MENÜ

David Koch

David Koch ile ilgili tüm haberleri ve son dakika David Koch haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 57 David Koch haberi bulunmuştur.

David Koch Haberleri

David Koch kimdir Dünyanın en zengin 8inci kişisiydi

David Koch kimdir? Dünyanın en zengin 8'inci kişisiydi

Kanser tedavisi gören 79 yaşındaki sanayici ve politik aktivist David Koch hayatını kaybetti. Kültürel ve tıbbi kuruluşlara yönelik hayırseverliği ile bilinen David Koch'un hayatına ilişkin bilgiler merak konusu oldu. Peki, dünyanın en zengin 8'inci kişisi olan David Koch, kimdir?

23.08.2019Ekonomi
Dünyanın en zengin 8inci kişisi David Koch hayatını kaybetti

Dünyanın en zengin 8'inci kişisi David Koch hayatını kaybetti

Koch Industries'in sahiplerinden David Koch 79 yaşında vefat etti.

23.08.2019Ekonomi
Forbes, En Zengin 400 Amerikalı listesini açıkladı

Forbes, "En Zengin 400 Amerikalı" listesini açıkladı

Amazon'un kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Jeff Bezos, 160 milyar dolarlık servetiyle Forbes'un ABD'nin en zenginleri listesinde ilk sırada yer aldı.

3.10.2018Ekonomi
Dünyanın en zenginleri ve burçları

Dünyanın en zenginleri ve burçları

Dünyanın en başarılı ve zengin iş adamlarının burçlarını merak ediyor musunuz?

26.08.2018Ekonomi
Dünyanın en zengin isimlerinin burçları

Dünyanın en zengin isimlerinin burçları

Dünyanın en zengin isimleri yaptıkları işler kadar burçlarıyla da merak konusu. İşte bazıları...

5.04.2018Kobi
İsimlerini belki de ilk defa duyacaksınız... Türk çift milyarderler listesinde

İsimlerini belki de ilk defa duyacaksınız... Türk çift milyarderler listesinde

Amazon'un kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Jeff Bezos, 112 milyar dolarlık servetiyle Forbes'un dünyanın en zenginleri listesinde ilk sırada yer aldı. ABD'de kurdukları Sierra Nevada Corporation ile NASA'nın uzay istasyonuna kargo taşıyan Eren Özmen ve Fatih Özmen çifti, 1,5'er milyar dolarlık servetle ilk kez dünya milyarderleri arasında yer aldı. Listede ayrıca 40 Türk var.

6.03.2018Ekonomi
Time dergisi 2.8 milyar dolara satıldı

Time dergisi 2.8 milyar dolara satıldı

ABD medya şirketi Meredith Corp., Time, People, Sports Illustrated ve Fortune dergilerinin sahibi olan Time Inc.'i 1,84 milyar dolara satın alacağını açıkladı. Ödenecek borç tutarıyla birlikte anlaşmanın değerinin 2,8 milyar doları bulacağı belirtildi.

27.11.2017Dünya
Bodrumun 38 yıllık eğlence mekanı yıkıldı

Bodrum'un 38 yıllık eğlence mekanı yıkıldı

Bodrum'da, 38 yıl eğlence sektöründe hizmet verdikten sonra kapanan Halikarnas isimli eğlence merkezinin yıkım işlemi tamamlandı.

17.07.2017Gündem
En güçlü kadınlar New Yorkta

En güçlü kadınlar New York'ta

Bu yıl 7’nci kez New York’ta düzenlenecek ‘Dünya Kadınları Zirvesi’ne Türkiye damgasını vuracak. Zirveye Laura Bush, Christine Lagarde, Rula Ghani ve Meryl Streep gibi dünyanın en güçlü kadınları katılıyor. Türkiye’den ise Vuslat Doğan Sabancı, Selin Sayek Böke, İpek Bozkurt ve gazeteci Amberin Zaman zirvede yer alacak.

