MENÜ

Çocuk Gelişimi

Çocuk Gelişimi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Çocuk Gelişimi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Çocuk Gelişimi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 4.047 Çocuk Gelişimi haberi bulunmuştur.

Çocuk Gelişimi Haberleri

Öğretmenlik başvurusu için son gün

Öğretmenlik başvurusu için son gün

Milli Eğitim Bakanlığının (MEB), 10 bin kadroya yapacağı öğretmen ataması için başvuru süresi bugün mesai saati bitiminde sona erecek.

14.12.2009Gündem
36 bin aday başvurdu, 10 bin öğretmen atanacak

36 bin aday başvurdu, 10 bin öğretmen atanacak

Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) yarın yapacağı öğretmen ataması için yaklaşık 36 bin aday başvurdu.

15.12.2009Gündem
Başbakana açım protestosu

Başbakan'a "açım" protestosu

MEVLANA’nın ölümünün 736’ncı Vuslat Yıldönümü nedeniyle düzenlenen Şeb-i Arus törenine katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bugün Konya'dan Trabzon'a geldi. Başbakan Erdoğan, Arsin Ulucami’de Cuma namazı kıldıktan sonra cami çıkışında vatandaşlarla el sıkıştı. Bu arada kalabalığın arasından bir erkek, “Açım Başbakanım, açım. Terörist mi olmam lazım?” diye bağırdı. Bunun üzerine müdahale eden polisler 30 yaşlarında olduğu tahmin edilen bu kişiyi ağzını kapatarak uzaklaştırdı.

18.12.2009Gündem
Öğretmenlik başvuruları sona eriyor

Öğretmenlik başvuruları sona eriyor

Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) 165 kadrolu ve 6 bin 122 sözleşmeli öğretmenlik kadrosuna yapacağı atamalar için başvuru süresi yarın sona erecek.

27.12.2009Gündem
Öğretmenlik başvuruları için bugün son gün

Öğretmenlik başvuruları için bugün son gün

Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) 165 kadrolu ve 6 bin 122 sözleşmeli öğretmenlik pozisyonuna yapacağı atamalar için başvuru süresi bugün mesai saati bitiminde sona erecek.

28.12.2009Gündem
Fortisten okul öncesi eğitime destek

Fortis'ten okul öncesi eğitime destek

Fortis Bank Türkiye, okul öncesi eğitimin geliştirilmesi ve desteklenmesi amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı ve Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) ile birlikte “ben de ben de” adını taşıyan ortak bir projeye başlattı.

13.01.2010Ekonomi
Üniversiteye girişte yeni puan sistemi

Üniversiteye girişte yeni puan sistemi

Üniversiteye girişte bu yıldan itibaren uygulanacak sınavda, puan türleri yükseköğretim programlarının özelliklerine göre farklılık gösteriyor. Adayların, sadece tercih etmek istedikleri bölümler için istenen soruları yanıtlamaları, yerleşmede avantaj sağlayacak.

15.01.2010Gündem
Hava Kuvvetleri Komutanlığına sivil memur alınacak

Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na sivil memur alınacak

Hava Kuvvetleri Komutanlığı karargahı ile bağlı birlik ve kurumlarında istihdam edilmek üzere açıktan atama yoluyla 24 memur alınacak.

19.02.2010Gündem
Yüksekovalı kızlar staj için Almanyaya gitti

Yüksekovalı kızlar staj için Almanya'ya gitti

HAKKARİ’nin Yüksekova İlçesi Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nde okuyan 7 kız öğrenci, ‘Çocuk Gelişimi ve Eğitimi’ ile ilgili olarak staj yapmak için Almanya’ya gitti.

8.03.2010Gündem
Elif olmadan asla

Elif olmadan asla

Anlaşamayan çiftlerin sorunları boşanmakla bitmiyor; hele çocuk varsa, yeni dönem daha sancılı yaşanıyor. Anne nafakanın ödenmemesinden yakınıyor, baba çocuğuyla görüşememekten. Velayet cinayetleri sık karşılaştığımız üçüncü sayfa haberlerinden.

10.04.2010Gündem
Elif olmadan asla

Elif olmadan asla

Anlaşamayan çiftlerin sorunları boşanmakla bitmiyor; hele çocuk varsa, yeni dönem daha sancılı yaşanıyor.

