MENÜ

Deaş

Deaş ile ilgili tüm haberleri, son dakika Deaş haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Deaş haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 12.915 Deaş haberi bulunmuştur.

Deaş Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Çin seyahatim öncesi yaşananlar manidar

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Çin seyahatim öncesi yaşananlar manidar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda büyükelçilere verilen iftarda konuştu. Çin seyahati öncesi İstanbul'da Doğu Asya'lılara yönelik saldırıları manidar bulduğunu söyleyen Erdoğan, "Medyada dolaşan, büyük bir kısmı da yalan ya da istismar olan bu haberlerden sonra İstanbul'da asla tasvip etmediğimiz olaylar yaşandı.Ülkemize gezmeye, yaşamaya gelen Doğu Asyalı insanlar bizim dostumuzdur. Onlar bizim misafirimizdir. Bu olaylar bize yakışmaz. Provakatörlerin oyununa gelmeyin" dedi.

10.07.2015Gündem
Başbakan Ahmet Davutoğlu: Hiçbir önyargı ve ön şartımız yok ama hükümet dışı tartışmalara girmeyeceğiz

Başbakan Ahmet Davutoğlu: Hiçbir önyargı ve ön şartımız yok ama hükümet dışı tartışmalara girmeyeceğiz

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti İstanbul İl Teşkilatı'nın iftar programında konuştu. Koalisyon görüşmelerinin ilk turuna saatler kala Başbakan Davutoğlu'ndan iki kritik mesaj geldi. 'Hiçbir önyargı ve ön şartımız yok. Ama hükümet dışı tartışmalara girmeyeceğiz. Özellikle Cumhurbaşkanlığı makamını tartışmaya açtırmayız' diyen Davutoğlu, 'Ramazan'ın son 10 gününde bir helalleşme seferberliği gerçekleştirelim' diye konuştu.

12.07.2015Gündem
Mısır askerlerine silahlı saldırı: 8 ölü

Mısır askerlerine silahlı saldırı: 8 ölü

Sina Yarımadası'nda Mısır silahlı kuvvetlerini hedef alan saldırılarda 8 askerin hayatını kaybettiği, çok sayıda askerin yaralandığı bildirildi.

18.07.2015Dünya
Fehim Taştekin Suruçu yazdı: İthamımdır

Fehim Taştekin Suruç'u yazdı: İthamımdır!

Radikal yazarı Fehim Taştekin bugünkü köşe yazısında Suruç'ta yaşanan katliamı yazdı. İşte sosyal medyada kısa süre içerisinde çok sayıda paylaşım alan Taştekin'in o yazısı...

21.07.2015Gündem
Ahmet Davutoğlundan Suruçtaki patlamayla ilgili açıklama

Ahmet Davutoğlu'ndan Suruç'taki patlamayla ilgili açıklama

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki patlamanın ardından Ankara'ya gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu, Çankaya Köşkü'nde sürpriz bir toplantı düzenledi. Türkiye'yi yasa boğan Suruç saldırısında ilk bulguların IŞİD'i işaret ettiğine vurgu yapan Davutoğlu, "Bu saldırının hedefi Türkiye'dir, Türk demokrasisidir diyorsak, şimdi dört genel başkanın da bir araya gelerek ortak deklarasyona imza atmamız lazım. Ben bunu yapmaya hazırım. Gün bugündür" dedi.

21.07.2015Gündem
Başbakan Ahmet Davutoğlu: Siyaseti kanla kirlettiğiniz yeter

Başbakan Ahmet Davutoğlu: Siyaseti kanla kirlettiğiniz yeter

Başbakan Ahmet Davutoğlu, gece saatlerinde Twitter hesabından Suruç'taki patlamayla ilgili açıklamalarda bulundu. "DAEŞ ve benzeri terör örgütleri asla hedeflerine ulaşamayacaklar." diyen Davutoğlu, "Terör örgütleri ile bağları ortadayken gencecik bedenler üzerinden siyasi rant devşirmeye çalışanlara da sesleniyorum. Siyaseti kanla kirlettiğiniz yeter." dedi.

21.07.2015Gündem
Bülent Arınç: HDPli yöneticiler neden o grubun içinde yoktu

Bülent Arınç: HDP'li yöneticiler neden o grubun içinde yoktu?

Çözüm süreci, Suruç'taki patlama ve 2 polisin şehit edilmesi konularında açıklamalarda bulunan Arınç, "Suruç'ta her gün 3 gösteri yapılıyor ve HDP'nin yöneticileri yapıyor. Acaba bu grubun içinde neden yoklardı?" diye sordu.

