MENÜ

Deaş

Deaş ile ilgili tüm haberleri, son dakika Deaş haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Deaş haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 12.902 Deaş haberi bulunmuştur.

Deaş Haberleri

Başbakan Davutoğlunun kongre konuşması

Başbakan Davutoğlu'nun kongre konuşması

Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu, AK Parti 5. Olağan Büyük Kongresi'nde konuştu.

12.09.2015Gündem
Teröre: Çakallar çıktı, Muhalefete: %60 şer bloku

Teröre: Çakallar çıktı, Muhalefete: %60 şer bloku

Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin dünkü kongresinde muhalefete “Yüzde 60 şer bloku” diye sert bir dille yüklenirken, tırmanan terörün yol açtığı ortama ilişkin de “Çakallar puslu havayı sever, bütün çakallar meydana çıktı. Diyorlar ki Kürtlerin devleti neresi? Türklerin de Kürtlerin de Sünnilerin de Alevilerin devleti de Türkiye Cumhuriyeti devletidir” dedi.

12.09.2015Gündem
Başbakan Ahmet Davutoğlu: Bazı müttefiklerimiz DEAŞ ile PKKyı birbirinden ayırıyor

Başbakan Ahmet Davutoğlu: Bazı müttefiklerimiz DEAŞ ile PKK'yı birbirinden ayırıyor

Başbakan Ahmet Davutoğlu, NATO Askeri Komite Genelkurmay Başkanları Toplantısı onuruna verilen kapanış yemeğinde Türkiye’nin terör örgütlerine karşı yürüttüğü operasyonlara fark gözetmeksizin destek istedi. Davutoğlu, “Bazen bizi şu üzüyor; bazı müttefiklerimiz Deaş ve PKK terörizmini birbirinden ayırıyorlar. Her kim terörist ise teröristtir” dedi.

12.09.2015Gündem
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalından açıklama

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan açıklama

Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın, son günlerde yaşanan terör olayları ve yapılan operasyonlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

15.09.2015Gündem
Başbakan Ahmet Davutoğlundan flaş açıklamalar

Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan flaş açıklamalar

Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul Yenikapı'da gerçekleştirilen "Milyonlarca Nefes Teröre Karşı Tek Ses" mitinginde konuştu. Başbakan Davutoğlu, PKK'nın Gezi olaylarıyla birlikte çekilmeyi bıraktığını ve 7 Haziran'dan sonra yönetim boşluğu olduğunu düşünerek terör eylemlerine başladığını söyledi. Davutoğlu, "Meclis'te PKK istemiyoruz sloganı" üzerine, "O zaman 1 Kasım’da çok çalışacaksınız, bunları baraj altına bırakacaksınız. Ve Melis’te yeniden birliğin sembolü olan AK Parti’yi tek başına iktidara getireceksiniz" dedi.

21.09.2015Gündem
AK Parti seçim startını Ankaradan verdi

AK Parti seçim startını Ankara'dan verdi

AK Parti, 1 Kasım seçimleri için seçim startını bugün Ankara Arena'daki "aday tanıtım toplantısı" ile verdi. Toplantıda konuşan Başbakan Davutoğlu, üç ay içinde birçok engellemelerle karşılaştıklarını söyledi ve ''AK Parti meydana çıktı mı bir tek fire vermez'' dedi. Davutoğlu'nun konuşmasının ardından AK Parti'nin adayları tanıtıldı. Ancak Ankara adayları açıkladığında gözler Tuğrul Türkeş'i aradı. Türkeş yoktu. Türkeş, KKTC'de bir toplantıda olduğu için tanıtımda yer alamadı.

21.09.2015Gündem
Başbakan Davutoğlundan önemli açıklamalar

Başbakan Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

Başbakan Ahmet Davutoğlu, ABD ziyareti öncesi Esenboğa Havalimanı'nda basın toplantısı düzenledi. Başbakan Davutoğlu, "Olayın acısını yaşıyoruz. Sayın Suudi Arabistan Kralı ve Prensine taziyelerimizi ifade eden bir iki mesaj gönderildi. Şu anda öncelikli konumuz bir an önce bu yaraların sarılması ve vefat edenlerin kimliklerinin tespiti" dedi.

