MENÜ

Delik Tepe

Delik Tepe ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Delik Tepe haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 68 Delik Tepe haberi bulunmuştur.

Delik Tepe Haberleri

Sivastaki Delik Tepe gizemini koruyor

Sivas'taki Delik Tepe gizemini koruyor

Sivas’ın Hafik ilçesinde bulunan Delik Tepe Höyüğü ve adını aldığı höyüğün tepesindeki insan yapımı tünel gizemini koruyor.

2.03.2019Gündem
Sivasta inanılmaz tepe Deliğin içinde bir tünel var ve...

Sivas'ta inanılmaz tepe! Deliğin içinde bir tünel var ve...

Sivas’ın Hafik ilçesinde bulunan Delik Tepe Höyüğü ve adını aldığı höyüğün tepesindeki insan yapımı tünel gizemini koruyor

2.03.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bağcılar mitinginde konuştu. Erdoğan konuşmasında, "31 Mart, ülkemiz ve şehrimiz için sıradan bir mahalli idareler seçimi olmaktan çıkmıştır. Kimin kimlerle bir araya geldiğini, yoldaşlık yaptığını, ittifak kurduğunu sizler de görüyorsunuz" dedi.

30.03.2019Gündem
Orhan Veli Kanık unutulmadı… Orhan Veli Kanık şiirleri

Orhan Veli Kanık unutulmadı… Orhan Veli Kanık şiirleri

Bu dünyadan Orhan Veli Kanık geçti... Garip Akımının Yaratıcısı Orhan Veli Kanık vefatının 67. yılında kendi şiirleriyle anılıyor. Anlatamıyorum, İstanbul’u Dinliyorum, Bedava, Delikli Şiir… İşte en çok bilinen ve paylaşılan Orhan Veli şiirleri!

14.11.2017Keyif
Göbeklitepede yeni keşif: Kafatası kültü...

Göbeklitepe'de yeni keşif: Kafatası kültü...

Göbekli Tepe’deki insan kemiklerinde Neolitik dönem kafatası kültüyle bağdaştırılabilecek kasıtlı yapılmış izler bulundu. Kafatası parçalarının üzerinde delikler ve izler var.

29.06.2017Gündem
Anadoluya adanan hayat...

Anadolu'ya adanan hayat...

Keşif ve fotoğrafla geçen bir hayat: Cüneyt Oğuztüzün bir bankanın teftiş kurulu başkanlığını bırakıp 1994 yılında Atlas’a geldi ve ondan sonraki hayatını Anadolu’ya adadı. 20 yıl boyunca 500 bin kilometre yol kat ederek Asya’dan Akdeniz’e uzanan bu yarımadayı karış karış keşfedip okurlarına 150’ye yakın benzersiz konu sundu. Anadolu'da öyle bir fotoğraf çekti ki...

9.01.2017Seyahat
Güya ‘Ahmet’ler

Güya ‘Ahmet’ler

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz gecesi darbecilerin hava bombardımanında şehit olanları anlatırken, “Vuranlar kim? Bunlar alçak, güya Ahmet, güya Hasan, güya Mehmet’ti” dedi. Erdoğan, darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü’nden F-16’ların havalanmasını engellemeye çalışırken 9 kişinin şehit düştüğü Kazan ilçesinde vatandaşlara özetle şöyle seslendi:

2.10.2016Gündem
Erdoğandan müthiş açıklamalar: Hala benim oyunum olduğunu göstermeye çalışıyor

Erdoğan'dan müthiş açıklamalar: Hala benim oyunum olduğunu göstermeye çalışıyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’nın Kazan ilçesinde belediye önünde vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, 15 Temmuz alçak darbe girişiminin en olumlu, haysiyetli ilçelerindten birinin de Türkiye’de Kazan ilçesi olduğunu belirterek, "Mürted Üssü’nü sizler burada gerektiği şekilde hesaba çektiniz. Sizlerin o haysiyetli direnişiniz, sizlerin o şahadete yürüyüşünüz, o demokrasiye sahip çıkışınız bu dünyada bir örnek teşkil etmiştir. Ve ben milletimle iftirah ediyorum, gurur duyuyorum. İnlerine gireceğiz’ dedik, işte inlerine girdik. Şimdi kaçıyorlar, kaçacak delik arıyorlar. Nereye kaçarlarsa kaçsınlar, onlar kaçacak biz kovalayacağız.

