MENÜ

Cushman&wakefield

Cushman&wakefield ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Cushman&wakefield haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 103 Cushman&wakefield haberi bulunmuştur.

Cushman&wakefield Haberleri

Gayrimenkul borsası trilyonlarca liralık ekonomik hacim oluşturacak

Gayrimenkul borsası trilyonlarca liralık ekonomik hacim oluşturacak

Türkiye Varlık Fonu (TVF) Genel Müdür Yardımcısı Mithat Bülent Özmen, Türkiye merkezli gayrimenkul borsasının kurulması vizyonunun, ülke açısından trilyonlarca liralık menkul değer hacmi oluşturacağını bildirdi.

3.02.2019Ekonomi
Alışveriş caddeleri hareketleniyor

Alışveriş caddeleri hareketleniyor

Gayrimenkul danışmanlık şirketi Cushman & Wakefield, İstiklal Caddesi, Nişantaşı Bölgesi ile Bağdat Caddesi olmak üzere İstanbul’un 3 ana caddesini inceleyen ‘İstanbul Alışveriş Caddeleri’ raporunu yayınladı.

2.02.2019Ekonomi
Eski günlerine dönüyor Eski canlılığına kavuşacak

Eski günlerine dönüyor! Eski canlılığına kavuşacak

İstiklal Caddesi, azalan güvenlik sıkıntısı ve bakıma alınan nostaljik tramvayın 2018 itibarıyla yeniden açılmasıyla iyileşme sinyalleri veriyor. İstiklal Caddesi’nde inşaat halindeki binalar ve boş mağaza sayılarının azalması ile Atatürk Kültür Merkezi projesinin tamamlanacak olması da caddenin eski günlerine kavuşması adına meydandan başlayarak caddenin aşağılarına doğru katkı sağlayacak.

1.02.2019Ekonomi
Türkiyede ofis kiraları geriledi

Türkiye'de ofis kiraları geriledi

Cushman & Wakefield raporuna göre, ofis kiraları, 2018'in son çeyreğinde önceki yılın aynı dönemine kıyasla döviz bazında ortalama yüzde 20 düştü. Ofis kiraları Aralık 2018'de önceki yılın aynı dönemine göre metrekare başına Levent'te yüzde 8,6 azalarak 32 dolara, Gayrettepe'de yüzde 9,1 düşerek 20 dolara, Maslak'ta yüzde 32,1 gerileyerek 19 dolara, İstanbul Anadolu Yakası'nda ise yüzde 4'lük düşüşle 24 dolara indi.

15.01.2019Ekonomi
İstanbulda ofis kiraları üçüncü çeyrekte 20 geriledi

İstanbul'da ofis kiraları üçüncü çeyrekte 20 geriledi

İstanbul'da metrekare bazında ofis kiraları üçüncü çeyrekte ortalama yüzde 20 düşüşle 32 dolara gerilerken; kiralarda TL'ye dönüşle birlikte yüksek enflasyona endekslenecek olan sözleşmelerin bir sonraki çeyrekten itibaren kiracılar üzerinde baskı yaratması bekleniyor.

22.10.2018Ekonomi
Cushman & Wakefield’e önemli ödül

Cushman & Wakefield’e önemli ödül

Dünyanın önde gelen bankacılık ve finans dergilerinden Euromoney, her yıl düzenlediği ve gayrimenkul sektörünün en iyilerini seçtiği 2018 anketinin kazananlarını açıkladı. Uluslararası pek çok firmanın derecelendirildiği ankette Cushman & Wakefield Türkiye tüm kategoriler genelinde birincilik elde ederken, dört farklı dalda derece aldı.

12.09.2018Ekonomi
AVM pazarında Avrupanın en hızlı büyüyen ülkesi; Türkiye

AVM pazarında Avrupa'nın en hızlı büyüyen ülkesi; Türkiye

‘Avrupa Alışveriş Merkezleri Geliştirme Raporu’nun 2018 ilk yarı yıl sonuçları açıklandı. Rapora göre, 2017 yılının ikinci yarısında eklenen metrekare büyüklüğüyle liderliğini sürdüren Türkiye, toplam AVM alanını 500 bin metrekare artırmış durumda.

