MENÜ

Dava

Dava ile ilgili tüm haberleri, son dakika Dava haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Dava haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 101.657 Dava haberi bulunmuştur.

Dava Haberleri

Facebook mağduru bir yıl sonra aklandı

Facebook mağduru bir yıl sonra aklandı

Facebook hesabı, kimliği belirsiz kişilerce ele geçirilerek terör örgütü PYD propagandası için kullanılan işçi Ali Çakmakçı iki kez Emniyet’e ve bir kez savcılığa giderek şikâyetçi oldu.

2.06.2019Gündem
325 milyon dolar pudra tazminatı

325 milyon dolar pudra tazminatı

ABD’de New York Yüksek Mahkemesi, kozmetik ve ilaç markası Johnson&Johnson’ın talk pudralarındaki asbest yüzünden akciğer zarı kanserine yakalandığı iddiasıyla şirkete dava açan çifte 325 milyon dolar (1.9 milyar TL) tazminat ödemesine karar verdi.

2.06.2019Dünya
ABD Başkanı Trump’tan Boris Johnson’a destek

ABD Başkanı Trump’tan Boris Johnson’a destek

ABD Başkanı Donald Trump, Pazartesi günü başlayacağı İngiltere ziyareti öncesi İngiliz Sun gazetesine yaptığı açıklamada, eski Dışişleri Bakanı Boris Johnson'ın Muhafazakar Parti'ye mükemmel bir lider olacağını düşündüğünü belirtti.

1.06.2019Dünya
Sana sürprizim var dedi, genç kıza dehşeti yaşattı Kan donduran ayrıntılar çıktı, istenen ceza belli oldu

'Sana sürprizim var' dedi, genç kıza dehşeti yaşattı! Kan donduran ayrıntılar çıktı, istenen ceza belli oldu

İstanbul Avcılar'da 4 ay önce kendisinden ayrılmak isteyen kız arkadaşı Rabia K.'nın (25) boğazını falçatayla keserek tecavüz etmeye çalışan, öldüğünü düşünerek göl kenarına bırakan ve üzerinden arabayla geçen şüpheli Emre Çiçek (25) hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Savcı, Emre Çiçek'in "Canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürmeye teşebbüs" ve "Nitelikli cinsel saldırı" suçlarından 23 yıldan 30 yıla kadar hapsini istedi. Olay günü yaşanan vahşetin detayları da iddianamede ortaya çıktı.

1.06.2019Gündem
İtirazı kabul edildi

İtirazı kabul edildi

ARTO (Harutyun Dalga), Şeyma Subaşı’ya Twitter’dan ağır hakaret ettiği iddiasıyla 10 bin lira manevi tazminat cezasına çarptırıldı.

1.06.2019Magazin
Dev şirkete şok: 325 milyon dolar tazminat kararı çıktı

Dev şirkete şok: 325 milyon dolar tazminat kararı çıktı

New York Yüksek Mahkemesi, pudralarındaki asbestin yol açtığı akciğer zarı kanserine yakalandığını iddiasıyla Amerikan kozmetik ve bakım ürünleri markası Johnson & Johnson’a dava açan çifte, 325 milyon dolar tazminat ödenmesine karar verdi

1.06.2019Ekonomi
Aras Kargoyu ipten alan karar

Aras Kargo'yu ipten alan karar

Ortaklar arasındaki anlaşmazlık sonrası kayyum atamasının yapıldığı Aras Kargo ile ilgili açılan önemli bir davada karar çıktı. Davayı, şirketin dört ortağından biri olan Evrim Aras açtı. Aras, ortaklar arasındaki anlaşmazlığın derinleştiğini belirterek şirketin yönetiminin imkânsız hale geldiğini kaydetti. Aras, sorunun çözümü için mahkemeden, şirketin tasfiyesine karar vermesini istedi. Diğer ortaklar, ‘Davanın reddine karar verilmesi’ dedi. Mahkeme, yargılama sonrası Aras’ın talebini ret etti.

