MENÜ

Deaş

Deaş ile ilgili tüm haberleri, son dakika Deaş haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Deaş haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 12.596 Deaş haberi bulunmuştur.

Deaş Haberleri

DEDAŞ, yüzbinlerce insanı elektrik kesintisi ile susuz bıraktı

DEDAŞ, yüzbinlerce insanı elektrik kesintisi ile susuz bıraktı

DİCLE Elektrik Dağıtım A.Ş.'nin (DEDAŞ) Diyarbakır'da elektrik borcu bulunduğu gerekçesiyle belediyelere ait su istasyonlarının elektriğini kesmesi üzerine 7 ilçede yaklaşık 500 bin kişi susuz kaldı. Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürü Yaşar Sarı, DEDAŞ'in kendilerinden hayali, şişirilmiş ve mükerer fatura karşılığında çıkardığı borç için ödeme istediğini kendilerinin de bunu kabul etmemesi nedeniyle bütün kenti susuz bırakmak için trafodan parça söktüğünü belirterek, "Trafonun parçasını gece bulduk ve çalıştırıyoruz. Şu anda trafoyu zabıta ve kendi görevlilerimiz ile kent susuz kalmasın diye koruyoruz. Ancak, DEAŞ kentin katı atık arıtma tesisinin elektriğini kesti, tesisi şimdilik jeneratör enerjisi ile çalıştırıyoruz"dedi.Benzer sorun Mardin'de de yaşanıyor. Bir çok ilçede elektrik ve sular kesik.

21.01.2015Ekonomi
‘Suriye’deki pozisyonumuzda değişiklik yok’

‘Suriye’deki pozisyonumuzda değişiklik yok’

TÜRKİYE, “Suriye’de içsavaşın sonlandırılması için ABD’nin Esad’lı çözüme yakınlaştı” haberlerine, “Suriye’de pozisyonumuzda değişiklik yok” yanıtı verdi.

21.01.2015Dünya
Cemil Çiçek: Akrep akreptir

Cemil Çiçek: Akrep akreptir

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Cemil Çiçek, İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamento Birliği 10. Konferansı'na katıldı. Konferansta bir konuşma yapan Cemil Çiçek, "Başta geçtiğimiz hafta Paris'te meydana gelenler ile Suriye, Irak, Lübnan, Yemen ve daha pek çok yerde gerçekleşen ve çok sayıda masum insanın hayatına kasteden tüm terörist saldırıları, terörist saldırılarda 40 binden fazla insanının kaybetmiş bir milletin ferdi olarak şiddetle kınıyorum" dedi.

22.01.2015Gündem
Erdoğanın Etiyopyada katıldığı törende inanılmaz benzerlik

Erdoğan'ın Etiyopya'da katıldığı törende inanılmaz benzerlik

Etiyopya ziyareti çerçevesinde temaslarını sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Addis Ababa Üniversitesi’nde törenle fahri doktora unvanı verildi.

22.01.2015Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan çifte davet

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çifte davet

Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Faruk Kaymakcı, Irak Cumhurbaşkanı Fuad Masum'u ziyaret ederek, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Irak Cumhurbaşkanını hem Türkiye'ye ikili resmi ziyaret hem Çanakkale Kara Savaşlarının 100. Yıldönümü Anma Törenlerine ilişkin davetlerini iletti.

22.01.2015Gündem
Erdoğan’dan 1 gün önce 70 Türke bomba

Erdoğan’dan 1 gün önce 70 Türk'e bomba

El Kaide bağlantılı terör örgütü El Şebab, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaretinden bir gün önce, Mogadişu’ya öncü giden 70 kişilik Türk polis heyetinin kaldığı otele bombalı araçla intihar saldırısı düzenledi. AA’ya göre saldırıda ikisi Somalili polis, biri kadın otel görevlisi ve intihar bombacısı olmak üzere toplam 4 kişi öldü. AFP ise “En az 5 ölü” bilgisini geçti. Otel camlarının patlaması sonucu 1 Türk hafif yaralandı. Dışişleri, “Vatandaşlarımız etkilenmedi” açıklamasını yaptı. El Şebab, “Otelde toplantı yapan birkaç polisi öldürdük” iddiasında bulundu.