6.08.2018Ekonomi
Mağaza ve ofis kiralarında düşüş sürüyor

Mağaza ve ofis kiralarında düşüş sürüyor

Yılın ikinci çeyreğinde ticari gayrimenkul kiralama faaliyetleri sınırlı kalırken; mağaza ve ofis kiralarındaki düşüş de devam etti. Ticari gayrimenkulde kiracı lehine koşulların bir süre daha sürmesi beklenirken; geciktirilen talebin ise önümüzdeki çeyreklerde hızlanması öngörülüyor.

23.07.2018Ekonomi
Yatırımın yönü de alanı da değişiyor

Yatırımın yönü de alanı da değişiyor!

Yatırım Atlası 2018 raporunun sonuçları açıklandı. Küresel ticari gayrimenkul yatırımlarına ilişkin öngörülerin yer aldığı rapora göre 2018’de yatırımların yönü de alanı da değişiyor. Bu yıl gayrimenkul yatırımlarında Asya yeni fırsatlar sunarken, yatırımcılar öğrenci yurdu, veri merkezi ve yaşlılara yönelik evlere odaklanıyor.

17.06.2018Ekonomi
Ofis ve mağaza kiraları yüzde 22 geriledi

Ofis ve mağaza kiraları yüzde 22 geriledi

Cushman&Wakefield tarafından hazırlanan rapora göre yılın ilk çeyreğinde 2017'nin aynı dönemine göre cadde mağazaları ve ofis kiraları kura bağlı olarak yüzde 22'ye varan oranlarda geriledi.

7.05.2018Ekonomi
İstanbuldaki 4 ofisten biri boş

İstanbul'daki 4 ofisten biri boş

Cushman & Wakefield Yönetici Ortağı Tuğra Gönden, İstanbul'daki toplam nitelikli ofis arzı 5,79 milyon metrekareye ulaştığını belirterek, "Toplam nitelikli ofislerin yüzde 24,03'ü boş. Yani her 4 ofisten birinin boş olduğunu söyleyebiliriz." dedi.

25.04.2018Ekonomi
Türkiye dünyanın üretim üssü olmayı sürdürüyor

Türkiye dünyanın üretim üssü olmayı sürdürüyor

Ticari gayrimenkul danışmanlık şirketi Cushman&Wakefield tarafından hazırlanan İmalat Riski Endeksi 2018 araştırmasına göre, Çin global üretimde liderliği bırakmazken Türkiye maliyet avantajı, altyapı yatırımları ve coğrafi konumuyla ilk 10'da yer aldı.

23.03.2018Ekonomi
Caddeler direniyor Ziyaretçi sayısı düştükçe düşüyor

Caddeler direniyor! Ziyaretçi sayısı düştükçe düşüyor

İstanbul’un alışveriş caddelerine 2017’de damga vuran en önemli gelişmeler, kentsel yenilemelerin yaya trafiğini düşürmesi, boşluk oranlarının kısmen kemikleşmesi oldu. İstiklal Caddesi, Nişantaşı ve Bağdat Caddesi’nde ziyaretçi sayısı eriyor.

4.01.2018Ekonomi
Türkiye, veri merkezlerinin merkezi olur mu

Türkiye, veri merkezlerinin merkezi olur mu?

Telefon ile görüşme yapma, mesaj, resim ve video gönderme; çevrimiçi olarak şarkı dinleme, film ve dizi izleme, arabada konum belirleme cihazı kullanma gibi hayatımızın parçası olan her şeyi yaparken sürekli olarak veri üretiyoruz ya da veriye ihtiyaç duyuyoruz. Dünyada üretilen veri miktarının 2020 yılında, 2015 yılına göre 4 kat artması bekleniyor. Bu noktada, verilerin depolandığı, işlendiği ve gerekli yerlere iletiminin sağlandığı veri merkezleri de giderek önem kazanıyor. Verinin, günümüzün para birimi, veri merkezlerinin ise, adeta verilerin “Merkez Bankası” haline geldiği net biçimde görülüyor.

20.12.2017Teknoloji
Kiralar dolar bazında düştü

Kiralar dolar bazında düştü

Gayrimenkul danışmanlık şirketi Cushman & Wakefield’ın ofis, perakende ve sanayi ve lojistik sektörlerini kapsayan 3. çeyrek raporu açıklandı. Kiralar, TL bazında düşme yönünde eğilim göstermezken, tüm sektörlerde kurdaki artış, kiraları döviz bazında düşürdü.