1.06.2019Ekonomi
Şırıngacı anneye 20 yıl istendi

Şırıngacı anneye 20 yıl istendi

İstanbul Avcılar’da, doğurduğu bebeğine ısınamadığı için 1,5 yıl boyunca vücudunu jiletle kesip, şırıngayla çamaşır suyu ve sıvı sabun enjekte eden Ezgi Korucu (28) hakkında ‘Çocuğa karşı tasarlayarak, canavarca hisle eziyet çektirerek kasten öldürmeye teşebbüs’ten 13 yıldan 20 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

1.06.2019Gündem
HSK’dan 3 bin 722 kişilik kararname

HSK’dan 3 bin 722 kişilik kararname

Hakimler Savcılar Kurulu (HSK) 1. Dairesi’nin adli ve idari yargı 2019 yılı ana kararnamesi ile 3 bin 722 hakim ve savcının görev yeri değişti. Aralarında Diyarbakır ve İzmir’in de bulunduğu 20 ilde de başsavcı görevine yeni isimler geldi.

1.06.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hedeflere ulaştığımızda Türkiye, Devler Ligine çıkmış olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hedeflere ulaştığımızda Türkiye, Devler Ligi'ne çıkmış olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Büyük Üsküdar iftarı programında konuştu. Erdoğan,"Hedeflere ulaştığımızda ise ülkemizin önünde bambaşka bir kapı açılacak. Türkiye Devler Ligi'ne çıkmış olacaktır." dedi.

31.05.2019Gündem
Son dakika... Büyük tepki çeken kitabın yazarı ve yayıncısına dava

Son dakika... Büyük tepki çeken kitabın yazarı ve yayıncısına dava

"Zümrüt Apartmanı" adlı kitabın yazarı Abdullah Şevki Yurtvermez hakkında 'müstehcenlik’ suçlamasıyla 2 yıldan 5 yıla kadar, kitabı basan yayınevi sahibi Alaattin Topçu hakkında da ‘müstehcen yayın yapmak’ suçlamasıyla 6 yıldan 10 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

31.05.2019Gündem
Tanık, ÖSYMdeki soru hırsızlığını anlattı

Tanık, ÖSYM'deki soru hırsızlığını anlattı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezindeki (ÖSYM) yapılanmasına ilişkin 10 kişinin yargılandığı davaya tanık beyanlarıyla devam edildi.

31.05.2019Gündem
Adalet Bakanından etek boyu tartışması açıklaması: Fırsat vermeyeceğiz

Adalet Bakanı'ndan 'etek boyu' tartışması açıklaması: 'Fırsat vermeyeceğiz'

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, açıklamalarda bulundu. Bakan Gül İnsan Hakları Eylem planı ile ilgili olarak, “Öz güven içinde ve nerede bir ihlal varsa buna sıfır tolerans gösterilecek şekilde bu belgemizi de yakın zamanda açıklayacağız” dedi. Bakan Gül, avukatın etek boyuna tepki gösteren hakimle ilgili tartışmalar için de ''Böyle yanlış uygulamalara fırsat vermeyeceğiz ki yargıya leke gelmesin. Anında gereken yapılmıştır'' ifadelerini kullandı.

31.05.2019Gündem
Morg krizinde yeni gelişme

'Morg' krizinde yeni gelişme

Hastane morgunun hurdacılara satılması iddiasıyla gündeme gelen İznik Devlet Hastanesi'nin Müdürü Ömer Yalavuz, "Hurda morg ve diğer hurdalar için Tespit ve Bertaraf Komisyonu kuruldu. Satışta Başhekimlik makamımın "oluru" var. Kumpas kurdular" dedi. Geçtiğimiz günlerde İznik Devlet Hastanesindeki morg malzemelerinin hurdacıya satışı ile ilgili olarak yapılan habere, İznik Devlet Hastanesi Müdürü Ömer Yalavuz’dan açıklama geldi.

31.05.2019Gündem
Çocukları da pay alacak

Çocukları da pay alacak

2017’de hayatını kaybeden Johnny Hallyday’in, milyonlarca dolarlık miras davası Fransız mahkemesi tarafından karara bağlandı.

31.05.2019Dünya
Çalışanlara ‘niye ayağa kalkmadın’ dayağı

Çalışanlara ‘niye ayağa kalkmadın’ dayağı

Eğlence mekanı Dorock XL Beşiktaş’ın mülk sahibi Şahin Şeker bilet gişesindeki çalışanları darp etti. Şiddet mağduru Gaye Akıl görüntüleri sosyal medyada paylaştı. Büyük tepkiye neden olan olayı Akıl “Şeker ‘Ben gelince neden ayağa kalkmıyorsunuz?’ diyerek hepimize saldırdı” sözleriyle anlattı.

