MENÜ

Çotanak

Çotanak ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Çotanak haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 72 Çotanak haberi bulunmuştur.

Çotanak Haberleri

Çotanak Stadı yeni sezona hazır olacak

Çotanak Stadı yeni sezona hazır olacak!

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, 22 bin 28 kişi kapasiteli Çotanak Stadı'nın gelecek yılın ikinci yarısında Giresunspor'un hizmetinde olacağını söyledi.

25.12.2018Futbol
Fındık kabuğundan nanoselüloz ürettiler

Fındık kabuğundan nanoselüloz ürettiler

Düzce'de bölgesel kalkınma amacıyla çevre ve sağlık alanında çalışma yapan akademisyenler, bölgenin önemli geçim kaynağı olan fındığın "işe yaramayan" çotanak veya zuruf olarak bilinen yeşil kabuğunu laboratuvar ortamında işleyerek selüloz üretti.

24.09.2018Teknoloji
Fındıkta yeni sezon öncesi yaşanan sorunlar dile getirildi

Fındıkta yeni sezon öncesi yaşanan sorunlar dile getirildi

Trabzon Fındık Üreticileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Aybayrak, yeni sezonun başlaması dolayısıyla ilgili düzenlenen basın toplantısında sorunları dile getirdi.

31.07.2018Ekonomi
Giresun Çotanak Stadının yüzde 70i tamamlandı

Giresun Çotanak Stadı'nın yüzde 70'i tamamlandı

Giresun Çotanak Stadı inşaatının yüzde 70'lik kısmının tamamlandığı bildirildi.

18.07.2018Futbol
Fındıkta 2018 rekoltesi belirleniyor

Fındıkta 2018 rekoltesi belirleniyor

Ordu Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kemal Yılmaz, 2018 yılı fındık rekoltesinin tespiti için başlatılan çalışmaların, 10 Temmuz itibarıyla tamamlanmasının öngörüldüğünü bildirdi.

29.06.2018Ekonomi
Çotanak Stadı yıl sonu tamamlanacak

"Çotanak Stadı" yıl sonu tamamlanacak

Giresun'da taraftarların bir araya gelmesinin, fındığın dalda kümelendiği şekli olan çotanak ile benzeştirilmesiyle, adının Çotanak Stadı verildiği stadyum yıl sonu hizmete girecek.

2.06.2018Futbol
Karadeniz yaylalarında BİP dönemi

Karadeniz yaylalarında BİP dönemi

Giresun Çotanak Off Road Kulübü üyeleri yaylalarda gerçekleştirdikleri etkinliklerde Turkcell BİP sayesinde Türkiye'de bir ilk olan çoklu ekran özelliği sayesinde artık 6 kişiyle aynı anda HD kalitesinde görüntülü konuşma imkanını yakalayacak.

11.02.2018Teknoloji
Üreticiler fındık fiyatından memnun değil

Üreticiler fındık fiyatından memnun değil

Giresun Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Erim Yaman, şu an piyasada oluşan fındık fiyatını kabul etmediklerini söyledi.

16.08.2017Ekonomi
500 milyon dolar kül oldu

500 milyon dolar kül oldu

Türk fındığının ‘külleme’ hastalığı ile başı dertte. Fındığın yapraklarında başlayan ve ürüne kadar etki eden hastalık nedeniyle fındık üretiminde son 3 yılda yüzde 20’lik kayıp yaşandı. Bu kaybın maliyetinin 500 milyon doları bulduğu ifade edilirken, hastalıktan kurtulmanın maliyetinin ise 1 milyar TL’yi bulabileceği belirtiliyor.

2.05.2017Ekonomi
Marmara bereketi

Marmara bereketi

1 Eylül itibariyle balık avı yasağının sona ermesiyle birlikte balıkçılar denize açıldı. Karadeniz ve Ege’de kötü hava şartları nedeniyle balıkçılar istedikleri verimi alamazken, Marmara’ya açılan balıkçılar kasa kasa hamsilerle geri döndü. Hamsinin kasası İstanbul Gürpınar’daki balık halinde 70 ile 100 lira arasında alıcı buldu. Hamsinin kilogramı 4.5 ile 7 lira arasında değişirken, palamut için beklemek gerekiyor.

1.09.2016Ekonomi
Akşamdan sabaha fındık fiyatı düşüyor

'Akşamdan sabaha fındık fiyatı düşüyor'

Fındık fiyatı yine 10 liranın altına düştü. Geçen hafta 11 lira seviyesinde işlem gören fındık fiyatı yeni haftaya 9,5 liradan başladı.

