MENÜ

Deaş

Deaş ile ilgili tüm haberleri, son dakika Deaş haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Deaş haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 12.893 Deaş haberi bulunmuştur.

Deaş Haberleri

Dışişleri Bakanlığından Başika Kampına giden askerlerle ilgili açıklama

Dışişleri Bakanlığı'ndan Başika Kampı'na giden askerlerle ilgili açıklama

IŞİD'le mücadele edecek peşmergelerin eğitimi için Musul’a sevk edilen Türk askerleriyle ilgili Dışişleri Bakanlığı’ndan açıklama yapıldı.

8.12.2015Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Rusyaya: Bunlar yavuz hırsız

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Rusya'ya: Bunlar yavuz hırsız

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Suriye’de operasyon başlatan Rusya’ya isim vermeden “Bunlar yavuz hırsız” tepkisini gösterdi. Erdoğan, dünkü muhtarlar toplantısında özetle şu mesajları verdi:

8.12.2015Gündem
Başbakan Davutoğlu: Gerek görürsek yaptırımlarımızı devreye sokacağız

Başbakan Davutoğlu: Gerek görürsek yaptırımlarımızı devreye sokacağız

Başbakan Davutoğlu, “Gerekli görürsek kendi yaptırımlarımızı devreye sokacağız, her türlü duruma hazırlıklıyız” sözleriyle Rusya Devlet Başkanı Putin’e ambargo resti çekti. Türkiye’nin iftiralara ve suçlamalara maruz kaldığını, sağduyuyla hareket ettiklerini vurgulayan Davutoğlu, “Tedbirlerimizi alıyoruz, alternatif planlarımızı yapıyoruz” dedi. Davutoğlu, “Vur vur inlesin Putin dinlesin” sloganı da atılan dünkü Meclis grubunda şu mesajları verdi:

8.12.2015Gündem
Kuzey Iraka intikal durdu çekilme yok

'Kuzey Irak'a intikal durdu çekilme yok'

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Türkiye’nin Irak makamlarının bilgisi dahilinde Başika Kampı’nda 2 bin 441 peşmergeyi eğittiğini ve desteğe devam edeceklerini söyledi.

8.12.2015Gündem
Barzani Ankarada, ilk durak MİT

Barzani Ankara'da, ilk durak MİT

Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, Musul krizinin tırmandığı günlerde daha önceden planlanan programı çerçevesinde Ankara’ya geldi. Barzani ilk olarak MİT Müsteşarı ile görüştü.

9.12.2015Gündem
Kadının çığlığının yanındayız

Kadının çığlığının yanındayız

Başbakan Ahmet Davutoğlu, çoğu zaman erkeklerin aldığı kararlar nedeniyle kadınların büyük mağduriyetler yaşadığını söyleyerek, “Dünyanın neresinde olursa olsun herhangi bir kadının çığlığı bize ulaştığında, o çığlığın yanında önce Türkiye Cumhuriyet devleti olacaktır” dedi.

9.12.2015Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Zuckerberg mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Zuckerberg mesajı

Müslümanların ABD'ye girişinin durdurulmasını isteyen ABD'de Cumhuriyetçi Parti'nin aday adayı Donald Trump'ın ardından Facebook'un genç patronu Mark Zuckerberg, Müslümanlara destek çıkmış ve "Facebook'ta her zaman hoş karşılanacaksınız" sözlerini kaydetmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise resmi Facebook hesabından Zuckerberg'in mesajını değerli bulduğunu belirtti.

10.12.2015Teknoloji
Kamp kurulurken neredeydiniz

Kamp kurulurken neredeydiniz

Türkiye’nin Başika’ya asker göndermesiyle ilgili tartışmalar sürerken, Cumhurbaşkanı Erdoğan, birliklerin Irak Başbakanı Haydar el-İbadi’nin isteği üzerine eğitim amaçlı gittiğini açıkladı.

