MENÜ

Çözüm Süreci

Çözüm Süreci ile ilgili tüm haberleri, son dakika Çözüm Süreci haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Çözüm Süreci haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 11.872 Çözüm Süreci haberi bulunmuştur.

Çözüm Süreci Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Burdur'da toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bir yılı bulmadan yeni bir Güneydoğu inşa edilecektir. Hiç şüpheniz olmasın" dedi.

11.03.2016Gündem
Surdaki operasyonların yüzde 99u bitti

Sur'daki operasyonların yüzde 99'u bitti

Sur'da PKK'lı teröristerce kazılan çukurların kapatılması, kurulan barikatların kaldırılması ve tuzaklanan patlayıcıların imhası için 28 Kasım 2015'te başlatılan operasyonda bölgenin yüzde 99'u teröristlerden arındırıldı. Sokağa çıkma yasağının sürdüğü 6 mahalle ve bir caddenin belirli bölümünde devam eden operasyonda, 268 terörist etkisiz hale getirildi, 354 el yapımı patlayıcı imha edildi.

9.03.2016Gündem
Bülent Tezcan’dan Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Bakanlar hakkında suç duyurusu

Bülent Tezcan’dan Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Bakanlar hakkında suç duyurusu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, İçişleri Bakanı Efkan Ala, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile İl Valileri, MİT ve ilgili kamu görevlileri hakkında, terör örgütüne yardım ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

8.03.2016Gündem
Hüseyin Çelikin yeni yazısında dikkat çeken ifadeler

Hüseyin Çelik'in yeni yazısında dikkat çeken ifadeler

Eski Milli Eğitim Bakanı ve eski AK Parti milletvekili Hüseyin Çelik internet sitesinden yeni yazısını paylaştı.

7.03.2016Gündem
Davutoğlu Brükseldeki zirve öncesi konuştu: Dönüm noktası

Davutoğlu Brüksel'deki zirve öncesi konuştu: Dönüm noktası

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Brüksel'de bugün yapılan Türkiye-Avrupa Birliği zirvesinde Türkiye'nin AB üyelik sürecinin ele alınacağını belirtirken, zirvenin bir "dönüm noktası" olmasını umut ettiğini söyledi.

7.03.2016Dünya
Mecliste yeni gerilim: Besmeleyi 2 dakika 16 saniye sonra çekti

Meclis'te yeni gerilim: Besmeleyi 2 dakika 16 saniye sonra çekti

Meclis'te bakanlık bütçelerinin görüşüldüğü Genel Kurul’da Kürt sorunu, çözüm süreci ve Cumhurbaşkanı’nın başkanlık mesajlarıyla ilgili tartışmaların arasında ‘besmele’ gerilimi yaşandı.

6.03.2016Gündem
Süreçten sonra 219 şehit verdik

'Süreç'ten sonra 219 şehit verdik'

MİLLİ Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, TBMM Genel Kurulu’nda milletvekillerinin eleştiri ve sorularına yanıt verdi.

5.03.2016Gündem
Başbakan Ahmet Davutoğlu: Silahları bırakacağız diyerek sizleri ve bizleri aldattılar

Başbakan Ahmet Davutoğlu: Silahları bırakacağız diyerek sizleri ve bizleri aldattılar

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bingöl Ahmet Dursun Düğün Salonu'nda, Bingöl Sivil Toplum Kuruluşları Buluşması'nda bir konuşmada yaptı. Konuşmasında çözüm sürecine de değinen Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Silahları bırakacağız' deyip, sizleri ve bizleri aldatarak, daha çok silahı Türkiye'ye sokarak ne elde etmek istediler. Nedir biliyor musunuz? Çünkü irade onların iradesi değil onlar sadece piyon. Birilerinin talimatını alan piyonlar" dedi.

27.02.2016Gündem
Kılıçdaroğlu: Beni eleştiriyorlar diye o insanları partiden atmak doğru değil

Kılıçdaroğlu: Beni eleştiriyorlar diye o insanları partiden atmak doğru değil

Ana muhalefet partisi CHP'nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara saldırısından, CHP'nin PYD-YPG'ye yaklaşımına, Suriye politikasından mültecilere, ülkenin güneydoğusunda yaşanan insan ve yaşam hakkı ihlallerinden CHP içerisinde yükselen muhalif seslere, istifa etmeyi düşünüp düşünmediğinden Deniz Baykal'ın ihracı tartışmalarına dair pek çok konuda açıklamada bulundu. Baykal'ın açıklamaları ve ihraç edip edilmeyeceği ile ilgili soruya Kılıçdaroğlu, ''Direniş olabilir. Ama parti içinde direniş var, beni eleştiriyorlar diye o insanları parti içinden atmak ya da hiç eleştirmeyin demek doğru değil'' yanıtını verdi.