6.04.2016Ekonomi
Dünyanın en güçlü kadınları New York’ta buluşuyor

Dünyanın en güçlü kadınları New York’ta buluşuyor

Dünyanın en etkili kadınlarını buluşturan New York’taki geleneksel “Dünya Kadınları Zirvesi” bu yıl Türkiye’den önemli katılıma sahne olacak.

6.04.2016Dünya
Gates yine en zengin

Gates yine en zengin

ABD merkezli Forbes dergisinin ünlü ‘Dünya Milyarderler’ listesine bu yıl 1810 isim girdi. Geçen yıla göre 16 kişinin azaldığı 2016 listesinde yer alan milyarderlerin toplam net serveti ise, yine geçen yıla göre 570 milyon dolar azalarak 6.48 trilyon olarak gerçekleşti.

2.03.2016Ekonomi
Dünyanın en zengini Bill Gates oldu

Dünyanın en zengini Bill Gates oldu

ABD'li ekonomi dergisi Forbes, dünyanın en zengin isimlerini açıkladı. Listede ilk sırada Microsoft'un kurucusu ve efsanevi CEO'su Bill Gates yer aldı.

2.03.2016Ekonomi
Bir günde birer milyar dolar kaybettiler

Bir günde birer milyar dolar kaybettiler

Dünyanın en zengin iş adamlarının mal varlıklarını ölçen, Bloomberg Milyarderler Endeksi'ne göre, ABD enerji sektörünün en önemli isimlerinden Koch Kardeşler, dün kişi başına 1,1 milyar dolar kaybetti.

14.05.2015Ekonomi
Milyarderler servetlerini 200 milyar dolar arttırdı

Milyarderler servetlerini 200 milyar dolar arttırdı

Dünyanın en zengin 100 milyarderi, 2013 yılında toplam malvarlıklarını 200 milyar dolar artırarak 2.1 trilyon dolarlık servet düzeyine ulaştı.

12.11.2013Ekonomi
19 yıldır değişmeyen ‘1 numara’

19 yıldır değişmeyen ‘1 numara’

Forbes dergisi ABD’de 2012 yılının “en zengin 400” kişisini açıkladı. Listede 19 yıldır ilk sırada yer alan Microsoft’un kurucusu Bill Gates 66 milyar dolarlık servetle yine ABD’nin en zengini oldu.

20.09.2012Ekonomi
Van için topladığı botlar onu MIT’ye götürdü

Van için topladığı botlar onu MIT’ye götürdü

Lisa Elif Archibald, Van’daki çocukların ayakları üşümesin diye okulunda bir bot kampanyası başlattı. Bu yardım kampanyası sayesinde teknoloji ve mühendislik konularında dünyanın en iyi teknik üniversitesi olan MIT (Massachusetts Institute Of Technology)’ye kabul edildi

23.03.2012Gündem
En zenginler arasında 35 Türk var

En zenginler arasında 35 Türk var

Amerikan finans çevrelerinin dergisi Forbes, 2012 yılının milyarderler listesini açıkladı. Amerikan finans çevrelerinin dergisi Forbes tarafından açıklanan 2012 yılının milyarderler listesinde, Türkiye'den ve KKTC'den bu yıl 35 milyarder yeraldı. Geçen sene ise listede 39 Türk milyarder bulunuyordu.

8.03.2012Ekonomi
Şimdi de milyarderlerin kapısına dayandılar

Şimdi de milyarderlerin kapısına dayandılar

New York'ta finans merkezi olarak bilinen “Wall Street”i, ülkedeki gelir dağılımı dengesizliğini, işsizliği ve ekonomik politikaları protesto eden göstericiler, Manhattan'da bazı milyarderlerin evlerine yürüdü ve lüks evlerin önünde sloganlar attı.