24.09.2015Gündem
Davutoğlu: Türkiye’ye dönük terör tehdidinin beli kırılmıştır

Davutoğlu: Türkiye’ye dönük terör tehdidinin beli kırılmıştır

Başbakan Ahmet Davutoğlu, New York’ta Turken Vakfı’nın düzenlediği akşam yemeğinde konuştu. Davutoğlu, "Bugün itibarıyla, şunu ifade etmek isterim ki Türkiye’ye dönük terör tehdidinin beli kırılmıştır" dedi.

26.09.2015Dünya
Kandille bağlantılarını kestik

Kandil'le bağlantılarını kestik

Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Kandil, kırsal kesim, mezarlıklar adı altındaki yapılar ile şehir arasındaki irtibatları koparttık. Diyarbakır’dan kaçırılan bir grup gencin Kandil’e ulaşması mümkün değil artık. Kandil’de eğitilip Türkiye’ye gelmesi de mümkün değil. Geçenlerde PKK’lıların artık insan kaynağı bulamıyoruz diye yakınmaları boşuna değil. Aradaki geçişkenlikleri, irtibatları kırıldı” dedi.

27.09.2015Gündem
Davutoğlundan önemli açıklamalar

Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

ABD’nin New York eyaletinde BM toplantıları çerçevesinde temaslarını sürdüren Başbakan Ahmet Davutoğlu çalışmaları hakkında bilgi vererek bir basın toplantısı düzenledi. İstanbul’da en az gelişmiş ülkeler zirvesi düzenleyeceklerini ifade eden Davutoğlu, yarın Ban ki Moon'un düzenlediği zirve toplantısına katılacağını açıkladı.

28.09.2015Dünya
Davutoğlundan önemli açıklamalar

Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

ABD’nin New York eyaletinde BM toplantıları çerçevesinde temaslarını sürdüren Başbakan Ahmet Davutoğlu çalışmaları hakkında bilgi vererek bir basın toplantısı düzenledi. İstanbul’da en az gelişmiş ülkeler zirvesi düzenleyeceklerini ifade eden Davutoğlu, yarın Ban ki Moon'un düzenlediği zirve toplantısına katılacağını açıkladı.

28.09.2015Gündem
Esadsız Suriyeye ihtiyaç var

Esad'sız Suriye'ye ihtiyaç var

ABD’nin New York kentinde bulunan Başbakan Ahmet Davutoğlu BM Genel Kurulu’nda bir konuşma yaptı.

30.09.2015Dünya
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Kimse faturayı bana kesmeye çalışmasın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Kimse faturayı bana kesmeye çalışmasın

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, milletvekillerine yönelik yaptığı ve büyük tartışma yaratan ‘yerli ve milli’ tanımlamasını dünkü TBMM’deki açılış konuşmasına da taşıdı. 1 Kasım seçimlerinin ‘milli ve yerli’ ile ‘gayri milli ve yabancılaşmış’ ayrımı konusunda önemli bir sınav olacağını savunan Erdoğan, zaman zaman muhalefet vekilleriyle de sözlü atışmalar yaşadı.

1.10.2015Gündem
Türkiyenin de aralarında buluduğu 7 ülkeden Rusyaya çağrı

Türkiye'nin de aralarında buluduğu 7 ülkeden Rusya'ya çağrı

"Rusya'nın DEAŞ'ı hedef almayan saldırılarından derin kaygı duyuyoruz"

2.10.2015Avrupa
İçişleri Bakanından Ahmet Hakana saldırı açıklaması

İçişleri Bakanı'ndan Ahmet Hakan'a saldırı açıklaması

İÇİŞLERİ Bakanı Selami Altınok, Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan'a saldırıyla ilgili olarak ''Kaba kuvveti kesinlikle tasvip etmemiz mümkün değildir. Kim yapmışsa karşılığını hukukun karşısında görecektir'' dedi.

3.10.2015Gündem
AK Parti seçim beyannamesinin şifreleri

AK Parti seçim beyannamesinin şifreleri

AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin 1 Kasım seçim beyannamesini açıkladı.

