MENÜ

David Cameron

David Cameron ile ilgili tüm haberleri, son dakika David Cameron haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün David Cameron haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.362 David Cameron haberi bulunmuştur.

David William Donald Cameron 9 Ekim 1966 doğumlu 55. Birleşik Krallık Başbakanı.

David Cameron Haberleri

Son dakika... İngiltere erken seçim için sandık başında

Son dakika... İngiltere erken seçim için sandık başında

İngiltere, Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılma (Brexit) tartışmaları arasında bugün erken genel seçime gidiyor. Yaklaşık 46 milyon seçmenin bulunduğu ülkede oy verme işlemi, yerel saatle 07.00'de (TSİ 10.00) başladı.

12.12.2019Dünya
İngiltere’de anketlere göre iktidar partisi önde

İngiltere’de anketlere göre iktidar partisi önde

İngiltere perşembe günü erken genel seçim için sandık başına gitmeye hazırlanırken, iktidardaki Muhafazakar Parti anketlerde en yakın rakibinin yüzde 11 farkla önünde görünüyor.

10.12.2019Dünya
Juncker’den Johnson’a ‘yalancılık’ suçlaması

Juncker’den Johnson’a ‘yalancılık’ suçlaması

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ı Brexit referandumu sırasında yalan söylemekle suçladı.

25.10.2019Avrupa
Prens Harryden 3 gazeteye dava

Prens Harry'den 3 gazeteye dava

İngiliz kamu yayın kuruluşu BBC’nin Buckingham Sarayı kaynaklarına dayandırdığı habere göre, Prens Harry The Sun, Daily Mirror ve artık faaliyette olmayan News of the World gazetelerini dava etti.

4.10.2019Dünya
İngilterenin yeni başbakanı Boris Johnson kimdir Boris Johnsonun biyografisi

İngiltere'nin yeni başbakanı Boris Johnson kimdir? Boris Johnson'un biyografisi

İngiltere'nin yeni başbakanı, ülkenin eski Dışişleri Bakanı Boris Johnson oldu. İngiltere'nin yeni Başbakanı Boris Johnson, ülkeyi anlaşmalı veya anlaşmasız olarak 31 Ekim’de AB üyeliğinden çıkarmayı hedeflediğini açıklamıştı. Dünya gündemine oturan bu gelişme ardından İngiltere'nin yeni başbakanın hayatı bir kez daha merak konusu oldu. Peki, İngiltere'nin yeni başbakanı Boris Johnson kimdir?

23.07.2019Dünya
İngilterede bilişim sektöründe açık artabilir

İngiltere'de bilişim sektöründe açık artabilir

May’in istifası sonrası Türk bilişimcilerinin ilgi gösterdiği Ankara Anlaşmasının akıbeti ne olacak?

28.05.2019Teknoloji
Zoraki istifa

Zoraki istifa

Avrupa Birliği ile yaptığı ayrılma anlaşmasını (Brexit) partisine bile kabul ettiremeyen İngiltere Başbakanı Theresa May, tepkiler üzerine koltuğunu bırakma kararı aldı. ‘Elinden gelenin en iyisini yaptığını’ söyleyen May, 7 Haziran’da parti liderliğinden çekilme kararını gözyaşları içinde açıkladı.

25.05.2019Dünya
Son dakika... İngiltere Başbakanı Theresa May istifa edecek iddiası

Son dakika... 'İngiltere Başbakanı Theresa May istifa edecek' iddiası

İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılması sürecinde (Brexit) yeni bir anlaşmayı parlamentoda oylamaya sunmaya çalışan Başbakan Theresa May üzerindeki istifa baskılarının arttığı ifade ediliyor. İngiltere basınında May'in yeni Brexit planını parlamentoya sunamadan istifasını açıklamak zorunda kalabileceğini yazıyor.

23.05.2019Dünya
10 adımda Brexit süreci

10 adımda Brexit süreci

2016 yılında referandum ile başlayan Brexit süreci tıkanma noktasına geldi. Peki bu süreç neden tamamlanamıyor?

16.04.2019Dünya
İngiltere Başbakanı Hindistandaki katliam için özür dilemedi

İngiltere Başbakanı Hindistan'daki katliam için özür dilemedi

İngiltere Başbakanı Theresa May, 1919'da Hindistan'daki İngiliz birliklerinin işlediği Amritsar katliamından dolayı pişmanlık duyduğunu belirtse de özür dilemedi.