31.05.2019Gündem
Darbeci pilotlara ceza yağdı

Darbeci pilotlara ceza yağdı

Darbe girişimi sırasında Ankara’da kamu binalarını bombalayan helikopterleri kullanan pilotlara ceza yağdı. Dönemin Genelkurmay Başkanı Akar’ı Akıncı Hava Üssü’nden Çankaya’ya getiren eski albay pilot Uğur Kapan ile helikopterleri yönlendiren İlhan Ocakçıoğlu ve Oğuz Yalçın’a 29 kez ağırlaştırılmış müebbet ve binlerce yıl hapis cezası verildi.

31.05.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yargı reformunu açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yargı reformunu açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yargı Reformu Strateji tanıtım toplantısında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, hukuk fakültelerinin eğitim süresinin 5 yıla çıkartılacağını, kontenjanların ise azaltılacağını bildirdi.

30.05.2019Gündem
İstifa eden meslek kuruluşu yöneticileri göreve dönemeyecek

İstifa eden meslek kuruluşu yöneticileri göreve dönemeyecek

Anayasa Mahkemesi, milletvekili genel seçimi ve yerel seçim için görevinden ayrılan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı, Birlik Yönetim Kurulu üyeleri, oda ve borsa yönetim kurulu başkan ve üyeleri ile esnaf ve sanatkarlar meslek kuruluşları genel başkanı, başkanları, yönetim ve denetim kurulları üyelerinin aday olamadıkları veya seçilemedikleri takdirde eski görevlerine dönebilmelerine imkan tanıyan kanun hükümlerini iptal etti.

30.05.2019Gündem
Komedyen Atalay Demircinin kayınbiraderi de FETÖden yargılanacak

Komedyen Atalay Demirci'nin kayınbiraderi de FETÖ'den yargılanacak

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında yargılanmasına devam edilen komedyen Atalay Demirci'nin kayınbiraderi tutuklu sanık Ömer Örs hakkında düzenlenen iddianame kabul edildi. İddianamede, Bilecik'te öğrenciyken örgüt evinde kaldığı, "ev abisi ve bölge talebe sorumlusu" olduğu öne sürülen ve telefon hattında "ByLock" yüklü olduğu tespit edilen sanığın 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapsi isteniyor.

30.05.2019Gündem
Solingen kurbanları 26’ncı yılında anıldı

Solingen kurbanları 26’ncı yılında anıldı

Almanya’nın Solingen kentinde 29 Mayıs 1993’te ırkçılar tarafından kundaklanan evde hayatını kaybeden 5 Türk için anma töreni yapıldı.

30.05.2019Avrupa
Stadyumda PKK için keşif yapmakla suçlanan sanıklar, hakim karşısına çıktı

Stadyumda PKK için keşif yapmakla suçlanan sanıklar, hakim karşısına çıktı

DİYARBAKIR'da etkisiz hale getirilen PKK'lı 2 kadın teröristin üzerinden bulunan materyallerde çıkan Konya Büyükşehir Belediyesi Stadyumu'nun maç günü keşif fotoğrafları ve görüntülerini çektikleri iddiasıyla tutuklanan 4 sanığın yargılanmasına başlandı. Emniyetteki ifadesinde keşif yapıp, görüntü ve fotoğrafları kadın teröristlere verdiğini söyleyen sanıklardan Mehmet G., mahkemedeki savunmasında ise bu ifadeyi baskı altında verdiğini öne sürdü. Duruşma sonunda sanıklardan Mehmet O. tahliye edildi.

30.05.2019Gündem
Kaynana gelin davasında ilginç karar Diş fırçası…

Kaynana gelin davasında ilginç karar! Diş fırçası…

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde kayınvalidenin, tartıştığı gelinine fırlattığı diş fırçası "silah" kabul edilerek, sanığa ‘basit yaralama’ suçundan 120 gün hapis cezası verildi. Mahkeme, sanığın sabıkasının bulunmaması nedeniyle hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

30.05.2019Gündem
Kardeşini öldürdü sözleri şoke etti

Kardeşini öldürdü sözleri şoke etti

BURSA'nın Gemlik ilçesinde kız kardeşi Günay Torun'u (55) öldürdüğü iddiası ile tutuklanan otobüs şoförü Halil Küçükkurt (56), hakkında açılan davada ilk kez hakim karşısına çıktı. 'Kasten yakın akrabayı öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanan Küçükkurt, ''Bana küfür edince korkutmak için otomobilinin kaputuna ateş ettim. Kaç el ateş ettiğimi hatırlamıyorum. Niyetim öldürmek değildi'' dedi.

