MENÜ

Dalyan

Dalyan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dalyan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.005 Dalyan haberi bulunmuştur.

Dalyan Haberleri

Bu lezzet Türkiyede üretiliyor ABDde ve İtalyada kapış kapış gidiyor

Bu lezzet Türkiye'de üretiliyor ABD'de ve İtalya'da kapış kapış gidiyor

Muğla'nın Dalyan Kanalı'nda yetiştirilen yıllık 600 ton kefalden elde edilen 15 ton havyar, işlenerek yurt dışına ihraç ediliyor. Dalyan Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Arif Yalılı, "Kurutulup öğütülen balık yumurtası tozu özellikle İtalyanların ve Amerikalıların çok rağbet gösterdiği bir ürün. Balık yumurtası çok değerli olmasından ötürü pahalı. Aynı zamanda yapması çok zahmetli. Önce tuzluyoruz, daha sonra kurutarak satışa hazır hale getiriyoruz" diyor.

19.02.2019Yemek Kültürü
Dalyan kefalinin yarısı Suriye ve Mısıra ihraç ediliyor

Dalyan kefalinin yarısı Suriye ve Mısır'a ihraç ediliyor

Muğla'nın Dalyan Kanalında yetiştirilen yıllık 600 ton kefalin yarısı Mısır ve Suriye'ye ihraç ediliyor. Muğla'nın Ortaca ilçesinde sazlıkların, bataklıkların denizle buluştuğu yerde tatlı suyun tuzlu suya karıştığı Dalyan Kanalında üretilen kefal, bölge ve yurt içine satışının yanı sıra dış pazarlara da ihraç ediliyor. 2 bin 500 yıllık kaya mezarları, caretta carettaları ve İztuzu Plajı'nı görmek için her yıl binlerce insanın ziyaret ettiği Dalyan Kanalında üretilen kefal, Dalyan Su Ürünleri Kooperatifinde çalışan balıkçıların "süzek" adı verilen ağlarla toplanarak tesislere getiriliyor.

5.02.2019Haber
Dalyandan çıkıyor Suriye ve Mısıra ihraç ediliyor

Dalyan'dan çıkıyor! Suriye ve Mısır'a ihraç ediliyor

Dalyan Kanalında yetiştirilen yıllık 600 ton kefalin yarısı Mısır ve Suriye'ye ihraç edilerek bölge ekonomisine katkı sağlıyor.

5.02.2019Ekonomi
Mantarlı rulo köfte nasıl yapılır  Mantarlı rulo köfte tarifi

Mantarlı rulo köfte nasıl yapılır? Mantarlı rulo köfte tarifi

Sıradan köfte tariflerinden sıkılanlar için farklı bir o kadar şık bir tarifimiz var: Mantarlı rulo köfte. Görünüşü itibariyle dalyan köfteyi andıran mantarlı rulo köftenin püf noktası içerisindeki harcında gizli. Peki, mantarlı rulo köfte nasıl yapılır?

4.02.2019Mutfak Tüyoları
Eve geliyorum kapıda beni bir flamingo karşılıyor

Eve geliyorum kapıda beni bir flamingo karşılıyor

Bir tarafta kanadına kurşun yemiş, suda çaresiz ölümü bekleyen flamingo... Diğer yanda yuvasından alınıp ormanda terk edilmiş baykuş yavrusu. Neyse ki bu hikâye, onları kurtaran ve evinde misafir eden Alper Tüydeş sayesinde hazin bitmiyor. Kısa süre de olsa aynı çatı altında yaşayan bir flamingo, bir baykuş ve bir kuş fotoğrafçısının öyküsüyle tanışın.