4.10.2015Gündem
Davutoğlundan önemli açıklamalar

Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

Başbakan Ahmet Davutoğlu Rus uçaklarının Türk hava sahasını ihlal etmesi ile ilgili konuştu. Davutoğlu, "Uçan kuş bile olsa Türkiye sınırlarını ihlal ederse gereken yapılacaktır" dedi.

5.10.2015Gündem
Erdoğan: Bunu kabullenmek Türkiyeye yakışmaz

Erdoğan: 'Bunu kabullenmek Türkiye'ye yakışmaz'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, savaşuçakları Türkiye hava sahasını ihlal eden Rusya’yı uyardı. Erdoğan,“Rusya, Türkiye gibi bir dostunu kaybederse çok şey kaybeder” dedi.Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Belçika Başbakanı Charles Michel,görüşmelerinin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Türkiye havasahasını ihlal eden Rusya’yı uyaran Erdoğan, “Bunu kabullenmekTürkiye’ye yakışmaz” dedi. Türkiye’ye yapılan saldırının aynı zamandaNATO’ya yapıldığını ifade eden Cumhurbaşkanı, “NATO’da buna karşıtavrını almıştır” dedi. Rusya’yı da uyaran Erdoğan, “Rusya ile olanilişkilerimiz malumdur. Rusya, Türkiye gibi bir dostunu kaybederse çokşey kaybeder” diye konuştu.Sadece DEAŞ’a karşı savaşıyor diye PYD’ye ‘terörist’ demeyenlerolduğunu anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu ülkeleri de eleştirdi.

6.10.2015Haber
Davutoğlu: Rusya ile herhangi bir çıkar çatışmamız yok

Davutoğlu: Rusya ile herhangi bir çıkar çatışmamız yok

Başkanlığı'nda partililer yaptığı kahvaltısı sonrasında bir açıklama yaptı. Davutoğlu, "Bizim sınırlarımıza olan iki ihlal ve bazı taciz olaylarına bakıldığında hiç birisi bu olayların olduğu yerler, DEAŞ'ın olduğu yerler değil. Yayla Dağı'nın orada DEAŞ yok, Reyhanlı'da da DEAŞ yok. O zaman şu suali sormak bizim hakkımızdır; burada Suriye rejimin destek anlamında yürütülen bir şeyse, burada ne yapılmak isteniyor? Bu soru tabiki haklı olarak gündeme getirdiğimiz bir sordur. Biz Rusya ile komşu ve dost bir ülkeyiz. Rusya ile herhangi bir çıkar çatışmamız yok. Karadeniz'de soğuk savaş sonrasında da hep ortak bir barışı Karadeniz'e getirmek için birlikte çalıştık. Kafkaslardaki, Balkanlar'daki kriziler de ve ikili anlaşmalarda, Rusya ile örnek olacak ve Türk-Rus ilişkileri bakımından tarihindeki altın dönemi yaşayan dönemler yaşadık. Biz Rusya'nın kaygılarını hep göz önüne aldık. Rusya'nın da Türkiye'nin güvenlik kaygılarını göz önüne almasını bekleriz" şeklinde konuştu.

7.10.2015Haber

Başbakan Davutoğlu: 'Burada ne yapılmak isteniyor'

Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul'da gazetecilere yaptığı değerlendirmede Rusya'nın hava ihlalleri konusunda, 'Bizim sınırlarımıza olan iki ihlal ve bazı taciz olaylarına bakıldığında hiç birisi bu olayların olduğu yerler, DEAŞ'ın olduğu yerler değil. Yayla Dağı'nın orada DEAŞ yok, Reyhanlı'da da DEAŞ yok. O zaman şu suali sormak bizim hakkımızdır; burada Suriye rejimin destek anlamında yürütülen bir şeyse, burada ne yapılmak isteniyor? Biz Rusya ile komşu ve dost bir ülkeyiz. Rusya ile herhangi bir çıkar çatışmamız yok.' dedi.

7.10.2015Gündem
Başbakan Ahmet Davutoğlu: 3 gün ulusal yas kararı aldık

Başbakan Ahmet Davutoğlu: 3 gün ulusal yas kararı aldık

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara'da meydana gelen hain terör saldırısıyla ilgili açıklama yaptı. Başbakan Davutoğlu, terör saldırıları nedeniyle 3 gün ulusal yas ilan edildiğini söyledi.

