MENÜ

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 535 Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi haberi bulunmuştur.

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Haberleri

Bekçilik başvurusu için geri sayım başladı 10 bin bekçi alımı ne zaman

Bekçilik başvurusu için geri sayım başladı! 10 bin bekçi alımı ne zaman?

2019 yılı için 10 bin bekçi alımı yapılacağı, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Resmi Gazete'de yayımlandı. Bu kararnamenin ardından gözler, Polis Akademisi Başkanlığı'nın yapacağı 10 bin bekçi alımı ilan duyurusuna çevrildi. Peki, bekçi alımı ilanı ne zaman yayımlanacak? İşte, Emniyet Genel Müdürlüğü'ne yapılacak olan alımla ilgili bazı bilgiler

29.11.2018Gündem
Danıştay üyeliğine seçme ve atama kararları Resmi Gazetede

Danıştay üyeliğine seçme ve atama kararları Resmi Gazete'de

Danıştay üyeliğine seçme ve Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığına ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

28.11.2018Gündem
Müteahhitlerden Tasfiye Kararnamesi için öneri

Müteahhitlerden "Tasfiye Kararnamesi" için öneri

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Mithat Yenigün, devam eden müteahhitlik işleriyle ilgili çıkarılması gündemde olan Tasfiye Kararnamesi'nin tek başına adil olmayacağını belirterek, "Öngörülmesi mümkün olmayan maliyet artışlarının bir ölçüde de olsa telafisi için ihale ve sözleşme şartlarına bakılmaksızın devam etmekte olan tüm işlerin kapsama alınması, piyasadaki maliyet artışlarının adil bir şekilde sözleşme fiyatlarına yansıtılmasını sağlayacaktır." dedi.

27.11.2018Ekonomi
10 bin bekçi alımı başvurusu ne zaman hangi gün yapılacak 10 bin bekçi alımı başvuru ilanı yayınlandı mı

10 bin bekçi alımı başvurusu ne zaman hangi gün yapılacak? 10 bin bekçi alımı başvuru ilanı yayınlandı mı?

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine ihdas edilen 10 bin bekçi için alım süreci internet üzerinden sorgulanmaya devam ediliyor. 7 bin kişilik alım sürecinde son aşamaya gelen Polis Akademisi, bu sürecin tamamlanmasının ardından 10 bin bekçi alımı hazırlıklarına başlayacak. Peki, 10 bin bekçi alımı başvurusu ne zaman yapılacak? İşte, yakın zamanda açılması beklenen ilanla ilgili merakla araştırılan detaylar

27.11.2018Gündem
YÖKte yeni dönem

YÖK'te yeni dönem

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Yükseköğretim Kurulu (YÖK) üyeliklerine seçme kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

23.11.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan rektör ataması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan rektör ataması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörlüğü ile ilgili atama kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

20.11.2018Eğitim
10 bin bekçi alımı ne zaman yapılacak Resmi Gazetede yayımlandı

10 bin bekçi alımı ne zaman yapılacak? Resmi Gazete'de yayımlandı!

Çarşı ve mahallelerde halkın can ve mal güvenliğini sağlamada kolluk kuvvetlerine yardımcı olmaları amacıyla bekçi alımı yapılmaya devam edecek. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bünyesine 10 bin bekçi daha alınacağı açıklandı. Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Emniyet Genel Müdürlüğüne 10 bin çarşı ve mahalle bekçisi kadrosu ihdas edildi. Peki, 10 bin yeni beki alımı ne zaman yapılacak?

19.11.2018Gündem
Kamuya 11 bin yeni personel

Kamuya 11 bin yeni personel

Cumhurbaş-kanlığı kararnamesi ile kamuya yeni kadro alımı yapılacak. Kararnameye göre 10 bin çarşı ve mahalle bekçisi alınırken, İçişleri Bakanlığına da yeni kadrolar oluşturuldu. Ayrıca Cumhurbaşkanı imzasıyla yeni kurulan üniversitelere 120 kişilik açıktan atama yapma izni de verildi.

10 bin bekçi alımı başvurusu ne zaman başlayacak Bekçi alımı şartları neler olacak

10 bin bekçi alımı başvurusu ne zaman başlayacak? Bekçi alımı şartları neler olacak?