10.12.2015Dünya
Mevlüt Çavuşoğlu: Sabrımız sınırsız değil

Mevlüt Çavuşoğlu: Sabrımız sınırsız değil

Türkiye hava sahasını ihlal ettiği gerekçesiyle 24 Kasım günü Rus uçağının düşürülmesinin ardından Türkiye ve Rusya ilişkilerinde gelinen noktayı değerlendiren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Bizim de sabrımız sınırsız değildir. Bugüne kadar yaptıklarınıza karşılık vermiyorsak herhangi bir korkumuzdan ya da suçluluk psikolojisinden değil. İstemediğimiz bir olay oldu. Ama Rusya haksız. Hava sahamızı ihlal etti. Ama ilişkilerimizi tekrar eski günlere döndürmek için sabırlı davranıyoruz" dedi.

11.12.2015Gündem
Feridun Sinirlioğlu ve Hakan Fidan, Irak Başbakanı Haydar el İbadi ile görüştü

Feridun Sinirlioğlu ve Hakan Fidan, Irak Başbakanı Haydar el İbadi ile görüştü

DIŞİŞLERİ Müsteşarı Büyükelçi Feridun Sinirlioğlu ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun özel temsilcileri sıfatıyla 10 Aralık'ta Bağdat’a giderek Irak Başbakanı Haydar el İbadi, Dışişleri Bakanı İbrahim Caferi ve Savunma Bakanı Halit el Ubeydi ile görüşmelerde bulundu. Başbakanlıktan yapılan açıklamada, "Görüşmelerde, Irak'ın egemenliğine ve toprak bütünlüğüne duyduğumuz saygı vurgulanmış, DEAŞ terör örgütüne karşı mücadelede Irak yönetimine vermekte olduğumuz desteğin sürdürülmesi konusundaki kararlılığımız teyid edilmiştir" denildi.

11.12.2015Gündem
Irakta BM Güvenlik Konseyine başvuru hazırlığı

Irak'ta BM Güvenlik Konseyi'ne başvuru hazırlığı

Türkiye'nin IŞİD'e karşı mücadelede eğitim amacıyla Musul'a asker göndermesinin ardından Irak merkezi hükümetiyle patlak veren diplomatik kriz sürüyor. Yaşanan krizde son hamle Irak Başbakanı Haydar el İbadi'den geldi. İbadi, Başika kampındaki Türk askerlerinin çekilmesi için BM Güvenlik Konseyi'ne resmi başvuru yapılması talimatını verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise "Oradaki eğitim verme sürecine kararlı bir şekilde devam edeceğiz. Ama bunu bir mutabakat içerisinde sürdüreceğiz" diyerek, askerlerin çekilmeyeceğine dair açıklamalarını yineledi.

11.12.2015Dünya
Başbakan Davutoğlu vizesiz seyahat için tarih verdi

Başbakan Davutoğlu vizesiz seyahat için tarih verdi

Başbakan Davutoğlu, Türk vatandaşlarının Schengen bölgesine vize muafiyetiyle girmesi hususuna ilişkin, "Ancak bir anlaşmayla hemen atılacak bir adım değil. Son Avrupa Birliği-Türkiye Zirvesi'nde karar verdiğimiz şekilde, mart ayına kadar yasal düzenlemeleri yapmamız, mart ayında Avrupa Birliği'nin raporu yazması, daha sonra temmuz ayından itibaren ilk pilot uygulamaların başlaması, ekim ayında da vize muafiyetine tam geçişi sağlamamız lazım. Önümüzde çok net bir takvim var" dedi.