30.05.2019Gündem
ABDde görülen seks tarikatı davasında ortaya çıkan altı konu

ABD'de görülen 'seks tarikatı' davasında ortaya çıkan altı konu

New York'ta kadınların zorla alıkonulduğu ve şantajla cinsel ilişkiye zorlandığı 'seks tarikatı' Nxivm'in lideri Keith Raniere'in davası görülmeye devam ederken, şaşırtıcı detaylar ortaya çıkıyor.

30.05.2019Dünya
‘Hamile çocukları saklamak’tan 18 doktora dava

‘Hamile çocukları saklamak’tan 18 doktora dava

Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 2017’de yaşayanan hamile çocuk skandalının adresi, 2018’de Bağcılar oldu. Hastaneye başvuran ve yaşları 15’ten küçük olan 34 hamile çocukla ilgili soruşturmasını tamamlayan savcılık, hastaların durumunu zamanında emniyete bildirmeyen 18 doktor hakkında 2 yıldan 3.5 yıla kadar hapis istedi.

30.05.2019Gündem
Irak 188 çocuğu Türkiye’ye iade etti

Irak 188 çocuğu Türkiye’ye iade etti

Bağdat, terör örgütü DEAŞ ile bağlantılı Türk ailelerin 188 çocuğunun Türkiye’ye iade edildiğini açıkladı. Irak yargısı, iade edilen çocuklardan az bir bölümünün 18 yaşını geçmiş olduğunu kaydetti.

30.05.2019Dünya
Bilirkişi ücretleri belli oldu

Bilirkişi ücretleri belli oldu

Adalet Bakanlığı bilirkişilere ödenecek olan asgari ücret tarifesini duyurdu. En düşük ücret 220, en yüksek ise 580 lira ödenecek.

30.05.2019Ekonomi
Huawei ABDye dava açtı Sebebi ise...

Huawei ABD'ye dava açtı! Sebebi ise...

Huawei, tahdit beyannamesinin anayasaya aykırı ilan edilmesi istemi ile 28 Mayıs'ta Texas mahkemesinde dava açtı.

30.05.2019Teknoloji
Huawei, ABDye dava açtı

Huawei, ABD'ye dava açtı

Huawei, tahdit beyannamesinin anayasaya aykırı ilan edilmesi istemi ile 28 Mayıs'ta Texas mahkemesinde dava açtı.

29.05.2019Dünya
Son dakika: İlhan Karagözün cezası belli oldu...

Son dakika: İlhan Karagöz'ün cezası belli oldu...

Görevde bulunduğu sırada yazdığı bir gerekçeli kararda FETÖ elebaşı Fetullah Gülen için "mehdi" ifadesini kullanan eski hakim tutuklu sanık İlhan Karagöz, "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına mahkum edildi.

29.05.2019Gündem
Teslim olan Kadri Gürsel cezaevine gönderilmişti... Tahliyesine karar verildi

Teslim olan Kadri Gürsel cezaevine gönderilmişti... Tahliyesine karar verildi

Eski Cumhuriyet gazetesi yönetici ve yazarları hakkında açılan dava kapsamında, 2 yıl 6 ay hapis cezası onanan gazeteci Kadri Gürsel, denetimli serbestlik hükümleri için cezaevine gönderildi. BMetris Cezaevine konulan Kadri Gürsel'in tahliyesine karar verildi.

29.05.2019Gündem
Düğün sabahı eşini öldüren kocanın akıl sağlığı yerinde çıktı

Düğün sabahı eşini öldüren kocanın akıl sağlığı yerinde çıktı

Bursa'da resmi nikah kıydığı Güllü Yurdoğlu'nu (21), düğün sabahı birlikte yaşadıkları evde bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklu yargılanan Metehan Yurdoğlu’nun (22), akli dengesi yerinde çıktı. İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndan verilen rapor üzerine Cumhuriyet savcısı, katil zanlısı kocanın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasını istedi.

