MENÜ

Çocuk Gelişimi

Çocuk Gelişimi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Çocuk Gelişimi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Çocuk Gelişimi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 4.005 Çocuk Gelişimi haberi bulunmuştur.

Çocuk Gelişimi Haberleri

Hobi olarak başladı, kendi işinin sahibi oldu

Hobi olarak başladı, kendi işinin sahibi oldu

Tokat'ta hobi olarak başladığı süs bitkileri üzerine iş yerini açan Nihal Mert, terrarium (toprak akvaryum) üretimi yapıyor.

9.12.2017Ekonomi
Üniversiteli gençten tepki çeken video için özür

Üniversiteli gençten tepki çeken video için özür

AKDENİZ Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencisinin Dünya Engelliler Günü’nde engellileri taklit etmeye çalıştığı paylaşımı büyük tepki çekti. Paylaşımı yapan için üniversite inceleme başlatırken, aynı öğrenci yeni bir video çekerek özür diledi.

7.12.2017Haber
Üniversiteli gençten tepki çeken video Özür diledi ama...

Üniversiteli gençten tepki çeken video! Özür diledi ama...

AKDENİZ Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencisinin Dünya Engelliler Günü’nde engellileri taklit etmeye çalıştığı paylaşımı büyük tepki çekti. Paylaşımı yapan için üniversite inceleme başlatırken, aynı öğrenci yeni bir video çekerek özür diledi.

7.12.2017Gündem
Üniversitede aile danışmanlığı eğitimi

Üniversitede aile danışmanlığı eğitimi

Bir vakıf üniversitesi, ‘Yaşam Boyu Hizmet’ sloganıyla Aile Danışmanlığı sertifika programı açacak. Katılımcılar program sonunda ‘Aile Danışmanı’ olarak alanda çalışabilecek.

29.11.2017Eğitim
Üniversite Çocuk Hakları Haftası’nı kutladı

Üniversite Çocuk Hakları Haftası’nı kutladı

Her yıl 20 Kasım’da kutlanan Dünya Çocuk Hakları Günü’nde bir vakıf üniversitesi de, çocukları yalnız bırakmadı. Pandomim gösterileriyle başlayan dört günlük etkinlik kapsamında çocuk istismarı, Türk aile yapısındaki yeri gibi konularda konferanslar yapıldı.

25.11.2017Eğitim
Babasının kızı

Babasının kızı

Yavuz Bingöl, önceki gün kızı Türkü ile Cihangir’deydi.

23.11.2017Magazin
Evlin Avidor kimdir, kaç yaşında

Evlin Avidor kimdir, kaç yaşında?

Balerin Evlin Avidor, 2005 yılında evlendiği mimar Selim Yuhay ile 2015 yılında ayrıldı. Bale ve çocuk gelişimi, bale ve spor eğitimi konusunda yaptığı açıklamalarla dikkat çeken Avidor, yaşamını İstanbul’da sürdürüyor. Özel Alman Lisesi'nden mezun olan Evlin Avidor bale ve pilates eğitmenliği yapmaktadır. 1976 doğumlu olan Evlin Avidor 41 yaşındadır. 3 çocuk annesi olan Avidor, boşanma davası ile bir dönem gündeme gelmişti

20.11.2017Televizyon
Facebook’un ilham veren Türk kadın girişimcilerinden biri oldu

Facebook’un ilham veren Türk kadın girişimcilerinden biri oldu

Çocukların eğlenirken öğrenmelerini hedefleyen Pakolino Aktivite Kutuları’nın kurucusu Pınar Gül Ramsay, Facebook’un kadın girişimcilere yönelik başlattığı ve Türkiye’de de hayata geçirdiği küresel projesi #SheMeansBusiness kapsamında örnek gösterilen Türk kadın girişimciler arasında yer aldı. Proje lansman toplantısında, aralarında Pınar Gül Ramsay’ın da bulunduğu kadın girişimciler, düzenlenen panelde ilham veren başarı hikayelerini yola yeni çıkan girişimci kadınlarla paylaştı.