11.12.2015Gündem
Başbakan Davutoğlu, Bulgaristana hareketi öncesi konuştu

Başbakan Davutoğlu, Bulgaristan'a hareketi öncesi konuştu

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cizre ve Silopi'de güvenlik ortamının tam anlamıyla tesis edileceğini belirterek, "Siyaset yapmak isteyene siyaset kapısı açık. Görüş beyan etmek isteyene görüş kapısı açık. En aykırı fikri savunmak isteyene hodri meydan, savunsunlar. Ama belli ilçelerimizde sanki Irak ve Suriye'de olduğu gibi manzaralar yaşatabileceklerini düşünenler, o ateşi Türkiye'ye yaymak isteyenler bilsinler ki bütün güvenlik birimlerimize hükümetimizce verilen talimat açıktır, bu ateş çemberinin içinde Cizre'yi de Silopi'yi de bütün ilçelerimizi, vatan toprağının her bir karışını, tam bir huzur ve istikrar, özgürlük alanı haline getireceğiz" dedi.

15.12.2015Gündem
Fransa IŞİDi havadan karaya güdümlü füzelerle vurdu

Fransa IŞİD'i havadan karaya güdümlü füzelerle vurdu

Fransa, terör örgütü IŞİD'in Irak'taki hedeflerini ilk kez havadan karaya güdümlü füzelerle vurdu.

15.12.2015Dünya
Başbakan Davutoğlu: Siyaset kapısı açık

Başbakan Davutoğlu: Siyaset kapısı açık

Başbakan Davutoğlu, Doğu ve Güneydoğu’daki operasyonların terör örgütü PKK yok edilene karar devam edeceği mesajını vererek, “Siyaset yapmak isteyene siyaset kapısı açık. Ama belli ilçelerimizde sanki Irak ve Suriye’de olduğu gibi manzaralar yaşatabileceklerini düşünenler bilsinler ki vatan toprağının her bir karışını özgürlük alanı haline getireceğiz” dedi.

15.12.2015Gündem
TSK ve Dışişlerinden Başika açıklaması

TSK ve Dışişleri'nden Başika açıklaması

Genelkurmay Başkanlığı ile Dışişleri Bakanlığı IŞİD'in Başika'daki askeri birliğe yönelik saldırısıyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Öte yandan, Musul'daki Başik Cephesi Peşmerge Komutanı Berhem Doski yaptığı açıklamada 70 IŞİD'linin öldürüldüğünü söyledi.

16.12.2015Gündem
Başbakan Ahmet Davutoğlundan Başika açıklaması

Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan Başika açıklaması

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başika kampına yapılan saldırı ile ilgili açıklamada bulundu.

16.12.2015Gündem
Başika’ya Katyuşa

Başika’ya Katyuşa

Türkiye’nin asker takviyesi yapması üzerine Ankara ile Bağdat arasında patlayan krizde gündeme oturan Irak’ın Musul kenti yakınlarındaki Başika askeri kampı dün IŞİD’in Katyuşa roketlerine hedef oldu. Peşmerge ile IŞİD arasındaki çatışmada üsse roket düştü. 4 Türk askeri yaralandı.

16.12.2015Dünya
Sınırda 7 IŞİDli yakalandı

Sınırda 7 IŞİD'li yakalandı

TÜRK Silahlı Kuvvetleri’nin devriye görevi sırasında Suriye sınırında IŞİD’e katılmak için sınırı geçmeye çalışan 5’i yabancı uyruklu 7 kişi yakalandı. Yakalanan kişiler adli makamlara teslim edildi.

17.12.2015Gündem
Yetkilerimin sınırını Anayasa belirliyor ama sorumluluğum da milletime karşı

'Yetkilerimin sınırını Anayasa belirliyor ama sorumluluğum da milletime karşı'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, başkanlık sistemi tartışmaları hakkında dün Konya’da, “Benim yetkimin sınırını Anayasa belirliyor ama sorumluluğum da milletime karşıdır. 40 yıllık siyaset tarzım var. Halkımdan da desteği böyle aldım. Kimse şu saatten sonra benden başka biri gibi hareket etmemi beklemesin” dedi.

