MENÜ

Dağ Çileği

Dağ Çileği ile ilgili tüm haberleri, son dakika Dağ Çileği haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Dağ Çileği haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 117 Dağ Çileği haberi bulunmuştur.

Dağ Çileği Haberleri

Katliam

Katliam

13.05.2000Ege
Sex and the City makyajı

Sex and the City makyajı

2001 yazında makyaj giderek parlak ve hi-tech oluyor. Yeni fondötenler ışığın yansıma özelliğinden yararlanıyor. Sarah Jessica Parker bu yeni trendin öncülerinden.

30.05.2001Makyaj
Ota da zam...

Ota da zam...

İlaç fiyatlarının yüksekliği nedeniyle alternatif tedavi yöntemi olarak şifalı otlara yönelen vatandaşlar, ilaç fiyatlarıyla yarışan etiketler karşısında şaşırıyorlar.

25.04.2002Spor Arena
Hormonu bırakın psikolojiyi bozmayın

Hormonu bırakın psikolojiyi bozmayın

Tarım Bakanı Hüsnü Yusuf Gökalp, biberde zehirli madde, çilekte de hormon kullanıldığını söyleyenlere tepki gösterdi. Gökalp, ‘‘Tüketicinin psikolojisiyle oynamayın, çilekte, domateste hormon yok’’ dedi. Gökalp, Almanya'dan dönen biberde hatalı ilaç olduğunu söyledi.

4.05.2002Ekonomi
Karısının anısına park yaptı

Karısının anısına park yaptı

Geçmiş zaman muhabbetiydi onlarınki. Ölüm onları ayırana dek, 45 yıl süren tam bir hayat yoldaşlığı. Nihat Gökyiğit, çocukluk, mahalle arkadaşı, sevgili eşi Nezahat Gökyiğit'i 11 Ocak 1995'te kaybetti.

31.05.2002Seyahat
En iyi 10 yol lokantası

En iyi 10 yol lokantası

Eskiden en büyük şikáyetlerden biri, turistlere rezil olacağız korkusuyla yollardaki duraklama tesislerinin (bunlara dinlenme tesisi demek zordu) pisliğiydi. Ama artık bir turizm ülkesi haline gelen Türkiye'de karayollarındaki bu tesisler tüm işletmecilerin imrendiği mekánlara dönüştü.

15.05.2003Seyahat
Türkiye’nin en iyi semt pazarları

Türkiye’nin en iyi semt pazarları

İstediği kadar alışveriş merkezi açılsın... İnternet üzerinden alışveriş imkanı sağlayan web siteleri hayatımıza girsin... Yine de dünyanın en eski alışveriş geleneğini temsil eden semt pazarlarının pabucu dama atılmadı. Aksine yenilendiler, çeşitlendiler, kredi kartı kullanmaya başladılar, turistik özellikler bile kazandılar.

7.08.2003Seyahat
Türkiyenin en iyi semt pazarları

Türkiye'nin en iyi semt pazarları

İstediği kadar alışveriş merkezi açılsın... İnternet üzerinden alışveriş imkanı sağlayan web siteleri hayatımıza girsin... Yine de dünyanın en eski alışveriş geleneğini temsil eden semt pazarlarının pabucu dama atılmadı. Aksine yenilendiler, çeşitlendiler, kredi kartı kullanmaya başladılar, turistik özellikler bile kazandılar.

Erzurum: Dadaş’ın ilacı kar

Erzurum: Dadaş’ın ilacı kar

Yeni bir dünyayı tanımak güzel olur. Erzurum’dan başlayarak doğunun en uç noktasına kadar dolaşmak, tanımak ve oraları sevmek ne güzel bir duygu.

17.12.2003Spor Arena
Dolucanın yeni melezi; KARMA

Doluca'nın yeni melezi; KARMA

Dünya şarapçılığındaki füzyon akımının Türkiye'deki ilk örnekleri üretildi: KARMA...

