MENÜ

Darüşşafaka Eğitim Kurumları

Darüşşafaka Eğitim Kurumları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Darüşşafaka Eğitim Kurumları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 168 Darüşşafaka Eğitim Kurumları haberi bulunmuştur.

Darüşşafaka, İstanbul'da kuruluşu 1873 yılına dayanan parasız, yatılı, karma öğretim kurumudur.

Türkiye’nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olan Darüşşafaka Cemiyeti, 1863 yılından bu yana “eğitimde fırsat eşitliği” misyonuyla varlığını sürdürüyor. “Şefkat yuvası” anlamına gelen Darüşşafaka, günümüzde babası veya annesi hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz, yetenekli çocuklarımızı on yaşındayken ailelerinden emanet alıyor; onlara uluslararası standartlarda eğitim fırsatı sunuyor ve düşünen, sorgulayan, özgüvenli, topluma karşı sorumluluklarının bilincinde lider bireyler olarak yetiştiriyor. Bugün ülkemizin dört bir yanından, sınavla seçilen 1.000’e yakın öğrenci, İstanbul Maslak’taki Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda, ortaokul 1. sınıftan liseyi bitirinceye kadar dokuz yıl süreyle tam burslu, yatılı, kolej eğitimi görüyor. 

Devamı..

Darüşşafaka Eğitim Kurumları Haberleri

Darüşşafaka sınavı 26 Mayıs’ta... 8 yıllık ücretsiz eğitim için başvurular başladı

Darüşşafaka sınavı 26 Mayıs’ta... 8 yıllık ücretsiz eğitim için başvurular başladı

Babası veya annesi hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz, başarılı çocuklara parasız ve yatılı eğitim fırsatı tanıyan Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın 2019 yılı sınavı 26 Mayıs Pazar günü saat 10.00’da yapılacak. Sınav için son başvuru tarihi 20 Mayıs.

14.01.2019Eğitim
Keşif Dünyası Darüşşafaka’da

Keşif Dünyası Darüşşafaka’da

Almanya merkezli bir şirket, ‘Keşif Dünyası’ projesi kapsamında dünyada üçüncü, Türkiye’deki ilk merkezini Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda açtı. Tören 11 Aralık’ta Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın Maslak kampüsünde düzenlendi. 

12.12.2018Eğitim
Tüm servetini bağışladı

Tüm servetini bağışladı

Şair, müzisyen ve koleksiyoner Sabahattin Ergi’nin kızı Gül Ergi, tüm mal varlığını Darüşşafaka’ya bağışladı.

11.10.2018Kitap Sanat
İTÜ ekibi uçan atla Cambridgei geçti

İTÜ ekibi 'uçan at'la Cambridge'i geçti

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) öğrencileri, İngiltere’de düzenlenen yarışmada ‘uçan at’ Tulpar adını verdikleri insansız hava aracıyla, aralarında Cambridge’in de olduğu 26 takımı yenerek birinci oldu. Takım ayrıca jüri tarafından ‘iyi yağlanmış bir makine’ye benzetilerek övgüleri de topladı.

6.07.2018Eğitim
Darüşşafaka sınavı 27 Mayıs’ta

Darüşşafaka sınavı 27 Mayıs’ta

Babası veya annesi hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz ve başarılı çocuklara parasız yatılı eğitim veren Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın sınavı 27 Mayıs Pazar günü yapılacak. Saat 10.00’da başlayacak sınav için adayların saat 09.00’da sınav merkezlerinde bulunması öneriliyor. 

24.05.2018Eğitim
Darüşşafaka sınavı için başvurular ne zaman sona eriyor

Darüşşafaka sınavı için başvurular ne zaman sona eriyor?

Babası veya annesi hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz, başarılı çocuklara parasız ve yatılı eğitim veren Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın bu yılki sınavına başvurular için son gün 21 Mayıs. Sınav ise 27 Mayıs Pazar günü yapılacak.

15.05.2018Eğitim
Darüşşafaka sınavı ne zaman Başvuru şartları neler

Darüşşafaka sınavı ne zaman? Başvuru şartları neler?

