MENÜ

Cso

Cso ile ilgili tüm haberleri, son dakika Cso haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Cso haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 260 Cso haberi bulunmuştur.

Cso Haberleri

Yöneticilerin kariyer haritası

Yöneticilerin kariyer haritası

Microsoft Araştırma Merkezi, günümüz üst düzey yöneticilerinin kişilik profillerini çıkardı. Globalde yapılan araştırmaya göre, dünyanın en büyük 100 şirketindeki CEO’lar büyük oranda Harvard mezunu ve işletme yüksek lisans derecesine sahip. 2017 yılında ilk 500 şirketin CEO’larının yüzde 6.4’ü kadınken bu oran 2018’de yüzde 5’e düştü. Genel müdürler günde 11 saat çalışıyor. Yüzde 11’i kadınlardan oluşan CFO’ların ise ortalama yaşı 51.6 ve görev süreleri yaklaşık 5.7 yıl. Pazarlama müdürleri en kısa görev süresine sahip, ortalama 3.5 yıl.

5.01.2019İK/Yeni Ekonomi
CSOdan yeni yıl konseri

CSO'dan yeni yıl konseri

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Şef Tulio Gagliardo Varas yönetiminde vereceği iki konserle yeni yılı karşılayacak.

24.12.2018Kitap Sanat
Dijital dönüşümün anahtarı güvenlik dönüşümü

Dijital dönüşümün anahtarı güvenlik dönüşümü

Bu yıl beşincisi düzenlenen Fortinet Güvenlik Zirvesi’nde, dijital dönüşümün hayata geçirilmesinde güvenlik dönüşümünün kilit rol oynadığına dikkat çekildi.

14.11.2018Teknoloji
Bakan Ersoy yeni AKM binası için tarih verdi

Bakan Ersoy yeni AKM binası için tarih verdi

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İstanbul'da yıkımı tamamlanan Atatürk Kültür Merkezi'nin (AKM) ihale gündeminin 9 Kasım'da açıklanacağını, aralık ayı içinde ihaleyi kazanan firmayla sözleşmenin imzalanacağını, şubat ayında ise temelinin atılıp inşaatına başlanacağını açıkladı.

1.11.2018Ekonomi
Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasından Birleşmiş Milletler konseri

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'ndan 'Birleşmiş Milletler' konseri

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, “Birleşmiş Milletlerin 73. Kuruluş Yıldönümü” kapsamında 18-19 Ekim tarihlerinde iki konser gerçekleştirecek.

16.10.2018Kitap Sanat
Öğrencilerin projesi Münih yolcusu

Öğrencilerin projesi Münih yolcusu

Üniversite öğrencilerinin yarıştığı ‘Sürdürülebilir Kampüs Projesi’ni Green Brains grubu kazandı. Yarışmayı kazanan grup, projesini Münih’te sunma imkanı yakaladı.

1.07.2018Eğitim
Erdoğan: Bunlara Osmanlı tokatı gerekmez mi

Erdoğan: "Bunlara Osmanlı tokatı gerekmez mi"

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin Ankara mitinginde “Bay Muharrem’in ağzından terörle mücadeleyi duydunuz mu? Bay Kemal’den duydunuz mu? Şimdi 24 Haziran’da bunlara bir Osmanlı tokatı gerekmez mi?” dedi. Erdoğan, partisinin 19 Mayıs Stadyumu’nda düzenlenen Ankara mitinginde şunları söyledi:

9.06.2018Gündem
“Dünyaya karşı sorumluluğumuzun bilincindeyiz”

“Dünyaya karşı sorumluluğumuzun bilincindeyiz”

BÜNYESİNDE şirketin tüm faaliyetlerinin sürdürülebilirlik stratejisiyle paralel ilerlemesini sağlamak üzere görev yapan bir Sürdürülebilirlik Ofisi bulunan Siemens Türkiye’nin CSO’su (Sürdürülebilirlik Yöneticisi) Esra Kent, “Siemens olarak dünyamıza karşı sorumluluğumuzun farkındayız ve bu sorumluluğumuzu yaşama yenilikçi zeka katan uygulamalarımızla yerine getiriyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz her alanda çevreye duyarlı çözümler geliştirmeye odaklanıyoruz. Dijital teknolojilerle desteklediğimiz enerji verimliliği projelerimizi, enerji kayıplarını azaltan yazılım ve ürünlerimizle hayata geçiriyoruz. Böylece yılda 1.5 milyon ağacın ürettiğine eşdeğer temiz hava oluşmasını sağlıyor, ülkemize nefes aldırıyoruz” diyor.