29.05.2019Gündem
FETÖnün dava takip birimi sorumlusuna hapis cezası

FETÖ'nün dava takip birimi sorumlusuna hapis cezası

FETÖ'nün dava takip birimi sorumlusu, eski Yargıtay üyesi Turgut Emiroğlu'na silahlı terör örgütü üyeliğinden 12 yıl hapis cezası verildi.

29.05.2019Gündem
AYMden Özhaseki ve Zeybekcinin başvurularına ret

AYM'den Özhaseki ve Zeybekci'nin başvurularına ret

Anayasa Mahkemesi (AYM), AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ve eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında "kişilik haklarına saldırıda bulunduğu" gerekçesiyle açtıkları davaların reddedilmesi üzerine yaptıkları başvuruyu "kabul edilemez" buldu.

29.05.2019Gündem
SEC 26.5 milyon dolarlık saadet zincirine dava açtı

SEC 26.5 milyon dolarlık saadet zincirine dava açtı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu, Kaliforniya'daki bir saadet zincirine, yatırımcılardan yasal olmayan yollarla 26.5 milyon dolar topladığı savıyla dava açtı.

29.05.2019Ekonomi
34 hamile çocuk... Bağcılarda 18 doktora dava açıldı

34 hamile çocuk... Bağcılar'da 18 doktora dava açıldı!

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı,  Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 2018 yılında çoğunluğu Suriyeli uyruklu 15 yaş altı 34 çocuğun hamile olduğu halde sağlık görevlilerince adli makamlara bildirilmediği iddialarına ilişkin yürüttüğü soruşturmayı tamamlandı. 10 doktora birden fazla vakayı bildirmedikleri gerekçesiyle 'Zincirleme olarak kamu görevlisinin suçu bildirmemesi' suçundan 6 aydan 3 yıl 6'şar aya kadar hapis istendi. 8 doktora da birer vakayı bildirmediklerinden  'Kamu görevlisinin suçu bildirmemesi' suçundan 6 aydan 2'şer yıla kadar hapisleri talep edildi.

29.05.2019Gündem
Huaweiden anayasaya aykırılık başvurusu

Huawei'den "anayasaya aykırılık" başvurusu

Çinli teknoloji şirketi Huawei, ABD hükümetinin ülkeye telekomünikasyon ekipmanı satmasına kısıtlama getiren kararının geçici olarak iptal edilmesi için mahkemeye başvurdu.

29.05.2019Dünya
Yargıtay kararını verdi: Terörizmin finansmanı suçuna girecek

Yargıtay kararını verdi: 'Terörizmin finansmanı' suçuna girecek

Yargıtay Ceza Genel Kurulu, terör örgütü PKK mensuplarına erzak ve yaşam malzemesi veren köylülerin eylemlerinin, "terörizmin finansmanı" suçunu oluşturduğuna karar verdi. Gerekçede "Bir teröriste veya terör örgütüne yapılan bu nitelikte yardımlar, terör örgütü mensuplarının faaliyetlerini idame ettirmelerine, bu şekilde mevcudiyetini devam ettiren terör örgütünün de eylem kapasiteni yükseltmesine katkı sağlamaktadır. Buna göre, terör örgütüne veya mensuplarına bilerek ve isteyerek erzak, yaşam malzemesi ve para temin edilmesinin fon sağlanması niteliğinde olduğu ve eylemin bu haliyle terörizmin finansmanı suçunu oluşturacağı anlaşılmaktadır" denildi.

29.05.2019Gündem
Eniştesini öldüren zanlı konuştu: Cinsel istismar suçundan da yargılanınca…

Eniştesini öldüren zanlı konuştu: Cinsel istismar suçundan da yargılanınca…

Bursa’nın Gemlik ilçesinde ablasıyla boşanma aşamasında olan eniştesini pompalı tüfekle öldüren katil zanlısı ilk kez hakim karşısına çıktı. Cinayet anının bir işyeri kamerasına yansıdığı olayla ilgili müebbet hapis talebiyle yargılanan sanık “Eniştem evde uyuşturucu kullanıp ablamı dövüyordu. Eniştem son olarak cinsel istismar suçundan yargılanınca ablam boşanmaya karar verdi. Olay günü eniştem ablama hakaret edince dayanamadım” dedi.

