MENÜ

Defense News

Defense News ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Defense News haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 416 Defense News haberi bulunmuştur.

Defense News Haberleri

Gizli belgelere göre F-35’te 13 hata var

Gizli belgelere göre F-35’te 13 hata var

Türkiye ile ABD arasında gerilime neden olan F-35 savaş uçaklarıyla ilgili dikkat çekici bir iddia ortaya çıktı. Amerika merkezli savunma sanayi haberleri yapan Defense News’ün haberine göre uçak 13 farklı teknik hataya sahip.

15.06.2019Dünya
‘F-35’ler olmazsa Rus jetleri olabilir’

‘F-35’ler olmazsa Rus jetleri olabilir’

Amerikan savunma haber sitesi Defense News, adı açıklanmayan bir Türk savunma yetkilisinin, Türkiye’ye F-35’lerin teslim edilmemesi halinde muhtemelen en iyi ilk tercihlerinin Rus savaş uçağı teknolojisi olacağını söylediğini iddia etti.

21.04.2019Dünya
S-400’ü üreten şirket: Plana göre sürüyor

S-400’ü üreten şirket: Plana göre sürüyor

ANKARA ile Washington arasında kızışan S-400 polemiğine bu füzeleri üreten Rus şirket de katıldı.

10.03.2019Dünya
Savunmanın liderleri 10 milyar lira sınırını aştı

Savunmanın liderleri 10 milyar lira sınırını aştı

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfının (TSKGV) bağlı ortaklıkları olan ve savunma sanayisinin "amiral gemisi" olarak nitelendirilen şirketler geçen yılki performanslarıyla 10,5 milyar liralık ciroya ulaştı.

6.09.2018Ekonomi
Türk savunma sanayisinden rekor çıktı Guinness Rekorlar Kitabına girdi

Türk savunma sanayisinden rekor çıktı! Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi

ROKETSAN tarafından Birleşik Arap Emirlikleri için geliştirilen Jobaria Çok Kundaklı Lançer, "namlu sayısı bakımından dünyanın en büyük roket topçusu" olarak Guinness Rekorlar Kitabı'nda yerini aldı.

26.08.2018Ekonomi
Türkiyede ilk olacak 1 yıl sonra gökyüzünde...

Türkiye'de ilk olacak! 1 yıl sonra gökyüzünde...

Türkiye'nin acil görüntü ihtiyacını düşük maliyetlerle karşılayacak ilk milli mikro uydu Lagari'nin üretimi bu yıl tamamlanacak. Yüksek Çözünürlüklü Mikro Yer Gözlem Uydusu Geliştirilmesi Projesi kapsamında geliştirilen Lagari'nin, gelecek yılın ikinci yarısında fırlatılması planlanıyor.

25.08.2018Ekonomi
ASELSAN, Defense News Top 100de yükselişte

ASELSAN, Defense News Top 100'de yükselişte

ASELSAN, dünyanın en büyük savunma sanayi kuruluşları listesinde 2 basamak yükselerek 55'inci sıraya çıktı.

13.08.2018Ekonomi
‘Riyad 6 ANKA ile ilgileniyor’

‘Riyad 6 ANKA ile ilgileniyor’

Suudi Arabistan’ın Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TUSAŞ) tarafından geliştirilen 6 Anka insansız hava aracı ile 2 yer kontrol istasyonu almaya hazırlandığı ileri sürüldü.

19.11.2017Dünya
ABDden Türkiyeye S-400 resti

ABD'den Türkiye'ye S-400 resti!

ABD Hava Kuvvetleri Müsteşar Yardımcısı Heidi Grant, Rusya'dan S-400 füze savunma sistemleri satın alması halinde Türkiye'nin NATO teknolojilerine erişiminin kısıtlanacağını söyledi.

