MENÜ

Defacto

Defacto ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Defacto haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 211 Defacto haberi bulunmuştur.

Giyim perakendeciliği alanında faaliyet gösteren DeFacto, 2003’te kuruldu. Markanın şu anda 8.000’i aşkın çalışanı bulunuyor. Kısa sürede sektörünün 2. büyük markası haline gelen DeFacto 'nun, Türkiye ve yurt dışında toplam 323 aktif mağazası mevcut.

Devamı...

Defacto Haberleri

Edis kimdir Kaç yaşındadır

Edis kimdir? Kaç yaşındadır?

Edis kimdir, kaç yaşındadır sorusu binlerce müziksever tarafından oldukça merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Çıkardığı albümlerle dinleyicilerin kalbini kazanmayı başaran Edis Görgülü kimdir? Kaç yaşındadır?

12.1.2018Gündem
Çavuşoğlu: 21 Ocak’ta Bağdat’a gidiyorum

Çavuşoğlu: 21 Ocak’ta Bağdat’a gidiyorum

AA Editör Masası’na konuk olan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, “(Erbil-Bağdat ilişkileri) Arabuluculuk talepleri var. 21 Ocak’ta Bağdat’a gideceğiz. İkili konular yanında bunu da görüşeceğiz” dedi.

10.1.2018Dünya
İstanbul’da ZULA izdihamı yaşandı

İstanbul’da ZULA izdihamı yaşandı

Türkiye’nin en sevilen oyunu ZULA, İstanbul’da büyük bir oyun etkinliği düzenledi. 

8.1.2018eSpor
ZULA Roadshow için geri sayım başladı

ZULA Roadshow için geri sayım başladı

Demirören AVM’deki Social Istanbul’da yapılacak ZULA Roadshow için heyecan artarak devam ediyor.

5.1.2018eSpor
ZULA Roadshow İstanbulu sallamaya hazırlanıyor

ZULA Roadshow İstanbul'u sallamaya hazırlanıyor

Türkiye’nin en sevilen oyunu ZULA, Adana'dan başlattığı “ZULA Roadshow” organizasyonuna Antalya ve Ankara turnuvalarının ardından İstanbul’da devam ediyor. 

20.12.2017eSpor
Ambargo eğitimle delindi

Ambargo eğitimle delindi!

Jale Özgentürk

18.12.2017Kuzey Kıbrısı Keşfet
SPK: Milyar dolarlık halka arzlar geliyor

SPK: Milyar dolarlık halka arzlar geliyor

SERMAYE Piyasası Kurulu Başkanı Vahdettin Ertaş, geçtiğimiz günlerde yapılan düzenlemeyle halka arzlarda yüzde 30 yerli yatırımcıya tahsis şartının yüzde 20’ye indirilmesini  “Bu büyük şirketlerin halka arzını kolaylaştırmak amacıyla yapılmış bir işlemdir. Önümüzdeki aylarda çok büyük halka arzlar olacak. Milyar dolarlık halka arzlar bekliyoruz” sözleriyle değerlendirdi.

2.12.2017Ekonomi
Çok büyük halka arzlar geliyor 5 büyük şirket halka arza hazırlanıyor...

Çok büyük halka arzlar geliyor! 5 büyük şirket halka arza hazırlanıyor...

SPK, halka arzların yüzde 30 yerli yatırımcı şartı dolayısıyla yurt dışına yönelmesinin önüne geçmek amacıyla sermaye piyasası araçlarının satışı tebliğinde değişiklik yaparak söz konusu oranı yüzde 20'ye düşürdü. EnerjiSA, Medical Park, Şok, Memorial, Defacto şirketlerinin halka arzı öncesinde yapılan düzenleme ile içeride satışın kolaylaştırılması hedefleniyor. SPK Başkanı Ertaş: "Önümüzdeki aylarda çok büyük halka arzlar olacak. Milyar dolarlık halka arzlar bekliyoruz" açıklamasında bulundu.

2.12.2017Ekonomi
Mutluluk dışarıda mı

Mutluluk dışarıda mı?