Güneşi kontrol altına alın

Güneşi kontrol altına alın

3M Scotchtint güneş kontrol filmleri otel, alışveriş merkezi, işyeri ve evlerde kullanılabiliyor. Özel kaplamaları sayesinde cama vuran güneş ışığı ısısının yüzde 75’ini geri yansıtarak yaz günlerinde iç mekanda oluşan ısı artışını engelliyor. Böylece klima sistemlerinin işletme maliyetleri ciddi oranda düşüyor. Ürün ayrıca monitör ve ekranlarda meydana gelen parlamaları, döşeme ve mobilya renklerinin solmasını da engelliyor.

24.06.2004Kelebek
İftariyelik için en iyi 10 adres

İftariyelik için en iyi 10 adres

Ramazan ayı denince akla ilk gelen çeşit çeşit hurmalar, zeytinler, pastırmalar, peynirlerle donanmış iftar sofraları oluyor elbette. Tüm gün boyunca iple çekilen ve saati yaklaştıkça ritüellerle hazırlanan iftar sofralarında, ana yemekten önce atıştırılan şarküteri ürünleri ve hurma özenle seçilir.

14.10.2004Kelebek
En iyi 10 kendin pişir kendi ye adresi

En iyi 10 kendin pişir kendi ye adresi

Biz milletçe severiz mangal başında saatlerce oturup, keyif yapmayı. Bu hal yurtdışında yaşayan Türkler için de aynıdır. Öyle ki, Berlin’deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na karşı mangal yapmakta bile bir sakınca görmeyiz. Bu işin en keyifli anı da kömür ateşinde pişen etin kokusunun alındığı andır.

26.05.2005Kelebek
Kasım ayının 3’üncü perşembesi neden önemli

Kasım ayının 3’üncü perşembesi neden önemli

Kasım ayının 3’üncü perşembesi bu yıl 17 Kasım’a denk geldi. O gün tüm dünyada Primeur denilen taze şaraplar aynı anda satışa çıktı. Bütün dünyada aynı anda çıkan bu şaraptan Türkiye’de de üretiliyor. Primeur şarabı, Fransız Duboeuf Kardeşler’in bir buluşu. Bu taze şarap, diğer şaraplar gibi bir yıl bekletilmeden değişik bir fermantasyonla üretiliyor, 1-1,5 ay içinde satışa çıkıyor ve kısa sürede tüketilmesi gerekiyor. Yani size bir dükkanda raflarda kalmış geçen yıllara ait Primeur şarap verirlerse sakın almayın!

18.11.2005Kelebek
Püfür püfür tatiller

Püfür püfür tatiller

Yazın en sıcak günlerinde terlemeden gezebileceğiniz, ruhunuzu serinletebileceğiniz, içinizdeki kaşifi kıştırtabileceğiniz bir tatil rotası arıyorsanız çantanızı hazırlayın. Barhal Vadisi’nde bulutların üstündeki balkonlarda kahvaltı yapıp, yeşilin binbir tonunu keşfedeceksiniz. Kapuzbaşı Şelaleri’nde yeraltı nehirlerinin dağı yarıp fışkırdığı şelaleri gördüğünüzde şaşıracaksınız.

15.07.2007Seyahat
Dağ çileği yaşlanmayı geciktiriyor

Dağ çileği yaşlanmayı geciktiriyor

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Seyhun Yurdugül, C vitamini deposu olan dağ çileğinin yaşlanmayı geciktirici antioksidanlar içerdiğini söyledi.

8.05.2008Sağlık
Leyla Gencer’in köyünü yılda 30 bin kişi ziyaret ediyor

Leyla Gencer’in köyünü yılda 30 bin kişi ziyaret ediyor

Safranbolu’nun 11 kilometre doğusunda, Araç Çayı’na kuşbakışı konumlanmış bir Türkmen köyü Yörük. Geçmişi 500 yıl öncesine uzanıyor. Halkı yüzyıllar boyunca İstanbul’da suculuk, börekçilikten kazandığı parayla, içinde kitaplıkları, çalışma odaları bulunan köşkler inşa ettirmiş.

1.06.2008Kelebek
Koyu yeşilin peşinde

Koyu yeşilin peşinde

Doğu Karadeniz’de önümüzdeki hafta yağmur mevsimi sona eriyor. Yaklaşık iki ay boyunca yemyeşil dağlar, yaylalar güneşle kucaklaşacak. Avrupa’nın bitki çeşitliliği açısından en zengin ormanlarında tura çıkmanın tam zamanı. Atlas Dergisi’nin Karadeniz uzmanı fotoğrafçısı Yıldırım Güngör, Hürriyet Seyahat için yazdı ve fotoğrafladı.