2.10.2016Gündem
Taşı toprağı sır İstanbul

Taşı toprağı sır İstanbul

Her şehrin sırları vardır ama İstanbul bir başka... Hikâyeler yüzlerce yıl katman katman birikmiş... En zengin aileler kuruyup gitmiş, etkili topluluklar tükenmiş, aşklar bitmiş... Büyük savaşlar, dehşetli çileler, eksantrik insanlar... Şimdi tekrar hatırlanmayı, keşfedilmeyi, yaşama dönmeyi bekliyorlar. Bir hukuk profesörü ve iki fotoğrafçının emeği ‘İstanbul’un Gizlisi Saklısı’ bu gizemli şehri yeni baştan yaşamak için...

28.05.2016Hayat
Bingöl Cezaevinden tünel kazıp kaçan PKKlılar yakalandı

Bingöl Cezaevi'nden tünel kazıp kaçan PKK'lılar yakalandı

Bingöl M Tipi Cezaevi’nde tünel kazarak kaçarak firar eden 18 PKK'lıdan 17'si bu sabah saatlerinde güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonla kent merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta PKK sığınaklarının bulunduğu Karacehennem Ormanları’nda silahsız olarak yakalandı. İçişleri Bakanı Muammer Güler, Hürriyet'e firari PKK'lının isminin Ekrem Taş olduğunu söyledi. Gece yarısı yerleri İHA'larla tespit edilen PKK'lıların yakalanması için bölgeye Özel Harekat Timleri indirildi. Ellerinde haritalar da olan özel timler, elleriyle koymuş gibi firari PKK'lıları buldu.

26.09.2013Gündem
Viking’in ağız tadı

Viking’in ağız tadı

“Denizden babamız çıksa yeriz” dedi Viking mutfağı uzmanı Norveçli aşçı. Haksız sayılmaz. Yılanbalığı, istiridyenin yanı sıra yosun da yiyorlar. Bu hafta size Bergen yakınlarındaki Viking köyünden izlenimlerimi aktaracağım.

23.06.2013Seyahat
Hititlerin yurdunda 6 manzaralı patika / 6 unutulmaz lezzet

Hititlerin yurdunda 6 manzaralı patika / 6 unutulmaz lezzet

Çorum, Hitit başkenti Hattuşa ile 1986’da UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne girmişti. Kent valiliği uzun yıllar sonra kültür turizminde önemli bir hamle başlattı. Geçen yıl Hitit yerleşimlerinin çevresindeki eski yolları işaretlendi, toplamı 380 kilometreyi bulan 17 yürüyüş parkuru, 400 kilometrelik bisiklet parkuru oluşturuldu. Atılım bu yıl da gastronomi ve yürüyüş turizmine açılan Kızılırmak havzasıyla sürüyor. Çorum Gastronomi ve Yürüyüş Yolu için 25 güzergahta toplam 190 kilometrelik yürüyüş yolu işaretlendi. Ayrıca 606 kilometrelik bisiklet parkuru oluşturuldu, 1186 kilometrelik cip safari güzergahı, lezzet durakları belirlendi. 702 kilometrelik manzaralı araç yolu haritası hazırlandı. Ersin Demirel’in hazırladığı parkurların haritaları kitap ve web sitesine dönüştürüldü. Çorum şimdi bu zenginliğini 18 Mayıs’ta başlayacak üç günlük festivalle duyurmaya hazırlanıyor.

13.05.2012Seyahat
96 yıl önce bugün...

96 yıl önce bugün...

Gelibolu Milli Parkı, Gelibolu yarımadasında Çanakkale’nin Eceabat ilçesi sınırları içinde kalıyor. Toplam 33 bin hektarlık bir alanı kaplayan mili parkın içinde, Çanakkale Savaşları’na ait, gezilecek tam 40 nokta bulunuyor. Çanakkale Savaşları’nın geçtiği yerlerde yaşamını kaybeden her ulustan askerin anısına yapılan anıtlar, şehitlikler her yıl dünyanın her köşesinden gelen insanlar tarafından ziyaret ediliyor. Bu yazımda bölgeyi kısa da olsa tanıtmaya çalışacağım.

16.03.2011Gündem
Fıkra gibi

Fıkra gibi

Rize'nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Topluca köyünde yaşayan Ahmet Kesti, evini hem gözden biraz ırak tutmak, hem de manzara ve güneşten daha fazla yararlanmak uğruna sarp bir tepenin üzerine inşa etti.