Borsa İstanbul büyük şirketleri halka arz için bekliyor. Bazı şirketler ise Türkiye’de değil yurtdışında halka arzı tercih ediyor. Turkcell’in New York Borsası’nda halka arzıyla başlayan akımda son temsilci Nasdaq’da halka arz planlayan TAB Gıda oldu. Sırada bekleyenler arasında ise Şok Marketler, Memorial Sağlık Grubu, Medical Park ve Liv Hospital bulunuyor.

26.11.2017Ekonomi
2018de en yüksek halka arz gerçekleşebilir

"2018'de en yüksek halka arz gerçekleşebilir"

ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Mahmut Ünlü, 2018'de 3,5 milyar dolar düzeyinde halka arz olacağını tahmin ettiklerini belirterek, "EnerjiSA, Medical Park, Şok, Memorial, Defacto şirketlerinin halka arzı planlanıyor." dedi.

26.11.2017Ekonomi
Ankaralı oyunseverler ZULA Roadshowda buluştu

Ankaralı oyunseverler ZULA Roadshow'da buluştu

18-19 Kasım’da Ankara Antares AVM'de düzenlenen ödüllü bireysel turnuva, büyük bir çekişmeye sahne oldu.

24.11.2017eSpor
Oyun severler “ZULA Roadshow”a akın etti

Oyun severler “ZULA Roadshow”a akın etti

Yerli içeriğe sahip olması özelliğiyle Türkiye’de en çok sevilen oyunların başında gelen ZULA, kasım ayının ilk hafta sonunda Adana’dan başlattığı Ödüllü Bireysel Turnuva- Roadshow’a, 11 - 12 Kasım tarihlerinde MarkAntalya AVM'de devam etti.

16.11.2017eSpor
Binlerce oyunsever ZULA için buluştu

Binlerce oyunsever ZULA için buluştu

Türkiye’de üretilen ilk ve tek yerli MMOFPS (Massive Multiplayer Online First Person Shooter) oyun olan ZULA, 4 farklı şehirde ve 5 farklı AVM’de düzenleyeceği bir “Roadshow”la oyunseverlerle buluşuyor.

7.11.2017eSpor
De Facto 6 ayda yüzde 34 büyüdü

De Facto 6 ayda yüzde 34 büyüdü

Global moda markası olma vizyonuyla yatırımlarına devam eden DeFacto, 2017 yılının ilk yarısında 1 milyar TL üzerinde ciro elde ederek, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 34 büyüdü. İlk altı ayda 41 mağaza hizmete açan ve yılsonuna kadar hizmet verdiği ülke sayısını 30’a çıkarmayı planlayan şirket, yeni pazarlara girerek yurt dışında genişlemesini sürdürdü. İhsan Ateş, uluslararası alandaki yatırımlarının yanı sıra, kurumsal sorumluluklarının bilinciyle sürdürülebilirlik uygulamalarına da devam ettiklerini söyledi. Ateş, yeni işbirlikleri ve özel koleksiyonlarla tüketicilerine farklı sürprizler de sunacaklarını belirtti.

23.8.2017Diğer
Son dakika... Arda Turan transferinde devreye sponsor girdi...

Son dakika... Arda Turan transferinde devreye sponsor girdi...

Son günlerde Barcelona’dan ayrılması gündemde olan Arda Turan için Galatasaray’ın sponsoru ‘Nef’ devreye girdi. Aynı zamanda Barcelona’nın da sponsorları arasında yer alan Nef’in Arda Turan’ın yıllık 5 milyon Euro ücretinin 2 milyon Euro’sunu ödeyeceği, bunun karşılığında da şirketin reklam yüzü olmasının planlandığı iddia ediliyor. Öte yandan Spor Arena'nın edindiği bilgilere göre Arda'nın menajeri transfer ile ilgili herhangi bir teklif gelmediğini açıkladı. Bu sözler sonrası bir açıklama da Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur'dan geldi... Timur, "transfer süreciyle ilgili gerek deste desteğimiz mevcuttur" dedi.