Babası veya annesi hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz, başarılı çocuklara tam burslu ve yatılı eğitim fırsatı tanıyan Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın 2018 sınavıyla ilgili tarih bilgisi geldi. Türkiye'nin 21 ilinde düzenlenecek olan Darüşşafaka sınavından başarılı olan öğrenciler, mali durum araştırması ve sağlık kurulu kontrolü ardından burs alabilecek. Peki, Darüşşafaka sınavı ne zaman?

10.05.2018Gündem
Darüşşafaka sınavı 27 Mayıs’ta

Darüşşafaka sınavı 27 Mayıs’ta

Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın 2018 yılı 27 Mayıs saat 10.00’da 21 ilde düzenlenecek. Sınavda başarılı olan ve belirlenen kriterlere uygun öğrenciler Darüşşafaka’da, ortaokuldan üniversiteye tam burslu kolej eğitimi almaya hak kazanacak. Öte yandan kurumun 6 Mayıs Pazar günü düzenlenen ‘Geleneksel Pilav Günü’nde tüm mezunlar bir araya geldi.

7.05.2018Eğitim
Fazıl Say çaldı, 48 öğrenciye destek sağlandı

Fazıl Say çaldı, 48 öğrenciye destek sağlandı

Dünyanın en önemli piyanist ve bestecileri arasında gösterilen Fazıl Say, Darüşşafaka Cemiyeti’nin 155’inci yılı kapsamında düzenlenen bağış konserinde sahne aldı. İş Sanat’ta gerçekleşen konser için satışa çıkan tüm biletler tükenirken, konserden elde edilen gelirle 48 öğrencinin bir yıllık eğitimine destek olundu. Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say bu kez Darüşşafaka Cemiyeti için çaldı.

8.04.2018Ekonomi
Fazıl Say Darüşşafaka için çalacak

Fazıl Say Darüşşafaka için çalacak

Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, bu kez Darüşşafaka için çalacak. Eğitimde fırsat eşitliği anlayışıyla 1863 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren ve bu yıl 155’inci yılını kutlayan Darüşşafaka Cemiyeti yararına düzenlenen bağış konserinde Fazıl Say sahne alacak.

23.03.2018Eğitim
Bağışları ‘Yolla’

Bağışları ‘Yolla’

Bu yıl 155’inci yılını kutlayan annesini-babasını kaybetmiş başarılı çocukları çatısı altında toplayan Darüşşafaka Eğitim Kurumları’na ilgi artıyor. 2007’de yılda 5 milyon bağış toplayan Darüşşafaka 2017’de 72 milyon lira bağış topladı. Kuruma en büyük destek ise geçtiğimiz yıl ‘Yolla’ şarkısı ile rekor kıran Tarkan’dan geldi. Darüşşafakalı öğrenciler için sahne alan Tarkan, bir anda dikkatleri Darüşşafaka’ye çekmeyi başardı.

13.01.2018Ekonomi
Darüşşafaka başvuruları başladı

Darüşşafaka başvuruları başladı

Babası veya annesi hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz, başarılı çocuklara parasız ve yatılı eğitim veren Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın bu yılki sınavına başvurular başladı. Son gün 21 Mayıs olarak açıklandı. Sınav ise 27 Mayıs Pazar günü yapılacak.

11.01.2018Eğitim
Başvuru süreci başladı, Darüşşafaka sınavı 27 Mayıs’ta

Başvuru süreci başladı, Darüşşafaka sınavı 27 Mayıs’ta

Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın 2018 yılı sınavı, 27 Mayıs 2018 Pazar günü saat 10.00'da Türkiye'nin 21 ilinde düzenlenecek. 2 Ocak 2018’de başlayan başvuru süreci 20 Mayıs 2018’e kadar devam edecek. Türkiye genelinde 10 bine yakın öğrencinin katılabileceği sınavda başarılı olan, mali durum araştırması ve sağlık kurulu kontrolünden geçen 120 öğrenci, ortaokuldan üniversiteye ücretsiz nitelikli eğitim alma hakkı elde edecek.

10.01.2018Ekonomi
Gençler ‘Sevgi’yi karikatürle anlattı

Gençler ‘Sevgi’yi karikatürle anlattı

Aydın Doğan Vakfı ve Yaratıcı Çocuklar Derneği’nin iş birliğiyle bu yıl 10’uncusu düzenlenen karikatür yarışmasında dereceye giren genç çizerlere ödülleri verilecek.