2.12.2010Gündem
Aladağların temmuz sürprizleri

Aladağlar'ın temmuz sürprizleri

Orta Toroslar’ın en yüksek noktasındaki Aladağlar, Niğde’nin bağrını yarıp 3 bin metrelere tırmanan bir kaya yumağı. Kişiye karınca hissi veren dev vadilerden, kırmızıya çalan kaya duvarlardan geçip merkezine ulaştığınızda karşınıza doğa harikası bir plato çıkıyor. Yedi Göller platosunun buzullarını, karlı zirvelerini 3723 metreden kuşbakışı seyretmek için, dolunayda bir grup doğaseverle Engin Tepe’ye yürüdüm. Günün ilk ışıklarında, 3 bin metreye ulaştığımda bir doğa mucizesi çıktı karşıma. Sihirli bir el, çölü andıran susuz, topraksız kayalık araziye rengarenk, küçük ve çok zarif çiçek demetleri serpiştirmişti. Bu sürpriz yılda bir kez, temmuzda yaşanıyordu.

18.07.2010Seyahat
Kartalların yurdunda kış yolculuğu

Kartalların yurdunda kış yolculuğu

Kalabalıktan uzak, vize uygulaması olmayan, yakın, bizden ve el değmemiş bir ülkede sakin tatil yapmak isteyenler için Arnavutluk kış aylarında bile cazip gezi rotaları sunuyor. Haftanın 5 günü THY’nin karşılıklı seferleriyle Tiran’a 75 dakikada ulaşmak mümkün. Osmanlı’nın Adriyatik kıyısında bıraktığı izleri görebilir, Balkan mutfağının lezzetleriyle tanışabilir, eğer benim gibi Balkan mübadili bir ailedenseniz köklerinizi keşfedebilirsiniz. Yolculuk boyunca, doyumsuz dağ, göl ve deniz manzaralarının içinden geçeceksiniz.

17.02.2008Seyahat
Medyadan – Genel konular

Medyadan – Genel konular

Develere acıyorum da – Ilımlı İslam olmaz diye ikna edilmesi gereken biz değiliz – Çok amaçlı imam kadrosu – Eskiden 1 Türk dünyaya bedeldi – Batı basını da, aydını da ikiyüzlü – Siz de İstanbul’u FAZLA sevdiniz galiba – Maliye tuttuğunu öper – Aslında kızılmak değil, sevinmek gerekir – Bak şincük Başbakan’ı düşürdüğümüz duruma üzüldüm – Ayşe Hanım da soruyor, Yoksulluk Aylığı diye verilen 180 lirayı ne yapayım ... ve sair alıntılar.

1.05.2005Gündem
Bodrum’a neşter

Bodrum’a neşter

16.04.2005Kelebek
Bodrum’a neşter

Bodrum’a neşter

16.04.2005Kelebek
Bodrum’a neşter

Bodrum’a neşter

16.04.2005Kelebek
Likyalıların ülkesine yolculuk

Likyalılar'ın ülkesine yolculuk

Yazın Akdeniz’in kavurucu sıcağıyla mücadele etmek zorunda kalmadan, şerbet gibi bir havada antik kent gezmek, nedense birçok turistin el kitabında yoktur. Kızgın güneşin altında, tarihin izinde gidilir, kalıntıların arasında cirit atan yılan ve kertenkelelerin yanından geçilir ve eski uygarlıkları tanıma serüveni kazasız belasız biterse, bu da yaz tatilinin zaferlerinden sayılır.

6.03.2005Seyahat
Her yüz, boğazımda bir düğüm oldu

Her yüz, boğazımda bir düğüm oldu

Kilise kayıtlarına göre sadece 1244 kişi kaldılar. Türkiye’nin Rumları onlar. Tedirginler. Dini bayramları, ayinleri, törenleri olay oluyor. Hayatları sürekli gözlem altında... Daha bir-iki hafta önce, her yıl olduğu gibi geleneklerine göre ocak ayının soğuğuna aldırmadan suya atlayıp Haliç’in dibinden haç çıkarırken etrafları teknelerle çevrilip, ülkücülerce sözde protesto edilen vatandaşlarımız.

29.01.2005Gündem
Fethiye-Kalkan arasında antik Likya’nın kalbi

Fethiye-Kalkan arasında antik Likya’nın kalbi

Xanthos Nehri, yani bugünkü Eşen Çayı boyunca uzanan yol üzerinde, Likyalılar’ın görkemli kentleri sıralanıyor. Konumları, mezarları ve ilginç tarihleriyle, birçoğu bakir bir doğanın içinde olan ve henüz tam kazılmamış Likya harabelerini görmek, doyurucu ve heyecan verici bir deneyim. Şafak sökerken yattığım çardaktan doğruluyorum. İnsan, gece karanlığında vardığı bir yerde sabah gözünü açtığı ilk an garip oluyor.