15.8.2017Spor Arena
Yabancı markalar ya çıkıyor, ya mağaza kapatıyor: Yerliler ise atakta

Yabancı markalar ya çıkıyor, ya mağaza kapatıyor: Yerliler ise atakta

Perakende sektöründe son 1.5 yılda Türkiye’den çıkan markalar kervanına İngiliz Debenhams da eklendi. C&A, River Island, Top Shop, Douglas ve La Senza’nın ardından Debenhams mağazalarını yıl sonuna kadar kapatma kararı aldı. Sektör temsilcileri ise yabancıların hız ve operasyonel alanda rekabette zorlandığını dile getirirken, yerli markalar ise yerli üretim avantajıyla üst üste yeni mağazalar açıyor.

26.7.2017Ekonomi
İngiliz devi Türkiyedeki 2 mağazasını kapatıyor

İngiliz devi Türkiye'deki 2 mağazasını kapatıyor

İngiliz departman mağaza zinciri Debenhams Türkiye'deki 2 mağazasını kapatmaya hazırlanıyor

26.7.2017Ekonomi
Kozmetik sektörüne Arap turist dopingi

Kozmetik sektörüne Arap turist dopingi

Ortadoğulu turist kozmetik firmalarının yüzünü güldürdü. Normal sepet ortalamasının 2-3 katı alışveriş yapan Arap turistler sayesinde yatırımcılar da Türk firmalarının kapısını çalıyor. Türkiye'deki 20 markanın bir yıl içinde 597 mağaza açacağı öngörülüyor.

19.7.2017Ekonomi
Aras Bulut İynemli’nin Galata Kulesi’nde ne işi var

Aras Bulut İynemli’nin Galata Kulesi’nde ne işi var

Son dönemin başarılı oyuncularından Aras Bulut İynemli bir markanın reklam filmi için kamera karşısına geçti.

18.5.2017Magazin
PERYÖNün yeni yönetimi belli oldu

PERYÖN'ün yeni yönetimi belli oldu

PERYÖN, Türkiye İnsan Yönetimi Derneği’nin 24. Dönem Yönetim Kurulu konusunda karara varıldı. STFA Holding Strateji ve İnsan Kaynakları Başkanı Berna Öztınaz, PERYÖN’ün Yeni Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.

17.5.2017Ekonomi
Trafiğe göre mesai

Trafiğe göre mesai

İstanbul, Ankara ve İzmir’de yaşanan trafik sorunu Türkiye’nin dev şirketlerinde çalışma saatlerinin de değişmesine neden oldu. Artık birçok şirket mesai saatlerini 09.00-18.00 saatleri arasında değil, 07.30-16.30, 8.30–17.30 ve 07.45–16.45 olarak değiştiriyor.

15.5.2017Ekonomi
BMde mutlu kadın hareketini anlattı

BM'de mutlu kadın hareketini anlattı

Kadınlara iş hayatında verdiği desteği devam ettireceğini taahhüt etmek için 2015 yılında Birleşmiş Milletler (BM) Kadının Güçlenmesi Prensiplerine (WEPs) imza atan DeFacto, New York’ta yapılan BM WEPs toplantısına örnek proje olarak davet edildi. BM’nin toplantısında kızından da örnekler vererek ücret adaletsizliğine değinen ve şirkette başlattıkları Mutlu Kadın Hareketi’ni anlatan DeFacto İK ve Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Önder Şenol ile konuştuk.

15.5.2017İK/Yeni Ekonomi
Önce algı değişmeli

Önce algı değişmeli

Son yıllarda engellilerin iş hayatına atılımını destekleyen yasal pek çok düzenleme yapıldı. Ancak, bu düzenlemeler tek başına yeterli olmuyor. Toplumun ve iş dünyasının engellilere yönelik algısının da değişmesi gerekiyor.

15.5.2017İK/Yeni Ekonomi
En kırmızı çizgimiz, ilişkiler kesilir dedi...

'En kırmızı çizgimiz, ilişkiler kesilir' dedi...

Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, idamın yeniden gelmesinin Türkiye'nin Avrupa ailesini reddi olacağını, ilişkilerin kesileceğini söyledi. Alman Rheinische Post gazetesine konuşan Juncker, 16 Nisan referandumu sonrasında AB'nin Türkiye ile müzakereleri kesmesi yönündeki görüşleri için "Bu sembolik siyaset olur" dedi. Türkiye-AB müzakerelerinin zaten defacto olarak donmuş durumda olduğunu kaydeden Juncker, ilişkilerin kesilmesine AB Komisyonunun değil, üye ülkelerin karar verdiğini söyledi.