22.07.2015Gündem
TSKdan son dakika açıklaması

TSK'dan son dakika açıklaması

Türk Silahlı Kuvvetleri, Kilis'te Mehmetçik ile IŞİD arasında çıkan çatışmayla ilgili açıklama yaptı. TSK açıklamasında IŞİD'li bir teröristin öldürüldüğünü duyurdu. Hürriyet'e konuşan resmi bir yetkiliyse öldürülen IŞİD'linin Astsubay Yalçın Nane'yi şehit eden terörist olduğunu söyledi.

23.07.2015Gündem
IŞİD (DAEŞ, DEAŞ, DAİŞ) nedir Nasıl ortaya çıktı El Bağdadi kimdir

IŞİD (DAEŞ, DEAŞ, DAİŞ) nedir? Nasıl ortaya çıktı? El Bağdadi kimdir?

Şanlıurfa Suruç'ta 32 kişinin hayatını kaybettiği saldırı ve bugün Kilis'te Mehmetçik ile IŞİD arasında çıkan çatışma nedeniyle herkes Google'da IŞİD, DAEŞ, DEAŞ VE DAİŞ'i aradı. İşte IŞİD'in varoluşu.

23.07.2015Kelebek
Davutoğlu: Yüzde yüz isabetle ortadan kaldırıldı

Davutoğlu: 'Yüzde yüz isabetle ortadan kaldırıldı'

Başbakan Ahmet Davutoğlu gazetecilere açıklamalarda bulundu.

24.07.2015Gündem
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Güvenlik zaafımız var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Güvenlik zaafımız var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan IŞİD'e yönelik hava operasyonu, alınacak tedbirler ve gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 'İstanbul'da bile hala yüzleri kapalı, ellerinde silahlarla rahatlıkla yürüyebiliyorlarsa bizim de maalesef güvenlik zaafımız var demektir. Gereken adımlar atılacaktır' dedi.

24.07.2015Gündem
Dışişlerinden flaş açıklama

Dışişleri'nden flaş açıklama

DIŞİŞLERİ Bakanlığı, Türkiye ile ABD arasında IŞİD ile mücadele konusunda mutabakata varıldığı açıklayarak, bu mutabakata göre harekatlarda koalisyon uçaklarının yanısıra Türk Hava Kuvvetleri’nin de görevlendirileceğini bildirdi.

24.07.2015Gündem
Dışişleri Bakanlığı: Mutabakata vardık

Dışişleri Bakanlığı: 'Mutabakata vardık'

DIŞİŞLERİ Bakanlığı, Türkiye ile ABD arasında IŞİD ile mücadele konusunda mutabakata varıldığı açıkladı. Dışişleri Bakanlığı, IŞİD’e yönelik hava harekatlarına katılan ABD ve uygun görülecek bazı diğer bölge ülkelerinin insanlı ve insansız hava araçlarının Türkiye’deki üslerde konuşlanmasına onay verildiğini, konuyla ilgili Türk Hava Kuvvetleri unsurlarının da görevlendirileceğini duyurdu. Öte yandan Amerikan Dışişleri Bakanı Kerry, başta ABD ve Türkiye arasında varılan İncirlik mutabakatı, Suriye’de yaşanan gelişmeleri İran’la varılan tarihi anlaşmadan sonra bölge dinamiklerinin değişmesine bağladı ve“Türklerin yapmaya hazırlandıkları işlerde kayma oldu” dedi.

24.07.2015Dünya
Çığrından çıkmıştı

Çığrından çıkmıştı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin terör örgütlerine yönelik yürüttüğü operasyonlarla ilgili, “DEAŞ başta olmak üzere, gerek bölücü terör örgütü PKK olsun, DHKP-C olsun, diğer terör örgütleri olsun, bu terör örgütlerine karşı her türlü adımı atacaktır. Bu bir kararlılıktır” dedi.

