MENÜ

Çocuklara Din Eğitimi

Çocuklara Din Eğitimi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Çocuklara Din Eğitimi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Çocuklara Din Eğitimi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 359 Çocuklara Din Eğitimi haberi bulunmuştur.

Çocuklara Din Eğitimi Haberleri

Kuran kursu kreşlerinde çocuklara din eğitimi

Kuran kursu kreşlerinde çocuklara din eğitimi

DİYANET İşleri Başkanlığı’nca yürütülen ’Kuran Kursları Okul Öncesi Din Eğitimi Projesi’ kapsamında, Adana’da Kuran kurslarına katılan kadınların çocukları için açılan sınıflarda, 4- 6 yaş grubundaki çocuklara oyun ve şarkılarla temel dini bilgiler öğretiliyor.

27.11.2013Gündem
Hepsine rapor verelim olsun bitsin

Hepsine rapor verelim olsun bitsin

Yeni eğitim sistemiyle 60 aylık çocukların okula başlamasından tedirgin olan aileler rapor kuyruğuna girdi. Veliler çocuklarının "okula başlamaya uygun değildir" şeklinde rapor almasını sağlayarak okula başlamalarını geciktirmeye çalışıyor.

28.08.2012Sağlık
Medyadan : MUHTELİF

Medyadan : MUHTELİF

Suç işlediyse ödüllendir – Fakir fukara yine süründü – O park sorunu değil, bencillik sorunu – Devlet Bahçeli’nin ‘komple’ teorileri – Öldürülmek isteyen kadını nasın koruyacaksın – Üste para verip gözümü kör edecek değilim – DYP Siyaset Okulu üzerine güzel bir yazı – Türk milleti ne ‘pazarlamacı’ imiş yahu – DYP iktidar olursa türbanı serbest bırakacakmış – Karslıları milletvekili yapmıyorlar mı – Tsunamiye karşı yüksek yerlere tırman demiş başbakan – Orhan Pamuk için herşey söylendi de, bu kimsenin aklına gelmemişti... vs alıntılar

13.02.2005Gündem
Papaz okulu pronografiden kapatıldı

Papaz okulu pronografiden kapatıldı

Avusturya'nın başkenti Viyana'ya yakın bir yerdeki “Sankt Pölten Katolik Papaz Okulu”, çocuk pornografisiyle meşgul olduğundan derhal kapatıldı.

12.08.2004Dünya
Engellerini robotik kodlamayla aşıyorlar

Engellerini robotik kodlamayla aşıyorlar

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde, özel eğitime gereksinim duyan çocuklara kodlama eğitiminin temeli olan algoritma mantığı, BeeBot adlı yer robotu kullanılarak öğretiliyor.

29.11.2019Eğitim
Prof. Dr. Selçuk Özdemir: Çocuklarımızı sınav prangasından kurtarmalıyız

Prof. Dr. Selçuk Özdemir: Çocuklarımızı sınav prangasından kurtarmalıyız

2012’de bir grup akademisyenle açılan kodlama- robotik teknoloji eğitimi veren Bilişim Garajı kanalıyla binlerce anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencisine yönelik içerik sağlayan Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selçuk Özdemir, uzun yıllardır kodlama üzerine çalışmalar yapıyor. Prof. Dr. Özdemir, “Kodlama artık sadece belli bir mesleği icra edenlerin sahip olması gereken teknik bir beceri değil, tüm çocuklara verilmesi gereken temel bir beceridir” diyor. Prof. Dr. Özdemir, “Türkiye en kısa zamanda bu sınav prangasından kurtulmazsa, bu dönemin ‘matbaası’nı da ıskalayacağız ve bu ıskalama çocuklarımıza çok pahalıya patlayacak” diyerek, pahalı robotik setlerin çok gerekli olmadığını, hatta sadece yarışmalarda kullanılan bu setlerin ders malzemesi olarak pazarlanıp, en kısa zamanda depolara kaldırıldığını söylüyor. Prof. Dr. Özdemir ile bilişim ve eğitim dünyasını konuştuk:

20.10.2019Eğitim
Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü: Eğitim herkes için temel bir hak

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü: Eğitim herkes için temel bir hak

MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, eğitimin herkes için temel bir hak olduğuna inandıklarını belirterek, “Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olsun veya olmasın, nereli olursa olsun bu topraklarda bulunuyorsa eğer bizim bu çocuğa eğitimi vermemiz ve bu anlamda gayret göstermemiz gerekiyor” dedi.