26.02.2016Gündem
Surda cami kilise ağlıyor

Sur'da cami kilise ağlıyor

UNESCO’nun Dünya Mirası Kalıcı Listesi’ne giren Diyarbakır surlarının içindeki Sur bölgesinde 602 tescilli yapı var. PKK terörü ve çatışmalarda Kurşunlu Cami, Dört Ayaklı Minare, Surp Giragos Ermeni Kilisesi, Katolik Ermeni Kilisesi gibi pek çok tarihi mekân tahrip oldu. Alevi, Ermeni, Süryani, Domani, Keldani Katoliği, Sünni ve Ezidi gibi farklı inançların buluştuğu ‘Kırklar Meclisi’ temsilcileriyle, tarihi surların önünde bir araya geldik.

22.02.2016Gündem
Hürriyet Surda: Çatışmaya 200 metre

Hürriyet Sur'da: Çatışmaya 200 metre

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde sokağa çıkma yasakları ve operasyonlar dün 82. gününü doldurdu. 24 bin kişinin yaşadığı 6 mahallenin nüfusu, terör olaylarıyla 2 bine düştü. İlçede 6 Ekim’den bu yana 44 asker, 17 polis ve 1 korucu şehit düştü, 219 PKK’lı terörist öldürüldü. Sivil kayıplarla ilgili resmi veri yok. Diyarbakır’ın kalbi, beyni, tarihi, kasası sayılan merkez ilçe Sur’da son durum ne? Sur’daki olaylar Diyarbakır genelini nasıl etkiliyor? Bu sorulara, çatışmaların devam ettiği Sur’da yanıt aradık. Kırgın Diyarbakır’da herkesin hemfikir olduğu tek şey, çözüm sürecindeki huzurlu günlere özlem.

21.02.2016Gündem
Başbakan Ahmet Davutoğlu: Biraz bekleyin göreceksiniz

Başbakan Ahmet Davutoğlu: Biraz bekleyin göreceksiniz

Başbakan Ahmet Davutoğlu, terör örgütü PKK’nın Suriye’deki uzantısı PYD’nin askeri kanadı YPG’yle ilgili,“Eğer bizim güvenliğimizi tehdit ederse gereği yapılır” diye konuştu. Terör örgütü IŞİD’le savaşının YPG’yi meşru kılmayacağını belirten Başbakan Davutoğlu, Hollanda’nın başkenti Lahey’deki temasları sonrası uçakta gazetecilerin sorularına özetle şu yanıtları verdi:

12.02.2016Gündem
657yi kırarız

'657'yi kırarız'

Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Devletin 657 dokunulmazlık zırhını üzerine alıp da kim devletin temellerini oymaya çalışıyorsa bu zırhı kırarız” dedi. ‘Demokratik Açılım’, ‘Çözüm Süreci’ gibi isimlerle anılan sürecin ‘Birlik, Huzur ve Demokrasi Süreci’ adıyla devam edeceğini belirten Davutoğlu, dün parti Meclis grubunda şunları söyledi:

9.02.2016Gündem
Demirtaş HDP grup toplantısında konuştu

Demirtaş HDP grup toplantısında konuştu

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Mardin’de açıkladığı ’Terörle Mücadele Eylem Planı’nı eleştirerek "Başbakan ’İmralı, Kandil, HDP yok’ diyor. Kimi muhatap alacakmış? 18 yıldır bütün imkansızlıklara rağmen barış için mücadele eden siyasi şahsiyet, lider var. Ülkenin başbakanları Abdullah Öcalan kadar bu konuda samimi olsalardı, bin defa bu sorun çözülmüş ve barış gelmişti" dedi.