10.10.2015Gündem
Ahmet Davutoğlu: Zaaf varsa tedbir alırız

Ahmet Davutoğlu: Zaaf varsa tedbir alırız

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara'da meydana gelen hain terör saldırısıyla ilgili yaptığı açıklamada “Bir eksiklik, zaaf sözkonusuysa kesinlikle giderilmesiiçin gerekli tedbirleri alır, ihmal varsagerekli adımları atarız” dedi. Davutoğlu, kanlı saldırı olayının ardından 3 günlük ulusal yas ilan edildiğini duyurdu.

11.10.2015Gündem
Başbakan Davutoğlu: Türkiye’de intihar eylemi yapabilecek kişilerin belli bir listesi dahi var

Başbakan Davutoğlu: Türkiye’de intihar eylemi yapabilecek kişilerin belli bir listesi dahi var

Başbakan Ahmet Davutoğlu, NTV canlı yayınında gündeme dair soruları yanıtladı. Ankara'daki terör saldırısıyla ilgili konuşan Davutoğlu, ''İki canlı bombanın, nasıl o meydana gelmiş, bombayı nasıl taşımış olabilecekleriyle ilgili bir tespite ulaşıldı. Bir isme çok yaklaşıldı. Yaklaşılan isim bir örgütü işaret ediyor'' dedi. Davutoğlu, "Türkiye’de intihar eylemi yapabilecek kişilerin belli bir listesi dahi var. Takip ediyorsunuz ama bu eylemi gerçekleştirme noktasına kadar şey yaptığınızda başka bir protestoyla karşılaşıyorsunuz. Rutin dışına çıktığınızda demokratik hukuk devletinde bunun da bir sınırı var. Tutup sebepsiz yere birini tutamazsınız" dedi.

13.10.2015Gündem
IŞİD (DAEŞ, DEAŞ, DAİŞ) nedir IŞİD nasıl ortaya çıktı El Bağdadi kimdir

IŞİD (DAEŞ, DEAŞ, DAİŞ) nedir? IŞİD nasıl ortaya çıktı? El Bağdadi kimdir?

IŞİD (DAEŞ, DEAŞ, DAİŞ) nedir? Şanlıurfa Suruç'ta 32 kişinin hayatını kaybettiği saldırı ve Kilis'te Mehmetçik ile IŞİD arasında çıkan çatışma nedeniyle herkes Google'da IŞİD, DAEŞ, DEAŞ VE DAİŞ'i aradı. İşte IŞİD'in varoluşu.

13.10.2015Gündem
Çavuşoğlu: AB ile vizeler 2 yıl içinde kalkacak

Çavuşoğlu: AB ile vizeler 2 yıl içinde kalkacak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya milletvekili adayı Mevlüt Çavuşoğlu, AB ile vizelerin 2 yıl içinde kalkacağını söyledi.

13.10.2015Gündem
ABD ile ‘PYD’ye silah’ krizi

ABD ile ‘PYD’ye silah’ krizi

ABD, Suriye’de IŞİD’e karşı savaştığı gerekçesiyle PYD’ye silah yardımlarını artırdı.

13.10.2015Dünya
Davutoğlu: DEAŞ ve PKKnın etkin rol oynama ihtimali yüksek

Davutoğlu: DEAŞ ve PKK'nın etkin rol oynama ihtimali yüksek

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara'daki terör saldırısıyla ilgili olarak, ''DEAŞ ve PKK'nın etkin rol oynama ihtimali yüksek'' dedi. Daha sonra da Küresel Göç Forumu'nda konuşan Davutoğlu, "Mülteci kamplarında doğan 66 bin bebeği zalime terk etmeyeceğiz" dedi.

14.10.2015Gündem
Erdoğandan önemli açıklamalar

Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Çankırı'da Sumitomo Rubber Ako Lastik Fabrikası açılışında konuştu.

