MENÜ

Defacto

Defacto ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Defacto haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 235 Defacto haberi bulunmuştur.

Giyim perakendeciliği alanında faaliyet gösteren DeFacto, 2003’te kuruldu. Markanın şu anda 8.000’i aşkın çalışanı bulunuyor. Kısa sürede sektörünün 2. büyük markası haline gelen DeFacto 'nun, Türkiye ve yurt dışında toplam 323 aktif mağazası mevcut.

Devamı...

Defacto Haberleri

Edis Görgülü kimdir Altın Kelebek En İyi Pop Müzik Erkek Sanatçısı

Edis Görgülü kimdir? Altın Kelebek En İyi Pop Müzik Erkek Sanatçısı

Edis Görgülü kimdir sorusunun yanıtı birçok müziksever tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Çıkarttığı şarkılarla Türk pop müziğinde birçok kitleyi kendisine bağlayan Edis Görgülü'nün özel hayatı hakkında bilgiler merak ediliyor. Peki, Altın Kelebek En İyi Pop Müzik Erkek Sanatçısı ödülünü kazanan Edis Görgülü kimdir?

9.12.2018Televizyon
Hem dansçı hem de finansçı

Hem dansçı hem de finansçı

Finans Liderleri Zirvesi’nde Türkiye’nin en etkin 50 CFO’su (finanstan sorumlu başkan yardımcısı) arasında seçilen DeFacto CFO’su Önder Şenol, törenin ardından partneri Ilgım Ezgi Özmen ile birlikte sürpriz bir dans gösterisi yaptı. Finans liderliğinin yanında uzun yıllardır Latin dansları ile ilgilenen Şenol ile dansın iş hatına etkilerini konuştuk.

16.06.2018İK/Yeni Ekonomi
Ertelenen halka arzlardan memnun oldum

"Ertelenen halka arzlardan memnun oldum"

Borsa İstanbul Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Karadağ: "Ertelenen halka arzlarda firmaların bu kararı almasından Borsa Başkanı olarak ben memnun oldum. O kadar emeklerle bir noktaya getirdikleri firmaları, bu kısa dönemli, kötü finansal koşullar nedeniyle yok pahasına da satacak halleri yok. O anlamda ertelemeleri çok mantıklı. Seçim sonrasında çok daha güzel koşullarda yine halka arz fırsatları karşılarında olacak" açıklamasında bulundu.

17.05.2018Ekonomi
Anneler iş arıyor

Anneler iş arıyor

Türkiye, kadın istihdamı konusunda oldukça kötü bir tablo çiziyor. Türkiye’de kadın istihdam oranı sadece yüzde 28. İş hayatına katılan kadınların da bir kısmı annelik ve tükenmişlik sendromu nedeniyle iş hayatına ara veriyor. Kreş imkanının, esnek çalışma saatlerinin olmayışı kadınları iş hayatından koparıyor. Ve iş hayatına dönmek istediklerinde de ne yazık ki bu kadınların daha önceki iş deneyimleri yok sayılıyor. YenidenBiz’in araştırmasına göre Türkiye’de 1.5 milyon kadın yeniden iş başı yapmak için bekliyor.

12.05.2018İK/Yeni Ekonomi
Halka arzlar neden ertelendi

Halka arzlar neden ertelendi

Geçen hafta Beymen ve Defacto halka arzlarını ertelendi Şok Marketler bugün uzattığı süre sonunda talep toplamasını tamamlayacak. Piyasanın dalgalı yapısı dışında ertelemelerden uluslararası yatırımcılar da sorumlu.

11.05.2018Ekonomi
Fiyat düştü süre uzadı

Fiyat düştü süre uzadı

BU yılın en büyük halka arz olması beklenen Yıldız Holding iştiraki Şok Marketler’de iki günlük talep toplama süresinin sonunda halka arz fiyat indirildi iki gün daha süre uzatıldı.

10.05.2018Ekonomi
Şokun halka arzında fiyat aralığı düşürüldü

Şok'un halka arzında fiyat aralığı düşürüldü

Şok'un halka arzında fiyat 10-10.5 TL aralığına indirildi, talep toplama süresi 11 Mayıs'a uzatıldı.

10.05.2018Ekonomi
Halka arzdan gelen borca gidecek

Halka arzdan gelen borca gidecek

HALKA arz için perşembe ve cuma günü talep toplayacak Penta Teknoloji’nin Genel Müdürü Mürsel Özçelik, halka arz gelirlerinin yüzde 80’inini borç ödemede kullanacaklarını söyledi.

