MENÜ

Çocuk Gelişimi

Çocuk Gelişimi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Çocuk Gelişimi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Çocuk Gelişimi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 4.020 Çocuk Gelişimi haberi bulunmuştur.

Çocuk Gelişimi Haberleri

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri açıklandı Sözleşmeli öğretmenlik atamaları ne zaman yapılacak

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri açıklandı! Sözleşmeli öğretmenlik atamaları ne zaman yapılacak?

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri binlerce öğretmen adayı tarafından merakla bekleniyordu. Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri bugün itibariyle adayların erişimine açıldı. 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için ön başvurular bilindiği üzere 15-21 Mart 2017 tarihleri arasında yapılmıştı. Sözlü sınavda adaylar, bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü; iletişim becerileri, özgüveni ve ikna kabiliyeti; bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı; topluluk önünde temsil yeteneği ve eğitimcilik nitelikleri yönüyle değerlendirilecek. Peki, sözleşmeli öğretmenlik atamaları ne zaman yapılacak?

28.03.2017Eğitim
YGS sonuçları saat kaçta açıklanacak ÖSYM sonuç sayfası

YGS sonuçları saat kaçta açıklanacak? ÖSYM sonuç sayfası

YGS sonuçlarının bugün açıklanmasını bekleyen adaylar sık sık ÖSYM'nin sonuç sayfasını ziyaret ediyor. Üniversite adayları YGS sonuçlarını T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin 'https://sonuc.osym.gov.tr' adresi üzerinden görüntüleyebilecekler. Peki, sonuçlar saat kaçta açıklanacak? Net bir saat var mı? YGS sonuçlarında son durum detayda!

28.03.2017Eğitim
Üniversite adaylarının gözde alanları belli oldu

Üniversite adaylarının gözde alanları belli oldu

YÖK, 28 Mart'ta YGS sonuçları açıklanmadan önce üniversite adaylarının meslek eğilimlerini belirledi.

26.03.2017Eğitim
Ek öğretmen atama başvurusu nasıl yapılır Branş dağılımı listesi

Ek öğretmen atama başvurusu nasıl yapılır? Branş dağılımı listesi

Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) internet sitesinden 'Sözleşmeli öğretmenliğe ek atama' müjdesi verdi. Duyuruya göre sözlü sınavdan 60 ile üzerinde puan alan ve atanamayan adaylar arasından bin 367 ek atama yapılacak. Peki, ek öğretmen atama başvurusu nasıl yapılır? Hangi branşlarda kaç tane atama yapılacak? İşte, öğretmen atama branş dağılımı ve detayları!

26.03.2017Eğitim
Ek öğretmen ataması başvurusu nasıl yapılır Branş dağılımı nasıl olacak

Ek öğretmen ataması başvurusu nasıl yapılır? Branş dağılımı nasıl olacak?

Ek öğretmen ataması için başvuru süreci başlıyor. Sözleşmeli öğretmen ataması için başvuruda bulunan, sözlü mülakat esnasında 60 puan ve üzeri almasına karşın atanamayan adaylar, sözleşmeli öğretmen ek ataması başvurusunda bulunabilecek. Peki, sözleşmeli öğretmen ek ataması başvurusu nasıl yapılacak? Kimler bu başvurudan faydalanabilecek? İşte, merak edilen o detaylar

24.03.2017Eğitim
Bir günlüğüne üniversiteli oldular

Bir günlüğüne üniversiteli oldular

Down Sendromlu gençler, 21 Mart Dünya Down Sendromlular Günü kapsamında bir üniversitede  gerçekleştirilen etkinlikte öğrenci oldular. Bir günlüğüne üniversiteli olan gençler, laboratuvarlarda çeşitli aktivitelere katıldı.

18.03.2017Eğitim
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı (ASDEP) başvurusu nasıl yapılır ASDEP başvuru şartları nelerdir

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı (ASDEP) başvurusu nasıl yapılır? ASDEP başvuru şartları nelerdir?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı (ASDEP) personel alımı başvurularının nasıl yapılacağı hakkında binlerce vatandaş araştırmalarını devam ettiriyor. Türkiye genelinde toplam 1500 personel alımı yapacak olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, ASDEP projesi kapsamında ihtiyaç duyulan il müdürlükleri üzerinden alım gerçekleştirilecek. Başvurularla ilgili detayları öğrenen vatandaşlar şimdi de ASDEP başvuru şartlarının neler olduğunu merak ediyorlar. Peki, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı (ASDEP) başvurusu nasıl yapılır? ASDEP başvuru şartları nelerdir?

