

12.02.2018Keyif
90ıncı yaşa sürpriz doğum günü

90'ıncı yaşa sürpriz doğum günü

Türk  resminin usta isimlerinden Adnan Çoker’in 90’ıncı yaş günü önceki akşam Nişantaşı’ndaki St. Regis Otel’de kutlandı.

19.12.2017Kitap Sanat
Yaşarken anıtlaşmış bir efsane: Adnan Çoker

Yaşarken anıtlaşmış bir efsane: Adnan Çoker

90’ıncı yaşını kutlayan Adnan Çoker, Bizans, Selçuklu Osmanlı mimari formlarını resimsel konturlara dönüştürerek Türk resim tarihinde benzersiz bir estetik üslup yarattı. Bu stil taklidi bile yapılamayacak kadar özgün ve güçlüdür. Çoker, Türk plastik sanatlarında bir eşi daha bulunmayan resimsel yapısını kurarak şimdiden anıtlaşmıştır.

14.12.2017Kitap Sanat
Olumsuz algıya sanatçı dokunuşu

Olumsuz algıya sanatçı dokunuşu

Geçen yıl 54 yabancı galerinin katıldığı Contemporary İstanbul’da bu yıl 32 yabancı yer alacak. Contemporary İstanbul’un Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli, “Yabancının bozulan Türkiye algısını değiştirmek için elimizden geleni yapacağız. 60 Türk koleksiyonerle hazırladığımız kitabı yabancı sanat çevrelerine ulaştıracağız. TİM ile de işbirliği yapıyoruz” diye konuştu.

14.09.2016Ekonomi
Bir alternatif var; o da caz

Bir alternatif var; o da caz

Caz yorumcusu Dolunay Obruk, “Yalnızca” adını verdiği ilk albümünü müzikseverlerin beğenisine sundu. “Özgür bir müzik olduğu için cazı tercih ettim” diyen genç şarkıcıyla kariyer hedeflerini ve ‘şehirli insanın yalnızlık hikâyesini’ anlattığı albümünü konuştuk.

19.02.2015Magazin
Ünlülerin akıl hocası geliyor

Ünlülerin akıl hocası geliyor

Ekonomist Noreena Hertz, 14’üncü Marka Korferansı’nda konuşacak.

13.12.2013Ekonomi
Markalar tedirgin

Markalar tedirgin

KREDİ kartlarında yapılacak düzenleme ile taksit sayısına getirilecek sınırlama ve yeni perakende yasası markaların kâbusu oldu.

20.11.2013Ekonomi
Türk patronun DNA’sı

Türk patronun DNA’sı

Gazeteci Demet Cengiz, patronlarla yaptığı söyleşileri kitap haline getirdi. Türk patronlar ve yabancılar arasındaki farkları ortaya koydu. Hobileri, otomobil sevdaları, yeme alışkanlıkları her şey bu kitapta

5.10.2013Kelebek
Kitap

Kitap

5.10.2013Kelebek
TEKSTİL VE HAZIR GİYİMDE SIKINTI BÜYÜYOR

TEKSTİL VE HAZIR GİYİMDE SIKINTI BÜYÜYOR

Hürriyet Gazetesi ekonomi muhabiri Demet Cengiz tekstil ve hazır giyim sektöründe son dönemde yaşanan çöküşleri ve iflasları değerlendirdi. Firmaların borçluluk oranlarının yüksekliğine dikkat çeken Cengiz, 'aşırı büyüme hezeyanı'nın da yaşanan sıkıntıda büyük etkisi olduğunu söyledi. Cengiz'e göre sayıları giderek artan alışveriş merkezleri de firmalar üzerinde baskı oluşturuyor. KURGU: Levent SERT

26.03.2013Haber
Kütahya’da ‘Güral’ rekabeti

Kütahya’da ‘Güral’ rekabeti

Kütahya ve Güral Porselen’in sahibi olan ‘Güral Ailesi’nde 2004 yılında yaşanan dağılma, kendi kendilerine rakip firmaların doğmasını sağlıyor. 1966’da Ali Güral tarafından kurulan ve daha sonra oğulları Rafi, İsmet ve Rıza arasında itilafa neden olan Kütahya ve Güral Porselen’de 3’üncü kuşak devreye girdi. Şirketler 2004’te 3 kardeş tarafından paylaşılırken şimdi bu kardeşlerin çocukları atağa kalktı. Nafi Güral’ın çocukları yeni şirket kurarken, İsmet Güral ve çocukları ise turizm alanında atağa kalktılar.Deniz TÜRSEN - Demet CENGİZ

22.02.2013Ekonomi
Tire köftesi reklamı

Tire köftesi reklamı

TURUNCU ekindeki “En güzel köfte: Tire köftesi” yazısının, Tirelilerin dikkatini çekmesi kaçınılmazdı.