10.11.2017Ekonomi
Turizmde ziyaretçi sayısı artıyor gelir düşüyor

Turizmde ziyaretçi sayısı artıyor gelir düşüyor

Cushman Wakefield, bu yıl turizmin gösterdiği tabloyu analiz etti. Buna göre, Ağustos 2016’da Türkiye’yi ziyaret eden yabancı sayısı, 2015 yılının aynı ayına göre yüzde 37,96 azalıp 3,18 milyon kişi olurken, bu yıl Ağustos ayı, 4,6 milyon ziyaretçiyle sektörde dönüm noktası oldu.

19.10.2017Ekonomi
Yeni gözde ‘ticari gayrimenkul’

Yeni gözde ‘ticari gayrimenkul’

Yatırım fonları ve emeklilik şirketleri arasında son dönemde yükselen trend, ticari gayrimenkule yatırım yapmak.

18.09.2017Ekonomi
Geçen yılın aynı dönemine göre 5 kat fazla AVM açıldı

Geçen yılın aynı dönemine göre 5 kat fazla AVM açıldı

Cushman & Wakefield’ın hazırladığı rapora göre, Türkiye'de bir önceki çeyrekteki açılış hacminin 5 kat fazlası ile 424 bin 500 metrekare civarında yeni AVM operasyona başladı.

22.07.2017Ekonomi
1 milyon m2 bekliyor

1 milyon m2 bekliyor

İstanbul ofis pazarında yılda ortalama 300 bin metrekare alan için yapılan işlem geçen yıl 200 bin metrekareye düştü. Şu an bitmiş ve kullanıcısını bekleyen 1 milyon metrekare ofis bulunuyor. Bu yıl bekleyen talebin devreye gireceği öngörülüyor.

20.04.2017Ekonomi
Yatırım hamlesine Cushman & Wakefield imzası

Yatırım hamlesine Cushman & Wakefield imzası

Cushman & Wakefield, 114 yıllık geçmişiyle Türkiye’nin ilk ve köklü ilaç şirketi İbrahim Etem - Menarini 'nin yeni merkez ofis projesi için 'kiracı danışmanlığı' ve 'proje yönetimi' hizmetlerini sundu.

10.03.2017Ekonomi
Ofis ve mağaza kiralarında baskı artıyor

Ofis ve mağaza kiralarında baskı artıyor

Türkiye’de inşaatı tamamlanan birçok yeni projeyle birlikte ofis arzı her geçen yıl artmaya devam ediyor. Yeni ofis alanlarının pazara katılımıyla artan boşluk oranları ve döviz artışlarının ofis ve mağaza kiralarına baskısının devam etmesi bekleniyor.

3.02.2017Ekonomi
Bağdat Caddesi’nde ilk toparlanma sinyali

Bağdat Caddesi’nde ilk toparlanma sinyali

Cushman & Wakefield'ın yayınladığı ve Bağdat Caddesi, İstiklal Caddesi ve Nişantaşı bölgesini ele alan 'İstanbul Alışveriş Caddeleri' raporunun üçüncüsüne göre, üç alışveriş merkezindeki toplam marka sayısı önceki yıla göre yüzde 3 düşüşle 6 yüz 56 olurken, 67 yeni marka girişi, 95 marka çıkışı gerçekleşti.

17.01.2017Ekonomi
FETÖ ABDdeki en büyük okulunu satışa çıkardı

FETÖ ABD'deki en büyük okulunu satışa çıkardı

FETÖ terör örgütü, ABD’deki en büyük okulu olan Brooklyn’deki Amity School’u satışa çıkardı. FETÖ'ye desteği ile tanınan basketbolcu Enes Kanter'in de bu yıl başında okulu ziyaret ettiği ortaya çıktı.

7.12.2016Dünya
Konut sektörü ile ilgili kritik sorulara yanıt arandı

Konut sektörü ile ilgili kritik sorulara yanıt arandı

3. Havaalanı ve 3. Köprü Bölgesi projeleriyle hızla büyümeye devam eden İstanbul'un dengesiz ve plansız büyümesinin önüne geçilmesini sağlayacak çözümlerin ele alındığı Konut Konferansı'nda, gayrimenkul sektörünün beklediği çözümler değerlendirildi.