12.04.2010Gündem
Zeytinliği de yok fabrikası da ama zeytinyağı üretiyor

Zeytinliği de yok fabrikası da ama zeytinyağı üretiyor

Rengin Suar, bir zamanlar Abdullah Gül, Tansu Çiller, Ahmet Tan gibi siyasilerin ve bazı sanatçıların danışmanlığını yapmış ünlü bir halkla ilişkiler ve reklam uzmanı. Ama şimdi kendi adını taşıyan bir zeytinyağı üretiyor. Hatta zeytinyağı tenekelerinin üzerine fotoğrafını bastıracak kadar da kendisine güveniyor. Ne tek bir zeytin ağacı var, ne de zeytinleri sıkmak için fabrikası. Onun zeytinyağı, bakkallar veya marketlerde de satılmıyor. İnternetten satış yapıyor. Hatta İstanbul içindeki müşterilerine ürünü kendi götürüyor.

30.04.2010Kelebek
Polikarbonat biberonlarda bekleyen tehlike

Polikarbonat biberonlarda bekleyen tehlike

Polikarbonat biberonlarda kullanılan Bisfenol A (BPA) isimli kimyasal maddenin bebek sağlığı üzerindeki olumsuz etkilerinin dünya çapında yarattığı geniş tartışma gündemdeki yerini koruyor.

7.05.2010Ekonomi
Annem için koşacağım

Annem için koşacağım

Umut Karamahmut, kanser tedavisi görürken geçtiğimiz ay hayatını kaybeden annesinin anısını yaşatmak için 7 Kasım’da 42 kilometrelik New York Maratonu’na katılacak. Karamahmut, maratonla birlikte kanser araştırmaları için bağış toplayacak.

8.05.2010Gündem
10 bin öğretmen ataması yapılacak

10 bin öğretmen ataması yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı,bugün 10 bin kadroya öğretmen atayacak.

3.06.2010Gündem
Öğretim görevlisine beni öğrencinle nasıl aldatırsın dayağı

Öğretim görevlisine beni öğrencinle nasıl aldatırsın dayağı

GAZİANTEP'te, bir kadın kardeşiyle birlikte, öğretim görevlisi olan eşi ve yanında bulunan öğrenciyi kendisini aldattığı iddiasıyla darp etti.

4.06.2010Gündem
İstanbul’un göbeğinde hem okuyup hem çalışma fırsatı

İstanbul’un göbeğinde hem okuyup hem çalışma fırsatı

Hazırlık çalışmalarını iki yıldır sürdüren Nişantaşı Meslek Yüksek Okulu (NMYO), 2010-2011 eğitim-öğretim yılında kapılarını açıyor.

30.06.2010Ekonomi
Sözleşmeli öğretmenlik başvurusunda yarın son gün

Sözleşmeli öğretmenlik başvurusunda yarın son gün

Milli Eğitim Bakanlığının (MEB), 9 bin 584 kadroya görevlendireceği sözleşmeli öğretmenlik için başvurular yarın sona erecek.

6.07.2010Gündem
LYSde bir hata iddiası daha

'LYS'de bir hata' iddiası daha

LYS sınavına giren yaklaşık 6 bin Mesleki Açıköğretim Kız Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü mezununun, “Okul türü kodu”nun yanlış girilmesi nedeniyle kendi alanlarında tercih yapamadıkları öne sürüldü.

23.07.2010Gündem
Kendimi kadın olarak sunmuyorum sahnede sadece bir objeyim

Kendimi kadın olarak sunmuyorum sahnede sadece bir objeyim

Serdar Ortaç konserlerine ilgisiz kalmak pek mümkün değil. Karnaval havasındaki konserleri tıklım tıklım. Ortaç’ın konser ekibi için Facebook’ta hayran sayfaları açılıyor. Nihan Çilesiz de tam yedi yıldır Ortaç’ın vokalisti. Sesi kadar dekolteleri, mini etekleri, fiziği ve sahnede Ortaç’la samimiyeti dikkat çekiyor. Neredeyse her şarkısında Ortaç’ın arkasında değil, yanında bulunuyor, düet yapıyor. Bir yandan da Ortaç’ın klip ve konser kıyafetlerini tasarlayarak imajıyla ilgileniyor. İşte Ortaç hayranlarının merak ettiği Nihan Çilesiz’in hikayesi

20.08.2010Kelebek
Ağlayan bebeği sakinleştirmenin 5 yolu

Ağlayan bebeği sakinleştirmenin 5 yolu

Ağlayan bebeği sakinleştirmek için çok fazla uğraşmaya gerek yok. ABD'li ünlü Çocuk Doktoru Harvey Karp'ın uygulaması çok kolay yöntemiyle 5 dakika dolmadan bebeğiniz sakinleşiyor.

