MENÜ

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofis Başkanı

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofis Başkanı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofis Başkanı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 11 Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofis Başkanı haberi bulunmuştur.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofis Başkanı Haberleri

Koç: Türkiyenin ilk yapay zeka strateji dokümanı hazırlanıyor

Koç: Türkiye'nin ilk yapay zeka strateji dokümanı hazırlanıyor

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofis Başkanı Ali Taha Koç "Bakanlıklar ve akademisyenlerle bir komite kuruldu. Türkiye'nin ilk yapay zeka strateji dokümanı oluşacak. Bunu 2019'un sonuna yetiştirmeyi planlıyoruz." dedi.

23.03.2019Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Öcalan-Demirtaş arasında liderlik mücadelesi var

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Öcalan-Demirtaş arasında liderlik mücadelesi var'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ortak canlı yayında açıklamalarda bulundu. İmralı’dan HDP’ye çağrıyı değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Öcalan ile Demirtaş arasında liderlik mücadelesi olduğunu söyledi.

20.06.2019Gündem
Bakan Turhan: 5G çalışmaları son sürat devam ediyor

Bakan Turhan: 5G çalışmaları son sürat devam ediyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan "5G için çalışmalarımız son sürat devam ediyor. 5G'de dünyanın öncü ülkeleri arasında yer alıp kendi teknolojimizi geliştirmeyi hedefliyoruz" dedi.

29.05.2019Ekonomi
Varank: Sanayicilerimiz için Dijital Dönüşüm Merkezleri kuruyoruz

Varank: Sanayicilerimiz için Dijital Dönüşüm Merkezleri kuruyoruz

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Sanayicilerimiz için Dijital Dönüşüm Merkezleri kuruyoruz. Ankara ve Bursa'da model fabrikalarımızı kasım ayında hizmete açıyoruz." dedi.

18.09.2018Teknoloji

Son dakika... Bakan açıkladı: 5 ile büyük müjde

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Ankara ve Bursa’da model fabrikalarımızı Kasım ayında hizmete açıyoruz. Bunun yanı sıra İzmir, Gaziantep, Mersin , Konya ve Kayseri model fabrika projelerinin de planlaması yapıldı. Fon kaynakları bulundu” dedi.

18.09.2018Ekonomi
Başkanlık teşkilatı: Devlete yeniden yapılanma

Başkanlık teşkilatı: Devlete yeniden yapılanma

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 539 maddelik ‘1’ numaralı kararnameyle yeni dönemin idari teşkilatını oluşturdu. ‘Devlet Başkanı’ makamına bağlı olarak bürokratik yapılanma ‘İdari İşler Başkanlığı, Politika Kurulları, bağlı kuruluşlar ve ofisler’ olarak sıralandı. 9 kurul, bakanlıkların icraatını izleyip Cumhurbaşkanı’na rapor sunacak. ‘İdari İşler Başkanı’, en yüksek devlet memuru. İlk kez ‘sözleşmeli bürokrat’lar çalışacak.

10.07.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı yayında yeni sistemi anlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı yayında yeni sistemi anlattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 3. havalimanında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan yeni hükümet sistemine ilişkin, "Yeni sistem, demokrasinin ve Cumhuriyet'in temel niteliği olan güçler ayrılığını asla zayıflatmıyor tam tersine, daha da güçlendiriyor. Bakanlık sayısını 16'ya indiriyoruz. Dışişleri Bakanlığı AB Bakanlığı ile birleşiyor. Orman Bakanlığı ile Tarım Bakanlığı birleşiyor. 6 Ekonomi Bakanlığı sayısı 3 bakanlığa düşecek" dedi.

21.06.2018Gündem
Microsoft CEO’su Nadella Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda

Microsoft CEO’su Nadella Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Microsoft CEO’su Satya Nadella’yı Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda kabul etti.

6.01.2016Gündem

Yazar Sonuçları

65 kurul arasında bir tek o kurul yokmuş

16 Nisan 2017 referandumunda kabul edilen yeni Anayasa, 24 Haziran 2018 günü yapılan seçimlerin ardından resmen yürürlüğe giriyor. Türkiye artık yeni bir sistem ile yönetilecek.

29.06.2018