10.04.2019Gündem
Yeni Zelanda’yı yalnız bıraktılar

Yeni Zelanda’yı yalnız bıraktılar

Paris’te 7 Ocak 2015’te mizah dergisi Charlie Hebdo’ya yapılan terör saldırısı, o zaman dünyayı ayağa kaldırdı. Saldırıdan 4 gün sonra Türkiye de dahil 40 ülke devlet ve hükümet başkanı 11 Ocak 2015’te Paris’e giderek, Fransa’ya, “Yanınızdayız, hepimiz Charlie Hebdo’yuz” dediler.

19.03.2019Avrupa
Uluç Özülker: Brexit İngilterenin büyük hatası

Uluç Özülker: Brexit İngiltere'nin büyük hatası

Brexit sarmalındaki İngiltere 2016 referandumundan bu yana ciddi bir ayrışmanın eşiğinde. Hangi senaryolar devreye girebilir? İngiltere, Avrupa Birliği ve Türkiye bu karardan nasıl etkilenir? Brexit’in tüm boyutlarını eski AB Daimi Temsilcisi, emekli Büyükelçi ve Türkiye Avrupa Vakfı Başkan Vekili Uluç Özülker ile konuştuk. Özülker’e göre güneşin batmadığı imparatorluk ayrışırsa sonuç vahim olur. Bundan sadece İngiltere değil, artık yönetilemez hale gelen tüm dünya etkilenir…

21.01.2019Gündem
Boris Johnson şok etkisi yarattı: Türkiye ile ilgili o sözlerini inkar etti

Boris Johnson şok etkisi yarattı: Türkiye ile ilgili o sözlerini inkar etti

Eski İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson, Brexit referandumuna giden kampanya sürecinde Türkiye ile ilgili hiç konuşmadığını iddia etti.

18.01.2019Dünya
Brexit nedir Brexit ne demek

Brexit nedir? Brexit ne demek?

İngiltere Başbakanı Theresa May'in Avrupa Birliği (AB) ile vardığı birlikten çıkış (Brexit) anlaşması İngiliz parlamentosunda yapılan oylamada reddedildi. Bu gelişmenin ardından Brexit hakkında araştırmalar hız kazandı. Brexit'in ne demek olduğunu merak eden vatandaşlar, konuya dair bilgi almak adına internette araştırma yapıyor. Peki, Brexit nedir? Brexit ne demek?

16.01.2019Dünya
İngilterede Brexit oylaması için kritik gün

İngiltere'de Brexit oylaması için kritik gün

İngiliz parlamentosu hükümetin AB ile vardığı Brexit anlaşmasını yarın oylayacak.

14.01.2019Dünya
Son dakika... Başbakan Theresa May için güven oylaması

Son dakika... Başbakan Theresa May için güven oylaması

İngiltere'de Muhafazakar Parti, Başbakan Theresa May'in liderliği için güven oylamasına gitme kararı aldı. Başbakan May'den güven oylaması ile ilgili ilk açıklama geldi.

12.12.2018Dünya
Brexit nedir Brexit hakkında bilinmesi gerekenler

Brexit nedir? Brexit hakkında bilinmesi gerekenler

İngiltere Başbakanı May, Brexit Anlaşması'nın parlamentoda oylanmasını ertelediğini açıkladı. Bu gelişmenin ardından Brexit hakkındaki araştırmalar hız kazandı. Birleşik Krallık'ın Avrupa Birliği'nden ayrılması, kısaca Brexit olarak tanımlanıyor. İşte, Brexit hakkında bilinmesi gerekenler...

11.12.2018Dünya
Brexit ne demek Brexit nedir

Brexit ne demek? Brexit nedir?

Gündemde yer alan haberlerin ardından Brexit hakkındaki araştırmalar hız kazandı. Brexitin ne olduğunu merak eden vatandaşlar, Brexite dair bilgi almak adına internette araştırma yapıyor. Peki, Brexit nedir? Brexit ne demek?

15.11.2018Dünya
Cameron’un yardımcısı Facebook’ta işe başladı

Cameron’un yardımcısı Facebook’ta işe başladı

Sosyal paylaşım sitesi Facebook’un küresel ilişkiler ve iletişim bölümünün başına, eski İngiltere Başbakan Yardımcısı Nick Clegg getiriliyor.