4.06.2018Ekonomi
CSO’dan sevgi konseri

CSO’dan sevgi konseri

10.02.2018Ankara
CSO’nun solisti Soyoung Yoon

CSO’nun solisti Soyoung Yoon

CUMHURBAŞKANLIĞI Senfoni Orkestrası, 8 ve 9 Şubat tarihlerinde Polonyalı Şef Wojciech Rodek yönetiminde dünya çapında bir keman virtüözü olan Soyoung Yoon’un solist olarak yer aldığı bir konserle müzikseverlerin karşısında olacak.

5.02.2018Kitap Sanat
Oku ve dinle

Oku ve dinle!

Geçen yazdan bu yana müzikle ilgili önemli kitaplar birbiri ardına yayımlanıyor. Okuru sevindiren yayın yağmuruyla gelenler arasında referans niteliğinde araştırma kitapları, biyografiler, anılar var. Son dönemde çıkan müzik kitaplarını derledik...

1.02.2018Kitap Sanat
CSO’yla Rudin’den Rus klasikleri

CSO’yla Rudin’den Rus klasikleri

60’ına merdiven dayayan Aleksandr Rudin, İsviçre çakısı gibi: Çellist, piyanist, orkestra şefi, Musica Viva’nın 30 yıllık sanat yönetmeni, akademisyen. Rusya’nın yetiştirdiği en önemli çellistlerden, fakat Avrupa’daki şöhreti sınırlı. Bu akşam Ankara’da CSO’yu yönetecek, ayrıca çellosuyla Tanayev, Çaykovski, Glazinov’un eserlerini seslendirecek. 9 Şubat’ta oğulları kemancı Fedor ve piyanist İvan’la Antalya Senfoni eşliğinde sahneye çıkacak.

11.01.2018Kitap Sanat
CSO’da Rus rüzgarı

CSO’da Rus rüzgarı

6.01.2018Ankara
CSO’yu soydular: Orkestra değil hırsızlar çaldı

CSO’yu soydular: Orkestra değil hırsızlar çaldı

1995’te ihale edilen ancak son üç yıldır çalışmalarına hız verilen Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası binasının elektrik sistemleri, kablolar, jeneratör ve asansör motorları çalındı.

31.10.2017Kitap Sanat
Piyanist Tomris Öziş’ten 35 yıl sonra ‘merhaba’

Piyanist Tomris Öziş’ten 35 yıl sonra ‘merhaba’

1950’lerde Almanya’da eğitim gören, 1970’lerde Amerika’da konserler veren İzmirli piyanist Tomris Öziş gözlerini kaybetmesi gündeme gelince 47 yaşında sahneden çekilmişti. Radyoda dinleyen İdil Biret’in merakı ve ısrarı sayesinde, yıllar sonra Öziş’in konser kayıtları İdil Biret Arşivi’nce beş CD’de yayımlandı. Öziş “İdil Hanım’dan başkası istese asla izin vermezdim” diyor.

7.09.2017Kitap Sanat
Geleceğin kentini gösteren kristal

Geleceğin kentini gösteren 'kristal'

Siemens’in sürdürülebilir kentsel yaşam ve gelişmeler üzerine tartışmalar için Londra’da yarattığı uygulama merkezi Kristal’i gezdik. Kentlerin geleceği konusundaki en büyük interaktif sergiye ev sahipliği yapan The Crystal, dünyanın en sürdürülebilir binalarından biri. Merkezde, oyunlarla sürdürülebilir şehirler kurgulamak mümkün…

29.06.2017Ekonomi
Elektrokemanım altın kaplı, hem de 24 ayar

Elektrokemanım altın kaplı, hem de 24 ayar!

27-28 Nisan’da Ankara’da, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın sahnesinde elektro-keman yankılanacak. Rus asıllı Amerikalı virtüoz Alexander Markov, standart kemanla CSO eşliğinde Vitali, Gluck, Sarasate eserlerini seslendirdikten sonra org eşliğinde özel yapım elektronik kemanıyla bestelerini yorumlayacak.

20.04.2017Kitap Sanat
‘Şef’ yüzünü bize döndü

‘Şef’ yüzünü bize döndü

Türkiye’de ‘orkestra şefi’ denildiğinde akla ilk gelen isimlerden mesleğin duayeni Gürer Aykal, 75’inci yaşını, ünlü müzik yazarı Evin İlyasoğlu’nun hazırladığı ‘Şefle Yüz Yüze’ adlı kitapla kutluyor. CD’lerle de desteklenen kitabın en takdir edilmesi gereken yanı, orkestra şefliğinin üzerindeki sır perdesini kaldırmaya teşebbüs etmesi ve bu gayretinde başarılı olması.