Emniyet Genel Müdürlüğü taşra teşkilatına yapılacak olan 10 bin bekçi alımı için vatandaşların araştırması başladı. Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesine göre 10 bin kişilik bekçi kadrosunun ihdas edildiği Emniyet Genel Müdürlüğü, ilerleyen süreçlerde Polis Akademisi üzerinden alım ilanlarını yayımlayacak. Peki, 10 bin bekçi alımı şartları neler olacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

15.11.2018Gündem
Emniyete 10 bin yeni bekçi alınacak Başvurular ne zaman başlayacak

Emniyet'e 10 bin yeni bekçi alınacak! Başvurular ne zaman başlayacak?

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bünyesinde istihdam edilmek üzere 10 bin bekçi alınacak. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile kesinleşen durum sonrası, 10 bin çarşı ve mahalle bekçisi alımının detayları merak konusu oldu. İşte, konuya dair ayrıntılar....

13.11.2018Gündem
Son 24 saatte ne oldu (13.11.2018)

Son 24 saatte ne oldu? (13.11.2018)

İşte Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

13.11.2018Haber
Son dakika... Emniyete 10 bin yeni bekçi alınacak

Son dakika... Emniyet'e 10 bin yeni bekçi alınacak

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Emniyet Genel Müdürlüğüne 10 bin çarşı ve mahalle bekçisi kadrosu ihdas edildi.

13.11.2018Gündem
Yeni görev

Yeni görev

CUMHURBAŞKANLIĞI Sözcüsü İbrahim Kalın, dün yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı’na atandı. Büyükelçi de olan Kalın’ın Cumhurbaşkanlığı Sözcülüğü görevini sürdüreceği belirtildi.

9.11.2018Gündem
Strateji ve Bütçe Başkanlığına yeni hizmet birimi

Strateji ve Bütçe Başkanlığına yeni hizmet birimi

Strateji ve Bütçe Başkanlığının hizmet birimlerine, İSEDAK ve Uluslararası Kalkınma İşbirliği Genel Müdürlüğü eklendi. Başkan yardımcılarının sayısı 3'e çıkarıldı.

9.11.2018Ekonomi
Diyanet İşleri Başkanlığı için 8 bin 489 yeni kadro

Diyanet İşleri Başkanlığı için 8 bin 489 yeni kadro

Diyanet İşleri Başkanlığında istihdam edilmek üzere yeni kadro ihdası Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Resmi Gazete'de yayımlandı. En fazla müezzin-kayyım kadroları için verilen kadro ihdasını, din hizmetleri uzmanı ve şube müdürü takip etti. Peki, Diyanet İşleri Başkanlığı yeni kadro ihdasında kadro dağılımı nasıl şekillendi? İşte, o detaylar

9.11.2018Gündem
Son dakika... İbrahim Kalın ve İsrafil Kışla Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığına atandı

Son dakika... İbrahim Kalın ve İsrafil Kışla Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığına atandı

Cumhurbaşkanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Milli Savunma Bakanlığına ait atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlıklarına Doç. Dr. İbrahim Kalın ve İsrafil Kışla atandı. Kalın'a "Büyükelçi" unvanı verildi

9.11.2018Gündem
Topkapı Sarayı Cumhurbaşkanlığı’na bağlanıyor

Topkapı Sarayı Cumhurbaşkanlığı’na bağlanıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Topkapı Sarayı Müzesi, Cumhurbaşkanlığı’na bağlı Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı’na geçiyor. İki kurum arasındaki görüşmeler tamamlandı. Topkapı Sarayı’nın devri için Cumhurbaşkanlığı kararnamesi bekleniyor.

1.11.2018Kitap Sanat
Üniversitelerin Norm Kadro Yönetmeliği Cumhurbaşkanlığında

Üniversitelerin 'Norm Kadro Yönetmeliği' Cumhurbaşkanlığında

'Devlet Üniversitelerinde Öğretim Elemanı Norm Kadrolarının Belirlenmesi ve Kullanılmasına İlişkin Yönetmelik' Cumhurbaşkanlığına sunuldu.