24.07.2015Gündem
Dışişleri Bakanından hava harekatı açıklaması

Dışişleri Bakanı'ndan hava harekatı açıklaması

DışişleriBakanı Mevlüt Çavuşoğlu gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.Çavuşoğlu IŞİD'le ilgili olarak "Türkiye için tehdittir" açıklamasındabulundu.İşte Çavuşoğlu'nun konuşmasından satırbaşları:Suriye'deki tehdit DEAŞ ile birlikte farklı bir boyut kazandı. Biz terörle 40 yıldır mücadele eden bir ülkeyiz. Tecrübe sahibiyiz. Suruç'ta terörün acı yüzüyle tekrar karşılaştık. DEAŞ'ı Terör örgütü olarak görmüştür. Cumhubaşkanı ve çocuklarını dahi içine dahil eden algı operasyonunu kınıyoruz.İlkkez 10 Ekim 2013'te terör örgütü listesine aldık. 1000'e yakın kişiyiörgüt bağlantısı nedeniyle gözaltına aldık. Yabancı savaşçılarlamücadeleye etkin katkıda bulunuyoruz. 1600'den fazla yabancıyı gerigönderdik. 1300'den fazla yabancının ülkeye girişini engelledik.20Temmuz sonrası oluşan gelişmeler DEAŞ tehdidinin bir kez daha ortayakoydu. ABD'ile işbirliğini önemsiyoruz ve DEAŞ ile mücadelede etkinolacağına inanıyoruz. Terör örgütü DEAŞ Türkiye için tehdittir.Mekanizmalar tereddütsüz şekilde harekete geçirilmiştir. Türkiye gereklihamleleri yerine getirecektir.

25.07.2015Haber
Dışişleri Bakanından önemli açıklamalar

Dışişleri Bakanı'ndan önemli açıklamalar

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu IŞİD'le ilgili olarak "Türkiye için tehdittir" açıklamasında bulundu.

25.07.2015Gündem
Başbakan Davutoğlundan Kılıçdaroğluna teşekkür

Başbakan Davutoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na teşekkür

Başbakan Ahmet Davutoğlu, bugün düzenlediği basın toplantısında terör örgütlerine düzenlenen operasyonlarda hedef alınan noktaların büyük ölçüde tasfiye edildiğini belirtti. Davutoğlu, Suruç saldırısından bu yana parti liderlerine çağrılarda bulunduğunu da belirterek, "CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na teşekkür ediyorum. Onun dışında olumlu cevap alabildik mi?" diye konuştu.

25.07.2015Gündem
Başbakan Davutoğlu: Başarılı bir operasyon gerçekleşti

Başbakan Davutoğlu: Başarılı bir operasyon gerçekleşti

Başbakan Ahmet Davutoğlu, PKK ve DEAŞ terör örgütlerine yönelik havaoperasyonlarının kararlılıkla devam ettiğini belirterek, “Suriye’deüçüncü dalga Irak’ta da ikinci dalga operasyonu başlatma talimatıverdik. Bu hem hava operasyonlarımızın yaptığı hem de karadan Türkiyesınırı içerisinden top desteğiyle yürütülen operasyonlardı. Ooperasyonlar şu an itibariyle devam ediyor” dedi.Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ileİstanbul’daki Huber Köşkü’nde görüşmesi öncesinde Esenboğa Havalanı’ndabasın mensuplarına PKK ve DEAŞ terör örgütlerine yönelik havaoperasyonlarına yönelik açıklamada bulundu.

25.07.2015Haber
3 ilde IŞİD operasyonu: 28 gözaltı

3 ilde IŞİD operasyonu: 28 gözaltı

GAZİANTEP merkezli Malatya ve Elazığ’da IŞİD’e yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyonda 13’ü yabancı, 28 şüpheli gözaltına alındı.

25.07.2015Gündem
Mesajı aldık Kandili vurduk

Mesajı aldık Kandil'i vurduk

Başbakan Ahmet Davutoğlu, önceki gün Kandil’e yapılan hava harekâtıyla ilgili “Birileri o polisleri şehit ederek bize bir mesaj vermeye kalktıysa biz o mesajı aldık ve uçaklarımız Kandil’i vurdu. Kim aynı mesajı vermeye kalkarsa karşılığını görecek” dedi.

25.07.2015Gündem
Ankaradan BMye: Madde 51le girdik

Ankara'dan BM'ye: Madde 51'le girdik

TÜRKİYE, IŞİD’e başlattığı operasyonlar konusunda, Birleşmiş Milletler (BM) ve NATO’yu da bilgilendirdi.

25.07.2015Gündem
Güvenli bölge zaten kendiliğinden oluşacak

Güvenli bölge zaten kendiliğinden oluşacak

Türkiye’nin IŞİD ve PKK’ya karşı yürüttüğü operasyonu değerlendiren Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu şu mesajları verdi.