8.05.2018Ekonomi
EBRD, DeFactonun halka arzında pay almayı değerlendiriyor

EBRD, DeFacto'nun halka arzında pay almayı değerlendiriyor

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), halka arz işleminde taleplerin yarın ve Cuma günü toplanacağı giyim perakendecisi DeFacto'da pay almayı değerlendiriyor.

2.05.2018Ekonomi
Beymen halka arz oranını yüzde 49’a çıkardı

Beymen halka arz oranını yüzde 49’a çıkardı

Türkiye lüks pazarında yüzde 35 pazar payına sahip Beymen’in halka arzında payların yüzde 74’ü yabancı kurumsal yatırımcıya satılacak. Beymen CEO’su Elif Çapçı, piyasanın çalkantılı olduğu bir dönemde roadshowların pozitif ilerlediğini ve Londra ile ABD’nin yanı sıra Ortadoğu’dan da büyük ilgi gördüklerini vurguladı.

1.05.2018Ekonomi
Defacto’da talep 3-4 Mayısta toplanacak

Defacto’da talep 3-4 Mayıs'ta toplanacak

Giyim perakendeciliği alanında faaliyet gösteren Defacto'nun halka arzında hisse başına fiyat 12.5 ile 15 lira aralığında belirlenirken, talepler 3-4 Mayıs'ta alınacak.

30.04.2018Ekonomi
DeFacto mayısta halka açılmayı planlıyor

DeFacto mayısta halka açılmayı planlıyor

DeFacto Üst Yöneticisi Ateş: "Yasal onay süreçlerine bağlı olarak mayıs ayı içerisinde Borsa İstanbul'da işlem görmeyi hedefliyoruz. Halka açıklık oranımızın yüzde 25,93 olması beklenmekte" açıklamasında bulundu.

18.04.2018Ekonomi
‘Türkiye’nin yeri Atlantik İttifakı’

‘Türkiye’nin yeri Atlantik İttifakı’

ALMANYA’nın Ankara Büyükelçisi Martin Erdmann, Türkiye’nin, jeopolitik konumu itibariyle Atlantik ittifakından başka yeri olamayacağını belirterek, “Zaman zaman AB’nin yerine Rusya, Çin gibi alternatiflerin olabileceği söyleniyor ama bu söylemler bir fanteziden ibaret. Bu söylemlerin Türkiye gerçekleriyle ilgisi yok. Ve bunu Türkiye’nin Rusya ile bir nükleer santral temeli atıldığı günün ertesinde söylüyorum” dedi.

4.04.2018Dünya
Türkiyede 327 şubesi bulunan dev şirketten flaş karar

Türkiye'de 327 şubesi bulunan dev şirketten flaş karar!

Hazır giyim perakende zinciri DeFacto Perakende'nin ek satış dahil azami yüzde 29.81'i sermaye artırım ve ortak satışı yöntemiyle halka arz edilecek.

20.03.2018Ekonomi
Eşitlik için pozitif ayrımcılık

Eşitlik için pozitif ayrımcılık

Türkiye’de çalışma yaş aralığında bulunan 30 milyon 300 bin kadının ancak 8.9 milyonu çalışıyor. Şirketler kadın istihdamını arttırmak için kreş yardımları, esnek çalışma modelleri sunuyor, işe alımlarda pozitif ayrımcılık yapıyorlar.

2.03.2018İK/Yeni Ekonomi
E-ticaret sohbetleri iş dünyasını buluşturuyor

E-ticaret sohbetleri iş dünyasını buluşturuyor!

Dijital uygulamalara ve platformlara doğru inanılmaz bir hızla evrilmenin yaşandığı günümüzde iş hayatının nasıl şekilleneceği, Endüstri 4.0, e-posta pazarlama, e-ticaret, dijital pazarlama konularında eğitim, etkinlik ve dijital dönüşüm danışmanlığı alanlarında hizmet sunan Me Consultancy, “E-ticaret Sohbetleri” adlı etkinlik kapsamında alanında uzman isimleri iş dünyasıyla buluşturuyor.

14.02.2018Teknoloji
Halka arzda ikinci dalga mayısta

Halka arzda ikinci dalga mayısta

Halka arzda ikinci büyük dalga Şok Marketler, DeFacto, Beymen ve U.N. Ro-Ro ile mayıs ayında gelecek

12.02.2018Ekonomi
Hangi şirket kaç stajyer alacak

Hangi şirket kaç stajyer alacak?