14.03.2017Gündem
YGS 5, YGS 6 ile alan bölümler ve kontejanlar

YGS 5, YGS 6 ile alan bölümler ve kontejanlar

YGS 5 ve YGS 6 ile alan bölümler öğrenciler tarafından araştırılmaya başladı. Sınav öncesi ve sonrası araştırmalara konu alan YGS 5 ve YGS 6 ile alan bölümler, ilk sınavı iyi geçen öğrenciler tarafından değerlendirmeye tabii tutulacak. Peki, YGS 5 ve YGS 6 ile alan bölümler hangileri? İşte, adaylar tarafından tercih edilebilecek bölümler ve kontenjan detayları

10.03.2017Eğitim
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı personel alımı başvuru şartları nelerdir

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı personel alımı başvuru şartları nelerdir?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın Hatay İl Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere 52 Danışma ve Yönlendirme Elemanı alımı yapılacağı duyuruldu. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı personel alımı başvuru süreci devam ediyor. Vatandaşlar başvuruların ne zamana kadar devam edeceğini ve başvuru şartlarını merak ettiler. Peki, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı personel alımı başvuru şartları nelerdir? Hangi illerde alım yapılıyor?

9.03.2017Gündem
Kadın okurlar macera seviyor

Kadın okurlar macera seviyor

TÜRKİYE’nin en yaygın kitap mağazası zinciri D&R, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Türkiye’deki kadın alışkanlıklarını inceledi. 28 şehirdeki 153 mağazasından derledikleri verilere göre son bir yılda satılan kitapların yüzde 64’ü kadınlar tarafından satın alınıyor.

8.03.2017Kitap Sanat
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı personel alımı hangi illerde yapılıyor

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı personel alımı hangi illerde yapılıyor?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı personel alımı başvuru süreci devam ediyor. İlk olarak Hatay il müdürlüğü için açılan başvurular, diğer illerde yer alan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından da gerçekleştirilmeye başlandı. ASDEP projesi kapsamında gerçekleştirilecek olan personel alımı süreci, minimum 60 KPSS puanı gözetilerek tamamlanacak. İşte, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı personel alımı başvurusu ve detayları

7.03.2017Gündem
Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı hayatını kaybetti

Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı hayatını kaybetti

Dünya çapında da tanınan Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı’nın hayatını kaybetti. Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı, Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nın (AÇEV) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyordu. Peki, kariyeri boyunca pek çok ödüle layık görülen Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı kimdir?

2.03.2017Eğitim
Öğretmen eğitimi nasıl olmalı

Öğretmen eğitimi nasıl olmalı?

Ülkemizde öğretmen eğitimi veren iki program var. Biri dört yıllık eğitim fakültesi diğeri pedagojik formasyon programı. Halen 96 eğitim fakültesinde 200 bin öğrenci okuyor. Pedagojik formasyon programına ise öğretmenlik yapılacak bir alanda eğitim görmüş üniversite mezunları giriyor. Geçen yıl 100 bin üniversite mezunu pedagojik formasyonla öğretmenlik sertifikası aldı.

13.02.2017Eğitim
Çocuğun gelişiminde babanın ilgisi çok önemli

Çocuğun gelişiminde babanın ilgisi çok önemli

Güven ortamı çocukların zekâ, kişilik ve sosyal davranışlarını geliştiriyor. Uzmanlar, aile içerisinde anne-baba rolünün çocukların sağlıklı gelişimine ve sosyalleşmesine yön verdiğini belirterek, babaların gösterdiği ilginin çocukların kendilerine olan güven duygusunu artırdığını vurguluyor.

3.02.2017Eğitim
Çocuk gelişimini seçecek başarılı öğrencilere burs

Çocuk gelişimini seçecek başarılı öğrencilere burs

Uludağ Üniversitesi’ni tercih eden başarılı öğrencilere burs kampanyasına iş dünyasından destek sürüyor.

3.02.2017Eğitim
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı memur alımı başvurusu başlıyor

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı memur alımı başvurusu başlıyor

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yapılacak memur alımı için kılavuz bilgileri ve başvuru süreci paylaşıldı. Bünyesine alacağı 20 Denetçi Yardımcısı için detaylı bilgi paylaşan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, farklı öğrenim dallarından toplam 20 Denetçi Yardımcısı alımı yapacak. İşte, memur alımı hakkında detaylı bilgiler ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yayımlanan başvuru detayları

19.01.2017Gündem
Türk Psikologlar Derneğinden, sahte psikolog hakkında açıklama

Türk Psikologlar Derneği'nden, 'sahte psikolog' hakkında açıklama

Sosyal medyada kendisini psikolog olarak tanıtan, bu unvanla televizyon programlarına çıkan, üniversitelerde seminer verip dünyaca ünlü markalarla çalışan, kendisine soru soran kişilerden 'uzaktan danışmanlık' ve 'yüz yüze yardım' seçenekleri ile ücret talep eden Çağla Düvenci Sönmez'in psikolog olmadığı ortaya çıktı. Türk Psikologlar Derneği, Sönmez hakkında yasal yollara başvuracaklarını açıkladı.

22.12.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

Spor etkinlikleri çocuklara ne zaman zarar verir?

Birçok veli aynı soruyu soruyor: “Spor etkinlikleri çocukları nasıl etkiler?”

28.12.2016