23.01.2015Dünya
Erdoğan: Kuzey Suriye istemeyiz

Erdoğan: 'Kuzey Suriye' istemeyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, özellikle başkanlık sistemi ve hükümetle görüş ayrılıkları konusunda dikkat çekici değerlendirmeler yaptı: ''Ben başkanlık sisteminin bu sürece güç katacağına inanıyorum. Seri karar almak, çok daha çabuk netice almayı getirecektir. Bizdeki sistemde karar süreci süratle işliyor dersek kendimizi aldatırız. Başkanlık, belediye başkanlığımdan beri savunduğum bir tezdir. Ahmet Bey için de (Başbakan Davutoğlu) savunulacak en önemli tezlerden bir tanesidir.''

26.01.2015Dünya
Erdoğandan Kobani eleştirisi

Erdoğan'dan Kobani eleştirisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda düzenlenen Muhtarlar Toplantısı'nda Kobani eleştirisinde bulundu. Erdoğan "Somali'de emniyet sağlamak için hiçbir ülkenin kılı bile kımıldamıyor. Kobani söz konusu olduğunda, küçük bir yerleşim yeri için dünya ayağa kalkıyor. Oradan ayrılanlar bize geliyor. Orada kimse yok burayı bombalıyorlar. Bugün bakıyoruz çifte telli oynuyorlar. DEHAŞ oradan çıkmış. O bombalanan yerleri yeniden kim onaracak. Oradan ayrılan 200 bin insan geri dönebilecek mi dönerse nereye yerleşecek" dedi.

27.01.2015Gündem
Maşaallah çiftetelli oynuyorlar

Maşaallah çiftetelli oynuyorlar

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kobani’nin tamamına yakınının YPG’nin kontrolüne geçmesi üzerine yapılan sevinç gösterilerini eleştirerek, “Bugün bakıyoruz maşallah çiftetelli oynuyorlar. Neymiş, DEAŞ oradan çıkmış. Tamam da o bombaladığınız yerleri kim onaracak? 200 bin kişi bizde. Dönerlerse nereye yerleşecekler” dedi. Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda muhtarlarla bir araya gelen Erdoğan şunları söyledi:

27.01.2015Gündem
İbrahim Kalın ilk basın toplantısını yaptı

İbrahim Kalın ilk basın toplantısını yaptı

Cumhurbaşkanlığı sözcülüğüne getirilen İbrahim Kalın bugün Saray'daki ilk basın toplantısını yaptı. İlk kez düzenlenen toplantıda Kalın şunları söyledi:

28.01.2015Gündem
İbrahim Kalından Sarayda basın toplantısı

İbrahim Kalın'dan Saray'da basın toplantısı

CUMHURBAŞKANLIĞI sözcüsü İbrahim Kalın Saray’daki ilk basın toplantısını gerçekleştirdi.

28.01.2015Gündem
Kobani sınırına dev Türk bayrağı asıldı

Kobani sınırına dev Türk bayrağı asıldı

SURİYE’nin Kobani kentindeki çatışmaların son bulmasının ardından sınırın sıfır noktasına dev Türk bayrağı göndere çekildi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kobani’nin YPG’nin kontrolüne geçmesi üzerine yapılan sevinç gösterilerini eleştirerek, “Bugün bakıyoruz maşallah çiftetelli oynuyorlar. Neymiş, DEAŞ oradan çıkmış. Tamam da o bombaladığınız yerleri kim onaracak?" demişti.