21.10.2018Avrupa
Erdem Moralıoğlu kimdir

Erdem Moralıoğlu kimdir?

Erdem Moralıoğlu, İngiliz anne ve Türk babanın çocuğu olarak Montreal'de dünyaya gelmiştir. Tasarladıkları kıyafetleri giyenler arasında Claudia Shiffer ve David Cameron'un eşi Samantha Cameron gibi isimlerin de yer aldığı Erdem Moralıoğlu, koleksiyonundaki başarısı dolayısıyla 100 bin İngiliz Sterlini değerindeki British Fashion Fringe ödülünü kazanmıştır. Peki, Erdem Moralıoğlu kimdir ve kaç yaşında? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

11.10.2018Magazin
İngiliz bakana şok: 18 dakika işletildi

İngiliz bakana şok: 18 dakika işletildi

İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson'un telefonda kendini Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan olarak tanıtan bir kişiyle 18 dakika boyunca Rusya, Suriye ve Salisbury'deki zehirlenme olayını konuştuğu ortaya çıktı.

24.05.2018Dünya
İngiltere Dışişleri: Bakanımızı işlettiler

İngiltere Dışişleri: Bakanımızı işlettiler!

İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson’un telefonda kendini Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan olarak tanıtan bir kişiyle 18 dakika boyunca Rusya, Suriye ve Salisbury’deki zehirlenme olayını konuştuğu ortaya çıktı.

24.05.2018Avrupa
Erdoğandan İngilterede çağrı: Gelin birlikte üretelim

Erdoğan'dan İngiltere'de çağrı: Gelin birlikte üretelim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği İngiltere’nin başkenti Londra’da, Türk-İngiliz Tatlıdil Forumu’nun kapanışında konuştu. Erdoğan, "Önümüzdeki dönemde firmalarımızın karşılıklı olarak Türkiye'de veya Birleşik Krallık'ta faaliyet göstermesiyle mal ve hizmet alıp satmasıyla yetinmeyelim. Katma değeri fazla ve yüksek teknoloji içeren ürünleri birlikte üretme imkanlarını araştıralım" dedi.

13.05.2018Gündem
Tatlı Dil Forumu nedir

Tatlı Dil Forumu nedir?

Tatlı Dil Forumu, ilki 2011 yılında olmak üzere Türkiye ile İngiltere arasındaki ikili ilişkileri güçlendirme amacıyla kurulmuş bir yapılanmadır. İlk olarak İngiltere'de düzenlenmeye başlanan Tatlı Dil Forumu, ikinci yılında Türkiye'de düzenlenmiştir. Sonraki yıllarda ise bu forum iki ülke arasında sırayla gerçekleştirilmeye başlanmıştır. İşte merak edilen Tatlı Dil Forumu hakkında detaylı bilgiler

8.05.2018Gündem
Dünyayı sarsan İngiltere iddiası

Dünyayı sarsan "İngiltere" iddiası!

Daily Mail gazetesinin haberine göre İngiliz bakanlar, askeri sorumlulara geniş çaplı bir operasyon planlamaları için talimat verdi. Habere göre İngiltere Başbakanı Theresa May, operasyon kararını parlamentonun onayı olmadan alabilir.

10.04.2018Dünya
Müthiş iddia Suriyeyi Kıbrıs Rum Kesiminden vuracak

Müthiş iddia! 'Suriye'yi Kıbrıs Rum Kesimi'nden vuracak'

Suriyeli muhaliflerin kontrolündeki Duma’da yaşanan kimyasal saldırının ardından Suriye rejimine yönelik ABD’nin planladığı saldırıya İngiltere’nin de destek verebileceği belirtildi.

10.04.2018Dünya
Sahte kimliklerle vurgun yaptılar

Sahte kimliklerle vurgun yaptılar

İngiltere’de internet üzerinden olmayan ürünler satarak 1 milyon sterlinlik vurgun yapan çeteye ceza yağdı. Yakalanan çete üyelerinin üzerinden eski İngiltere Başbakanı David Cameron’un kimliği de çıktı.

21.02.2018Dünya
Ünlü yapımcıdan şoke eden taciz itirafı

Ünlü yapımcıdan şoke eden 'taciz' itirafı!