17.09.2019Eğitim
Öğretmenlerin atama sonuçları kura sonrası erişime açıldı En çok atama o ile yapıldı

Öğretmenlerin atama sonuçları kura sonrası erişime açıldı! En çok atama o ile yapıldı

Toplam 20 bin öğretmenin branşlarına göre atamaları, bugün Milli Eğitim Bakanının katılımıyla gerçekleştirildi. Bakanlığa ait sistem üzerinden tamamlanan kuralar, 20 bin öğretmenin atamasıyla sonuçlandı. En çok atama ise 2 bin 605 kişi ile Şanlıurfa bölgesinde gerçekleşti. İşte, öğretmen atama sonuçları ve merak edilen bazı detaylar

8.02.2019Eğitim
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan İkinci 100 Günlük Eylem Planını açıkladı

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan İkinci 100 Günlük Eylem Planı'nı açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde "İkinci 100 Günlük Eylem Planı Tanıtım Toplantısı"nda açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada; "İkinci 100 Günlük Eylem Planı'na göre, Gebze-Haydarpaşa, Sirkeci-Halkalı Banliyö Hatları tamamlanarak işletmeye alınacak" dedi.

13.12.2018Ekonomi
Mesleki ve teknik okullardaki başarılı öğrencilere mikro kredi verilecek

Mesleki ve teknik okullardaki başarılı öğrencilere mikro kredi verilecek

Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu'nda yer alan bilgilere göre; mesleki ve teknik eğitimde başarılı öğrencilere eğitimleri devam ederken veya mezuniyetten sonra mikro krediler sağlanacak. Teknoparklar içinde Bilişim Meslek Lisesi modeli yapılandırılacak. Buluş, patent, marka üreten okulların öğrenci, öğretmen ve yöneticilerinin döner sermaye kaynaklı gelirlerden pay alması sağlanacak. Fen ve sosyal bilimler liselerinin amaç ve işlevi doğrultusunda görev yapacak öğretmen ve okul yöneticileri için ölçütler geliştirilecek. İmam hatip okulları ile üniversiteler arasında iş birliği mekanizmaları kurulacak.

23.10.2018Eğitim
Son dakika: 19 yıl önce Adnan Hocaya operasyon yapan polis konuştu: Çok tehlikeli bir örgüt

Son dakika: 19 yıl önce Adnan Hoca'ya operasyon yapan polis konuştu: Çok tehlikeli bir örgüt

Kamuoyunda 'Adnan Hoca' olarak bilinen Adnan Oktar ve grubuna yönelik 1999 yılında düzenlenen operasyonun başında bulunan dönemin İstanbul Organize Suçlar Şube Müdürü  Adil Serdar Saçan, bugün düzenlenen operasyona ilişkin çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. "19 yıl sonra bu konuda haklı olduğumuz bir kez daha ortaya çıktı" diyen Saçan, "Bugün yapılan çok yerinde ve doğru bir operasyon. Böyle bir örgütün gerçekten var olduğuna inanıyorum. Polis iyi bir iş yaptı ve arkadaşları tebrik ediyorum. Toplumda hem dini hem insani açıdan çok tehlikeli bir örgütün üzerine gidiyorlar" ifadelerini kullandı.

11.07.2018Gündem
Sokaklardaki çöpleri çocuklar temizledi

Sokaklardaki çöpleri çocuklar temizledi

Almanya’nın Bonn kentinde yaşayan Türk kökenli çocuklar, çevre bilinci oluşturmak amacıyla yaşadıkları şehrin sokaklarındaki çöpleri topladı.

21.04.2018Avrupa
90 kız öğrenci okula döndü

90 kız öğrenci okula döndü

Erzurum Atatürk Üniversitesi tarafından, kız öğrencilerin okula kazandırılması amacıyla yürütülen ‘Canım Kızım Okulda’ projesi sayesinde, okula gitmeyen ya da devamsızlık yapan ortaokul çağındaki 90 kız öğrenci yeniden okula kazandırıldı.

23.02.2018Eğitim
İnsan hakları beyazperdede

İnsan hakları beyazperdede

Avrupa Birliği üye ülkeleri ve kültür merkezlerinin katkılarıyla, 10 Aralık İnsan Hakları Günü çerçevesinde düzenlenen İnsan Hakları Film Günleri’nde 42 belgesel seyirciyle buluşuyor.

12.12.2017Kitap Sanat
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Hiçbir şehrimizde hiçbir mahalle camisiz kalmamalı

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Hiçbir şehrimizde hiçbir mahalle camisiz kalmamalı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Camiler sadece namaz kılınan yerler değil. Mahalledeki çocukların küçük yaşlardan itibaren din eğitimi aldığı yerlerdir. Dolayısıyla hiçbir şehrimizde hiçbir mahalle camisiz kalmamalı" dedi.