9.02.2016Gündem
Başbakan Davutoğlu: Tek tek elimizde Rusyanın attığı her bombanın nereye düştüğünün bilgisi var

Başbakan Davutoğlu: Tek tek elimizde Rusya'nın attığı her bombanın nereye düştüğünün bilgisi var

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Türkiye, Suriye'de iç karışıklıkların başladığı Mart 2011'den itibaren dil, din, ırk ayrımı gözetmeden tüm mağdurlara, mazlumlara kapısını, gönlünü, sofrasını, yüreğini açmıştır. Bu gönül zenginliği dolayısıyla milletimizle gurur duyuyoruz" dedi. Uluslararası toplumun, ABD ve Rus yönetimlerinin samimi davranması gerektiğini belirten Davutoğlu, ''Tek tek elimizde Rusya'nın attığı her bombanın nereye düştüğünün bilgisi var. 6 bini aşkın sortinin yüzde 90'ı sivillere ve ılımlı muhalefete atıldı, sadece yüzde 10'u DEAŞ'a. Her bir bombanın düştüğü yerin bilgisi elimizde ve bunu ABD de Birleşmiş Milletler de bütün uluslararası toplum da biliyor. Artık bu gidişe bir 'dur' demenin vakti gelmiştir'' ifadelerini kullandı.

9.02.2016Gündem
MHP Genel Başkanı Bahçeli, 3 hafta aradan sonra grup toplantısında konuştu

MHP Genel Başkanı Bahçeli, 3 hafta aradan sonra grup toplantısında konuştu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 15 Ocak'ta geçirdiği kalp ameliyatının ardından Meclis'teki grup toplantısında konuştu. Bahçeli, partililere kürsüden sandalyeye oturarak seslendi.

9.02.2016Gündem
Iraktaki hataya düşmeyelim

Irak'taki hataya düşmeyelim

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Suriye’de bir fiili durum oluşturulur mu?’ sorusuna, 1 Mart tezkeresini örnek vererek, “Irak’ta düşülen hataya Suriye’de düşmek istemiyoruz. 1 Mart tezkeresinin yanındaydım, karşı olanlar bunu açıkça söylemediler. 1 Mart tezkeresi ilk anda kabul edilip Türkiye, Irak’ta olsaydı, Irak’ın durum böyle olmazdı” sözleriyle yanıtladı. Erdoğan, Şili, Peru, Ekvador ve Senegal’i kapsayan ziyaretlerinden dönerken dün uçakta özetle şunları söyledi:

6.02.2016Gündem
Hamamönü hareketi mi

Hamamönü hareketi mi?

HAMAMÖNÜ… Ankara’nın Altındağ ilçesinde, kentin ilk yerleşim alanlarının etrafında ve ünlü Ankara Kalesi’nin eteklerinde kurulmuş tarihi bir semt. Adını Oğuzların Bayındır Boyu beylerinden Karacabey’in yaptırdığı çifte hamamdan almış.

6.02.2016Gündem
Ağrı Valisinden önemli açıklamalar

Ağrı Valisi'nden önemli açıklamalar

Ağrı Valisi Musa Işın, "Birisi eğer devletin bütün bu imkanlarına rağmen devlete ihanet, PKK'ya yardım, yataklık ediyorsa ve bir şekilde ona menfaat temin ediyorsa, o kişiye ait olan yardımları daha öncede söylemiştim, kestim ve kesmeye devam edeceğim" dedi.

6.02.2016Gündem

Yazar Sonuçları

PYD siyaseti değişemez mi?

HDP temsilcilerinin Abdullah Öcalan'la İmralı adasında yaptıkları görüşmelerin ("İmralı Notları" adı verilen) tutanaklarında yer alan ilginç diyaloglardan biri, Suriye ve PYD üzerine.

4.03.2016

En büyük kriz

SURİYE krizinin Cumhuriyet tarihinde karşılaştığımız en büyük tehdit olması iki sebepten kaynaklanıyor:

16.02.2016

Abdülhamit'in Kürtlerle uzlaşması...

Ünlü tarihçi Francois Georgeon'un "Sultan Abdülhamid"(İletişim Yayınları, İstanbul, 2012) kitabına göre; Osmanlı Sultanı, Kürtlerle Ermeniler arasında bir tercih yapmak ihtiyacı hissetmiş ve Kürtleri seçmişti:

14.02.2016

Suudilerle “aşk”-PYD ile düşmanlık...

Türkiye, dün, sınır ötesinde PYD’yi 40 kilometre menzilli toplarla döverken,“bomba” sayılması gereken açıklama Dışişleri Bakanı Mevlût Çavuşoğlu’ndan geldi.

13.02.2016

Kabustan uyanmak mümkün

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Selin Sayek Böke için Bugün gazetesi, "vaftiz edildi" diye yazdı. Yani, "Sen Hıristiyansın" diyor.

12.02.2016

"HDP'nin siyasi varlığı bir şans"

Kürt meselesi, uzun yıllar boyunca yanlış yönetildi.

8.02.2016