31.10.2018Eğitim
İstanbulun yeni valisinden Cumhurbaşkanı Erdoğana teşekkür

İstanbul'un yeni valisinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür 

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Gaziantep Valiliğinden İstanbul Valiliğine atanan Ali Yerlikaya, yaptığı yazılı basın açıklamasıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'e teşekkür etti.

27.10.2018Gündem
Ankara’dan 12 mil yorumu: Yunanistan kararlılığımızı gördü

Ankara’dan 12 mil yorumu: Yunanistan kararlılığımızı gördü

Yunanistan Başbakanı Çipras’ın karasuların 12 mile çıkarılmasına ilişkin cumhurbaşkanlığı kararnamelerini durdurup bunun meclise yasa tasarısı olarak getirilmesi yönündeki kararı Ankara’da olumlu bulundu.

24.10.2018Dünya
Erdoğan’dan Danıştay Sempozyumu’nda önemli açıklamalar

Erdoğan’dan Danıştay Sempozyumu’nda önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Danıştay'ın 'Öğrenci Andı' kararıyla ilgili konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Beş yılda ant ile ilgili karar veriyor Danıştay. 2013'te neredeydiniz? 2013'ten 2018'e kadar neredeydiniz? 2018'e kadar niçin acaba bu konuda bir karar verilmedi de şimdi veriliyor? Şimdi mi aklınıza geldi?" dedi.

24.10.2018Gündem
Çipras’tan taslak müdahalesi

Çipras’tan taslak müdahalesi

Yunan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aleksandros Genimatas, cevap olarak yaptığı açıklamada Yunanistan’ın karasularını genişletmesinin uluslararası hukuka göre yasal ve elinden alınamaz hakkı olduğunu öne sürdü.

23.10.2018Dünya
18 üniversiteye rektör aranıyor

18 üniversiteye rektör aranıyor

YÖK’ten yapılan açıklamaya göre, aralarında Mimar Sinan Güzel Sanatlar, Ankara Yıldırım Beyazıt, Aydın Adnan Menderes, Balıkesir üniversitelerinin de olduğu 18 yükseköğretim kurumuna rektör aranıyor.

16.10.2018Eğitim
Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanlığına atama yapıldı

Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanlığı'na atama yapıldı

Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanlığına Prof. Dr. Göksel Aşan'ın atanmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

15.10.2018Gündem
Kanal İstanbul Yenişehir alanı için protokol imzalandı

Kanal İstanbul Yenişehir alanı için protokol imzalandı

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Ulaşım ve Altyapı Bakanlığı, Kanal İstanbul’un kenarında kurulması planlanan Yeni-şehir alanında yapacakları işbirliği çerçevesinde kurum ve kuruluşların yürütecekleri iş ve işlemlerin tarifine ve görev dağılımına yönelik protokol imzaladı.

13.10.2018Ekonomi
81 ile gönderildi İçişleri Bakanlığından taksi genelgesi

81 ile gönderildi! İçişleri Bakanlığı'ndan taksi genelgesi

İçişleri Bakanlığı, kısa mesafede yolcu almayan, taksimetre açmayan, fazla ücret almak için güzergahı uzatan taksicilerle ilgili artan vatandaş şikayetleri üzerine, düğmeye bastı. Bakanlık, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 9’ncu maddesine göre vatandaşı mağdur eden taksiciler için, valiliklere “genel emir” çıkarma konusunda talimat verdi. Genel emre uymayanlar hakkında, gerekli adli ve idari işlemlerin uygulanması istendi.

12.10.2018Gündem
Soylu’dan valilere ‘stokçu’ talimatı

Soylu’dan valilere ‘stokçu’ talimatı

İçişleri Bakanlığı, son günlerde kurda yaşanan dalgalanmadan yararlanarak stokçuluk yapan ve fiyatlarını fahiş şekilde artıran işletmeler için valiliklere “genel emir” çıkarma konusunda talimat verdi.