20.01.2019Hürriyet Pazar
Gündem 24 Saat - 01.01.2019

Gündem 24 Saat - 01.01.2019

Gündem 24 Saat - 01.01.2019

1.01.2019Özet
İzmirde de görüldü Köpek balığını öldürüyor

İzmir'de de görüldü! Köpek balığını öldürüyor

Dünyanın en zehirli balığı olarak bilinen, Hint Okyanusu kökenli aslan balığı, Dalyan, Marmaris ve Bodrum’un ardından İzmir’de de görüldü. Yılda 2 milyon yumurta bırakabilen ve tüm deniz canlılarını yok eden balık, tehlike saçıyor

1.01.2019Gündem
Öğrenciler okula tekneyle gidiyor

Öğrenciler okula tekneyle gidiyor

Muğla’nın Ortaca ilçesine bağlı Dalyan Mahallesi’nde eğitim gören sekiz öğrenci okula tekneyle ulaşıyor.

29.12.2018Eğitim
Köyceğiz her mevsim ayrı güzel

Köyceğiz her mevsim ayrı güzel

Muğla'daki Köyceğiz Gölü, bitki ve kuş çeşitliliğindeki zenginlik, sunduğu görsellik ile her mevsim, doğa tutkunlarının akınına uğruyor

18.12.2018Seyahat
İngiliz gazeteciler Türkiyeden döner dönmez yayınladı, binlerce kişi izledi

İngiliz gazeteciler Türkiye'den döner dönmez yayınladı, binlerce kişi izledi

Alanında uzman 10 İngiliz gazeteci 4-9 Aralık tarihleri arasında Muğla'da konuk edildi. İngiliz gazetecilerin, ülkelerine döner dönmez sosyal medyadan yayınladıkları videoları binlerce kişi izledi.

15.12.2018Avrupa
Elektrikler ne zaman gelecek 13 Aralık BEDAŞ planlı kesinti programı

Elektrikler ne zaman gelecek? 13 Aralık BEDAŞ planlı kesinti programı

Elektrik kesintisiyle ilgili her geçen gün vatandaşlar tarafından aramalar artıyor. 13 Aralık Çarşamba günü elektriklerin yaşadıkları semtlerde kesilip kesilmeyeceğini merak eden vatandaşlar, BEDAŞ tarafından yayınlanan planlı elektrik kesintisi programını inceliyor. Peki, elektrikler ne zaman gelecek? İşte, 13 Aralık BEDAŞ planlı kesinti programı

12.12.2018Gündem
Karagöz ve Hacivat kimdir

Karagöz ve Hacivat kimdir?

Karagöz ve Hacivat taklide ve karşılıklı konuşmaya dayanan , 2 boyutlu tasvirlerle bir perdede oynatılan gölge oyunudur. Türk-Osmanlı tiyatro tarihinin popüler iki ismi Karagöz ve Hacivat ile ilgili çeşitli rivayetler var. Peki, Karagöz ve Hacivat kimdir?

29.11.2018Gündem
Akdenize 155 bin balık bırakıldı

Akdeniz'e 155 bin balık bırakıldı

Akdeniz Su Ürünleri, Araştırma, Üretme ve Eğitim Enstitüsü, bu yıl Akdeniz'in çeşitli noktalarına yaklaşık 75 bin çupra, 55 bin levrek, 25 bin kadar da sarıağız bıraktı. AKSAM Koordinatörü Durali Eraslan: "Bu balıkları yine kendi gen kaynağının bulunduğu alanlara bıraktık. Kontrollü bir şekilde Akdeniz'in çeşitli bölgelerine bırakıyoruz. Önümüzdeki yılda da 150-200 bin kadar balık bırakmayı planlıyoruz. Mavi yengeç üreterek hem azalan alanlarda tekrar çoğalmasını sağlamak hem de ihtiyaç duyulan yerlerde satışını yapmak istiyoruz." açıklamalarında bulundu.

26.11.2018Ekonomi
Nar üreticisini sevindirdi

Nar üreticisini sevindirdi

Muğla'da bahçede kilogram fiyatı 1,5 liraya kadar çıkan narda bu yıl verim de arttı. Ortaca Ziraat Odası Başkanı Salim Çöllü: "Bu yıl hem rekolte hem fiyatlar yükseldi, ihracat çok iyi gitti. Nar 2 yıldır üreticimizin yüzünü güldürüyor." açıklamalarında bulundu. Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan:"Dalyan narının yaklaşık yüzde 80'i ihraç ediliyor." ifadelerinde bulundu.