6.06.2017Kampüs
Onun yükü iyilik... Klas hamal

Onun yükü iyilik... Klas hamal

Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde yaşıyor, 20 yıldır hamallık yaparak hayatını kazanıyor. Yükü ağır ama yüreği büyük. Gerçek adını bilen yok ama o kendisine ‘Ateş Holding’in sahibi’ diyor. Kariyerini de ‘Klas Hamal’ diye özetliyor. Her ay bir günlük yevmiyesini hayır kurumlarına bağışlıyor.

27.05.2017Ekonomi
Darüşşafaka sınav başvuru formu ve sınava giriş şartları

Darüşşafaka sınav başvuru formu ve sınava giriş şartları

Darüşşafaka sınav başvuru formu, maddi imkansızlıklar nedeniyle eğitim fırsatı olmayan öğrencilerin erişimine açıldı. 2006 ve sonraki yıllarda doğan çocukların kabul edileceği Darüşşafaka sınavı, 28 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek. İşte, Türkiye çapında birçok öğrencinin değerlendirilip burslandırılacağı Darüşşafaka bursluluk sınavıyla ilgili detaylı bilgiler

24.04.2017Eğitim
Tarkan’dan Darüşşafaka yararına konser

Tarkan’dan Darüşşafaka yararına konser

Sanatçı Tarkan, Darüşşafaka yararına yapılan "Eğitimde Fırsat Eşitliği İçin" konserinde sevenleriyle buluştu.

19.02.2017Eğitim
Darüşşafaka giriş sınavına başvurular başladı

Darüşşafaka giriş sınavına başvurular başladı

Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın 2017 yılı sınavı, 28 Mayıs’ta gerçekleşecek.

8.02.2017Eğitim
Tarkan bu kez Darüşşafakalılar için söylüyor

Tarkan bu kez Darüşşafakalılar için söylüyor

Türkiye’nin bir numaralı pop starı Tarkan, 2017’nin ilk konserini ‘eğitimde fırsat eşitliği’ için veriyor. Konserden elde edilecek gelirle Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda ‘sanat merkezi’ oluşturulacak. Hem 18 Şubat’ta Tarkan’ı dinlemek hem de Darüşşafaka öğrencileri için elinizi çabuk tutun...

13.01.2017Keyif
İnovasyonla farkı kapatın

İnovasyonla farkı kapatın

Türkiye İnovasyon Haftası’nın ikinci gününde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, “İnovasyon denilince sözlük anlamı dışında aklımda başka bir anlam geliyor. Ben katma değer anlıyorum. İnovasyon, kurumların, ülkelerin, devletlerin arasındaki ekonomik, siyasi ve kültürel farkı kapatma noktasında çok önemli bir enstrüman” dedi.

9.12.2016Ekonomi
Darüşşafaka sınavına başvurular devam ediyor

Darüşşafaka sınavına başvurular devam ediyor 

Babası veya annesi hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz, başarılı çocuklara parasız ve yatılı eğitim fırsatı tanıyan Darüşşafaka Eğitim Kurumları'nın 2016 yılı sınavı, 29 Mayıs'ta 21 ilde gerçekleştirilecek.

26.02.2016Eğitim
Türkiye’nin robot takımları buluştu

Türkiye’nin "robot takımları" buluştu

ABD’de sekiz yıl önce düzenlenen First Robotics Competition (FRC) turnuvalarına ilk Türk takımı gönderen Darüşşafaka Eğitim Kurumları, bu kez de Türkiye’nin ilk resmi Kickoff etkinliğine ev sahipliği yaptı. 25 yıldır ABD’de düzenlenen FRC turnuvalarının 2016 sezon temasının açıklandığı etkinlikte, tüm dünya ile eşzamanlı olarak NASA TV’den canlı yayın yapıldı.