28.01.2015Gündem
Tek terör örgütü DEAŞ değil

Tek terör örgütü DEAŞ değil

Resmi ziyaret için Fransa'da bulunan TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Türkiye'nin Paris Büyükelçiliğinde bir basın toplantısı düzenledi. Çiçek, "Yaşadığımız coğrafyada tek terör örgütü DEAŞ değil, ondan daha evvel, bizim 40 bin vatandaşımızı katleden PKK terör örgütü var. Şimdi DEAŞ'e karşı savaşıyor görüntüsü altında PKK'nın terör örgütü olduğu göz ardı edilemez, ona meşruiyet kazandırılamaz" dedi.

29.01.2015Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bizde başkanlık sistemi olsaydı geldiğimiz noktanın çok daha ilerisinde olurduk

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bizde başkanlık sistemi olsaydı geldiğimiz noktanın çok daha ilerisinde olurduk

''Nasreddin Hoca damdan düştüğünde doktor değil, damdan düşmüş birini istemiş. Ben damdan düşmüş birisiyim. Damdan düşmüş birisi olarak bu işleri biraz biliyoruz'' diyen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, çok başlı bir yönetimin sıkıntı yarattığını belirterek, “Çünkü çok başlılık bir defa ayaklarımızı adeta prangaya vurmuş gibi süreci ağırlaştırıyor, hızlandırmıyor. Eğer bizde başkanlık sistemi olsaydı biz geldiğimiz noktanın çok daha ilerisinde olurduk” dedi.

29.01.2015Gündem
Erdoğan’dan Fidan iddialarına yanıt: Karar merci Sayın Başbakandır

Erdoğan’dan Fidan iddialarına yanıt: Karar merci Sayın Başbakandır

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın milletvekilliği adaylığı ile ilgili olarak “Birinci derecede karar merci bu konuda Sayın Başbakandır. Başbakan bu konudaki kanaatimi bana sorduğunda verdiğim cevap kendisinde gizlidir” dedi.

4.02.2015Gündem
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğandan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan esnaf buluşmasında konuştu.

4.02.2015Gündem
Genelkurmay: Gaziantep’te 4 IŞİD üyesi yakalandı

Genelkurmay: Gaziantep’te 4 IŞİD üyesi yakalandı

GAZİANTEP’in Oğuzeli İlçesi’nde, güvenlik güçlerince yapılan kontrollerde IŞİD mensubu 4 kişinin yakalandığı açıklandı.

4.02.2015Gündem
Ürdün’den intikam idamı

Ürdün’den intikam idamı

IŞİD’in pilot Muaz Safi el-Kesasibe’yi yakarak öldürdüğünü gösteren videoyu yayınlanmasının ardından intikam sözü veren Ürdün, 12 saatten az bir süre sonra ülkede tutuklu bulunan iki cihatçıyı idam etti.

4.02.2015Dünya
Sekiz terörist teslim oldu

Sekiz terörist teslim oldu

Şırnak ve Şanlıurfa'da bölücü terör örgütü üyesi 8 kişi teslim oldu.

5.02.2015Gündem
Erdoğandan Ürdüne taziye telefonu

Erdoğan'dan Ürdün'e taziye telefonu

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Ürdün Kralı Abdullah'ı telefonla arayarak, Ürdünlü pilot Muaz El Kesasibe'nin şehadeti nedeniyle taziye dileğinde bulundu.

5.02.2015Gündem
Suruçta 1 IŞİD mensubu teslim oldu

Suruç'ta 1 IŞİD mensubu teslim oldu

Genelkurmay Başkanlığı, IŞİD mensubu bir terörist, dün Şanlıurfa Suruç'ta, bir adet Kaleşnikof piyade tüfeği, bu silaha ait yedi adet şarjör ve 180 adet fişeği ile birlikte teslim olduğunu açıkladı.

7.02.2015Gündem
Almanyadan gelen silahlar yeterli değil

''Almanya'dan gelen silahlar yeterli değil''

Barzani, DEAŞ ile mücadelede Almanya'dan gelen silah ve mühimmatın yeterli gelmediğini bu nedenle Almanya'dan yeni silah ve mühimmat talebinde bulundu.