22.11.2016Ekonomi
Türk Telekomun Maçka binası satışta

Türk Telekom'un Maçka binası satışta

Mecidiyeköy'deki Türk Telekom Genel Müdürlük binasının ardından şimdi Maçka'daki Avea iletişim Hizmetleri genel müdürlük binası da satışta

2.05.2016Ekonomi
Dünyada 70 trilyon dolarlık ‘akıllı kent’ seferberliği

Dünyada 70 trilyon dolarlık ‘akıllı kent’ seferberliği

ANBA Yayın Grubu Kurucusu ve İnşaat Platformu Sözcüsü Mahmut Kılınç Gelecek 15 yıl içerisinde ‘akıllı kentler’ altyapısına 70 trilyon doların üzerinde yatırım yapılacağını belirtti.

9.12.2015Emlak
Cadde mağazaları kan kaybetti

Cadde mağazaları kan kaybetti

Alışveriş caddelerindeki mağazalarda boşluk oranları kentsel dönüşümün etkisiyle yüzde 10’u buldu.

28.11.2015Ekonomi
Gayrimenkulün ödül gecesi

Gayrimenkulün ödül gecesi

Türkiye inşaat ve gayrimenkul sektörünü  en iyiye teşvik etmek amacıyla Hürriyet tarafından düzenlenen “Sign of the City Awards” yarışmasının ödül töreni gerçekleştirildi. Gayrimenkul sektörü aktörlerinin yoğun katılım gösterdiği gecede 31 ödül sahibini buldu.

5.11.2015Ekonomi
Ofis alarmı

Ofis alarmı

4.5 milyon metrekare A sınıfı ofis arzına sahip İstanbul’da boşluk oranı yüzde 43 ile en yüksek Kağıthane’de çıkıyor. Maslak’ta boşluk oranı yüzde 20, Levent’te yüzde 14. Uzmanlara göre, ofis pazarı hızlı gelişiyor ama yüksek boşluk oranları ile tehlike sinyali veriyor.

11.08.2015Ekonomi
884 milyarın formülü

884 milyarın formülü

20 yıl süreceği tahmin edilen kentsel dönüşüm için gerekli kaynağın yaklaşık 884 milyar lira olacağı hesaplanıyor. Bu da, yılda ortalama 23 milyar dolar yatırım ihtiyacı demek. Küresel fonlar Türkiye gayrimenkul pazarına yatırım için hevesli. Ancak, ‘kurumsal şirketler ve şeffaf bir piyasa’ istiyor.

28.03.2015Ekonomi
İstiklal Caddesi dünya ikincisi oldu

İstiklal Caddesi dünya ikincisi oldu

Cushman & Wakefield 2014-2015 yılına ilişkin olarak hazırladığı uluslararası kira araştırmasının sonuçları açıklandı. Buna göre Türkiye’den 3 cadde dünyada en çok kira artışının yaşandığı caddeler oldu.

25.02.2015Ekonomi
Caddeler direniyor

Caddeler direniyor

İstanbul’un büyük ve ünlü alışveriş caddeleri, sayıları hızla artan AVM’lere karşı direniyor ve ilgiyi artırıyor. Bugün 1000 mağazaya ev sahipliği yapan Nişantaşı, Bağdat Caddesi ve İstiklal’deki mağaza büyüklükleri 5 AVM’yi bulurken sadece İstiklal’in hafta sonu ziyaretçisi AVM’lerin 5-6 katına ulaşıyor. Bu 3 bölgede 12 ayda 17 bin metrekareden fazla kiralama yapıldı.

29.12.2014Ekonomi
Tuğra Gönden / Cushman & Wakefield Yönetici Ortağı

Tuğra Gönden / Cushman & Wakefield Yönetici Ortağı

Tuğra Gönden / Cushman & Wakefield Yönetici Ortağı

18.11.2014Diğer Videolar
‘Sign of the City Awards’ gecesinde Türkiye’nin en iyileri ödül aldı

‘Sign of the City Awards’ gecesinde Türkiye’nin en iyileri ödül aldı

HÜRRİYET’in öncülüğünde gerçekleşen Sign of the City Awards’ta gayrimenkul ve inşaat sektörünün en iyi projeleri seçildi. Gecede 24 proje alanında en iyi seçilirken, 4 jüri özel ödülü de sahibini buldu. 500’den fazla sektör temsilcisinin katıldığı gecede yarışmanın gelenekselleştirilmesi ve uluslararası boyut kazanması için sinyaller verildi.

8.11.2014Ekonomi
Gayrimenkul sektörünün en iyi projeleri bu akşam açıklanıyor

Gayrimenkul sektörünün en iyi projeleri bu akşam açıklanıyor

TÜRKİYE’nin önde gelen inşaat ve gayrimenkul projelerinin ödüllendirileceği “Sign of the City” yarışmasında sona gelindi. Ödüle değer görülen projeler bu akşam açıklanacak.