8.5.2017Dünya
Tunus’a ilk mağazasını açtı

Tunus’a ilk mağazasını açtı

Yurt dışında yatırımlarına devam eden DeFacto, büyüme hedefleri kapsamında Kuzey Afrika’yı öncelikli pazarlar arasına alarak bölgedeki 9. mağazasını Tunus’a açtı. Kuzey Afrika’da 2017 yılı içinde 13 mağaza daha açmayı hedefleyen DeFacto yılsonunda bölgede 20 mağazaya ulaşacak.

21.4.2017Ekonomi
Aras Bulut İynemli Cengiz Semercioğlunun sorularını yanıtladı

Aras Bulut İynemli Cengiz Semercioğlu'nun sorularını yanıtladı

“Öyle Bir Geçer Zaman ki”yle gönüllere giren, “Muhteşem Yüzyıl: Kösem Sultan”la oyunculuğunu ispatlayan, şimdilerde “İçerde” dizisiyle kariyerinin zirvesine çıkan Aras Bulut İynemli’ye ilk kez nasıl silahı eline aldığını, çekimlerde elini nasıl kırdığını, DeFacto’nun reklam yüzü olma hikayesini, sevgilisi Bige Önal’la ilişkisini sordum. Tüm içtenliğiyle hepsine yanıt verdi; Çağatay Ulusoy’la atış poligonunda kimin daha iyi olduğu soruma bile...

8.4.2017Magazin
‘Mutlu Kadın Hareketi’ projesini BM’de anlattı

‘Mutlu Kadın Hareketi’ projesini BM’de anlattı

BİRLEŞMİŞ Milletler’in (BM) Kadınların Güçlenmesi Prensipleri’ne (WEPs) imza atan DeFacto, ‘Mutlu Kadın Hareketi’ projesiyle kadınlara sundukları ayrıcalıklı uygulamaları ve iş hayatında rahatlıkla çalışabilmeleri adına geliştirdikleri imkânları Birleşmiş Milletler üyelerine anlattı.

21.3.2017Ekonomi
Birleşmiş Milletler’de ‘Mutlu Kadın Hareketi’ni anlattı

Birleşmiş Milletler’de ‘Mutlu Kadın Hareketi’ni anlattı

Birleşmiş Milletler’in Kadınların Güçlenmesi Prensipleri’ne (WEPs) imza atan DeFacto, “Mutlu Kadın Hareketi’ projesiyle kadınlara sundukları ayrıcalıklı uygulamaları ve iş hayatında rahatlıkla çalışabilmeleri adına geliştirdikleri imkânları Birleşmiş Milletler üyelerine anlattı.

21.3.2017Ekonomi
DeFactoJeans’ten yeni bir koleksiyon “CUK oturur, mükemmel durur”

DeFactoJeans’ten yeni bir koleksiyon “CUK oturur, mükemmel durur”

DeFactoJeans’ten yeni bir koleksiyon “CUK oturur, mükemmel durur”

17.3.2017İstanbul
Aras Bulut İynemli ve Hande Erçel, DeFacto’nun reklam yüzü oldu

Aras Bulut İynemli ve Hande Erçel, DeFacto’nun reklam yüzü oldu

Aras Bulut İynemli ve Hande Erçel, DeFacto’nun reklam yüzü oldu

17.3.2017İstanbul
Global açılış

Global açılış

Türk markaları 2017’de rotayı yurtdışına çevirdi. Sadece 15 markanın yurtdışında 500 mağaza açacağı 2017’de yeni açılacak toplam mağaza sayısının 750’yi bulması bekleniyor. Bugün 112 ülkede faaliyet gösteren Türk markalarının hedef pazarları arasında Asya, Afrika ve Ortadoğu ülkeleri bulunuyor.