29.05.2019Gündem
Sonun geldi dedi cezayı yedi

'Sonun geldi' dedi cezayı yedi!

Şebnem Schaefer, kendisini ‘Hazırlıklı ol, sonun geldi’ diyerek tehdit eden eski sevgilisi Murat Kadıoğlu’ndan şikayetçi oldu. Kadıoğlu, yargılama sonrası 4 ay hapis cezasına çarptırıldı

29.05.2019Magazin
Tacizci eniştesini öldüren kadın için istenen ceza belli oldu

Tacizci eniştesini öldüren kadın için istenen ceza belli oldu 

İzmir’de kendisini çocuk yaşlardan beri taciz ettiğini iddia ettiği eniştesini, çalıştığı okulun bahçesinde pompalı tüfekle vuran 47 yaşındaki kadın için haksız tahrik hükümlerinin uygulanmasını talep eden duruşma savcısı, kadın için 18 yıldan 24 yıla kadar hapis cezası istedi.

28.05.2019Gündem
Babasının dehşeti yaşattığı Yasemin konuştu

Babasının dehşeti yaşattığı Yasemin konuştu

BURSA'da kızı Yasemin Soydemir'i (33), 14 bıçak darbesiyle yaraladığı iddiasıyla tutuklanan Mehmet Adnan S. (61), ilk kez hakim karşısına çıktı. Mahkemede ifade veren Yasemin S., "Babam beni bıçakladıktan sonra başımda oturup sigara içti'' dedi.

28.05.2019Gündem
Evine ekmek getiren adamı eşinin gözü önünde bıçakladı

Evine ekmek getiren adamı eşinin gözü önünde bıçakladı

Bursa'da aldığı ekmeği eşine vermek isteyen görme engelli komşularını bıçaklayan zanlının yargılanmasına başlandı. Eşinin balkondan sarkıttığı sepete ekmek koyarken bıçaklanan adam, zanlıyı tanımadığını söyledi.

28.05.2019Gündem
FETÖnün kumpas davasında karar günü yarın

FETÖ'nün kumpas davasında karar günü yarın

İzmir'de "askeri casusluk" soruşturmasında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin sahte deliller üreterek kumpas kurdukları iddiasıyla 3 yıldır yargılanan 13'ü tutuklu 90 sanık hakkındaki kararın yarın açıklanması bekleniyor.

28.05.2019Gündem
Sosyal medya fenomenleri hakim karşısında: Moda olduğu için bu şekilde paylaşım yaptım

Sosyal medya fenomenleri hakim karşısında: 'Moda olduğu için bu şekilde paylaşım yaptım'

Sosyal medyada "Pucca" takma ismini kullanan Pınar Karagöz ve "Buryy" lakaplı şarkıcı Burak Aydoğduoğlu, "uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasına özendirme" suçundan haklarında açılan dava kapsamında hakim karşısına çıktı. Sanıklar, suçlamaları reddederek, beraatlerini talep etti. Duruşmada savunma yapan Pınar Karagöz,”Yaptığım paylaşımları kesinlikle uyuşturucu maddeyi özendirme amacıyla yapmadım. Moda olduğu için bu şekilde paylaşım yaptım” dedi.

28.05.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Her çevreci bu arşive iyi baksın

GAZETECİ olarak bazı konulara koşulsuz, sınırsız destek verdim. Yönettiğim gazetelerde de bu duyarlılığı çok önemsedim.

2.06.2019

Ben de tarihe ‘Yetmez ama evetçi’ olarak mı kalırım

CUMHURBAŞKANI Erdoğan, dün Külliye’de “Adalet ve Yargı Reform Paketi”ni açıklarken, onu dinleyenler arasında Hürriyet yazarı Sedat Ergin de vardı...

31.05.2019

Bu acının üzerine bir de borç ödeyeceğiz

Ablam kanser tedavisi için bankadan yüklü miktarda kredi çekmiş. Ama ne yazık ki onu kaybettik. Bu acı yetmezmiş gibi, banka borçları ödememiz için tebligat gönderdi...

30.05.2019

65 yaş üstü vatandaş ‘bedavacı’ değil ki!

ÖZEL halk otobüslerine (ÖHA) ücretsiz biniş hakkı olan 65 yaş ve üzerindeki yolcular rencide edici tavırlarla karşılaşıyor.

30.05.2019