26.08.2010Kelebek
Bakan kızı olsam bunu yaşamazdım

Bakan kızı olsam bunu yaşamazdım

14 yaşındaki Sinem Özdemir’in lisede okuma umutları ‘engellere’ takıldı. Sinem, ilçede, engelli tuvaleti, asansörü olan tek lisenin yedek listesinde 4’üncü sırada kaldı.

26.08.2010Ege
Kayıp kızlarını arıyor

Kayıp kızlarını arıyor

Manisa'nın Salihli ilçesinde iki kızından 10 günden beri haber alamayan kanser hastası baba, müjdeli haber bekliyor.

28.08.2010Gündem
İSMEKe kayıtlar 13 Eylülde başlayacak

İSMEK'e kayıtlar 13 Eylül'de başlayacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (İSMEK) 2010-2011 eğitim dönemi kayıtları, 13 Eylül Pazartesi günü başlayacak.

8.09.2010Gündem
Ders zili pazartesi çalıyor

Ders zili pazartesi çalıyor

Emine Dalfidan/Hande İlbeyi- Milli Eğitim Bakanlığı'nın okul öncesi eğitimi bazı illerde zorunlu tutmasıyla okul öncesi eğitimden yararlanan çocuk sayısının 980 binden 1 milyon 100 bine ulaştığı tahmin ediliyor. Sırada, 4-5 yaş grubundaki 2 milyon 400 bin çocuk okullu olmayı bekliyor.

16.09.2010Gündem
Maliye sınavla stajyer alacak

Maliye sınavla stajyer alacak

Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü Denetim Birimi Başkanlığı, sınavla 50 stajyer muhasebat kontrolörü alacak.

21.09.2010Ekonomi
Çok soru soruyorsa daha zeki

Çok soru soruyorsa daha zeki

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Mesleki Eğitim Fakültesi Çocuk Gelişimi ve Ev Yönetimi Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ramazan Arı, okula yeni başlayan çocuğa 'Nereden buluyorsun bu soruları?', 'İcat çıkarma', 'Sana ne?' gibi sorularla azarlanmasının çocuktaki merak duygusunu yok edebileceğini bildirdi.

27.09.2010Gündem
TÜBİTAK personel alacak

TÜBİTAK personel alacak

TÜBİTAK Başkanlık birimlerinde istihdam edilmek üzere personel alacak.

1.11.2010Ekonomi
Asıl bayram Dilaraya kavuşunca

Asıl bayram Dilara'ya kavuşunca

İZMİR'in Çeşme İlçesi'nde dershane çıkışı ortadan kaybolan lise öğrencisi 17 yaşındaki Dilara Mercik'ten hala haber alınamazken, babası İhsan Mercik, “İlk defa bir bayramı onsuz geçiriyoruz. Bu bayramın bizim için anlamı yok. Asıl bayramımız Dilara'ya kavuşunca. Evlenecek olmaları için de hayırlısı olsun diyorum. Hiç değilse hapis hayatı sona erer. Sağ salim evimize döner” diye konuştu.

16.11.2010Gündem
Siirt’in parlak geleceği

Siirt’in parlak geleceği

Geçen aylarda cinsel istismar iddialarıyla gündeme gelen Siirt’te, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla kurulan Çocuk Evleri’ne girdik. Bizi Nubar, Mizgin, Büşra, Bahar ve Dilek karşıladı. Her birinin hikâyesi ayrı, ama amacı ortak. Hepsi de, yoksulluktan kurtulmanın tek yolunun okumak olduğunun farkında.

19.11.2010Gündem
Kız arkadaşını öldüren polis yargılanıyor

Kız arkadaşını öldüren polis yargılanıyor

KAHRAMANMARAŞ’ta, parkta tartıştığı kız arkadaşı 19 yaşındaki Kübra Taşdemir’i beylik tabancasıyla öldürdüğü iddia edilen polis memuru 22 yaşındaki Orhan Kocalar’ın yargılanmasına başlandı. Katil zanlısı polis, kız arkadaşını kendisinin öldürmediğini ileri sürdü.

1.12.2010Gündem
SHÇEK ve bazı üniversiteler personel alacak

SHÇEK ve bazı üniversiteler personel alacak

Başbakanlık Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) Genel Müdürlüğü 23 müfettiş yardımcısı, İçişleri Bakanlığı dernekler denetçi yardımcısı, Kahramanmaraş Sütçü İmam ile Gazi üniversiteleri öğretim üyesi alacak.Çeşitli kurumların işe alım ilanları Resmi Gazetenin bugünkü sayısında yayımlandı.