4.3.2017Ekonomi
Modanın birleştirici gücü

Modanın birleştirici gücü

Parlak renkler, güçlü mesajlar. Versace eşitlik, birlik, güç, cesaret ve toplum sloganını podyuma taşırken, Gucci, Missoni ve Dolce&Gabbana şovlarında ‘farklılıkları dahil etme’ mesajı verildi. İşte Milano Moda Haftası’ndan notlar...

4.3.2017Stil
DeFacto Gazze’de ilk uluslararası mağazayı açtı

DeFacto Gazze’de ilk uluslararası mağazayı açtı

DeFacto Gazze’de ilk uluslararası mağazayı açtı

25.2.2017İstanbul
GAZZE’YE GİRDİ

GAZZE’YE GİRDİ!

Hazır giyim markası DeFacto, dışarıdan girişin yasak olduğu Gazze’ye mağaza açtı. Mağaza yatırımı ise telefon, fotoğraf, videolar ve görüntülü konuşma ile gerçekleştirildi. Gazze ile tek temas internet üzerinden kurulurken, DeFacto Filistin’de hizmet veren ilk uluslararası perakende ticaret şirketi oldu.

24.2.2017Ekonomi
3 Adamın bu haftaki konuğu olan Ezgi Mola kimdir Ezgi Mola kaç yaşındadır

3 Adam'ın bu haftaki konuğu olan Ezgi Mola kimdir? Ezgi Mola kaç yaşındadır?

3 Adam'ın bu haftaki konuğu olan Ezgi Mola, programın birçok takipçisi tarafından oldukça merak edildi. 3 Adam'ın bu akşam yayınlanacak olan yeni bölümüne konuk olan Ezgi Mola, oynadığı birçok film ve reklamlarla izleyenlerin dikkatini çekmeyi başarmıştı. Peki, henüz 18'ini bitirmeden Kartal Tibet'in yönettiği Karate Can dizisinde ilk televizyon deneyimini kazanan Ezgi Mola kimdir? Kaç yaşındadır?

22.2.2017Kelebek
Çalışan sayısı 10 bin 520ye ulaştı

Çalışan sayısı 10 bin 520'ye ulaştı

Ulaşılabilir modada dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerleyen DeFacto, 2016 yılında toplam 241 milyon TL yatırım yaparak, mağaza sayısını 400’ün üzerine çıkardı. Yıl boyunca istihdamda artış sağlayan şirketin çalışan sayısı 10.520’ye ulaştı.

21.2.2017Ekonomi
Öğrenciler için hayırsever mağaza

Öğrenciler için 'hayırsever mağaza'

Öğrenciler için 'hayırsever mağaza'

20.2.2017Muğla
Finansın Geleceği Zirvesi gerçekleşti

Finansın Geleceği Zirvesi gerçekleşti

Her yıl Londra’da düzenlenen ve global markaların finans liderlerinin bir araya gelerek finans alanındaki trendlere yön verdikleri Finansın Geleceği Zirvesi, 14-16 Şubat 2017 tarihlerinde gerçekleşti.

18.2.2017Ekonomi
DeFacto’ya uluslararası iki ödül

DeFacto’ya uluslararası iki ödül

DeFacto’ya uluslararası iki ödül

1.2.2017İstanbul
Brandon Hall’dan iki ödül

Brandon Hall’dan iki ödül

Brandon Hall tarafından Amerika’nın Florida eyaletinde bu yıl 22’incisi düzenlenen ‘İnsan Kaynakları 'Mükemmellik Ödülleri’nde DeFacto, ‘Mutluluk Müdürü’ uygulaması ve ‘Liderlik Programları’ ile iki ödül birden kazandı.

1.2.2017Ekonomi
AVM’lere sivil polis kontrolü

AVM’lere sivil polis kontrolü

Terör nedeniyle güvenliği en üst seviyeye çıkaran alışveriş merkezlerinde yeni bir uygulama daha başladı. AVM’lere müşteri gibi giden sivil polisler, güvenlik açıklarını tespit edip AVM yönetimlerine rapor sunuyor.