11.10.2018Ekonomi
Valiler fahiş fiyat uygulayanlara genel emir çıkarabilecek

Valiler fahiş fiyat uygulayanlara "genel emir" çıkarabilecek

İçişleri Bakanlığı'nın illere gönderdiği genelgeyle fahiş fiyat uygulayanlar için valiler "genel emir" çıkarabilecek ve bu emre uymayanlara adli ve idari işlem uygulanacak.

11.10.2018Ekonomi
İçişleri Bakanlığından valilere talimat: Harekete geçin

İçişleri Bakanlığı'ndan valilere talimat: Harekete geçin

İçişleri Bakanlığı, son günlerde kurda yaşanan dalgalanmadan yararlanarak stokçuluk yapan ve fiyatlarını fahiş şekilde artıran işletmelere karşı harekete geçti. Bakanlık, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 9’ncu maddesine göre fahiş fiyat uygulayanlar için valiliklere “genel emir” çıkarma konusunda talimat verdi. Bu emirlere uymayanlar hakkında Kabahatler Kanunu'na göre gerekli adli ve idari işlemlerin uygulanmasını istedi.

11.10.2018Gündem
Son dakika: TBMMde içtüzük değişiklik teklifi kabul edildi

Son dakika: TBMM'de içtüzük değişiklik teklifi kabul edildi

TBMM İçtüzüğü'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

9.10.2018Gündem
İş sözleşmeleri TL’ye çevrilecek

İş sözleşmeleri TL’ye çevrilecek

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın yayımladığı TL ile yapılması zorunlu sözleşmeler tebliği çalışma hayatını da etkiliyor. Buna göre Türkiye’de yerleşik kişiler arasında yapılacak iş sözleşmeleri döviz üzerinden ya da dövize endeksli olmayacak. Yapılmış sözleşmeler de yenilenecek.

9.10.2018Ekonomi
Son dakika... Gece yarısı flaş atama kararları

Son dakika... Gece yarısı flaş atama kararları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Politika Kurullarına yapılan atamalar Resmi Gazete'de yer aldı. Cumhurbaşkanı kararıyla, Cumhurbaşkanlığı bünyesindeki 9 ayrı kurula 76 isim atandı. Politika kurullarına atanan isimler arasında Mehmet Ali Yalçındağ, Alev Alatlı, Prof. Dr. İskender Pala, Murat Bardakçı, Orhan Gencebay, Rasim Özdenören ve Prof. Dr. Ümit Meriç de bulunuyor.

8.10.2018Gündem
Hazine ve Maliye Bakanı, Savunma Sanayii İcra Komitesi’nde yer alacak

Hazine ve Maliye Bakanı, Savunma Sanayii İcra Komitesi’nde yer alacak

Savunma Sanayi Başkanlığı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nde değişikliğe gidilerek, Savunma Sanayii İcra Komitesi’ne Hazine ve Maliye Bakanı da eklendi.

3.10.2018Gündem
3 üniversiteye rektör atandı

3 üniversiteye rektör atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, üç üniversiteye rektör ataması yaptı. Atama kararları, Resmi Gazete'de yer aldı.

2.10.2018Eğitim
İçtüzük teklifi TBMMye sunuldu

İçtüzük teklifi TBMM'ye sunuldu

 AK Parti İzmir Milletvekili ve TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Anayasa'da yapılan değişikliklere uyum sağlamak amacı taşıyan TBMM İçtüzüğünde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'ni TBMM Başkanlığına sundu.

1.10.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Taşeron işçilere kadro müjdesi

Yeni yayımlanan kararname ile KİT’ler ve bağlı ortaklıklarında taşeron olarak çalışan işçilere de kadro yolu açıldı. Bu imkândan 43 binden fazla işçi yararlanacak. İki yıl kesintisiz çalışanlar ile yapılacak sınavda başarılı olanlar kadroya geçebilecek.

23.10.2018

İş sözleşmeleri TL’ye çevrilecek

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın yayımladığı TL ile yapılması zorunlu sözleşmeler tebliği çalışma hayatını da etkiliyor. Buna göre Türkiye’de yerleşik kişiler arasında yapılacak iş sözleşmeleri döviz üzerinden ya da dövize endeksli olmayacak. Yapılmış sözleşmeler de yenilenecek.

9.10.2018