6.11.2014Ekonomi
En çok emlak yatırımını bu şehirler alıyor

En çok emlak yatırımını bu şehirler alıyor!

Cushman & Wakefield (C&W) şirketi, yaptığı araştırma sonucunda son 1 yılda en çok emlak yatırımı alan şehirleri ortaya koydu.

27.10.2014Ekonomi
İnşaat testten başarılı çıktı

İnşaat testten başarılı çıktı

İNŞAAT sektörünün 2014 performansını değerlendiren Cushman&Wakefield Yönetici Ortağı Tuğra Gönden, “Bu yıl Türkiye ekonomisi ve gayrimenkul sektörü bir kırılganlık testinden geçti. Sektör, yaşanan zor günlere rağmen ayakta dimdik durmayı başardı” dedi.

25.10.2014Ekonomi
Cushman & Wakefielde birincilik ödülü

Cushman & Wakefield'e birincilik ödülü

Dünyanın önde gelen bankacılık ve finans dergilerinden biri olan Euromoney, her yıl düzenlediği gayrimenkul anketinin 2014 kazananlarını açıkladı. Uluslararası pek çok firmanın derecelendirildiği ankette Cushman & Wakefield’ın Türkiye Ofisi “Gayrimenkul Kiralama” kategorisinde Türkiye birincisi oldu.

25.09.2014Ekonomi
Sign Of The City bizim ‘Altın Kelebek’imiz

Sign Of The City bizim ‘Altın Kelebek’imiz

DAIKIN, Hürriyet gazetesinin düzenlediği ‘Sign Of The City Awards’ın sponsorlarından oldu.

20.09.2014Ekonomi
Fiyat normal arza dikkat

Fiyat normal arza dikkat!

SON aylarda Türkiye’deki inşaat sektöründe fiyat balonu oluştuğu yönündeki iddialar arttı. Peki fiyat balonu nedir, nasıl oluşur? Yatırımcının daha yüksek kazanç elde etme beklentisiyle elindeki ürünü piyasa değerinin üzerinde fiyatlandırması balon olarak kabul ediliyor.

3.09.2014Ekonomi
Başımız göğe erdi

Başımız göğe erdi

TÜRKİYE, 141 binayla Avrupa’da en çok gökdelene sahip ülke oldu. Türkiye’yi 116 gökdelenle Rusya, 68 gökdelenle Almanya takip ediyor. Şehirler açısında bakınca ise ilk sırada Moskova (98) yer alsa da 2016 yılına kadar tamamlanması planlan 36 binayla İstanbul (127) zirveye çıkacak.

10.07.2014Ekonomi
Kurtuluş inşaatta

Kurtuluş inşaatta

‘Orta gelir’ tuzağından çıkışın formülünü verdi.

6.07.2014Ekonomi
Kentsel dönüşüm için yatırımcı şart

'Kentsel dönüşüm için yatırımcı şart'

Dünyanın önde gelen gayrimenkul danışmanlık şirketlerinden Cushman&Wakefield, Kentsel Dönüşüm Raporu’nu düzenlediği bir basın toplantısıyla açıkladı. Cushman&Wakefield Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Sur ve Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımıyla düzenlenen toplantıda, sağlıklı bir kentsel dönüşüm için geleneksel yöntemlerden ziyade yabancı yatırımcı, gayrimenkul ve emeklilik fonları ve kurumsal yatırımcılar gibi alternatif finans kaynaklarına ihtiyaç olduğu vurgulandı.

15.06.2014Ekonomi
900 milyarlık büyük arayış

900 milyarlık büyük arayış

GAYRİMENKUL sektörünün 2 yıldır konuştuğu ve çalışmaların başladığı kentsel dönüşüm hamlesi için yaklaşık 900 milyar lira bütçe gerektiği ortaya çıktı. 6.7 milyon konutun yenilemesini hedefleyen çalışmanın finansmanı için Ortadoğulu yatırımcının Türkiye’ye çekilmesi hedefleniyor

14.06.2014Ekonomi
Torunlar’a ‘Sur’

Torunlar’a ‘Sur’

Nisan ayında Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’ndaki yönetim kurulu üyeliğinden ayrılan Haluk Sur, Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nda göreve geldi.

3.06.2014Ekonomi

Yazar Sonuçları