Üniversite öğrencileri için staj başvuruları başladı. Şirketler, şubat, mart, nisan aylarında stajyer ilanlarını kendi web siteleri, sosyal medya hesapları ve kariyer portallarında yayınlıyorlar. Stajyer seçimlerinde en önemli kriterleri ise yabancı dil bilgisi, yaratıcılık ve öğrenmeye açık olmak. Stajlar 1 ay ile sınırlı olabildiği gibi genellikle 3 ay, 6 ay veya 1 yıllık süreleri kapsıyor. Şirketler başarılı stajyerleri takibe alıp mezuniyet sonrası iş teklifinde bulunuyorlar.

9.02.2018İK/Yeni Ekonomi
3650 gece eklendi Şehrazatımı bulamadım

3650 gece eklendi Şehrazat'ımı bulamadım

Milyonlarca kişinin ilgiyle izlediği, üç sezon süren ‘Binbir Gece’ dizisi 2009 da sona erdi. 2015’te Arjantin başta olmak üzere Güney Amerika ülkelerinde yayınlanması en çok Ergün Demir’e yaramış. Türkiye’de göremediği yoğun ilgiyi Arjantin’de gören oyuncuyla konuştuk.

1.02.2018Televizyon
Edis kimdir Kaç yaşındadır

Edis kimdir? Kaç yaşındadır?

Edis kimdir, kaç yaşındadır sorusu binlerce müziksever tarafından oldukça merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Çıkardığı albümlerle dinleyicilerin kalbini kazanmayı başaran Edis Görgülü kimdir? Kaç yaşındadır?

12.01.2018Gündem
Çavuşoğlu: 21 Ocak’ta Bağdat’a gidiyorum

Çavuşoğlu: 21 Ocak’ta Bağdat’a gidiyorum

AA Editör Masası’na konuk olan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, “(Erbil-Bağdat ilişkileri) Arabuluculuk talepleri var. 21 Ocak’ta Bağdat’a gideceğiz. İkili konular yanında bunu da görüşeceğiz” dedi.

10.01.2018Dünya
İstanbul’da ZULA izdihamı yaşandı

İstanbul’da ZULA izdihamı yaşandı

Türkiye’nin en sevilen oyunu ZULA, İstanbul’da büyük bir oyun etkinliği düzenledi. 

8.01.2018eSpor
ZULA Roadshow için geri sayım başladı

ZULA Roadshow için geri sayım başladı

Demirören AVM’deki Social Istanbul’da yapılacak ZULA Roadshow için heyecan artarak devam ediyor.

5.01.2018eSpor
ZULA Roadshow İstanbulu sallamaya hazırlanıyor

ZULA Roadshow İstanbul'u sallamaya hazırlanıyor

Türkiye’nin en sevilen oyunu ZULA, Adana'dan başlattığı “ZULA Roadshow” organizasyonuna Antalya ve Ankara turnuvalarının ardından İstanbul’da devam ediyor. 

20.12.2017eSpor
Ambargo eğitimle delindi

Ambargo eğitimle delindi!

Jale Özgentürk

18.12.2017Kuzey Kıbrısı Keşfet
SPK: Milyar dolarlık halka arzlar geliyor

SPK: Milyar dolarlık halka arzlar geliyor

SERMAYE Piyasası Kurulu Başkanı Vahdettin Ertaş, geçtiğimiz günlerde yapılan düzenlemeyle halka arzlarda yüzde 30 yerli yatırımcıya tahsis şartının yüzde 20’ye indirilmesini  “Bu büyük şirketlerin halka arzını kolaylaştırmak amacıyla yapılmış bir işlemdir. Önümüzdeki aylarda çok büyük halka arzlar olacak. Milyar dolarlık halka arzlar bekliyoruz” sözleriyle değerlendirdi.

2.12.2017Ekonomi
Çok büyük halka arzlar geliyor 5 büyük şirket halka arza hazırlanıyor...

Çok büyük halka arzlar geliyor! 5 büyük şirket halka arza hazırlanıyor...

SPK, halka arzların yüzde 30 yerli yatırımcı şartı dolayısıyla yurt dışına yönelmesinin önüne geçmek amacıyla sermaye piyasası araçlarının satışı tebliğinde değişiklik yaparak söz konusu oranı yüzde 20'ye düşürdü. EnerjiSA, Medical Park, Şok, Memorial, Defacto şirketlerinin halka arzı öncesinde yapılan düzenleme ile içeride satışın kolaylaştırılması hedefleniyor. SPK Başkanı Ertaş: "Önümüzdeki aylarda çok büyük halka arzlar olacak. Milyar dolarlık halka arzlar bekliyoruz" açıklamasında bulundu.

2.12.2017Ekonomi
Mutluluk dışarıda mı

Mutluluk dışarıda mı?