17.12.2015Gündem
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan IŞİD iddianamesi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan IŞİD iddianamesi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu Savcılığı tarafından IŞİD’in Türkiye’deki yapılanmasına yönelik başlatılan soruşturma tamamlandı. 315 sayfadan oluşan İddianamede liderliğini 26 yaşındaki İlyas Aydın’ın yaptığı, şuan tutuklu bulunan Ebubekir’i Hanzala kod adlı Halis Bayancuk’un da aralarında bulunduğu 67 şüpheli yer aldı. 24 kişinin de şikayetçi olduğu iddianamede terör örgütünün Türkiye’de Ankara, Suruç katliamları başta olmak üzere 5 eylem gerçekleştirdiği kaydedildi.

17.12.2015Gündem
Adalet Bakanı Bekir Bozdağdan önemli mesajlar

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan önemli mesajlar

ADALET Bakanı Bekir Bozdağ, 17 Aralık soruşturması, MİT tırları, yargı reformlarıyla ilgili önemli mesajlar verirken, hakkında suç duyurusunda bulunduğu CHP’li Eren Erdem’i “ihanet” ve “ahlaksızlıkla” suçladı.

18.12.2015Gündem
Yılın son MGKsında önemli kararlar

Yılın son MGK'sında önemli kararlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında'ki Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sona erdi.Toplantı sonrası yapılan açıklamada, Türkiye’nin milli güvenliğine yönelik iç ve dış tehditlerin kapsamlı şekilde değerlendirildiği belirtildi. Rusya ile yaşanan krizin de ele alındığı toplantıda, Rusya’nın tutumuna karşı alınan ve alınması planlanan tedbirlerin görüşüldüğü açıklandı.

18.12.2015Gündem
Başbakan Davutoğlu’ndan önemli açıklamalar

Başbakan Davutoğlu’ndan önemli açıklamalar

Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan ‘Türkiye’nin Suriye’ye sarin gazı’ gönderdiği iddialarına tepki geldi. Davutoğlu, iddiaların yalan ve iftira olduğunu vurguladı.

19.12.2015Ekonomi
Ankara katliamcısının eşinden ilginç ifade: Yapmak zorundayım dedi

Ankara katliamcısının eşinden ilginç ifade: 'Yapmak zorundayım' dedi

Ankara’da 10 Ekim’de 102 kişinin hayatını kaybettiği katliamı gerçekleştiren IŞİD’li 2 canlı bombayı, kente getirdiği için aranan Halil İbrahim Durgun, 14 Kasım’da polisin Gaziantep’te bir hücre evine düzenlediği operasyon sırasında üzerindeki bombaları patlatarak ölmüştü. 5 polisin yaralandığı patlamada evde bulunan eşi Esin Durgun ise ifadesinde, eşinin Ankara katliamının ardından kendisine "Yapmak zorundaydım" dediğini söyledi.

20.12.2015Gündem
Arkadaşları eşine müşrik diyormuş

Arkadaşları eşine müşrik diyormuş

ANKARA’da 10 Ekim günü102 kişinin hayatını kaybettiği katliamda IŞİD’li 2 canlı bombayı otomobiliyle başkente götüren Halil İbrahim Durgun’un eşi Esin Durgun, örgütle bağlantısı olmadığını ileri sürdü.

20.12.2015Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Bayır Bucak Türkmenleri konusunda yalan söylediğini belirterek, “Şahitler hepsi yanımızda, heyetler arası toplantıda Sayın Putin’e ‘orada DEAŞ yok, Bayır Bucak Türkmenleri var’ diye bizzat ifade etmişimdir. Dürüst olmayan bu tür yalanları her zaman söyler” tepkisini gösterdi. Erdoğan, “Ne bölücü terör örgütünün ülkedeki faaliyetleri, ne Suriye’de önümüze çıkartılan engeller, ne Irak’ta muhatap olduğumuz riyakarlık bizim için sürpriz değil caydırıcı ise hiç değildir” diye konuştu.