20.12.2016Ekonomi
Dövizle kira Türkiyeye özel

Dövizle kira Türkiye'ye özel

Alışveriş merkezlerindeki (AVM) döviz ile alınan kiraları eleştiren DeFacto’nun CEO’su İhsan Ateş, “16 ülkede mağazamız var. Yurtdışındaki AVM’lerde kira için yerel para birimi kullanılıyor. Rusya’da ruble, Katar’da riyal ile kira ödüyoruz. Dolar ve Euro ile kiralar sadece Türkiye’ye özel” dedi.

13.12.2016Ekonomi
Perakendede hedef 2023

Perakendede hedef 2023

2016 yılında yaşanan terör olayları, darbe girişimi ve son olarak dolar kurundaki artış, pek çok sektörü olumsuz etkiledi. Perakendede ise bir yandan kapanan firmalar olurken, bir yandan da tam gaz mağaza açılışlarına devam eden ve yeni istihdam yaratan şirketler oldu. Kriz kimileri için fırsat yarattı. Perakendeciler 2017’den umutlu. Markalar her yıl olduğu gibi 2017’de de on binlerce kişiyi işe alacaklar. Tüm perakende sektörünün 2023’de ise 1 milyon 250 bin yeni istihdam yaratması bekleniyor.

4.12.2016Ekonomi

İrem Derici: Kadınlığımı hissetmeye başladım

Geçen pazar günü düzenlenen 43. Pantene Altın Kelebek Ödül Töreni’nin en çok konuşulan isimlerinden biri İrem Derici’ydi. Şarkıcı, hem sahne şovu hem de iddialı kostümleriyle geceye damga vurdu. 17 kilo veren ve “Artık fiziğime güveniyorum” diyen Derici’yle hem yaşadığı bu değişimi, hem günlerce konuşulan şovunu hem de Lider Şahin’le ilişkisini konuştuk.

18.11.2016Magazin
Nesnelerin CEO’ları

Nesnelerin CEO’ları

YENİ sanayi devrimi endüstri 4.0 ile şirketlerin yatırım yapmaya başladıkları alanların başında nesnelerin internet (IoT) geliyor.

15.11.2016Ekonomi
CEO’lar Nesnelerin İnterneti Zirvesi’nde buluşacak

CEO’lar 'Nesnelerin İnterneti Zirvesi’nde buluşacak 

Türkiye'nin ilk ve en kapsamlı Nesnelerin İnterneti Zirvesi (İnternet of Things Summit) 15 Kasım Salı günü ikinci defa İstanbul'da gerçekleştirilecek. Cisco ve Intel’in ana sponsorluğunda yapılacak Zirve’de, nesnelerin internetinin iş dünyasına etkileri ele alınacak. Değişimi yöneten CEO'lar; bugünü, geleceği ve yeni projelerini tartışacak.

10.11.2016Ekonomi
DCD Veri Merkezi ve Bulut’a Dönüşüm Konferansı 6 Aralık’ta İstanbul’da

DCD Veri Merkezi ve Bulut’a Dönüşüm Konferansı 6 Aralık’ta İstanbul’da

Türkiye'nin önce gelen CIO ve CTO'ları 6 Aralık'ta İstanbul'da yapılacak olan DCD Veri Merkezi ve Bulut'a Dönüşüm Konferansı'na katılıyor.

7.11.2016Teknoloji

Yazar Sonuçları

Çok muhabbet tez ayrılık getirir

Cem Yılmaz sosyal medya hesaplarını kapattı.Gerekçesi ne?

19.7.2017

İran’a ‘tutucu’ girdik yanıldık yelpazeyi genişletip başardık

1980’li yılların ikinci yarısında İstanbul’da kurulan, Azerbaycan ve İran bağlantılı işlerle büyüyen NAB Holding, 3-4 yıl önce aralarında Derimod’un da bulunduğu Türk markalarına davet gönderdi:

1.7.2017

Modanın birleştirici gücü

Parlak renkler, güçlü mesajlar. Versace eşitlik, birlik, güç, cesaret ve toplum sloganını podyuma taşırken, Gucci, Missoni ve Dolce&Gabbana şovlarında ‘farklılıkları dahil etme’ mesajı verildi. İşte Milano Moda Haftası’ndan notlar...

5.3.2017