13.07.2008Seyahat
Batı Karadenizde 2008 yazı

Batı Karadeniz'de 2008 yazı

Batı Karadeniz plajlarının özelliği çoğunun yemyeşil ormanlarla içiçe olması. Gözalabildiğine uzanan sahillerinde altın sarısından volkanik siyaha kadar her çeşit kumsalı bulmak mümkün. Mavi bayraklı plajı olmasa da, deniz suyu Zonguldak hariç temiz. Doğu Karadeniz’deki gibi aniden derinleşen sahillerin sayısı az. Ağustosta denizsuyu sıcaklığı Bodrum, Kuşadası’ndaki gibi 25 derece. Yaylaları Doğu Karadeniz’den daha iyi korunmuş. Özellikle balık restoranları iddialı.

3.08.2008Seyahat
Antalya’nın en özel 10 lezzeti

Antalya’nın en özel 10 lezzeti

Antalya Türkiye’nin en önemli turizm kentlerinden biri. Dünyanın dört bir yanından insanlar geliyor bu güzel şehre. 30-40 yıl önce küçük bir Akdeniz kentiyken bugün bir marka oldu. Yerleşik nüfusunun yaklaşık 20 katı ziyaretçiyi ağırlıyor her sene. On binlerce yabancı, yerleşik hayat sürdürüyor burada. Bir o kadar da Türk, metropollerdeki sıkıntılarını unutmak için gidiyor. Böylece her sene yepyeni mekanlar açılıyor.

21.08.2008Kelebek
Dünyanın en ünlü rock starları ROKA yiyor

Dünyanın en ünlü rock starları ROKA yiyor

Onun işi starları doyurmak. Metallica ve Depeche Mode gibi taptığı müzik gruplarını ağırladığı için ölse de gam yemeyeceğini söylüyor Arda Türkmen. Ve şirketi Roka ile tam beş yıldır Türkiye’ye yolu düşen rock starlarını o doyuruyor. Referans listesi epey etkileyici: 50 Cent’ten Norah Jones’a kadar 45 ünlü grup ve sanatçının boğazından geçen her yudumun ve lokmanın hesabı ondan soruldu. Türkmen’le rock starlarının ne yiyip ne içtiğini konuştuk.

1.05.2009Kelebek
İstiklal Yolu’nda yürüdüm

İstiklal Yolu’nda yürüdüm

Kastamonulular Cephane Yolu diyor. İnebolu’dan Ankara’ya uzanıyor. Deniz kıyısından başlayıp dik yokuşlarla dağları tepeleri, nehirleri aşıyor, bozkıra varıyor. Kurtuluş Savaşı’nda teknelerle gelen cephane, kağnılarla cepheye ulaştırılmış. Valilik yolun Kastamonu bölümünü düzenlendi, işaretleyip uluslararası yürüyüş yoluna dönüştürdü. Rota lezzet duraklarıyla da dikkat çekici.

9.06.2009Seyahat

Yazar Sonuçları

Reşit, Banu ve ben, biz Eyvan’ın o halini sevdik

Yıl 1948

İstanbul'un en mutena semtlerinden Maçka'da, Bayıldım Yokuşu üstündeki Taşlık Terasında bir Şark Kahvesi açılır. Mimar, Sedad Hakkı Eldem, dönem Milli Şef dönemidir. Yani milli olan hemen her şeyin gözde olduğu, kutsandığı bir dönem.

11.01.2003

Dağda dalga sesleri

Gerede ve Bolu çevresindeki yaylalarda yaptığım yolculuk sayesinde yaşam pilimi şarj ettim. Zirvelerdeki yaylalarda, ağustos ortasında üşüdüm. Ormanlardan gelen dalga seslerini dinledim. Zümrüt yeşili tepelerle çevrili göllerin kıyısında sessizliğin tadını çıkardım.

23.08.2003
Babanın Nerello’su

Babanın Nerello’su

Madem Babalar Günü, biz de Mario Puzo’nun izinden Baba’nın adasında alalım soluğu.

19.06.2009