1.08.2004Seyahat
Bir yanınızda hep deniz olacak

Bir yanınızda hep deniz olacak

Antik kentlerden, şaşırtıcı küçük müzelerden bozulmamış lokantalardan geçeceksiniz ve bir yanınızda hep deniz olacak

Gazipaşa- Anamur- Silifke güzergahının üzerindeki koylarda bir zamanlar korsanlar saklanırmış. Böylesine vahşi ve ulaşılmaz bir doğası varmış bu bölgenin. Bugün de çok farklı değil.

18.07.2004Seyahat
Dene öğren

Dene öğren!

29.01.2004Spor
Dene öğren

Dene öğren!

28.01.2004Gündem
Kuşku duyar, emrivaki yapar, inkár eder

Kuşku duyar, emrivaki yapar, inkár eder

Siz bir şirket, kurum, holding, sektörsünüz. Ya da bir bakanlık, sivil toplum kuruluşu. Kim olduğunuzu gözden geçirmek, vizyonunuzu belirlemek, değişmek, çağa uygun bir dönüşüm geçirmek istiyorsunuz. Dünyada ve Türkiye'de bunu yapmanın pek çok yolu var.

8.03.2003Ekonomi

Yazar Sonuçları

Çorba Risalesi

Hava soğuk. Sıcak bir mercimek çorbası iyi gider sanki. Okumaya ara vermeli artık, zira saat geç ve karnım aç..

2.12.2018

İstanbul bitti

BİR İstanbul Krizi yaşıyoruz.

30.07.2017

İstanbul ‘obez’ oldu

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi’nin, geçen hafta tartışılıp AKP oylarıyla kabul edilen 2012 yılı faaliyet raporu üzerinde CHP Grup Sözcüsü Mehmet Yıldız ağır eleştiriler yöneltirken, “İstanbul’un şişirilerek obezleştirildiğini” söyledi.

13.04.2013

Evet gözümle gördüm kutuptaki buzullar eriyor!

“Alo ben Gülçin, Gülçin Şahin… Greenpeace Türkiye ofisinden...”

20.10.2012

Kadınlara yollarda zulüm var!

Yolda eli kolu dolu taksi-dolmuş beklerken birtakım erkek sürücüler tarafından taciz edilmeyen kadın var mıdır?

26.06.2012

Yeni Anıtkabir adabı

CUMHURBAŞKANI, 19 Mayıs’ta Anıtkabir’e çıkmadı.

20.05.2012

‘Tanrı Parçacığı’nı beklerken: Büyük gün bugün

İKİ hafta önce Enis Berberoğlu aradı, ‘Yahu’ dedi, ‘Şu CERN’deki açıklamayı yerinde izleyip yazsana...’

12.12.2011

Bir insanlık anıtı kadavra yapılınca

KARS
Burası Kars’ın Üçler Tepesi. Buradan güneye baktığınızda, hemen altınızda Kars ovası ve onun üzerinde plansız bir şekilde yayılmış olan şehir uzanıyor.

13.05.2011

Aşk dolu hafta içi piknikleri

Emekliliğin tadını çıkaran çiftler, baharın kıpırtısıyla aşkları filizlenenler veya yakın dostuyla kaliteli zaman geçirmek isteyenler için nefis bir seçenek piknik.

21.05.2010

Afrika! Bekle beni, ilk fırsatta yeniden kollarında olacağım

İnsan, aklını kaybeder bu güzellik karşısında! Bu nasıl bir coğrafya? Nasıl hükmedici... Nasıl büyüleyici...

19.09.2009

Saçlar neden dökülür

Saçlarınızın son günlerde normalden daha fazla döküldüğünden mi şikayetçisiniz? O zaman beslenme alışkanlıklarınızı yeniden gözden geçirmelisiniz. Ya da ailenizdeki diğer bireylerin saç dökülme nedenlerini araştırmalısınız.

14.12.2007

El bagajı devri bitiyor

İngiltere’de 10 Ağustos’ta önlenen saldırılar, havayolu güvenliğini yeni bir boyuta taşıdı.

12.08.2006

Osmaneli’nde dün bugün

Bilecik’in Osmaneli İlçesi , Sakarya Nehri’nin kıyısında, bereketli bahçeleri, ipekböceğinin biçim verdiği eski konakları, rengarenk doğası, lezzetli sebze ve meyveleri ile zamanın içinde akıp gidiyor. Eğer renkli bir sonbahar rotası arıyorsanız, geçmişin aynası Osmaneli tam aradığınız adres.

12.11.2005