10.12.2017Gündem
Yurtta çocuk tacizine 50 yıla kadar hapis talebi

Yurtta çocuk tacizine 50 yıla kadar hapis talebi

Adıyaman’ın Besni ilçesinde dini yurtta dokuz ve on yaşlarındaki iki erkek çocuğu istismar ettiği öne sürülen Müdür F.T.’ye çocuğun cinsel istismarı suçundan 30 yıldan 50 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

6.12.2017Gündem
Ankarada DEAŞ okulu 60 çocuk kurtarıldı

Ankara'da DEAŞ okulu! 60 çocuk kurtarıldı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Etimesgut'ta Tevhid Dergisi'nin bulunduğu 4 katlı binada, aleleri tarafından okula gönderilmeyen ilkokul çağındaki çocuklara, DEAŞ'ın ideolojisi doğrultusunda sözde medrese eğitimi veren 6'sı tutuklu, 1'i firari 16 sanık hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçlamasıyla iddianame hazırladı. 60 çocuk ailelerine teslim edildi. Kapatılan sözde medreseye çocuklarını gönderen aileler hakkında da ayrı bir soruşturmanın sürdürüldüğü belirtildi.

23.11.2017Gündem
Dünya Kız Çocukları Günü için İstanbula gelecek Iraklı Dr. Nesrin El-Haşimi: Başarılı bilim kadınları var ama onları kimse tanımıyor

Dünya Kız Çocukları Günü için İstanbul'a gelecek Iraklı Dr. Nesrin El-Haşimi: Başarılı bilim kadınları var ama onları kimse tanımıyor

11 Ekim, Dünya Kız Çocukları Günü. Türkiye’de, 2005-2015 yılları arasında 482 bin 908 kız çocuğu evlendirildi. Dünya genelinde ise 700 milyon çocuk gelin var. Aydın Doğan Vakfı, bu yıl üçüncü kez Dünya Kız Çocukları Günü Konferansı düzenliyor. Konferansın teması, ‘Güçlü Kızlar, Güçlü Yarınlar: 21’inci Yüzyılda Sosyal Değişimin Aktörleri Olarak Kız Çocukları’. Açılış konuşmacısı, tek gen bozukluğunu tanımak için geliştirdiği teknik, dünyada 100’den fazla merkezde kullanılan Iraklı doktor, prenses Nesrin El-Haşimi. El-Haşimi, hanedan üyesi olmasına rağmen cinsiyeti dolayısıyla pek çok zorlukla karşılaşmış bir bilimkadını.

30.09.2017Hürriyet Pazar
MEB takviminden kutlu doğum çıktı

MEB takviminden 'kutlu doğum' çıktı

MEB’in iş takvimine 2015’te giren, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün yürüttüğü ‘Kutlu Doğum Haftası’ etkinlikleri 2017’de çıkarıldı. İmam hatiplerde ‘40 Hadis’ etkinlikleri düzenlenecek.

29.12.2016Eğitim
Eğitim Reformu Girişimi Direktörü Batuhan Aydagül: Okul kalitesini yukarıya çekemedik

Eğitim Reformu Girişimi Direktörü Batuhan Aydagül: Okul kalitesini yukarıya çekemedik

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) tarafından 3 yılda bir 15 yaş grubundaki öğrencilerin bilgi ve becerilerini değerlendirmek için yapılan Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı’nın (PISA) 2015 sonuçları Türk eğitim camiasında bomba etkisi yarattı. 72 ülke arasında yapılan değerlendirmede Türk öğrenciler fen bilimlerinde 52’nci, okuma becerilerinde 50’nci, matematikte ise 49’uncu sırada yer aldı. Türkiye’nin eğitim performansındaki alarm veren düşüşü sivil toplum kuruluşu Eğitim Reformu Girişimi Direktörü Batuhan Aydagül ile konuştuk.

11.12.2016Gündem
‘Türkiye’nin Ortak Değerleri-Müştereklerimizi Keşfedelim, Geleceğe Birlikte Yürüyelim’

‘Türkiye’nin Ortak Değerleri-Müştereklerimizi Keşfedelim, Geleceğe Birlikte Yürüyelim’

Doğan Grubu’nun bir yıl önce başlattığı ‘Türkiye’nin Ortak Değerleri-Müştereklerimizi Keşfedelim, Geleceğe Birlikte Yürüyelim’ projesinde farklı kesimlere yönelttiğimiz “Sahi nedir bizim müştereklerimiz” sorusuna verilen yanıtları yayımlamaya devam ediyoruz. Proje, ortak değerlerimizin, müştereklerimizin yeniden konuşulmaya başlanmasını, geliştirilmesini amaçlıyor. İsteyen okurlarımız, görüşlerini proje için açılan sosyal medya hesaplarına gönderebilir.