17.11.2017Dünya
Aselsan Defence News listesinde 62. sıraya yükseldi

Aselsan Defence News listesinde 62. sıraya yükseldi

ASELSAN, dünyanın en büyük ilk 100 savunma sanayi kuruluşları listesinde 5 basamak yükselerek 62'nci sırada yer aldı ASELSAN Defense News dergisinin hazırladığı listeye ilk kez 2006 yılında 93. sıradan girmişti.

27.07.2015Ekonomi
Türk şirketlerine ABD yaptırımı gelebilir

"Türk şirketlerine ABD yaptırımı gelebilir"

Amerikalı bir üst düzey diplomat Çinli firmanın kazandığı füze savunma sisteminin hayata geçmesi durumunda bu projede yer alan Türk firmalarının ABD yaptırımına uğrayacağını iddia etti.

21.11.2013Ekonomi
Gazeteci Enginsoya veda

Gazeteci Enginsoy'a veda

Evinde geçirdiği kaza sonucu yaşamını yitiren gazeteci Ümit Enginsoy son yolculuğuna uğurlandı. Enginsoy'un tabutunu kız kardeşi gözyaşları içinde taşıdı. Bu arada İzmir’de yılbaşı gecesi kullandığı otomobille takla atan ve yaşamını yitiren Yeni Asır Gazetesi spor sayfası editörü Fethi Doğan Öner için çalıştığı gazete önünde tören düzenlendi.

2.01.2013Gündem
ASELSANdan sonra TUSAŞ de devler ligine girdi

ASELSAN'dan sonra TUSAŞ de devler ligine girdi

Dünyanın en büyük ilk 100 savunma sanayi kuruluşları listesine Aselsan'ın ardından bu yıl ilk kez TUSAŞ da girdi

22.06.2012Ekonomi
İsrail-Türkiye gerginliği Boeing’i vurdu

İsrail-Türkiye gerginliği Boeing’i vurdu

İsrail’in Türk Hava Kuvvetleri’nin elinde bulunan erken uyarı ve kontrol hava aracı AWACS’ların parçalarını tedarik etmeyi reddetmesi, İsrail savunma sanayi temsilcileriyle ABD’li havacılık devi Boeing’in arasını açtı.

16.03.2012Gündem
Aselsan, dünya devler liginde yükseliyor

Aselsan, dünya devler liginde yükseliyor

ABD merkezli askeri yayıncılık kuruluşu Defense News dergisi tarafından yayınlanan listeye göre beş yıldır ilk 100 savunma sanayii şirketi içinde (Defense News Top 100) yer alan Aselsan, önceki yıl 93. sırada, geçen yıl 86. sırada yer almıştı.

14.08.2011Ekonomi
Aselsan dünya devleri arasına girdi

Aselsan dünya devleri arasına girdi

Türk Savunma Sanayinin öncü kuruluşu ASELSAN, dünyanın en büyük savunma sanayi kuruluşları listesinde yükselmeye devam ediyor.

13.07.2010Ekonomi
Savunma işbirliğinin geleceği şüpheli

Savunma işbirliğinin geleceği şüpheli

Askeri analistler İsrail'den gelecek Heronların gecikmesinin Türk yetkilileri öfkelendirdiği görüşünde. Bu anlaşma iki ülke arasında savunma sektörü alanında yapılan işbirliğinin sonu olabilir.

25.02.2010Gündem
İsraille savunma sektöründe işbirliğinin geleceği şüpheli

İsrail'le savunma sektöründe işbirliğinin geleceği şüpheli

Askeri analistler İsrail'den gelecek Heronların gecikmesinin Türk yetkilileri öfkelendirdiği görüşünde. Bu anlaşma iki ülke arasında savunma sektörü alanında yapılan işbirliğinin sonu olabilir.

25.02.2010Gündem
AB hedefine çok zararlı

AB hedefine çok zararlı

Uluslararası medya, Anayasa Mahkemesi’nin DTP’yi kapatma kararına geniş yer ayırdı. ABD’den İtalya’ya dek dünya medyasında ‘Türkiye’nin yeni bir siyasi belirsizliğe sürüklendiği ve bu kararın AB hedefine zarar vereceği’ yönünde değerlendirmeler yer aldı.