12.11.2018Ekonomi

Çinliler Dalyan’ı ’nar’ ile tanıyacak

Muğla’nın Ortaca ilçesi ile Dalyan Mahallesi’nde üretilen vitamin ve sağlık deposu ’nar’ şimdi de bölgenin turizmde tanıtım aracı oldu. Shanghai Medya Belgesel Grubu’nun çektiği ve Çin Devlet Televizyonu ile Shangai TV’de yayınlanacak Meyve Efsaneleri (Legend of Fruit) belgeseli sayesinde 250 milyona yakın kişiye Ortaca Dalyan bölgesi tanıtılacak.

15.10.2018Ekonomi
Sağ kurtulan abla yardım istedi ama...Üniversiteli gençlerden kötü haber

Sağ kurtulan abla yardım istedi ama...Üniversiteli gençlerden kötü haber

MUĞLA'nın Ortaca ilçesinde, Dalyan Kanalı'na uçan otomobildeki 3 üniversite öğrencisinden 2'si yaşamını yitirirken, 1'i sağ olarak kurtuldu.

14.10.2018Gündem
1500 yaşında Çanakkalede bulundu, içinden çıkanlar şoke etti

1500 yaşında! Çanakkale'de bulundu, içinden çıkanlar şoke etti

Çanakkale'nin Ezine ilçesine bağlı Dalyan köyü sınırları içerisinde kalan Alexandria Troas Antik Kenti'ndeki kazılarda, içerisinde demir ve bronzdan imal edilmiş tarım ve marangoz aletlerin yer aldığı 1500 yıllık geçmişe sahip küp bulundu.

12.10.2018Gündem
Çanakkale’de 1500 yıllık küp bulundu İşte içinden çıkanlar…

Çanakkale’de 1500 yıllık küp bulundu! İşte içinden çıkanlar…

Çanakkale'nin Ezine ilçesine bağlı Dalyan köyü sınırları içerisinde kalan Alexandria Troas Antik Kenti'ndeki kazılarda, içerisinde demir ve bronzdan imal edilmiş tarım ve marangoz aletlerin yer aldığı 1500 yıllık geçmişe sahip küp (Pithos) bulundu.

12.10.2018Gündem
İstanbulun birçok ilçesinde elektrik kesintisi yaşanıyor... Elektrikler ne zaman gelecek

İstanbul'un birçok ilçesinde elektrik kesintisi yaşanıyor... Elektrikler ne zaman gelecek?

Anadolu ve Avrupa Yakası'ndaki birçok ilçede elektrik kesintisi yaşanıyor. Bakım Programı Çalışması süresince İş Sağlığı ve Güvenliği’ni de gözeterek birçok ilçeye elektrik verilemeyecek. BEDAŞ ve AYEDAŞ 11 Ekim Perşembe tarihli planlı elektrik kesintilerini internet sitesi üzerinden yayınladı. Peki, elektrikler ne zaman gelecek?

11.10.2018Gündem
Muğlaya gelen turist sayısı yüzde 32 arttı

Muğla'ya gelen turist sayısı yüzde 32 arttı

Türkiye'nin bin 484 kilometreyle en uzun kıyı şeridine sahip ili Muğla'ya 9 ayda gelen yabancı turist sayısında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 32 artış gerçekleşti.

10.10.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Komutanın her şeyi açıklayan sözleri

ABD Fırat’ın doğusunda neden hızlı hareket etmiyor? Çekilme ya da işbirliği neden ağırdan alınıyor?

11.02.2019

Sayın Bakan lütfen dikkat ‘af talancıları’ yayılıyor!

Çıkın Kuşadası’ndan Fethiye Antalya hattına kadar...

1.12.2018

Buraları doğal platolar aslında

BUGÜN siyasete biraz ara verilim.

18.11.2018

Analitik ve galaktik durumlar

Ajda Pekkan gibi umutsuzluk limanlarına demirleyip iç çekmemek ne mümkün?

10.11.2018