8.02.2015Avrupa
Irak Almanyadan yardım talep etti

Irak Almanya'dan yardım talep etti

Irak Başbakanı Haydar el İbadi Almanya'dan istihbarat teşkilatı için teknik araç ve gereç yardımı talep etti.

8.02.2015Avrupa
Cumhurbaşkanı Erdoğan Obamaya seslendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Obama'ya seslendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'de geçtiğimiz günlerde üç Müslüman gencin öldürülmesinin ardından Obama'ya seslendi: "Ben, Sayın Obama'ya sesleniyorum, 'Neredesin Başkan' diyorum. Dışişleri Bakanına, Biden'e sesleniyorum, 'Neredesiniz' diyorum. Biz siyasiler, ülkemizde işlenen cinayetlerden sorumluyuz. Tavrımızı ortaya koymak zorundayız. Çünkü halk size oylarını verirken 'Benim can güvenliğimi, mal güvenliğimi sağlayacaksın' diye veriyor. Eğer siz, bu tür bir olay karşısında sessiz kalırsanız dünya da size her zaman sessiz kalacaktır."

12.02.2015Dünya
IŞİDden Daeş diyen çocuğa kırbaç

IŞİD'den 'Daeş' diyen çocuğa kırbaç

IŞİD militanları Irak’ın El Anbar vilayetinde örgüte İslam Devleti yerine “Daeş” diyen bir çocuğu 60 kez kırbaçladı.

13.02.2015Dünya
Kobani’den çekilen IŞİD Türkiye’ye sızdı

Kobani’den çekilen IŞİD Türkiye’ye sızdı

MİT, ABD bombardımanı, Peşmerge desteğinde savaşan PYD’nin silahlı güçleri karşısında Suriye’nin kuzeyindeki Kürt yerleşimi Kobani’den çekilmek zorunda kalan IŞİD militanlarının Türkiye’ye sızdığı uyarısında bulundu.

18.02.2015Dünya
TBMMde Şah Fırat gerginliği

TBMM'de 'Şah Fırat' gerginliği

TBMM Genel Kurulu'nda MHP ve CHP'li milletvekilleri, 'Şah Fırat' operasyonu nedeniyle Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ve AK Parti hükümetini eleştirdi.

23.02.2015Gündem
Davutoğlu: Bizden habersiz olması mümkün değil

Davutoğlu: Bizden habersiz olması mümkün değil

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 9 Mart’da Bakanlar Kurulu’nu toplayacağını açıklamasıyla ilgili ''Haberimiz olmadığı yönündeki açıklamalar doğru değil. İlkinin de bizden habersiz olması mümkün değildi, 9’undaki toplantıdan da aynı şekilde bizim haberimizin olmaması mümkün değil" dedi.

24.02.2015Gündem
Musul alınırsa ‘IŞİD başarılı’ algısı kırılır

Musul alınırsa ‘IŞİD başarılı’ algısı kırılır

AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 9 Mart’ta Bakanlar Kurulu’na ikinci kez başkanlık edeceğini açıklamasıyla ilgili, “Bunun Anayasa’ya aykırı bir tarafı yok. Ayrıca ‘bu yetkiyi niye kullanıyorsun’ diyen bir hükümet de yok” dedi.

25.02.2015Gündem
Başbakan Davutoğlu: Meydan okuyan dokunsun bakalım

Başbakan Davutoğlu: Meydan okuyan dokunsun bakalım

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Eşme’de Süleyman Şah emanetlerinin konulması için çevrilen alanın artık Türkiye’nin toprağı olduğunu belirterek, “Birisi meydan okuyorsa oraya dokunsun bakalım” dedi. Macaristan dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Davutoğlu, emanetlerin geçmişte olduğu gibi yer değiştirdiğini vurguladı. Anlaşmada Türkiye’ye ait toprağın coğrafi olarak tanımlanmadığına işaret eden Davutoğlu, “Süleyman Şah’ın mezarı neredeyse bizim toprağımız orasıdır” dedi. Davutoğlu, Şah Fırat Operasyonu gecesi Genelkurmay Karargâhı'nda şükür namazı da kılmış.