14.10.2015Gündem
Erdoğan: DEAŞ’ın öldürdüğü insan da PKK’nın öldürdüğü insan değil mi

Erdoğan: DEAŞ’ın öldürdüğü insan da PKK’nın öldürdüğü insan değil mi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “DEAŞ’ın bombalarıyla ölenler insan da PKK’nın bombalarıyla ölenler insan değil mi” diye sordu, “Olaylardan devleti ve şahsımı sorumlu tutanlar doğrudan terör örgütleriyle aynı safta yer aldıklarını bilmelidir” dedi.

14.10.2015Gündem
Katliam yanıtı: Hem DEAŞ hem PKK olabilir

Katliam yanıtı: Hem DEAŞ hem PKK olabilir

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara’daki terör saldırısıyla ilgili “Bu saldırının soruşturmasını derinleştirdikçe, özellikle Twitter hesapları ve verilen bazı IP adreslerinden hareketle ulaştığımız sonuçlarla da görüyoruz ki hem DEAŞ (IŞİD) hem PKK etkin rol oynama ihtimalleri yüksek olan örgütler” dedi. Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’ndan düzenlenen Küresel Göç Forumu öncesinde Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov ile yaklaşık 1 saat görüşen Davutoğlu, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını ise şöyle yanıtladı:

14.10.2015Gündem
Başbakan Ahmet Davutoğlu: Şüpheli diye birisini tutuklayamazsınız

Başbakan Ahmet Davutoğlu: 'Şüpheli diye birisini tutuklayamazsınız'

Başbakan Ahmet Davutoğlu, özel bir televizyon kanalında açıklamalarda bulundu. HDP mitingindeki saldırının seçim sonuçlarını etkilediğini söyleyen Davutoğlu, "Şu anki seçimin ana sorusu ise AK Parti tek başına iktidar olacak mı olamayacak mı?" dedi. Suriye'deki savaşta kritik noktanın Halep olduğunu vurgulayan Davutoğlu, "28 Mayıs 2015’te Haseke’de DEAŞ, PYD ve Esed rejimi oturdu ve bir plan karşısında anlaştı." dedi. Başbakan Davutoğlu, Ankara'daki terör saldırısına ilişkin "Her zaman şüpheli olarak birtakım isimler tespit edilir. Kast ettiğim şey şu Türkiye demokratik hukuk devleti. Potansiyel şüpheli diye birisini tutuklayamazsınız. Türkiye antidemokratik bir ülke değil" diye konuştu.

15.10.2015Gündem
Davutoğlu: DEAŞ ile İslam anlayışımız arasında 360 derece fark var

Davutoğlu: DEAŞ ile İslam anlayışımız arasında 360 derece fark var

Başbakan Ahmet Davutoğlu, katıldığı canlı yayında "IŞİD'in kafasındaki İslam ile bizim savunduğumuz İslam arasında 180 değil 360 derece fark var." dedi.

15.10.2015Haber
Lütfi Elvan: Gerekirse Twitter kapatılır

Lütfi Elvan: Gerekirse Twitter kapatılır

AK Parti Antalya Milletvekili ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Lütfi Elvan, bombalı saldırı öncesinde sosyal medyadan saldırı olacağına ilişkin mesajlar atan kullanıcı bilgilerini Twitter’ın paylaşmakta güçlük çıkarması hakkında, “Her türlü tedbiri almak bizim görevimizdir. Böyle bir girişim içerisine girmesi halinde gereken neyse o yapılır, gerekirse Twitter kapatılır” dedi.

15.10.2015Gündem
Davutoğlu Ankara saldırısı hakkında konuştu: 10 kişi daha gözaltına alındı

Davutoğlu Ankara saldırısı hakkında konuştu: 10 kişi daha gözaltına alındı

Başbakan Ahmet Davutoğlu Ankara’daki terör saldırısıyla ilgili olarak dün gözaltına alınan 2 kişinin ardından 10 kişinin daha gözaltına alındığını duyurdu. Davutoğlu ayrıca, Avrupa ülkelerinin Türkiye'ye vizeyi kaldırmadan geri kabul anlaşmasının uygulanmayacağını söyledi.

15.10.2015Gündem
Tweet’ten 10 gözaltı daha

Tweet’ten 10 gözaltı daha

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, Ankara Garı’nda 99 kişinin hayatını kaybettiği saldırıdan önce atılan tweet’lerle ilgili 2 kişinin ardından 10 kişinin daha gözaltına alındığını açıkladı ve “PKK’lı olanlar da var DEAŞ’la iltisaklı olanlar da var” dedi.