21.12.2015Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Putin yalan söylüyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Putin yalan söylüyor

Bursaspor’un yeni stadı Timsah Arena’nın açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlama vuruşuyla yapıldı. Öte yandan Erdoğan Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Törenine katıldı. Cumhurbaşkanı burada Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Bayırbucak Türkmenleri konusunda yalan söylediğini belirterek, “Şahitler hepsi yanımızda, heyetler arası toplantıda Sayın Putin’e ‘orada DEAŞ yok, Bayırbucak Türkmenleri var’ diye bizzat ifade etmişimdir. Dürüst olmayan bu tür yalanları her zaman söyler” tepkisini gösterdi.

21.12.2015Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Putin yalan söylüyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Putin yalan söylüyor

Bursaspor’un yeni stadı Timsah Arena’nın açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlama vuruşuyla yapıldı. Öte yandan Erdoğan Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Törenine katıldı. Cumhurbaşkanı burada Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Bayırbucak Türkmenleri konusunda yalan söylediğini belirterek, “Şahitler hepsi yanımızda, heyetler arası toplantıda Sayın Putin’e ‘orada DEAŞ yok, Bayırbucak Türkmenleri var’ diye bizzat ifade etmişimdir. Dürüst olmayan bu tür yalanları her zaman söyler” tepkisini gösterdi.

22.12.2015Haber
Başbakan Davutoğlu grup toplantısında konuştu

Başbakan Davutoğlu grup toplantısında konuştu

Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin TBMM grup toplantısında konuştu.

22.12.2015Gündem
Savunma Bakanı Yılmaz: Kuvvetin bir kısmı Bamami kampına intikal etti

Savunma Bakanı Yılmaz: Kuvvetin bir kısmı Bamami kampına intikal etti

MİLLİ Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, TBMM Genel Kurulu'nda Musul'daki Türk askeri varlığı konusunda söz aldı. Yılmaz, 'Başika'daki kampta askerî varlığımıza ilişkin olarak 14 Aralık tarihi itibarıyla yeni bir tanzime gidilerek kuvvetin belirli bir kısmı Kuzey Irak'taki Bamami kampına intikal etti' dedi.

22.12.2015Gündem
Demirtaşa ihanet Erdeme hain

Demirtaş'a ihanet Erdem'e hain

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Rusya ziyaretindeki sözleri nedeniyle HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a sert tepki gösterip “Gidip destek bildirmek açık bir şekilde bu millete ihanet etmektir. Bu açık bir aymazlıktır” diye konuştu. CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem için de “Hain” diyen Davutoğlu, KOSGEB 4. KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri Töreni’nde özetle şunları söyledi:

24.12.2015Gündem
Başbakan Ahmet Davutoğlundan önemli açıklamalar

Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 64. Hükümet döneminin ilk 'Yeni Turkiye Yolunda' programında konuştu. Davutoğlu konuşmasında, Türk askerinin Musul'daki varlığına ilişkin "Bölgeye ilave olarak gönderdiğimiz askerimizin temel amacı, DEAŞ'a karşı orada görev yapan eğiticilerimizi ve eğitilen Musulluları daha iyi koruyabilmektir. Terör tehdidi olduğu sürece oradaki varlığımızı hiçbir şekilde tehlikeye atmayacak tarzda teyakkuz halinde olmaya devam edeceğiz" dedi.