12.12.2009Gündem
Türkiyede ordunun rolü değişti

Türkiye'de ordunun rolü değişti

Defense News isimli sitede yayımlanan röportajda, İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres, ülkesinin Türkiye ile geçmişten gelen stratejik bağlarının anlık gerginliklere kurban edilmemesi gerektiğini belirtti.

24.11.2009Gündem
Türkiye ile ilişkiler anlık gerginliklere kurban edilmemeli

Türkiye ile ilişkiler anlık gerginliklere kurban edilmemeli

Defense News isimli dergide yayımlanan röportajda, İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres, ülkesinin Türkiye ile geçmişten gelen stratejik bağlarının anlık gerginliklere kurban edilmemesi gerektiğini belirtti.

23.11.2009Gündem
İsrailden 29 Ekime boykot

İsrail'den 29 Ekim'e boykot

İsrailli bakanlar 29 Ekim'de Türkiye büyükelçiliğinde yapılacak resepsiyona iki ülke arasında yaşanan gerginlik dolayısıyla katılmama kararı aldı. İşte bu haberin detayları ve dünyanın önde gelen basın organlarının politika ve ekonomi alanında bugünkü manşetleri ve öne çıkardıkları haberler:

19.10.2009Gündem
Dünya basınından manşetler - 19 Ekim

Dünya basınından manşetler - 19 Ekim

İşte dünyanın önde gelen basın organlarının politika ve ekonomi alanında bugünkü manşetleri ve öne çıkardıkları haberler:

19.10.2009Gündem
Türkiye savunma sistemi alıyor

'Türkiye savunma sistemi alıyor'

İran'ın Şahab füzelerinin Türkiye'yi de kapsadığını yazan Defence News dergisine göre 'Türkiye savunma sistemi alıyor'.

6.05.2008Dünya
İşte Türk Savunma Sanayi

İşte Türk Savunma Sanayi

Türk savunma sanayi, dünyanın “en hızlı gelişen ve dış pazarlara açılan” savunma sanayileri arasında yer alıyor.

24.02.2008Gündem
Defense News: Türkiye ABDden Super Cobra almak istiyor

Defense News: Türkiye ABD'den Super Cobra almak istiyor

ABD'de yayımlanan savunma dergisi Defense News, Türkiye'nin kısa dönemdeki askeri ihtiyacını karşılamak amacıyla ABD'den halen Amerikan Silahlı Kuvvetleri'nce kullanılmakta olan taarruz helikopterlerinden satın almak istediğini yazdı.

30.01.2008Dünya
Defense News: Turkey planning on buying 30 new F-16s

"Defense News": Turkey planning on buying 30 new F-16s

A well-known US defense magazine, "Defense News," has published an article asserting that Turkey is planning on buying 30 new F-16 fighter jets for its air force. A Turkish authority interviewed for the article said that talks are continuing between Turkey and the American Lockheed Martin Industry on the subject of the potential purchase, and that an agreement might be reached in the next few months.

1.08.2006Gündem
Türkiye 30 adet yeni F-16 almayı planlıyor

'Türkiye 30 adet yeni F-16 almayı planlıyor'

ABD savunma çevrelerinin dergisi olarak bilinen Defense News, Türkiye'nin, hava savunmasını ilerletmek amacıyla 30 adet yeni F-16 savaş uçağı satın almayı planladığını yazdı. Dergiye konuşan bir Türk yetkili, bu konuda uçakların üreticisi Amerikan Lockheed Martin şirketiyle görüşmelerin sürdüğünü belirtti.