İngiltere’nin ünlü televizyon yapımcılarından Daisy Goodwin, Cameron hükümetinden bir yetkilinin başbakanlık ofisinde gerçekleşen bir yemek davetinin ardından göğsüne dokunarak taciz ettiğini söyledi.

14.11.2017Dünya
Brexit’le Türkiye de kaybedecek

Brexit’le Türkiye de kaybedecek

Birleşik Krallık’ta 2002-2005 yılları arasında Tony Blair hükümetinde AB Bakanlığı görevini yürüten eski İşçi Partisi milletvekili Denis MacShane, İngiltere’nin AB’den ayrılmasının (Brexit) Türkiye’ye etkilerini anlatmak üzere İstanbul’daydı. MacShane, Brexit’in Türkiye’yi olumsuz etkileyeceği görüşünde.

2.11.2017Dünya
May, seçimi kaybettiğini görünce ağlamış

May, seçimi kaybettiğini görünce ağlamış

İngiltere Başbakanı Theresa May, geçen ay yapılan genel seçimde sandık çıkış anketinin sonuçlarını öğrendiğinde üzüntüden ağladığını söyledi.

13.07.2017Dünya
Bilderberg hâlâ dünyanın en gizli hükümeti mi

Bilderberg hâlâ dünyanın en gizli hükümeti mi?

Bilderberg toplantıları oturum üstüne oturum, konuşma üstüne konuşma… Hepsi de gizli… Ama her şey bu kadar değil: Google’ı Google yapan Eric Schmidt’le siber savaşlar üzerine bir tartışmada kayboluyorsunuz... Eski MI6 Başkanı’yla akşam yemeğindeki kuzu etinin kıvamını çekiştiriyorsunuz… ‘Bilderberg erkekleri’ Juventus-Real Madrid maçıyla kendinden geçiyor… Peki ‘Bilderberg kadınları’ ne yapıyor? Söylemesi zor; çünkü pek kadın çağırmamışlar… ‘Dünyanın zirvesi’nde neler görüp yaşadım; anlatıyorum.

10.06.2017Dünya
Brexit’e fren

Brexit’e fren

Terör saldırılarının dehşeti ve AB’den ayrılık sürecinin (Brexit) baskısı altında erken genel seçim için sandığa giden Birleşik Krallık’ta muhafazakâr Başbakan May, umduğu güçlü desteği bulamadı. İşçi Partisi beklenenden fazla oy aldı. Seçim sonucu için “İngilizler, sert Brexit için frene bastı” yorumu yapıldı.

9.06.2017Dünya
İngilterede kesin sonuçlar belli oldu

İngiltere'de kesin sonuçlar belli oldu

Birleşik Krallık'ta dün yapılan genel seçimde 650 bölgede kullanılan oyların tamamı sayıldı.

9.06.2017Dünya
Son dakika... İngiltere seçimlerinde sürpriz sonuç

Son dakika... İngiltere seçimlerinde sürpriz sonuç!

Son aylarda terör saldırılarıyla sarsılan İngiltere’de dün gerçekleştirilen erken seçimlerin ilk sonuçlarına göre iktidardaki Theresa May'in liderliğindeki Muhafazakar parti mecliste çoğunluğu kaybetti. Jeremy Corbyn'in İşçi Partisi sandalye sayısını ciddi şekilde arttırdı. Muhalefetetn Theresa May için istifa çağrıları yükselirken May'den flaş bir hamle geldi. Theresa May, Buckhingham Sarayı’na giderek Kraliçe Elizabeth’ten yeni hükümeti kurmak için izin isteyeceğini duyurdu.

8.06.2017Dünya
Eski başbakan kulübeye 25 bin sterlin harcadı

Eski başbakan kulübeye 25 bin sterlin harcadı

Eski İngiltere Başbakanı David Cameron, evinin bahçesine, içinde odun sobası, kanepe bulunan lüks bir kulübe inşa ettirdi.

30.04.2017Dünya
Eski başbakan burada yaşayacak

Eski başbakan burada yaşayacak

İngiltere eski Başbakanı David Cameron, evinin bahçesine 25 bin sterlin (114 bin TL) harcayarak lüks bir kulübe inşa ettirdi.