Borsa İstanbul büyük şirketleri halka arz için bekliyor. Bazı şirketler ise Türkiye’de değil yurtdışında halka arzı tercih ediyor. Turkcell’in New York Borsası’nda halka arzıyla başlayan akımda son temsilci Nasdaq’da halka arz planlayan TAB Gıda oldu. Sırada bekleyenler arasında ise Şok Marketler, Memorial Sağlık Grubu, Medical Park ve Liv Hospital bulunuyor.

26.11.2017Ekonomi
2018de en yüksek halka arz gerçekleşebilir

"2018'de en yüksek halka arz gerçekleşebilir"

ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Mahmut Ünlü, 2018'de 3,5 milyar dolar düzeyinde halka arz olacağını tahmin ettiklerini belirterek, "EnerjiSA, Medical Park, Şok, Memorial, Defacto şirketlerinin halka arzı planlanıyor." dedi.

26.11.2017Ekonomi
Ankaralı oyunseverler ZULA Roadshowda buluştu

Ankaralı oyunseverler ZULA Roadshow'da buluştu

18-19 Kasım’da Ankara Antares AVM'de düzenlenen ödüllü bireysel turnuva, büyük bir çekişmeye sahne oldu.

24.11.2017eSpor
Oyun severler “ZULA Roadshow”a akın etti

Oyun severler “ZULA Roadshow”a akın etti

Yerli içeriğe sahip olması özelliğiyle Türkiye’de en çok sevilen oyunların başında gelen ZULA, kasım ayının ilk hafta sonunda Adana’dan başlattığı Ödüllü Bireysel Turnuva- Roadshow’a, 11 - 12 Kasım tarihlerinde MarkAntalya AVM'de devam etti.

16.11.2017eSpor
Binlerce oyunsever ZULA için buluştu

Binlerce oyunsever ZULA için buluştu

Türkiye’de üretilen ilk ve tek yerli MMOFPS (Massive Multiplayer Online First Person Shooter) oyun olan ZULA, 4 farklı şehirde ve 5 farklı AVM’de düzenleyeceği bir “Roadshow”la oyunseverlerle buluşuyor.

7.11.2017eSpor
De Facto 6 ayda yüzde 34 büyüdü

De Facto 6 ayda yüzde 34 büyüdü

Global moda markası olma vizyonuyla yatırımlarına devam eden DeFacto, 2017 yılının ilk yarısında 1 milyar TL üzerinde ciro elde ederek, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 34 büyüdü. İlk altı ayda 41 mağaza hizmete açan ve yılsonuna kadar hizmet verdiği ülke sayısını 30’a çıkarmayı planlayan şirket, yeni pazarlara girerek yurt dışında genişlemesini sürdürdü. İhsan Ateş, uluslararası alandaki yatırımlarının yanı sıra, kurumsal sorumluluklarının bilinciyle sürdürülebilirlik uygulamalarına da devam ettiklerini söyledi. Ateş, yeni işbirlikleri ve özel koleksiyonlarla tüketicilerine farklı sürprizler de sunacaklarını belirtti.

23.08.2017Diğer
Son dakika... Arda Turan transferinde devreye sponsor girdi...

Son dakika... Arda Turan transferinde devreye sponsor girdi...

Son günlerde Barcelona’dan ayrılması gündemde olan Arda Turan için Galatasaray’ın sponsoru ‘Nef’ devreye girdi. Aynı zamanda Barcelona’nın da sponsorları arasında yer alan Nef’in Arda Turan’ın yıllık 5 milyon Euro ücretinin 2 milyon Euro’sunu ödeyeceği, bunun karşılığında da şirketin reklam yüzü olmasının planlandığı iddia ediliyor. Öte yandan Spor Arena'nın edindiği bilgilere göre Arda'nın menajeri transfer ile ilgili herhangi bir teklif gelmediğini açıkladı. Bu sözler sonrası bir açıklama da Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur'dan geldi... Timur, "transfer süreciyle ilgili gerek deste desteğimiz mevcuttur" dedi.

15.08.2017Spor Arena
Yabancı markalar ya çıkıyor, ya mağaza kapatıyor: Yerliler ise atakta

Yabancı markalar ya çıkıyor, ya mağaza kapatıyor: Yerliler ise atakta

Perakende sektöründe son 1.5 yılda Türkiye’den çıkan markalar kervanına İngiliz Debenhams da eklendi. C&A, River Island, Top Shop, Douglas ve La Senza’nın ardından Debenhams mağazalarını yıl sonuna kadar kapatma kararı aldı. Sektör temsilcileri ise yabancıların hız ve operasyonel alanda rekabette zorlandığını dile getirirken, yerli markalar ise yerli üretim avantajıyla üst üste yeni mağazalar açıyor.