12.10.2011Ekonomi
ABDli şirketin gizli İran ticareti ortaya çıkarıldı

ABD'li şirketin gizli İran ticareti ortaya çıkarıldı

ABD’de Cumhuriyetçi Parti’nin önde gelen bağışçılarından biri olan Koch Industries’in, bir ticari yasağı delerek İran’a milyonlarca dolar değerinde petrokimya donanımı sattığı ve devleti aldatarak yaklaşık 2 milyon varil petrolü federal arazilerden dışarı çıkardığı öne sürüldü.

4.10.2011Gündem
Gates yine liste başı

Gates yine liste başı

Forbes dergisi, her yıl olduğu gibi en zengin 400 Amerikalının yer aldığı listesini yayınladı.

21.09.2011Ekonomi
Kuğu Gölü yok olsa da Fındıkkıran kalacak

Kuğu Gölü yok olsa da Fındıkkıran kalacak

Sahnede dünyanın en iyi dansçıları var. Önlerinde de kentin en iyi müzisyenleri. Şimdiye kadar bestelenmiş belki de en iyi bale müziği, şimdiye kadar yapılmış belki de en gösterişli dekorla buluşuyor.

12.12.2009Kelebek
Yahudi prensesinin yaşamı nasıl dibe vurdu

Yahudi prensesinin yaşamı nasıl dibe vurdu?

FORBES dergisinin son yayımladığı ‘En zengin 400 Amerikalı’ listesine baktığımda zenginlerin2009 yılında fakirleşmiş oldukları dikkatimi çekiyor. Ama böyle yoksulluk dostlar başına. Dünyanın en zengin adamı Bill Gates geçen 12 ay içinde 7 milyar dolar kaybetmiş. Kaybetmiş de ne olmuş, Gates 16 yıl arka arkaya en zengin ünvanını koruyor, serveti ise 50 milyar dolar. Microsoft’un akıl babası hala yerkürenin en zengini.

7.10.2009Dünya

Sağcılar Obama'nın seçim taktiklerini çaldı

İngiliz The Guardian gazetesi, ABD’de Cumhuriyetçilerin son dönemde Başkan Barack Obama’nın seçim kampanyası sırasında uyguladığı taktikleri kullanmaya başladığını ve bu sayede internet üzerinden başarılı bir şekilde örgütlendiğini öne sürdü.

23.09.2009Gündem
8 milyon nüfus, 8 milyon hikaye

8 milyon nüfus, 8 milyon hikaye

Kuyrukta üçüncü araba benim. Gaz pompası üstündeki rakamlar ürkütücü. Yüksek oktanlı arabalar için benzinin galonu 4.25 dolara çıkmış. Oysa sabah geçerken tarifedeki rakam 3.95 dolar idi.

6.05.2008Dünya
Progress MS 11 kargo kapsülü uzaya fırlatıldı

Progress MS 11 kargo kapsülü uzaya fırlatıldı

Progress MS 11 kargo kapsülü, Uluslararası Uzay İstasyonu'na (UUİ) gönderilmek üzere Kazakistan'ın Baykonur Uzay Üssü'nden fırlatıldı.

5.04.2019Teknoloji
Soyuz MS 12 uzaya fırlatıldı

Soyuz MS 12 uzaya fırlatıldı

Soyuz MS 12 uzay aracı, Baykonur Uzay Üssü'nden Uluslararası Uzay İstasyonu'na fırlatıldı.

15.03.2019Teknoloji
8 yeni film vizyonda Bu hafta hangi filmler vizyona girdi

8 yeni film vizyonda! Bu hafta hangi filmler vizyona girdi?

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta, 3'ü yerli 8 film vizyona girecek. Haftanın en çok dikkat çeken filmi ise, Muammer Koçak ve Serdar Gözelekli'nin yönetmenliğini birlikte yaptığı 'New York in New York' oldu. Peki, sinemada hangi filmler var? Bu hafta hangi filmler vizyona girdi?