15.11.2017Teknoloji
Peş peşe acı haberler

Peş peşe acı haberler

Önceki gün 16 yaşındaki Murat Taylan ve üniversite öğrencisi 22 yaşındaki Melis Burcu Küçük'ün kalp krizinden hayatlarını kaybetmelerinin ardından bir kötü haber de Isparta'dan geldi. 3’üncü sınıf öğrencisi, 8 yaşındaki Melih Ulusoy, okulda fenalaşarak götürüldüğü hastanede yaşamını yitirdi. Melih’in kalp krizi nedeniyle öldüğü belirlendi.

14.11.2017Gündem
MEBden eğitimde mobil oyun dönemi

MEB'den eğitimde 'mobil oyun' dönemi

Milli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB), öğrencilerin eğitimlerine destek olmak amacıyla 7 mobil oyun geliştirildi. Yabancı dilden anadile, tarihten matematiğe, genel kültürden üniversite hazırlığa kadar içeriklerin yer aldığı mobil oyunlar, sanal marketlerde öğrencilerin kullanımına sunulmaya başladı.

14.11.2017Eğitim
Genç Melis gözyaşlarıyla toprağa verildi

Genç Melis gözyaşlarıyla toprağa verildi

Bursa'nın İnegöl ilçesinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybederek, ailesini ve arkadaşlarını yasa boğan 24 yaşındaki Melis Burcu Küçük’ün cenazesi gözyaşları arasında toprağa verildi.

13.11.2017Gündem
AÇEV ve ERG’den okul öncesi eğitim raporu: Zenginler okul öncesine, fakirler ilkokula

AÇEV ve ERG’den okul öncesi eğitim raporu: Zenginler okul öncesine, fakirler ilkokula

ERG ve AÇEV’in yaptığı araştırmaya göre, okul öncesi eğitimde okullaşma oranı yoksullar arasında daha düşük. Varlıklı ailelerin ve eğitimli annelerin 5 yaşındaki çocukları okul öncesi eğitime devam ederken, en yoksul kesimin çocuklarının doğrudan ilkokula kaydolma olasılığı çok daha yüksek. 4 yaşta okul öncesin katılımı etkileyen en önemli üç neden ise ailenin ekonomik seviyesi, annenin eğitim düzeyi ve istihdam durumu.

1.11.2017Eğitim
Maskeler lösemililer için renklendi

Maskeler lösemililer için renklendi

Üniversite öğrencileri, Lösemi Farkındalık Haftası kapsamında lösemiye dikkat çekti. Öğrenciler, “Maskeme Değil, Gözlerime Bak” adlı kampanya başlattı. Maskeleri renklendiren üniversiteliler fotoğrafları sosyal medyada paylaştı.

30.10.2017Eğitim
Diploma denkliği sınavı ne zaman yapılacak

Diploma denkliği sınavı ne zaman yapılacak?

YÖK, diploma denkliği için ilk kez uygulanacak İlmi Hüviyet Tespiti ve Yapılandırılmış Klinik Sınavı'yla ilgili usul ve esasları belirledi. Sınav kasım ayında yapılacak.

24.10.2017Eğitim
YÖKten diploma denkliği için yeni sınav

YÖK'ten diploma denkliği için yeni sınav

Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), diploma denkliği için ilk kez uygulanacak İlmi Hüviyet Tespiti ve Yapılandırılmış Klinik Sınavı'na ilişkin usul ve esaslar belirlendi.

24.10.2017Gündem
Denklik başvuruları hızlı, sonuçlar şeffaf olacak

Denklik başvuruları hızlı, sonuçlar şeffaf olacak

YÖK tarafından alanındaki uzman isimlerin katılımıyla ‘Denklik Çalıştayı’ düzenlendi. Toplantıda denklikle ilgili yapılan çalışmalar ve hazırlığı yapılan yönergelerle ilgili bilgiler ele alındı. Kimlik tespiti sınavları için kılavuz hazırlandığı belirtildi. YÖK Üyesi Doç. Dr. Zeliha Koçak Tufan Hürriyet’e,”Yapılan çalışmalar neticesinde başvuru süreçleri daha objektif, sonuçlar daha hızlı olacak” dedi.