30.10.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Bizim satılık cenazemiz yok!

BU bir iğrençliktir! Bu bir rezalettir! Göz göre göre, gözümüzün önünde delil karartıyorlar. O delil konumundaki yanan yurdu, alelacele yıkıp yok ediyorlar. Resmen delil karartma! Bu kadarla mı kalıyorlar?

19.06.2017

Dindar değil dürüst insan yetiştirilmeli

HASAN Anaral, 1963 yılında Deniz Astsubay Okulu’na girmiş, 1969’da mezun olmuş. Daha sonra ayrılmış, üniversiteye girme hakları olmadığından dışarıdan liseyi bitirmiş; Yıldız Teknik’i kazanarak Akşam Makine Mühendisliği’ni bitirmiş... Astsubay Okulu’na aile zoruyla gittiği için hayatının ne kadar zor geçtiğini anlatırken şöyle bir anısını da aktarıyor:

30.03.2012

’Müslüman yemeği’

SEVGİLİ okuyucularım, burada kutsal dinimizi sömürü konusu yapanları sık sık yazıyorum. Bunlar Müslümanlık üzerinden kişisel ve siyasal rant elde edenler. Bazıları bu yazılara tepki gösteriyor:

"Sen Müslüman değilsin... Allahsız... Yahudi... Ermeni... Rum!"

12.01.2007

Eğitim, eğitim, eğitim!

Her şeyi yapsak eğitimi ihmal etsek, noksan kalırız. Hiçbir şeyi yapmasak eğitimimiz mükemmel olsa, kısa zamanda her şeyi hallederiz.

31.07.2019

Kemal Kılıçdaroğlu: Nesini taklit edelim?

CHP’de tartışma bitmiyor. Son olarak Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, Türkçe ezan ile ilgili sözleri nedeniyle disipline sevk edildi ve Kılıçdaroğlu’nu hedef alarak, “Tarih seni yargılayacak” dedi. Peki CHP, neden bu tartışmalardan uzak duramıyor. Yerel seçimlere doğru, bu çalkantı partiyi nasıl etkiliyor? Büyükşehir adayları netleşmeye başladı mı? Mustafa Sarıgül, Muharrem İnce aday olacak mı? CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile konuştuk. Röportaj sırasındaki izlenimim, Kılıçdaroğlu’nun Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun başarısının sürekli altını çizmesiydi. CHP’nin İstanbul adayı İmamoğlu mu? Hepsini konuştuk.

12.11.2018

Ali Bey, masaya yatırmaya nereden başlıyoruz?

Geçtiğimiz günlerde felsefe öğretmeni olan Ercan Harmancı’nın sosyal medya üzerinden Beden Eğitim derslerinde eşofman giyen kız öğrencilerle ilgili yaptığı  “Ya benim çok sapık duygularım var ya da şeytan onlara uğramıyor. Bir genç kızın vücut hatlarını gördükten sonra şeytan size üflemiyorsa ya erkekliğinizi ya da imanınızı kaybetmişsiniz demektir. Kız öğrencilerin giydiği eşofman onları çıplak yapar. Bugün beden eğitimi adıyla adet görmüş kızlara zorla ve müfredat gerekçeli zina yaptırılıyor bu hiçbir babanın da umurunda değil. Hemi de Müslüman baba. Niyet sorgulamıyorum İslam’ın sınırlarının dışında niyet aranmaz. Beden eğitimi dersi veren, verirken gerçekten rahatsızlık duyan şerefli öğretmenler olduğu gibi şereften yoksun öğretmenlerde var.” şeklindeki çirkin yorumlara ilişkin Akit gazetesi yazarı Ali Karahasanoğlu bir yazı kaleme aldı.

29.12.2017

Diyanet o imamı gerçekten cezalandırdı mı?

Balıkesir'de çocuk istismarıyla suçlanan imamla ilgili gönderdiğim soruya Başbakanlık İletişim Merkezi'nden (BİMER) tatmin edici bir yanıt alamayınca konuyu kamuoyuyla paylaşmaya karar verdim. Olay şu:

19.12.2017

Yeni nesil, bu öğretmenlerin ve okul müdürlerinin eseri mi olacak?

72 ülkede 15 yaşındaki 540 bin öğrencinin girdiği uluslararası değerlendirme testi PISA’da Türkiye çakıldı. Matematikte 49’uncu, fen bilimlerinde 52’nci, okumada ise 50’nci olduk.

16.12.2016