15.01.2011Gündem
Üç yıl sonra ekrana dönüyor

Üç yıl sonra ekrana dönüyor

Anne olduktan sonra ekranlardan uzaklaşan şebnem Özinal, üç yıl aradan sonra bir anne-çocuk programıyla televizyona döndü. İlk bölümü bugün Kanaltürk’te yayınlanacak olan “şebnem Özinal’la Bebeğim”de, anneler anne olacaklarını öğrendikleri ilk günden doğuma kadar neler yaşıyorlar, hangi dönemden geçiyorlar, neleri doğru neleri yanlış yapıyorlar gibi pek çok soru yanıt bulacak.

26.01.2011Kelebek
Demokrasinin kardelenleri

Demokrasinin kardelenleri

24 Nisan’da TBMM’ye çıkacak Türkiye Öğrenci Meclisi’nin yüzde 25’i kızlardan oluşuyor. Başkan olarak Meclis’e gelen kız öğrencilerin çoğu da doğu illerden. İl başkanların büyük bölümü, hâkim-savcı ve doktor olmayı hedefliyor.

19.04.2011Gündem
Öğretmenlik başvuruları perşembe başlayacak

Öğretmenlik başvuruları perşembe başlayacak

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) 1 Haziran'da yapacağı 30 bin öğretmen ataması için başvurular, 12 Mayıs Perşembe günü başlayacak.

10.05.2011Gündem
Öğretmenlik başvuruları başladı

Öğretmenlik başvuruları başladı

Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) 1 Haziran'da yapacağı 30 bin öğretmen ataması için başvurular, bugün başladı.

12.05.2011Gündem
Öğretmenlere lisans tamamlama için ek fırsat

Öğretmenlere lisans tamamlama için ek fırsat

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), okul öncesi eğitim kurumlarında kadrolu olarak görev yapan ön lisans mezunu öğretmenlerin 2011-2012 eğitim-öğretim yılında tekrar lisans tamamlama programına son kez alınması için ek protokol imzaladı.

21.05.2011Gündem
Öğretmenlik başvuruları yarın sona eriyor

Öğretmenlik başvuruları yarın sona eriyor

Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) 1 Haziran'da yapacağı 30 bin öğretmen ataması için başvurular, yarın sona erecek.

25.05.2011Gündem
Yarın 30 bin öğretmen atanıyor

Yarın 30 bin öğretmen atanıyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yarın 30 bin kadroya öğretmen atayacak.

31.05.2011Gündem
Sonuçları ağır olabilir

Sonuçları ağır olabilir

ABD'de yapılan bir araştırmada, boşanmış anne ve babanın çocuklarının, matematik ve sosyal becerilerde sınıf arkadaşlarının gerisinde kaldığı belirlendi.

3.06.2011Gündem
9 yaş çok geç

9 yaş çok geç

Video oyunlarının çocuklar üzerindeki olumsuz etkileri hakkında çok konuşuldu, yazıldı, çizildi. Çocuk gelişim uzmanı Jacqueline Harding ise bardağın dolu tarafına bakıyor. Hayatımızdan çıkaramadığımız video oyunları için; “Teknolojiyle savaşmak anlamsız. En azından çocuğunuza onu iyi kullanmayı öğretin” diyor

10.06.2011Gündem
Öğretmenlik başvuruları bugün başladı

Öğretmenlik başvuruları bugün başladı

Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) 6 Temmuz'da yapacağı 6 bin 575 öğretmen ataması için başvurular bugün başladı.

27.06.2011Gündem

Yazar Sonuçları

Deprem çocukları...

Son günlerde televizyon haberlerini izlerken içim acıyor. Annelerini, babalarını kaybeden çocukları seyrederken...

12.03.2010

Siyasiler Anadolu’yu yok edemezler

ANADOLU’nun doğasını savunanlar Tabiatı ve Biyoçeşitliliği Koruma Kanun Tasarısı’nı protesto etmek için TBMM’nin önünde basın açıklaması için bir araya geliyor.

23.01.2011

Annelerin yüzde sekseni kahvaltı hazırlamıyor

Bunu ben değil Banvit Kurumsal Gelişim ve İletişim Direktörü İlgi Görener söylüyor. Nereden mi biliyor? Çünkü 2008’den beri Türkiye genelinde ilköğretim okullarını gezip çocuklara dengeli beslenmeyi öğretmeye çalışıyor. Çocukların yüzde sekseninin ellerine bir poğaça tutuşturularak okula gönderildiğini anlatıyor. Kulaklarıma inanamıyorum, bu annelik mi?

28.01.2011

Oyun oynamak ciddi bir iştir!

Annemler bana ilk Barbie bebeğimi getirdiklerinde 7 yaşındaydım. Uzun bir yurtdışı seyahatine gitmişler, üstelik de beni götürmemişlerdi.

3.03.2011