10.02.2013OkurTemsilcisi
Ayağımızdaki büyük tehlike Ftalat

Ayağımızdaki büyük tehlike Ftalat

Plastiğin esnekliğini artırmak için kullanılan ftalat kanserojen madde içeriyor. Çoğunlukla Uzakdoğu’dan getirilen ayakkabılarda rastlanılan ftalat en son Metro Group’un test ettirdiği yerli üretim ayakkabılarda çıktı. Yılda 190 milyon çift ayakkabı satılan Türkiye’de kaç ayakkabının ftalatlı olduğu bilinmiyor. Çünkü denetimler yetersiz. Demet CENGİZ BİLGİN

8.09.2012Ekonomi
Burjuva haberinin yankıları

Burjuva haberinin yankıları

Orhan Pamuk’un “Burjuvazinin kendi ülkesinin insanlarından nefret etmeleri beni öfkelendiriyor” sözleri üzerine geçen hafta modern ve muhafazakar iki aile ile ‘Türk burjuvazisi’ kimliğine açıklık getirmeye çalıştık. Haberimiz başta sosyal medya olmak üzere kamuoyunda büyük yankı buldu. İşte o yankılar

1.09.2012Kelebek
Yaz saatiyle ‘geç’ maçlar

Yaz saatiyle ‘geç’ maçlar

ENERJİ Bakanlığı’nın 300 milyon TL’lik yıllık tasarruf için yaz saati uygulamasını kalıcı hale getirme isteği, ihracattan maç ve mesai saatlerine kadar pek çok işi etkileyecek. Türk takımlarının hafta arası Avrupa maçları, 22.45’te başlayıp gece yarısından sonra bitecek.

25.07.2012Ekonomi
Domates Hıristiyandır, yenmesi haramdır

'Domates Hıristiyan'dır, yenmesi haramdır'

Mısır’da radikal İslamcı görüşleriyle bilinen Selefilerden bir grup, domatesin Hıristiyan olduğunu ve Müslümanlar için haram olduğunu öne sürdü.

21.06.2012Gündem
Rakı şişesinde isim olmak

Rakı şişesinde isim olmak

Beyoğlu Galatasaray’daki Çukur Meyhane’de müdavimler eğer rakılarını bitirememişse, şişenin üstüne ismi yazılıyor, dolaba kaldırılıyor. Aradan ne kadar geçerse geçsin o kişi bir daha geldiğinde keyfine kaldığı yerden devam ediyor. Müdavimler arasında kimler mi var? Sahibinin anlattığına göre Deniz Seki de orada, İlhan Şeşen de... Sağınızda Garo Mafyan, solunuzda Ahmet Ümit...

6.04.2012Kelebek
Beyler, artık şirketler sizin malınız değil

Beyler, artık şirketler sizin malınız değil

Demet CENGİZ BİLGİN - BSS Danışmanlık ve Aracılık’ın Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Naipoğlu, dünyada tek çıkar sahibinin patronun ya da ortakların olduğu anlayışının terk edildiğini belirterek, ”Şirketler artık sahiplerinin, ortaklarının değil. Kötü yönetilirse çalışanı, tedarikçileri, yani öğle yemeğini satanı da olumsuz etkiliyor. Şirketlerin sürdürülebilirliği kamunun problemi. Devlet vergi alıyor, buralarda insanlar istihdam ediliyor. Özel sektörde, kamunun 10 katı fazla insan istihdam ediliyor. Beyler yani artık sahibi olduğunuz şirketler sizin değil. Yeni Türk Ticaret Kanunu da bu anlayışa sahip. Batı’da da bu anlayışa hızla gidiyor” dedi.

25.02.2012Ekonomi

Yazar Sonuçları

Bu kitap, tılsımlı! Okuyan bir ay içinde âşık oluyor!

O, en tanınmış ekonomi yazarlarından. 13 yıl Hürriyet’te çalıştı. Ekonomiyi seksileştiren yazar! İçine hayatı katan, eğlenceli yapan, çaktırmadan büyük büyük patronlara her şeyi soran, zeki, güzel ve çok eğlenceli bir kadın. Bir gazetenin her bölümünde yazabilecek biri. Ekonomi yazarları da sadece ekonomi yazacaklar diye bir şey yok. Nitekim bu sefer, Demet Cengiz bir aşk kitabı yazdı. Matrak bir kitap. İçinde patron olmayan kitap. Kendisi var. Bu, bir anlatı. Hayatından iki buçuk yıllık bir kesiti anlatıyor. Üstelik bütün samimiyetiyle. Tebrik ediyorum onu, önümüzde soyunduğu, böyle bir kitabı yazmaya cesaret edebildiği için. 2014 yazı, onun hayatındaki, taşıyıcı kolonların hepsinin 10 günde yıkıldığı bir yaz. Büyük aşkından ayrılıyor; Hürriyet’ten ayrılıyor; sağlığı bozuluyor vesaire vesarie. İşte bu kitap, biraz da, o enkazın altından kalkmaya çalışan bir kadının söylediği şarkı!Bize diyor ki, “Her zaman ayağa kalkabilirsin. Herkes kalkabilir!”Bir ayrılma kılavuzu gibi kitap. İyileşmek için yazmış. Ona âşık olan bir Fransız adam var. Bir iş seyahatinde tanışıyorlar. Demet, o sıralarda evli ama evliliği iyi gitmiyor, Fransızın kendine âşık olduğunu da anlamıyor. İki yıl uzaktan seviyor adam Demet’i. Ne zaman boşanıyor Demet, adam soluğu İstanbul’da alıyor. İki yıl birlikte yaşıyorlar, sonra büyük aşk bitiyor. Aşk acısından kurtulmanın yollarını da anlatıyor Demet. “Bir düşün daha önce kimleri kimleri unuttun. Herkes unutulur, telaşa lüzum yok. Biri için acı çekmek, ondan yana olmak demektir. Kendinden yana ol!” diyor.