19.10.2017Eğitim
Hiç tarih çözmeden arkeoloji seçilebilecek

Hiç tarih çözmeden arkeoloji seçilebilecek

Yeni üniversite sınavının ilk ayağı olan Temel Yeterlilik Testi’nin sadece Türkçe ve matematikten oluşması; bazı adayların hiç tarih, felsefe grubu sorularını yanıtlamayacak olması tartışmalara neden oldu. Uzmanlara göre, TM puanıyla öğrenci alan kimi bölümlerde sözel bilgisinin sorgulanmaması doğru değil. Örneğin arkeoloji bölümüne giriş için tarih bilgisine bakılmayacak. Bu yüzden uzmanlar bazı TM programlarının sözele taşınmasını öneriyor.

17.10.2017Eğitim
Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi sayısı 2 bin 178

Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi sayısı 2 bin 178

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, ’Özel Eğitimde Rehabilitasyon Merkezlerinin Rolü ve Eğitim Niteliklerinin Artırılması’ sempozyumunda konuştu. Müsteşar Tekin özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin, engelli bireylerin yeteneklerini en üst seviyeye çıkarmak, temel öz bakım ve bağımsız yaşam becerilerini geliştirmek ve topluma uyumlarını sağlamak amacıyla faaliyet gösteren önemli özel öğretim kurumları olduğunu belirtti. Tekin, “Bu kurumlarımızda görme, işitme, dil-konuşma, spastik, zihinsel, ortopedik ve ruhsal olmak üzere 7 engel türünde bireylere destek eğitim programları uygulanıyor. Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi sayısı ise 2 bin 178 ”dedi.

8.10.2017Eğitim
Gençler TV’de ne izliyor

Gençler TV’de ne izliyor

Hacettepe Üniversitesi’nde doktora çalışması kapsamında lise ve ortaokuldan 3 bin 654 gençle yapılan araştırma çarpıcı rakamlar ortaya koydu.

7.10.2017Eğitim
Uzmanlardan ‘soru sormayan çocuk’ uyarısı

Uzmanlardan ‘soru sormayan çocuk’ uyarısı

Uzmanlar, çocukların gelişimsel özelliklerinden birinin meraklı olmak olduğunu söylüyor. Eğer çocuğunuz soru sorup öğrenmek istemiyorsa, bunun hiç de normal bir durum olmadığını ve anne babaların önce kendilerini sorgulaması gerektiğini belirterek aileleri uyarıyorlar: Otoriter, kısıtlayıcı ve ilgisiz anne baba tutumlarına maruz kalan çocukların da merak duyguları zedeleniyor.

3.10.2017Eğitim

Yazar Sonuçları

Çağın belası ekran bağımlılığı

ÇOCUKLARI ekran başından kaldırmak bizim evdeki en büyük dert. Eğer sizin de böyle bir derdiniz varsa bu yazı sizin için. Evet tekrar yazıyorum çünkü konu önemli.

2.12.2017

Serdar öğretmenin hedefi dünya okulu

Türkiye’nin ilk erkek anaokulu öğretmeni unvanlı Serdar Öner’in 1987’de İzmir Karşıyaka’da kurduğu Gelişim Çocukevi, anaokulundan liseye kadar eğitim veren bir koleje dönüştü.

30.11.2017

Hakaret ve aşağılama duygusal istismardır

Gülben Ergen, Hürriyet Gazetesi’nin sosyal sorumluluk projesi olan “200 Adımda Çocuk Yetiştirme Rehberi” kitabının editörü Ömür Kurt, yazarlarından Prof. Dr. Haluk Yavuzer ve Yrd. Doç. Dr. Başak Demiriz ile bir araya geldi. Üç isim, çocuk yetiştirmeye dair merak edilen sorulara yanıt verdi.

28.11.2017

Çocuk kitaplarını denetlemek aileye düşer

Son günlerde bazı çocuk kitaplarındaki zararlı içerikler yüzünden bütün çocuk kitaplarının pedagog onayından geçmesi için sosyal medya kampanyaları düzenlenmeye başladı. İçeriği sakıncalı birkaç kitap yüzünden bütün kitapların denetlenme önerisinin ‘sansür’ olduğunu belirten yazar, yayıncı ve uzmanlar anne babalara çağrı yapıyor: “Çocuklarınızın okuduğu kitapları bilin, onları önce siz okuyun!”

24.11.2017