13.01.2016Eğitim
Türkiyenin robot takımları Darüşşafakada buluştu

Türkiye'nin "robot takımları" Darüşşafaka'da buluştu

ABD’de sekiz yıl önce düzenlenen First Robotics Competition (FRC) turnuvalarına ilk Türk takımı gönderen Darüşşafaka Eğitim Kurumları, bu kez de Türkiye'nin ilk resmi Kickoff etkinliğine ev sahipliği yaptı. 25 yıldır ABD'de düzenlenen FRC turnuvalarının 2016 sezon temasının açıklandığı etkinlikte, tüm dünya ile eşzamanlı olarak NASA TV'den canlı yayın yapıldı.

13.01.2016Teknoloji
Öğrenciler ‘Köpekbalıklarıyla Gece Yatısı’ gerçekleştirdi

Öğrenciler ‘Köpekbalıklarıyla Gece Yatısı’ gerçekleştirdi

Darüşşafaka Eğitim Kurumları öğrencileri, soyu tükenme tehlikesiyle karşı karşıya kalan köpekbalıklarıyla yılın en uzun gecesi olan 21 Aralık’ta bir araya geldiler. Akvaryum’ un ‘Köpekbalığı Gece Yatısı’ programına katılarak geceyi Sea Life’ta geçiren öğrenciler, uzmanlarından başta köpekbalıkları olmak üzere denizlerin ve denizlerde yaşayan tüm canlıların nasıl korunabileceği konusunda bilgi aldılar.

27.12.2015Eğitim
Prens Edward, Darüşşafaka’da

Prens Edward, Darüşşafaka’da

Edinburgh Dükü Uluslararası Gençlik Ödülü Programı kapsamında onur konuğu olarak Türkiye’yi ziyaret eden Birleşik Krallık Wessex Kontu Prens Edward, ödül programı ile ilgili farkındalık yaratmak amacıyla İstanbul Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nı ziyaret etti. Prens okulu gezdi, ödül liderleri, öğrenciler ve katılımcılarla bir araya geldi.

15.10.2015Eğitim
Darüşşafakaya dünya çapında önemli görev

Darüşşafaka'ya dünya çapında önemli görev

Darüşşafaka Cemiyeti'nden yapılan açıklamada, uluslararası ekonomik ve sosyal sorunlar için forum görevi gören ve 4 bin sivil toplum örgütünün üyesi olduğu Birleşmiş Milletler'e bağlı ECOSOC'tan özel danışmanlık statüsü almaya hak kazanan cemiyetin, bu statüyle BM nezdindeki ülkelere çalışma alanlarıyla ilgili görüş ve önerilerini taşıyabileceği, devletler arası teşkilatlara da bu önerileri iletebileceği belirtildi.

6.08.2015Ekonomi
BMden Darüşşafakaya ‘Özel Danışmanlık’ statüsü

BM'den Darüşşafaka'ya ‘Özel Danışmanlık’ statüsü

Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal Konseyi (ECOSOC), Darüşşafaka Cemiyeti'ne, ‘Özel Danışmanlık’ statüsü verdi.

6.08.2015Eğitim
Meltem Ceylan Alibeyoğlu

Meltem Ceylan Alibeyoğlu

DarüşşafakaEğitim Kurumları Matematik Öğretmeni ve Projeler Koordinatörü, Matematikokudu ve Çevre Bilimleri Doktorası yaptı. (2014)

7.07.2015Diğer Videolar
Cinsiyet eşitliği müfredatta

Cinsiyet eşitliği müfredatta

Üniversitelerden sonra ortaöğretim kurumlarında da toplumsal cinsiyet eşitliği müfredata giriyor. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, ‘Eğitimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Projesi’ (ETCEP) kapsamında 10 ders programı ve 80 ders kitabının içeriğinin gözden geçirilerek önyargı unsurları olan öğelerin belirleneceğini açıkladı. Bakan Avcı, bu konunun ayrı bir ders olarak değil, diğer derslerin içinde eritilerek verileceğini söyledi.

24.05.2015Eğitim

Yazar Sonuçları

Yetiş Ayşe

Sevgili dostlar Yetiş Ayşe olarak yıllardır bu köşe sayesinde neler yaptığımızı herkes biliyor.

28.08.2016

Cinsiyet eşitliği müfredatta

Üniversitelerden sonra ortaöğretim kurumlarında da toplumsal cinsiyet eşitliği müfredata giriyor.

23.05.2015