25.07.2015Dünya
Erdoğan Putin’i aradı: Kararlıyız

Erdoğan Putin’i aradı: Kararlıyız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bugün bir telefon gerçekleşmesi gerçekleştirdi. Erdoğan tarafından aranan Putşin’le görüşme 20 dakika sürdü.

26.07.2015Dünya
İncirlik üssüne uçaksavarlı koruma

İncirlik üssüne uçaksavarlı koruma

Türkiye'ninIŞİD ile mücadele amacıyla İncirlik üssünü Amerika Birleşik Devletlerive koalisyon güçlerine açmasının ardından gözlerin çevrildiği üstegüvenlik önlemleri alınıyor. Üsse bugün 3 uçaksavar yerleştirildi.NATO müttefiki olan Türkiye'nin IŞİD ile mücadele kapsamında oluşturulan çok uluslu koalisyongüçlerine açtığı İncirlik üssünde hareketli günler yaşanıyor. Koalisyonuçaklarının operasyona katılmak için ağustos ayından itibarengelmesinin beklendiği İncirlik üssünde geniş güvenlik önlemlerialınıyor. Türk askerleri, İncirlik üssünü çevreleyen tel örgülerin yakın noktalarında çalışma yaptı. Çalışmaların ardından hava saldırılarına karşı savunma amacıylakullanılacak 3 uçaksavarın üssün güney tarafındaki tel örgülerinyakınlarına yerleştirildiği görüldü. Ayrıca, İncirlik üssünde Türk veABD uçakları gün içerisinde rutin uçuşlarını gerçekleştirdi.

27.07.2015Haber
NATO Genel Sekreteri Stoltenbergden Türkiye açıklaması

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'den 'Türkiye' açıklaması

Suriye’de IŞİD, Kuzey Irak’ta PKK hedeflerine yönelik operasyon yürüten Türkiye’nin Kuzey Atlantik Antlaşması’nın 4’üncü maddesinin aktive edilmesini talep etmesi üzerine NATO üyesi ülkelerin daimi temsilcilerinden oluşan Kuzey Atlantik Konseyi (NAC), NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg başkanlığında toplandı. "Güvenli bölge" tartışmalarına değinen NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, "NATO bu çabaların bir parçası değil. İkili olarak Türkiye ve ABD arasındaki görüşmelerin konusu" dedi.

28.07.2015Dünya
Sırtını şuraya buraya dayayanlar...

'Sırtını şuraya buraya dayayanlar...'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Başkanı Xi Jinping'in davetlisi olarak Çin Halk Cumhuriyeti'ne gitti. Erdoğan gitmeden önce açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 23-24-25 bugünlerde yapılanlar bu iş bitmiştir anlamına gelmez. Bundan sonraki süreçte de bunlar devam edecektir. Kesinlikle kararlı bir şekilde bu mücadelede yer alan, görev alan güvenlik güçlerimize, idari ve adli personelimize başarılar diliyorum. Bu ülkede milli birliğimize kast edenlerle bir çözüm sürecini devam ettirmek, öyle zannediyorum ki mümkün değil. Olması gereken nedir? Milli birliktir, kardeşliktir." dedi.

28.07.2015Gündem
Davutoğlu: Kapatmaya karşıyım ama hukuki olarak yetkim değil

Davutoğlu: Kapatmaya karşıyım ama hukuki olarak yetkim değil

Başbakan Ahmet Davutoğlu, bir TV kanalının canlı yayınında soruları yanıtladı. Dört gündür sınır içinde ve dışında yapılan operasyonlara değinen Davutoğlu, "Üç örgüte eş zamanlı operasyon başlattık. Birini vurup diğerini vurmazsanız, bunlara prim verirsiniz" dedi. "Sürpriz, şok ve çok etkin bir operasyon yaptık. Mükemmel operasyonlar yapıldı" diyen Başbakan, "Artık Türkiye bir hafta önceki Türkiye değildir. Herkes ayağını denk almalı" şeklinde konuştu.

28.07.2015Gündem
Gaziantepte IŞİDe katılmak isteyen 9 kişi yakalandı

Gaziantep'te IŞİD'e katılmak isteyen 9 kişi yakalandı

Gaziantep’te IŞİD'e katılmak için Mısır’dan geldikleri iddia edilen 9 kişi yakalandı.

28.07.2015Gündem
Genelkurmay Başkanlığının sitesindeki önemli olaylar listesi

Genelkurmay Başkanlığı'nın sitesindeki önemli olaylar listesi

Türk Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanlığı'nın resmi internet sitesinde, önemli yurtiçi olaylar başlığı altında 28 Temmuz - 22 Temmuz 2015 tarihlerinin dosyaları paylaşıldı. 20 Temmuz - 27 Temmuz (7 gün) arasındaki saldırıların çokluğu dikkat çekti.