4.04.2016Ekonomi
Fındıkta yeni sezon öncesi tüm kurumların rekorte tahmini farklı

Fındıkta yeni sezon öncesi tüm kurumların rekorte tahmini farklı

Geçen yıl 420 bin tonluk üretimin yakalandığı fındıkta, bu yıl beklenti daha yüksek. Ancak ardı ardına gelen rekolte tahminleri kafaları karıştırdı. Fındık Tanıtım Grubu 733 bin ton, TÜİK 585 bin ton, Tarım Bakanlığı 646 bin ton TZOB ise 590 bin ton rekolte açıkladı. Bir sektör temsilcisi, “Üretici ve sanayici tarafı fındık fiyatlarını kendi lehlerine çevirmek için bu rekolte tahminlerini düşük ya da yüksek tutuyor” dedi.

23.07.2015Ekonomi
Fındıkta alan bazlı gelir desteği sürsün

'Fındıkta alan bazlı gelir desteği sürsün'

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Arsin Ziraat Odası Başkanı Hasan Kozoğlu, fındık üreticisine 6 yıldır sağlanan alan bazlı gelir desteği ödemesinin bundan sonraki süreçte de devam etmesini istediklerini söyledi.

5.07.2015Ekonomi
Don vurdu, üretim azaldı, fındık yağı fiyatı uçtu

Don vurdu, üretim azaldı, fındık yağı fiyatı uçtu

Şu sıralar, market raflarında fındık yağının fiyatını görenler etikete bir kez daha bakıyor. Çok değil 40-45 gün önce 5’lik fındık yağı 46 lirayken şimdilerde 89 lira. Türkiye’nin en büyük fındık yağı üretici Ordulu Çotanak’ın sahiplerinden Selçuk Altaş “Bu yıl fındık çok az. Bu da yağın fiyatını etkiledi. Yüzde 100’lük bir artış var. Bize de ‘Çok kazanıyorsunuz’ diyorlar. Ama dışarıdan göründüğü gibi değil” diye konuştu.

11.12.2014Ekonomi
Sakarya’ya fındık piyangosu

Sakarya’ya fındık piyangosu

Bu yıl don ve kuraklıkla boğuşan Türkiye’de fındıktan ardı ardına rekolte tahminleri geliyor. Birbirinden farklı sonuçlar açıklayan kurumların tek ortak noktası ise Sakarya’da fındık üretiminin tavan yaptığı. Tahminlere göre geçen yıl fındık üretiminde Ordu’nun ardından ikinci olan Sakarya, bu yıl birinciliğe oynuyor.

27.07.2014Ekonomi
Fındıkta rekolte tartışması büyüyor

Fındıkta rekolte tartışması büyüyor

AĞUSTOS ayının ilk haftasından itibaren başlayacak 2014 yılı fındık hasadı öncesi rekolte tahminleri arasındaki büyük farklılıklar sektörün kafasını karıştırdı. Bakanlık komisyonunun 411, Fiskobirlik’in 430, Ziraat Odaları Birliği’nin 417, ihracatçı birliklerinin 514, Trabzon Ticaret Borsası’nın 600 bin ton olarak tahmin ettiği rekolte rakamları arasındaki büyük farklılığın giderilmesi için Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’in devreye girmesi istendi.

20.07.2014Ekonomi
Bakan Kılıçtan Abdullah Avcıya destek

Bakan Kılıç'tan Abdullah Avcı'ya destek

Bakan Kılıç, Trabzonspor'dan istifa eden teknik direktör Şenol Güneş'in Milli Takıma gelip gelmeyeceğini sorularını yanıtladı.

18.02.2013Futbol
Giresunsporu yeni stat heyecanı sardı

Giresunspor'u yeni stat heyecanı sardı

Spor Toto 2’nci Ligi’nde yarın sahasında Fethiyespor ile karşılaşacak olan Giresunspor, maçın hazırlıklarını 3 puan parolasıyla tamamladı.

20.10.2012Futbol
Giresunsporda Çotanak Arena heyecanı

Giresunspor'da Çotanak Arena heyecanı

Giresunspor Başkan Yardımcısı Hasan Ali Tütüncü, kulübü sağlam temeller üzerine oturtabilmek için yoğun çaba harcadıklarını söyledi, "Çotanak Arena Stadı’nın projesi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan onay bekliyor" dedi.

9.10.2012Futbol
Giresunsporda futbolculara prim müjdesi

Giresunspor'da futbolculara prim müjdesi

Giresunspor'da Mustafa Bozbağ başkanlığındaki yönetim kurulu, Çankırıspor müsabakası öncesinde futbolculara para dopinginde bulundu.