15.10.2015Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Meraklı değiliz, Nobel sizin olsun

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Meraklı değiliz, Nobel sizin olsun

1'inci Asya-Pasifik Ülkeleri Müslüman Dini Liderler Zirvesi kapanış oturumunda konuşuyor.

16.10.2015Gündem
Türkiyeden hem Rusyaya, hem ABye sert mesaj

Türkiye'den hem Rusya'ya, hem AB'ye sert mesaj

Türkiye'den Suriye konusunda, hem Rusya'ya hem de Avrupa Birliği'ne çok sert mesajlar geldi. Rusya'nın Suriye'deki harekatlarının IŞİD'le mücadele ile "hiçbir alakası olmadığını" söyleyen ve "yanlış yapıyorlar" diyen Dışişleri Bakanı Sinirlioğlu, "Rusya'yı her an sınırda bir kaza olabileceği konusunda uyardık" ifadesini kullandı.

16.10.2015Gündem
Ahmet Davutoğlu: Meydanı boş bırakmayız

Ahmet Davutoğlu: Meydanı boş bırakmayız

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, terör eylemlerinin ardından partilerin mitinglerini iptal etmelerine karşı “Keşke meydanlardan çekilmeselerdi” dedi.

16.10.2015Gündem
Davutoğlundan önemli açıklamalar

Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

Başbakan Ahmet Davutoğlu Ankara'daki terör saldırısını yapan canlı bombalardan birinin kimliğinin kesinleştiğini diğeriyle ilgili soruşturmanın devam ettiğini açıkladı. Davutoğlu, Abdullah Gül'ün patlamanın ardından HDP'ye taziye dilemesi hakkındaki bir soruya, "Sayın cumhurbaşkanımızın kendi takdirleri ama şunu ifade etmek isterim…. Burada taziye evi kim? Taziye kime verilir taziye evi kim.İlk günden itibaren şunu söyledim taziye evi Türkiye Cumhuriyetidir" cevabını verdi.

19.10.2015Gündem
Güle: Taziye yeri Başbakanlık ofisi

Gül'e: Taziye yeri Başbakanlık ofisi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Ankara’daki Barış Mitingi’ne yönelik düzenlenen saldırıda hayatını kaybedenler için HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a taziye telefonu açmasıyla ilgili, “Kendi takdiridir. Türkiye’nin en büyük taziye evi, Başbakanlık ofisidir” dedi.

19.10.2015Gündem
Hem terör hem beyaz toros dolaşır

Hem terör hem beyaz toros dolaşır

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, dün Van’da düzenlediği mitingde hem muhalefete yüklendi hem de birlik ve beraberlik mesajı verdi.

20.10.2015Gündem
MGKdan Ankara saldırısı açıklaması

MGK'dan Ankara saldırısı açıklaması

Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sonrası yapılan açıklamada, 10 Ekim'de Ankara'da yaşanan saldırıyla ilgili olarak, "Ankara'da meydana gelen menfur saldırı, yürütülen adli ve idari soruşturmalar çerçevesinde çok yönlü olarak ele alınmıştır" denildi.

21.10.2015Gündem
MGK’dan isim vermeden sert PYD çıkışı: Uluslararası terör örgütü kapsamında tescil edilmeli

MGK’dan isim vermeden sert PYD çıkışı: Uluslararası terör örgütü kapsamında tescil edilmeli

Milli Güvenlik Kurulu (MGK), Suriye’de IŞİD’le mücadelede ABD ve Rusya’nın destek vermekten çekinmediği PYD’yi ima ederek bu örgütün “uluslararası boyutta terör örgütü olarak kabul edilmesi” çağrısı yaptı.

21.10.2015Gündem
Polis mitinge ‘canlı bomba’ için uyarılmış

Polis mitinge ‘canlı bomba’ için uyarılmış

Ankara’da 102 kişinin hayatını kaybettinği katliamda güvenlik güçlerinin ihmali olduğunu gösteren bir belge ortaya çıktı.

21.10.2015Gündem

Yazar Sonuçları