26.07.2017Ekonomi
İngiliz devi Türkiyedeki 2 mağazasını kapatıyor

İngiliz devi Türkiye'deki 2 mağazasını kapatıyor

İngiliz departman mağaza zinciri Debenhams Türkiye'deki 2 mağazasını kapatmaya hazırlanıyor

26.07.2017Ekonomi
Kozmetik sektörüne Arap turist dopingi

Kozmetik sektörüne Arap turist dopingi

Ortadoğulu turist kozmetik firmalarının yüzünü güldürdü. Normal sepet ortalamasının 2-3 katı alışveriş yapan Arap turistler sayesinde yatırımcılar da Türk firmalarının kapısını çalıyor. Türkiye'deki 20 markanın bir yıl içinde 597 mağaza açacağı öngörülüyor.

19.07.2017Ekonomi
Aras Bulut İynemli’nin Galata Kulesi’nde ne işi var

Aras Bulut İynemli’nin Galata Kulesi’nde ne işi var

Son dönemin başarılı oyuncularından Aras Bulut İynemli bir markanın reklam filmi için kamera karşısına geçti.

18.05.2017Magazin
PERYÖNün yeni yönetimi belli oldu

PERYÖN'ün yeni yönetimi belli oldu

PERYÖN, Türkiye İnsan Yönetimi Derneği’nin 24. Dönem Yönetim Kurulu konusunda karara varıldı. STFA Holding Strateji ve İnsan Kaynakları Başkanı Berna Öztınaz, PERYÖN’ün Yeni Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.

17.05.2017Ekonomi
Trafiğe göre mesai

Trafiğe göre mesai

İstanbul, Ankara ve İzmir’de yaşanan trafik sorunu Türkiye’nin dev şirketlerinde çalışma saatlerinin de değişmesine neden oldu. Artık birçok şirket mesai saatlerini 09.00-18.00 saatleri arasında değil, 07.30-16.30, 8.30–17.30 ve 07.45–16.45 olarak değiştiriyor.

15.05.2017Ekonomi
BMde mutlu kadın hareketini anlattı

BM'de mutlu kadın hareketini anlattı

Kadınlara iş hayatında verdiği desteği devam ettireceğini taahhüt etmek için 2015 yılında Birleşmiş Milletler (BM) Kadının Güçlenmesi Prensiplerine (WEPs) imza atan DeFacto, New York’ta yapılan BM WEPs toplantısına örnek proje olarak davet edildi. BM’nin toplantısında kızından da örnekler vererek ücret adaletsizliğine değinen ve şirkette başlattıkları Mutlu Kadın Hareketi’ni anlatan DeFacto İK ve Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Önder Şenol ile konuştuk.

15.05.2017İK/Yeni Ekonomi
Önce algı değişmeli

Önce algı değişmeli

Son yıllarda engellilerin iş hayatına atılımını destekleyen yasal pek çok düzenleme yapıldı. Ancak, bu düzenlemeler tek başına yeterli olmuyor. Toplumun ve iş dünyasının engellilere yönelik algısının da değişmesi gerekiyor.

15.05.2017İK/Yeni Ekonomi
En kırmızı çizgimiz, ilişkiler kesilir dedi...

'En kırmızı çizgimiz, ilişkiler kesilir' dedi...

Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, idamın yeniden gelmesinin Türkiye'nin Avrupa ailesini reddi olacağını, ilişkilerin kesileceğini söyledi. Alman Rheinische Post gazetesine konuşan Juncker, 16 Nisan referandumu sonrasında AB'nin Türkiye ile müzakereleri kesmesi yönündeki görüşleri için "Bu sembolik siyaset olur" dedi. Türkiye-AB müzakerelerinin zaten defacto olarak donmuş durumda olduğunu kaydeden Juncker, ilişkilerin kesilmesine AB Komisyonunun değil, üye ülkelerin karar verdiğini söyledi.

8.05.2017Dünya

Yazar Sonuçları

Çok muhabbet tez ayrılık getirir

Cem Yılmaz sosyal medya hesaplarını kapattı.Gerekçesi ne?

19.07.2017

İran’a ‘tutucu’ girdik yanıldık yelpazeyi genişletip başardık

1980’li yılların ikinci yarısında İstanbul’da kurulan, Azerbaycan ve İran bağlantılı işlerle büyüyen NAB Holding, 3-4 yıl önce aralarında Derimod’un da bulunduğu Türk markalarına davet gönderdi:

1.07.2017