1.08.2006Gündem
Türkiye ihale ile 50 askeri helikopter alacak

Türkiye ihale ile 50 askeri helikopter alacak

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ihtiyacı için 50 adet taarruz helikopterinin Türkiye'de ortak üretilmesini öngören projenin geçen ay iptal edilmesinin ardından, Savunma Sanayii Müsteşarlığı'nın, yine 50 adet aynı tipte helikopterin 'doğrudan alımını' öngören yeni bir ihaleyi gelecek ay açacağı bildirildi.

22.06.2004Gündem
TSK, Büyük Ortadoğu Projesinden endişeli

'TSK, Büyük Ortadoğu Projesi'nden endişeli'

Amerikan Defense News Dergisi, Türk ordusunun, Washington'ın Büyük Ortadoğu Projesi girişimine şüpheyle yaklaştığını ve Türkiye'deki İslamcı unsurları güçlendirmesinden endişe ettiğini yazdı.

13.04.2004Gündem
İsrail en büyük silah ihracatçılarından

İsrail en büyük silah ihracatçılarından

İsrail'in dünyanın en büyük silah ihracatçılarından biri haline geldiği belirtildi. Tel Aviv BESA Stratejik Araştırmalar Merkezi'nden Efraim İnbar, Associated Press'e, ülkesinin muhtemelen en büyük 5 silah ihracatçısı arasında bulunduğunu söyledi. Inbar, en büyük silah ihracatçılarını ABD, Rusya, Fransa, İngiltere ve İsrail olarak sıraladı.

19.11.2003Gündem
Türkiye ABDden deniz şahini alacak

Türkiye ABD'den "deniz şahini" alacak

ABD savunma çevrelerinin dergisi Defense News, Türkiye'nin, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın ihtiyacı için, ABD'nin Sikorsky Aircraft firmasından 8 veya 9 adet S-70B Seahawk (Deniz Şahini) deniz savaş helikopteri almaya hazırlandığını yazdı.

29.10.2003Dünya
ABD:Türkiyeye savunmada ayrımcılık yapmıyoruz

ABD:Türkiye'ye savunmada ayrımcılık yapmıyoruz

ABD, Amerikan şirketlerinin Türkiye'nin savunma kapasitesini güçlendirecek elektronik savaş sistemlerinin transferi konusunda yakın işbirliği içinde çalıştığını belirterek, bu sistemlerin satışında Türkiye aleyhine ayrımcılık yapılmadığını bildirdi.

2.10.2003Gündem
Pentagon Türkiyeye teknoloji transferine karşı

Pentagon Türkiye'ye teknoloji transferine karşı

ABD Savunma Bakanlığı'nın F-16 savaş uçaklarına takılacak elektronik karşı tedbir sistem teknolojisinin Türk tarafına transfer edilmesine izin vermediği öne sürüldü.

1.10.2003Dünya
Gönül: Kuzey Iraktan çekilin talebi yok

Gönül: Kuzey Irak'tan çekilin talebi yok

Bakan Gönül, Türkiye'nin Kuzey Irak'ta bulunan askerlerini geri çekmesi yönünde bir talep gelmediğini söyledi.

30.09.2003Gündem

Yazar Sonuçları

Güç Zihninizdedir

Bazen hayat öyle sürprizler çıkarır ki karşınıza, bir anda neye uğradığınızı şaşırır, sağa sola yalpalamaya başlarsınız. Karşınıza çıkan bu beklenmedik durum tüm gücünüzü bir anda yok ediverir.

13.08.2018

Hakikaten bu nasıl ittifak böyle?

Türkiye’nin de üyesi olduğu Batı savunma ittifakı NATO ile ortaya çıkan arızayı krizden öte bir skandal olarak adlandırmak daha doğru.

17.11.2017

Genç mühendislerin ilk tercihi o şirket!

Başarılı bir şekilde kalkınan ülkeler her zaman bu başarıyı bir teknolojik kalkınma süreci üzerine inşa etmiştir.

2.10.2017

Türkiye Suriyelilere eğitim veriyor mu?

Hayır silah demiyorum.Bahsettiğim, askeri ya da politik eğitim

11.03.2013