29.09.2012Futbol
GEMLİKTE OLAYLI MAÇ

GEMLİK'TE OLAYLI MAÇ

Bursa'nın Gemlik İlçesi'nde oyanan amatör küme maçında hakemin maçı 10 dakikadan fazla uzatması sonrası çıkan olaylarda sahaya giren seyircilerden 1'i yaralandı.Gemlik İlçesi'ndeki Atatürk Stadı'nda oynanan Gemlik Çotanak ve Mudanya Bordospor takımlarının karşı karşıya geldiği karşılaşmada her iki takımdan 2'şer sporcunun kırmızı kart görmesi ve maçın uzaması sonrası ortam gerildi. Mudanya Bordospon'dan bazı sporcuların küfür etmesi ve el hareketleri yapması sonrası yaşanan gerginğin ardından uzatmaların 9'uncu dakikasında Bordospor 2'nci golü atarken futbolcular arasında kavga çıktı. Mudanya taraftarının sahaya inmesinin ardından, Gemlikli sporseverlerin de sahaya inmesiyle olaylar doruğa tırmandı. Polis ekiplerinin müdahalesi olayların büyümesini önlendi. Hurşit TOPAL/GEMLİK/DHA

17.06.2012Spor
Amatör küme maçında olay

Amatör küme maçında olay

Bursa'nın Gemlik ilçesinde oynanan amatör küme futbol maçında hakemin karşılaşmayı 10 dakikadan fazla uzatması sonrası çıkan olaylarda sahaya giren bir seyirci yaralandı.

17.06.2012Futbol
Giresunda iki yeni fındık çeşidi tescillendi

Giresun'da iki yeni fındık çeşidi tescillendi

Giresun'da Fındık Araştırma İstasyonu Müdürlüğü, “Yeni Fındık Çeşitleri Projesi” kapsamında 'Okay 28' ve 'Giresun Melezi' adlı iki yeni fındık çeşidini tescil etti.

12.06.2012Ekonomi
En çotanak rektör

En çotanak rektör

Uzun ve sancılı bir sürecin ardından Giresun Üniversitesi Rektörlüğü'ne atanan Prof. Dr. Aygün Attar, 165 üniversitedeki sekiz kadın rektörden biri. Aygün, Cumhuriyet'in tarihinin yeniden yazılması gerektiğini savunan ve uzmanlık alanı da Ermeni sorunu olan bir tarihçi. Daha önemlisi Azerbaycan kökenli bir Türk. Bu kimliği nedeniyle de rektörlüğü Türkiye'de bir ilk. Giresunlular ona 'Çotanak Rektör' diyor

14.04.2012Gündem
Şahin: Havaalanının adına takılmayalım

Şahin: "Havaalanının adına takılmayalım"

İÇİŞLERİ Bakanı İdris Naim Şahin, Ordu-Giresun arasına yapılacak olan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın adının verilmesi düşünülen havaalanıyla ilgili tartışmalara değinerek, "Havaalanının kendisi her şeyden daha önemli. ’Havaalanı var mı yok mu’ tartışmasından gelip de bugün havaalanının adına takılmayalım" dedi.

19.02.2012Gündem
ORGİ havaalanı yerine 3 isim

ORGİ havaalanı yerine 3 isim

GİRESUN Valisi Dursun Ali Şahin, Halk Eğitim Merkezi ziyaretinde okuma yazma kursuna giden kadınlara üç çocuk tavsiyesinde bulunarak, "Atatürk öyle demiş. Biri anne, biri baba, biri de devlet için. Nüfusun artmasında yarar var" dedi. Şahin, Ordu-Giresun arasına yapılacak olan havaalanına da, Çotanak, Gülaziz veya Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın adının verileceğini belirtti.

13.12.2011Gündem
Ordu’nun konakları hayata dönüyor

Ordu’nun konakları hayata dönüyor

“Gezilecek değil, kalınacak şehir” sloganıyla öne çıkan Ordu son yıllarda büyük kentlerden emeklileri çekmeye başladı. Turizmde yeni bir hamleye girişen şehrin Boztepe’sinde yeni seyir terasları oluşturuldu, Tarlabaşı Mahallesi’ndeki 11 tarihi konak restore ediliyor.

11.12.2011Seyahat
GSyi ‘teşvik etmek’ istemiş

GS'yi ‘teşvik etmek’ istemiş

İddianamede Yıldırım’ın, G.Saray’ın 10 Nisan 2011’deki Trabzonspor maçında iyi oynamalarını sağlamak amacıyla teşvik primi göndermek istediği ve bunun için de Mosturoğlu’na talimat verdiği ileri sürüldü.

10.12.2011Futbol
Karşıyaka Çotanaka acımadı

Karşıyaka Çotanak'a acımadı

Bank Asya 1. Lig'de 14. haftanın son maçında Karşıyaka, Giresunspor'u 2-1 yendi.

5.12.2011Futbol