7.02.2019Keyif
Sinema salonlarında festival gibi hafta

Sinema salonlarında festival gibi hafta

Bu hafta sinema salonları yine festival gibi. Farklı türlerde sekiz yeni film sinemaseverlerle buluşacak. ulianne Moore ve Ken Watanabe'nin başrolünde oynadığı "Tutsak" izleyici ile buluşacak - Tom Hardy'ın başrolünde yer aldığı "Venom: Zehirli Öfke"; hırslı bir muhabir olan Eddie Brock karakterinin Venom denilen organizmaya dönüşmesini konu ediniyor - Müfit Can Saçıntı'nın yazıp yönettiği ve başrolünde oynadığı "Babamın Ceketi", evlenebilmek için iş bulmaya çalışan bir gencin hikayesini beyaz perdeye taşıyacak

4.10.2018Keyif
Ekim geldi, oyun başlıyor

Ekim geldi, oyun başlıyor!

Tiyatro sezonu gümbür gümbür geliyor desek, hiç de mübalağa etmiş olmayacağız. Karşımızda sadece sadık tiyatro takipçilerini değil, çok daha geniş bir kitleyi heyecanlandıracak oyunlarla dolu bir sezon programı var. Çok sevilen edebiyat eserlerinin uyarlamaları, usta isimlerin ellerine teslim edilmiş klasikler, günceli tam 12’den vuran çağdaş oyunlar ve bolca müzikal...

28.09.2017Kitap Sanat
Dünyaca ünlü girişimcilerden genç girişimcilere kitap önerileri

Dünyaca ünlü girişimcilerden genç girişimcilere kitap önerileri

Ünlü girişimcilerin raflarını süsleyen bu kitapları kendi işinizi kurmadan önce mutlaka okuyun...

5.09.2017Kobi
Bir yıldır Münih katliamı üzerinde çalışıyormuş

Bir yıldır Münih katliamı üzerinde çalışıyormuş

Münih’te bir alışveriş merkezine düzenlediği saldırıda 9 kişiyi öldüren İran kökenli 18 yaşındaki Ali David Sonboly’nin saldırıyı bir yıl önce planladığı ortaya çıktı. Bavyera Kriminal Dairesi Başkanı Robert Heimberger, Sonboly’nin geçen yılın yaz aylarından bu yana, saldırıyla ilgili planlar yaptığını söyledi.

25.07.2016Dünya
Bu Hafta Vizyona Giren Filmler

Bu Hafta Vizyona Giren Filmler

Vizyona giren filmleri sizler için derledik...

10.02.2016İyi Yaşam
FINAda ilk gün yarışları tamamlandı

FINA'da ilk gün yarışları tamamlandı

Rusya'nın başkenti Moskova'da Yüzme FINA Dünya Kupası final müsabakaları başladı.

5.10.2014Diğer
Şampiyonada 9 dünya rekortmeni yarışacak

Şampiyonada 9 dünya rekortmeni yarışacak

Güney Kore'nin Daegu kentinde 27 Ağustos-4 Eylül tarihlerinde düzenlenecek 13. Dünya Atletizm Şampiyonası'nda, dünya rekoru sahibi 9 atlet mücadele edecek.

24.08.2011Spor
Beşiktaş ikinci oldu

Beşiktaş ikinci oldu

Yeni sezon hazırlıkları kapsamında İspanya'da bulunan Beşiktaş katıldığı üçlü turnuvada 2. oldu.

21.07.2011Futbol
5.5 cm’lik Billy the Kid fotoğrafı 4.5 milyon lira

5.5 cm’lik Billy the Kid fotoğrafı 4.5 milyon lira

ABD’de 19’uncu yüzyılda yaşamış ünlü kanun kaçağı Billy the Kid’in dünyada bilinen tek fotoğrafı müzayedeye çıktı.