27.12.2015Gündem
Başbakan Davutoğlundan önemli açıklamalar

Başbakan Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, 64'üncü Hükümet döneminin ilk 'Yeni Türkiye Yolunda' programında konuştu. Davutoğlu, "Türk askerinin Musul'daki varlığına ilişkin Bölgeye ilave olarak gönderdiğimiz askerimizin temel amacı, DEAŞ'a karşı orada görev yapan eğiticilerimizi ve eğitilen Musulluları daha iyi koruyabilmektir. Terör tehdidi olduğu sürece oradaki varlığımızı hiçbir şekilde tehlikeye atmayacak tarzda teyakkuz halinde olmaya devam edeceğiz" dedi. DHA

27.12.2015Haber
Rusya çocukları öldürüyor

'Rusya çocukları öldürüyor'

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Rusya’nın son haftalarda Suriye’de 600’ü aşkın sivili öldürdüğünü, bunların 150’den fazlasının çocuk olduğunu belirtti. Davutoğlu, Kuzey Irak’taki Türk askeri varlığının DEAŞ (IŞİD) tehdidi bitene kadar bölgede olacağını da söyledi. ‘Yeni Türkiye Yolunda’ programıyla vatandaşlara seslenen Davutoğlu, özetle şöyle dedi:

27.12.2015Gündem
DEAŞ-PKK-PYD-YPG truva atları

DEAŞ-PKK-PYD-YPG truva atları

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “DEAŞ, PYD, YPG gibi örgütler, Suriye’deki küresel güç mücadelesinin sadece bir aracıdır, bizdeki PKK ile aynıdır. Hiçbir farkı yoktur. Bu karanlık yapılar, bölgedeki kirli hesapların birer Truva atına dönüşmüştür” dedi. Erdoğan, dün Birlik Vakfı’nın İstanbul’daki 30’uncu yıl kutlamalarında özetle şunları söyledi:

27.12.2015Gündem
Son dakika: Ankarada 2 canlı bomba yakalandı

Son dakika: Ankara'da 2 canlı bomba yakalandı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, yılbaşı gecesi Kızılay civarında eylem yapmayı planlayan iki canlı bombanın yakalandığını bildirdi.

30.12.2015Gündem
‘Sur içini yaşatmak istiyoruz’

‘Sur içini yaşatmak istiyoruz’

Kültür politikalarıyla ilgili büyük bir paket hazırladıklarını söyleyen Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, sur içi ilçesinin Diyarbakır’ın hafızası olduğuna dikkat çekerek, “Sur içini yaşatmak istiyoruz” dedi.

30.12.2015Gündem
Başbakan Ahmet Davutoğlu: Rusya da bu zulümlerin artık bir ortağı olmuştur

Başbakan Ahmet Davutoğlu: "Rusya da bu zulümlerin artık bir ortağı olmuştur"

Başbakan Ahmet Davutoğlu mülteci sorununa değinerek, "Rusya da bu zulümlerin artık bir ortağı olmuştur. Dün sahile 36 çoğu çocuk ceseti vurdu dünya suskun. Sahillerimize vuran 36 cesetin vebali bu trajedi karşısında sessiz kalan Birleşmiş Milletler Konseyi başta olmak üzere uluslararası toplumdur. Bunun vebali başta Rusya olmak üzere Suriye konusundaki her kararı veto eden anlayış, zihniyettir" dedi.

6.01.2016Gündem
Davutoğlundan sert Suriye suçlaması

Davutoğlu'ndan sert Suriye suçlaması

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu partisinin 24. iştişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuştu. Davutoğlu konuşmasının bir bölümünde Suriye'de yaşanan son gelişmeleri değerlendirerek 'sivil halkı bombalayanlar insanlıktan nasibini almamıştır' ifadesini kullandı.

9.01.2016Gündem
Afganistan’dan ders almamışlar

Afganistan’dan ders almamışlar

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti’nin Afyonkarahisar’da yapılan 24. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nın açılışında Rusya’ya sert eleştilerde bulunup, “ ‘DEAŞ’a karşı mücadele ediyorum’ diyerek Suriye hava sahasına girerek sivilleri bombalayanlar, insanlıktan nasibini almamıştır. Afganistan tecrübesinden ders almayıp, Suriye’de Suriye halkına karşı savaşa girişenler dönüp tarihe bakmak durumundadır” dedi.

9.01.2016Gündem