30.03.2017Kitap Sanat
Google ve Truecallerla görüntülü görüşme dönemi

Google ve Truecaller'la görüntülü görüşme dönemi

Truecaller, yüksek kaliteli görüntülü görüşme servisi Google Duo’nun Truecaller uygulamasına entegre edilmesine yönelik bir stratejik anlaşma yapıldığını duyurdu. Dünya çapında 250 milyonu aşkın kullanıcısı bulunan Truecaller’ın son derece popüler olan arama, arayanın kimliğini gösterme ve spam engelleme uygulamasına b

30.03.2017Teknoloji
Piyanonun ikizleri

Piyanonun ikizleri

19.03.2017Ankara
Siber güvenlikte klasik saldırı yöntemleri yükselişe geçti

Siber güvenlikte klasik saldırı yöntemleri yükselişe geçti

Cisco 2017 Yıllık Siber Güvenlik Raporu’nda (ACR), 2016 yılında güvenlik ihlaline maruz kalan kurumların en az 3’te birinin yüzde 20’nin üzerinde önemli müşteri, fırsat ve gelir kaybına uğradığı belirtildi. Rapor verileri, reklam destekli yazılım ve SPAM e-posta gibi “klasik” saldırı yöntemlerinin yükselişte olduğunu gösteriyor. Öyle ki, spam e-postalar 2010 yılından beri görülmemiş seviyelere çıktı.

22.02.2017Teknoloji
Her günü ayrı olay

Her günü ayrı olay

1.01.2017Ankara
CSOyu istedi

CSO'yu istedi

28.12.2016Ankara
‘Kampüste Senfonik Akşamlar Karadeniz yolunda

‘Kampüste Senfonik Akşamlar" Karadeniz yolunda

190. Yılını kutlayan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, ‘Kampüste Senfonik Akşamlar’ turnesi ile yedinci yılında yeniden Karadeniz yolunda

24.10.2016Kampüs
Beğendiği yerde çalıyor

Beğendiği yerde çalıyor

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) keman sanatçısı Nevzat Kalender, ‘Beğendiğim Yerde Çalarım Projesi’ kapsamında halka açık yerler ve tarihi mekanlarda ücretsiz konserler veriyor.

23.09.2016Keyif
STFA Grubu ile Hyundai Elevator arasında ortaklık anlaşması

STFA Grubu ile Hyundai Elevator arasında ortaklık anlaşması

Hyundai Elevator, STFA ile yapılan anlaşma doğrultusunda yüzde 51 oranında hissesiyle Hyundai Elevator Türkiye olarak faaliyet gösterecek.

27.07.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

Bodrum Müzik Festivali 14. Senesinde

Her sene etkileyici konserleriyle haberlerden takip ettiğim Bodrum Müzik Festivali’ni bu sene yerinde deneyimleme şansım oldu. 5 gün boyunca süren etkinliğin son iki gününü kaçırsam da, izleyip etkisinde kaldığım konserleri sizlerle paylaşmak istedim.

8.08.2018

Yönetim değişikliğinde Takvim-i Vekayi de unutulmadı

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni yönetim sistemindeki görevine başladığı geçen pazartesi günü Resmi Gazete’de çıkan 703 sayılı Kanun Hükmündeki Kararname’nin (KHK) 108’inci maddesi özellikle dikkatimi çekti.

11.07.2018

Adalarda faytonlar yasaklanmamalı... Bu öneriye ne dersiniz!

İSTANBUL sevdalısı mimar A. Asaf Erem, ciddi bir öneride bulunuyor:

20.06.2018

Az çekmedi bu periler!

1926 - Ankara’ya Belediye Başkanı Süleyman Asaf İlbay getirir. Büyük ilgi görür. Bulunduğu yerin adı Havuzbaşı olur. Yanına kurulan çadırda Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) konserler verir. Sonra Kızılay binası yapılır. 

27.02.2017

Boztepe’ye çıkmalı, şu Ordu’ya bakmalı...

Sonunda, Ordu hakkında yazmanın en uygun zamanının ‘sonbahar’ olduğunu düşündüm. Çünkü Ordu’da, yılın on ayı bir yana, eylül/ekim bir yanadır. Harmanların kalktığı, fındığın pazara indiği, ekonominin canlandığı, borçların ödendiği ya da -yeni koşullarla- ertelendiği, düğünlerin, şenliklerin yapıldığı aylardır sonbahar. Denilebilir ki, Ordu’da hayat ‘sonbahar’ beklentisi üzerine kuruludur.

11.01.2017