27.05.2017

Patronlar koleksiyonlarını gösterdi

Çağdaş sanatın en iyi örneklerini sanatseverlerle buluşturan Contemporary İstanbul, İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda kapılarını açtı. Bülent Eczacıbaşı, Vuslat Doğan Sabancı, Cem Hakko, Demet Sabancı Çetindoğan, Erol Tabanca ve Murat Ülker’in de aralarında olduğu iş dünyasının ünlü isimleri de fuar kapsamında özel koleksiyonlarını sergiledi.

3.11.2016

Londra’da çay partisinde alınan İstanbul kararı

6 Ekim 2016 günü, saat 16.30 ile 18.30 arasındaki çay partisinde, belki de ilerde İstanbul sanat dünyasını kökten etkileyecek çok önemli bir kararın ilk adımı atılıyor.

29.10.2016

En güzel Mustafa Koç yazısı

KEŞKE diyorum Mustafa Koç arkasından yazılan bu yazıları okusaydı.

23.01.2016

Caroline Koç’un o cümlesi

Bazen bir anın gerçek değerini, o an bir hatıraya dönüşmeden anlayamazsınız...

22.01.2016

Patronca öğütler

Demet Cengiz paraya, fikirlere ve geleceğe yön veren iş dünyasının patronlarının altın öğütlerini “Patronca” adlı yeni kitabında bir araya toplandı.

20.01.2016

Kilit halkayı da kaçırmışlar

FRANSIZ polisi, cumayı cumartesiye bağlayan gece, ülkenin kuzeyinde, siyah renk Polo marka bir arabayı durduruyor.

16.11.2015

“Selfie” tamam, peki buna maruz kalanlar?

Kelle fotoğrafını Instagram başta olmak üzere sosyal medyada bol bol kullanmak normal. “Selfie” deliliği aldı başını gidiyor ve önünü alamıyoruz, sevgili “like toplumu” bireyi Habitus okuru.

16.06.2014

Başarının anahtarı hayatın ayrıntısında

Ham hum şaralop muhabbetlerinin içinde boğulduğumuz şu günlerde insan para ile olan ilişkisinin muhasebesini yapıyor, konu devlet olduğunda tatlı hayata giden yolların hısım-akraba-tanıdıktan geçtiğini “vah benim memleketime” nidalarıyla izliyor, öyle değil mi rızkını üçkağıtçı adamlara kaptıran Habitus okuru.

21.12.2013

Patron çırılçıplak yakalandı

Evet patron çırılçıplak yakalandı.

24.10.2013

Yüzük takıp karı koca olmuşlar

Gazeteci ve televizyoncu Elif Dağdeviren’in, ünlü turizmci Cem Kınay’la aşk yaşadığını ilk kez bu köşede okumuştunuz.

10.10.2013

Çıplak patronlar

Pusula Yayıncılık’tan çıkan “Patron Çıplak”, farklı sektörlerden 130 önemli iş insanıyla yapılan söyleşilerden oluşuyor.

8.10.2013

Her vekile bir tane lazım

Paul Kelly’nin editörlüğünde uzman bir ekip tarafından hazırlanan Siyaset Kitabı, ‘büyük fikirleri kolayca anlayın’ dizisi altında hazırlanan, herkesin okuması gereken bir kitap

5.10.2013

AVM’lerin temel özelliği

Hürriyet Ekonomi yazarı Demet Cengiz, dün AVM Yatırımcıları Derneği Başkanı Hulusi Belgü ve Emek Sineması nedeniyle çok tartışılan Grand Pera Projesi’ni gerçekleştiren Levent Eyüpoğlu ile konuştu.

22.07.2013

Taksim Platformu’nda neden tek bir kadın yok

Taksim Platformu, Başbakan Vekili Bülent Arınç’la görüştü önceki gün...

6.06.2013

Faşist yasaklar demokrat ikna eder

AŞIRI alkol tüketimi ile mücadele etmek, toplumu aşırı alkol tüketiminin yaratacağı sakıncalardan korumak kuşkusuz ki devletlerin görevleri arasındadır.

20.05.2013

KOBİ A.Ş.’nin çalışmamasına hayıflandı girişimciye kaynak olacak fon için formül arıyor

TÜRKİYE Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Başkanı Ali Yücelen, dernek yönetim kurulu üyeleriyle birlikte gerçekleştirdikleri Ankara turu kapsamında geçen cuma günü Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın kapısını da çaldı.

3.08.2012