25.02.2015Gündem
THY üç İngiliz genç kızla ilgili açıklama yaptı

THY üç İngiliz genç kızla ilgili açıklama yaptı

İngiltere’den Türkiye‘ye 17 Şubat 2015 tarihinde seyahat eden üç İngiliz vatandaşı genç kız hakkında çıkan haberlerle ilgili olarak bir açıklama yapan THY, bilgi temini için ilgili hükümetlerle işbirliği içinde olduğunu belirtti.

27.02.2015Dünya
Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sona erdi

Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sona erdi

Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sona erdi.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda yapılan Şubat ayı olağan toplantısı yaklaşık 6,5 saat sürdü.Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısında, Suriye'de ortaya çıkan güvenlik sorunları ve askeri zaruretler nedeniyle icra edilen Şah Fırat Operasyonu'nun görüşüldüğü belirtilerek, operasyonu başarıyla icra eden Türk Silahlı Kuvvetleri'ne takdir ve tebriklerin ifade edildiği bildirildi.

27.02.2015Gündem
Türkiye Musul operasyonuna katılacak mı

Türkiye Musul operasyonuna katılacak mı?

Musul Valisi Esil Nuceyfi, Irak ordusunun ABD desteğiyle bu yıl IŞİD’i Musul’dan çıkarmak için yapacağı kara harekâtına Türkiye’nin de destek vereceğini iddia etti. Hürriyet’e konuşan bir Türk yetkili, “Kara birliği göndermeyiz” derken, lojistik ve mühimmat desteği olabileceğini söyledi.

1.03.2015Dünya
Türkiye Musul operasyonuna katılacak mı

Türkiye Musul operasyonuna katılacak mı

Musul Valisi Esil Nuceyfi, Irak ordusunun ABD desteğiyle bu yıl IŞİD’i Musul’dan çıkarmak için yapacağı kara harekâtına Türkiye’nin de destek vereceğini iddia etti. Hürriyet’e konuşan bir Türk yetkili, “Kara birliği göndermeyiz” derken, lojistik ve mühimmat desteği olabileceğini söyledi.

1.03.2015Dünya
Başbakan Davutoğlu ABDye gidecek

Başbakan Davutoğlu ABD'ye gidecek

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Portekiz ve ABD'ye ziyarette bulunacağı bildirildi.

2.03.2015Gündem
Arınç: Açıklanan yüzde 60ı değişmiş metindi

Arınç: Açıklanan yüzde 60'ı değişmiş metindi

HÜKÜMET Sözcüsü Bülent Arınç, HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ı sert sözlerle eleştirerek, “Çözüm sürecine ne kadar engel çıkarıldıysa bunlardan sorumlu olanların en başta geleni Selahattin Demirtaş’tır” dedi. ''4 Şubat’ta açıklanması gereken bu 10 madde neden 24 Şubat’ta açıklandı'' diyen Arınç, ''Bizim önümüze gelen ve kabul edilmesi gereken metin okunan metin değildir. Metnin yüzde 60’ı değişti'' diye konuştu.

3.03.2015Gündem
Türkiyeden Iraka askeri yardım

Türkiye'den Irak'a askeri yardım

Türkiye, IŞİD'e karşı opersyon başlatan Irak'a iki uçak dolusu askeri yardım gönderdi.

3.03.2015Dünya
Irak ordusu 30 bin kişiyle en büyük saldırıya geçti

Irak ordusu 30 bin kişiyle en büyük saldırıya geçti

Irak güçleri baharda planlanan Musul’a yönelik harekât öncesinde devrik lider Saddam’ın memleketi olarak bilinen Tıkrit’i IŞİD’den geri almak için şu ana kadarki en büyük operasyonu başlattı.