28.07.2015Gündem
Başbakan Davutoğlundan önemli açıklamalar

Başbakan Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti grup toplantısında konuştu. Davutoğlu Demirtaş'ı aramamasıyla ilgili de konuştu. Davutoğlu, 'Demirtaş’ın ve eş başkanların, terör konusundaki samimiyetsizlikleri ortaya çıkmıştır. İkircikli tavır sergileyenlerle bizim görüşmelerimizin bir sınırı olur. Terör söz konusu olduğunda, açık tavır sergilemeyenlerin teröre karşı bilgilendirilme hakkı yoktur. Şundan bile emin olamayız, verilen bir bilgi kaç dakika sonra kandil’e ulaşacak, bundan bile emin değilsek nasıl bir bilgilendirme yapabiliriz? Ambulans içinde olan ebe şoförle eşimle birlikte konuştum. Hala karşı çıkacak cesaret olamayanların, terörle mücadele taraf olma durumu olur mu? dedi.'

29.07.2015Gündem
Türkiyeden İncirlik açıklaması

Türkiye'den 'İncirlik' açıklaması

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, IŞİD’le mücadele kapsamında Washington ile varılan 'İncirlik' mutabakatınaa ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bilgiç, mutabakat çerçevesinde ABD’nin YPG’ye verdiği hava desteğinin etkili ve hızlı hale geleceğini söyleyen ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby’nin açıklamasına, “Kirby’nin bu ifade ettiği hususlar ABD ile aramızdaki mutabakatı tam olarak yansıtmamaktadır. Bu hususlar, ABD makamlarının da dikkatine getirilmiştir” diye yanıt verdi.

29.07.2015Dünya
TBMM Şafak Pavey başkanlığında olağanüstü toplandı

TBMM Şafak Pavey başkanlığında olağanüstü toplandı

CHP'nin olağanüstü toplantı çağrısı üzerine CHP'li Meclis Başkanvekili Şafak Pavey'in başkanlığında toplandı. Kürsüye ilk olarak hükümet adına söz alan Bülent Arınç çıktı. Konuşma süresi biten Arınç'a ilk kez TBMM Genel Kurulu'nda oturum yöneten Pavey 2 dakika ek süre verdi. Pavey'e sitem eden Arınç "Çok hasis davrandınız" dedi. Arınç 2. kez kürsüye gedliğinde HDP'yi eleştirdi. HDP sıralarından bir kadın milletvekilinin tepkisine ise Arınç, "Hanımefendi sus. Bir kadın olarak sus" cevabını verdi. Bu tepkisiyle çok konuşulan Arınç, Twitter hesabından bir açıklama yaptı.

29.07.2015Gündem
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Danimarka Dışişleri Bakanı ile telefonda görüştü

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Danimarka Dışişleri Bakanı ile telefonda görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Danimarka Dışişleri Bakanı Kristian Jensen ile telefon görüşmesi yaptı.

29.07.2015Dünya
Başbakan Davutoğlu: Bilgi versek Kandil’e ulaşacak

Başbakan Davutoğlu: Bilgi versek Kandil’e ulaşacak

Başbakan Davutoğlu, terör örgütü PKK operasyonlarıyla ilgili HDP’yi bilgilendirmemelerinin nedenini, “Terör söz konusu olduğunda açık tavır sergilemeyenlerin, mücadele konusunda bilgilendirilme hakları yoktur. Verilen bilgi kaç dakika sonra Kandil’e ulaşacak, bundan dahi emin değilsek nasıl bilgilendirme yapabiliriz?” sözleriyle açıkladı. HDP'nin PKK'yı kınaması gerektiğini savunan Davutoğlu, "Bunları yapmadıkları sürece millet nezdinde de bizim nezdimizde de sanık sandalyesindedirler, hesap verme makamındadırlar" dedi.

29.07.2015Gündem

Yazar Sonuçları

Davutoğlu Davutoğlu'ya karşı

Hem IŞİD hem de PKK'yı aynı anda Türkiye'ye saldırtabilmek, ancak kararlılıkla uygulanan bir Stratejik Derinlik sayesinde mümkün olabilirdi. Davutoğlu Ahmet Hoca'dan birkaç ders hatırlayalım.

27.07.2015