27.06.2011Gündem
Amerika’nın en zengini Gates oldu Zuckerberg, Steve Jobs’u geçti

Amerika’nın en zengini Gates oldu Zuckerberg, Steve Jobs’u geçti

Amerikan Forbes dergisinin geleneksel olarak her yıl yayınladığı ‘ABD’nin en zengin 400 kişisi’ listesinde birinciliği yine Bill Gates aldı.

23.09.2010Ekonomi
6 milyon yıllık sergi

6 milyon yıllık sergi

Yılda 7.4 milyon ziyaretçisiyle ABD’nin en popüler müzesi olan Smithsonian Ulusal Doğal Tarih Müzesi, 6 milyon yıllık insan evrimini gözler önüne seren yeni, sürekli bir sergi açtı.

18.03.2010Gündem
Orası başka dünya

Orası başka dünya

Türkiye'de Roberto Carlos'un yaşı konuşulurken, Avrupa'nın üst düzey 4 liginde forma giyen 34 yaş ve üzerindeki 50 oyuncu, el üstünde tutuluyor.

24.07.2007Futbol

Yazar Sonuçları

Altın değerinde tavsiyeler!

Aslında tavsiyeye hiç gerek yok, direk dolarınızı bozdurup altın alacaksınız.Büyüklerimiz öyle söylüyor.

9.12.2016

Rakam cümbüşü

Yeni Dünya’ya ayak basmamın üstünden 40 yıl geçti ama bu ülkenin rakam cümbüşüne hâlâ akıl erdirmiş değilim. Yerkürede en fazla milyoner ve milyarder, Amerika’da. 100 katı aşkın gökdelenlerin, sivil halkın evlerindeki 80 milyon ateşli silah, cezaevlerinde 4 milyon mahkum sayısı dünya rekoru. Zenci boksör Mayweather’ın Filipinli rakibi Pacquiao’la ringe çıkmadan aldığı 200 milyon dolar bir başka rekor.

20.05.2015

Bu afacanlar çarşı-pazar tezgahtarı değil, facebook 6’lısı

Barak Obama’nın 2012 Kasım seçimlerini kazanması için Amerikan halkına Usame bin Laden, Saddam Hüseyin, Muammer Kaddafi’nin akıbetlerini, ‘Arap Baharı’nı uzun uzadıya anlatmasına gerek yok. Amerikalılar, Kuzey Afrika’dan Orta Doğu’ya milyonlarca insanın kaderini değiştiren bu olayları değil ülkede yüzde 9.5 oranındaki işsizliğe hangi parti adayının çare bulacağını öğrenmek istiyor.

5.11.2011

Kuğu Gölü yok olsa da Fındıkkıran kalacak

Sahnede dünyanın en iyi dansçıları var. Önlerinde de kentin en iyi müzisyenleri. Şimdiye kadar bestelenmiş belki de en iyi bale müziği, şimdiye kadar yapılmış belki de en gösterişli dekorla buluşuyor... Ama aşağıdaki manzarayı size anlatayım.

12.12.2009

Yeni kız arkadaşım...

‘Danimarkalı Kız’, birçok kaynağa göre ‘Dünyanın ilk transseksüellerinden biri’ olarak kabul edilen ressam Einar Wegener’in öyküsünü anlatıyor.

12.02.2016

O yanlış bir ülkede mi doğdu

FAZIL Say yanlış bir dönemde mi doğdu, büyüdü?

13.08.2012

Tek kişi yemeği 50 bin dolar, 2 haftalık kira 500 bin dolar

Manzara hep aynı. Marka modacıların özel tasarımı giysiler, ışıltılı takılar içinde kadınlar, yazlık smokinli erkekler bu kez de birarada.

24.07.2012

Gazetecilere seçim müjdesi

GAZETECİLERE Özgürlük Yürüyüşü’nün İstanbul’dan sonraki eylemi bugün Ankara’da yapılacak.

18.03.2011