3.03.2015Dünya
İncirlik için kapıyı kapamadı

İncirlik için kapıyı kapamadı

Türkiye, koalisyonun Musul operasyonuna destek sinyali vermesinin ardından dün Bağdat’a iki uçak dolusu askeri yardım yolladı. Savunma Bakanı Yılmaz bugün Bağdat’ta olacak. Başbakan Davutoğlu ise İncirlik üssünün kullanımı için ‘Müzakerelerle oluşacak şartlar önemli ‘ diyerek esnek bir pozisyon sergiledi.

3.03.2015Dünya
New York’ta ilk görüşme yatırımcılarla

New York’ta ilk görüşme yatırımcılarla

BAŞBAKAN Davutoğlu eşi Sare Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile birlikte gittiği New York’ta temaslarına başladı.

4.03.2015Dünya
Doların yükselişi küresel

Doların yükselişi küresel

Başbakan Davutoğlu, Türkiye’de doların rekor seviyede yükselmesinin dünyadaki genel bir dalgalanmanın yansıması olduğunu söyledi. Başbakan dünyada küresel bir kriz yaşandığını belirterek, “Önemli olan, Türkiye’nin bu küresel kriz ortamında, ekonomik kriz ortamında, bir istikrar adası olarak, siyasal istikrar adası olarak yükselen bir ekonomi olarak, dünyada yatırımcıların gündeminde olması” dedi.

6.03.2015Dünya
Suriye tarafından roket mermisi düştü

Suriye tarafından roket mermisi düştü

Genelkurmay Başkanlığı, Suriye'nin Cerablus bölgesinde PYD/PKK ile IŞİD arasında devam eden çatışmalarda Oğuzeli/Köprübatı Hudut Karakolu'nun 950 metre doğusunda bulunan nöbet mevzisinin yakınına el yapımı bir roket mermisi düştüğünü bildirdi.

6.03.2015Gündem
Gaziantepte DEAŞ üyesi yakalandı

Gaziantep'te DEAŞ üyesi yakalandı

Gaziantep'te terör örgütü DEAŞ üyesi bir kişi yakalandı.

7.03.2015Gündem
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlundan IŞİDe katıldığı iddia edilen İngiliz kızlarla ilgili açıklama

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan IŞİD'e katıldığı iddia edilen İngiliz kızlarla ilgili açıklama

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İngiltere'den IŞİD'e katılmak için ayrılan üç genç kızla ilgili olarak, "Bu kızlara yardım eden kişi kim çıktı biliyor musunuz? Yakalandı. Koalisyon içinde olan bir ülkenin istihbaratında çalışan biri çıktı" dedi.

12.03.2015Dünya
Çavuşoğlu’nun iddia ettiği kişi Kanada ajanı

Çavuşoğlu’nun iddia ettiği kişi Kanada ajanı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İngiltere’den IŞİD’e katılmak için ayrılan ve Ankara-Londra hattında ‘krize’ neden olan üç kıza Suriye’ye geçişte bir yabancı istihbaratçının yardım ettiğini, o kişinin de yakalandığını söyledi.

12.03.2015Dünya
Erdoğandan önemli açıklamalar

Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Çanakkale'de '100. Yılında Çanakkale Ruhu' isimli konferansta konuştu. İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

13.03.2015Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan Tıp Bayramı nedeniyle Çanakkaledeydi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Tıp Bayramı nedeniyle Çanakkale'deydi

ÇANAKKALE'de yapılan Tıp Bayramı kutlamalarına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kolin Otel'de düzenlenen 'Sıhhıye 1915, Zaferin Ab-ı Hayat Neferleri' toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, Türklerin yanı sıra yabancı delegasyon üyeleri de dinledi.

14.03.2015Ege

Yazar Sonuçları

"Biji Berxwedana Kobanê"...

Kobani’nin kurtuluşunun Kürt halkında muazzam bir sevinç dalgasına yol açması beklenen bir şeydi. Dört aydır Kürtlerin ulusal kimlik inşası bakımından özel bir yeri oldu Kobani’nin.

28.01.2015