30.04.2017Dünya
Sterlin erken seçim kararıyla yükseliyor

Sterlin erken seçim kararıyla yükseliyor

İngiltere'de 8 Haziran tarihinde erken seçime gidileceğinin açıklanmasının ardından İngiliz sterlini sabah saatlerindeki kayıplarını telafi ederek ABD doları karşısında yükseliş trendine girdi.

18.04.2017Ekonomi
İngiltere Başbakanı May, sürpriz bir kararla erken seçim istedi

İngiltere Başbakanı May, sürpriz bir kararla erken seçim istedi

İngiltere Başbakanı Theresa May, kabine toplantısı sonrası sürpriz bir açıklama yaptı. May, 8 Haziran'da erken seçim gidilmesi çağrısı yaptı. Seçim kararı için Parlamento'nun alt kanadı olan Avam Kamarası'nın üçte ikisinin onayı gerekiyor.

18.04.2017Dünya
Brexit referandumuna ‘siber müdahale’ iddiası

Brexit referandumuna ‘siber müdahale’ iddiası

Birleşik Krallık parlamentosunun Kamu Yönetimi Komisyonunun hazırladığı raporda, geçen yıl yapılan AB referandumu için seçmen kaydının yapıldığı internet sitesinin ülke dışından kaynaklanan bir siber saldırıya uğramış olabileceği tespitine yer verildi.

12.04.2017Dünya
İngiltere’de başbakanlığa Sevgililer Günü şakası

İngiltere’de başbakanlığa Sevgililer Günü şakası

İngiltere’de başbakanlığı arayan İngiliz komedyen, başbakanlık çalışanını ABD Başkanı Donald Trump’ın Başbakan Theresa May’e Sevgililer Günü için çiçek göndermek istediğine inandırdı.

16.02.2017Dünya

Yazar Sonuçları

Kim kazandı?

Geçen hafta Berlin’i Soğuk Savaş döneminde ikiye ayıran duvarın yıkılmasının yıldönümü Almanya’da törenlerle anıldı. Duvarı atlayarak Doğu’dan Batı’ya kaçmak isterken hayatını kaybeden binlerce kişi için dualar edildi, mumlar yakıldı.

14.11.2019

BORİS JOHNSON NE YAPMAK İSTİYOR?

Britanya’da Avrupa Birliği referandumu yapılmasının üzerinden tam 3 yıl 2 ay geçti; ama Britanya’nın AB’den ayrılma süreci bir türlü tamamlanamadı. Britanya 31 Ekim 2019 tarihine kadar AB üyesi olmaya devam edecek. 31 Ekimde AB’nin Britanya’ya verdiği ek süre doluyor.

4.09.2019

Bir başbakanın gözyaşları

Geçen hafta sonu Avrupa Birliği’nin 28 üyesinde yapılan AB Parlamentosu seçimleri tamamlandı. Her ne kadar büyük bir oy patlaması olmasa da,  beklendiği gibi aşırı sağ Parlamento’da güç kazandı. Seçimin galibinin aşırı sağ partiler ile yeşiller ve liberaller olduğu, buna karşılık merkez ile merkez sağ ve sol partilerin kayıplara uğradığı anlaşılıyor.

30.05.2019

İki referandum ve Bağdat- Madrid ekseni

25 Eylül tarihinde Irak'ta Kürdistan Bölgesel Yönetimi (IKBY) tarafından bir referandum düzenlenmesi planlanıyor. IKBY Başkanı Mesut Barzani bu referandum ile bölgede yaşayan Kürt halkına bağımsızlığı destekleyip desteklemediklerinin sorulacağını belirtiyor.

17.09.2017

Ah şu ‘Metal’ist dünya...

‘Transformers serisi’nin beşinci adımı ‘Son Şövalye’de devasa robotların köklerinin ‘Kral Arthur efsanesi’ne ve ‘Büyücü Merlin’e kadar uzandığını görüyoruz. İngiliz hicvini de işine katan filmin öyküsü fazla dağınık ve yorucu. Mark Wahlberg ve Anthony Hopkins’in sürüklediği yapım, metal karakterleri itibariyle de çok ‘gürültülü’...

23.06.2017

AB ile tamam mı devam mı?

MALUM; Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, referandum sonucu “evet” çıkarsa AB üyelik sürecini referanduma götüreceğini açıkladı. O yüzden şimdi herkes merakta: Acaba hakikaten AB ile yollarımızı ayıracak mıyız?

21.04.2017