MENÜ

Çocuk Gelişimi

Çocuk Gelişimi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Çocuk Gelişimi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Çocuk Gelişimi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 4.020 Çocuk Gelişimi haberi bulunmuştur.

Çocuk Gelişimi Haberleri

Okul öncesi eğitimde doğru bilinen 10 yanlış

Okul öncesi eğitimde doğru bilinen 10 yanlış

Okul öncesi yıllar olarak adlandırdığımız 0-6 yaş arası, çocuğun kişiliğinin yüzde 70’inin geliştiği ve yaratıcılığının yeşerdiği en kritik dönem olarak tanımlanabilir. Başta ebeveynler olmak üzere çocuğun eğitiminde rol alan tüm yetişkinlerin bu dönemde çocuklara karşı sözel ya da sözel olmayan davranış ve uygulamaları çocukların yaratıcılıklarını olumlu ya da olumsuz yönde etkiliyor.

19.03.2018Eğitim
MEB, materyal yarışması için kılavuz yayınladı

MEB, materyal yarışması için kılavuz yayınladı

Özel eğitim ve rehberlik hizmetleri alanındaki yenilikçi, özgün, yaratıcı ve işlevsel çalışmaların teşvik edilmesi amacıyla düzenlenen ‘Fikirler Yarışsın Engeller Aşılsın Özel Eğitim Materyal ve Etkinlik Yarışması’nın başvuru kılavuzu yayımlandı. Buna göre, başvurular 24 Nisan’da başlıyor.

17.03.2018Eğitim
Eski okul müdürü baba ile öğretmen kızının diploma kavgası: Sahtesini çoğaltıp satıyor

Eski okul müdürü baba ile öğretmen kızının diploma kavgası: Sahtesini çoğaltıp satıyor

11 yıllık öğretmen olan Gülhan Yıldız, "Babam, diplomamın sahtesini çoğaltarak satışını yapıyor ve bunların her birinden 40-45 bin lira para kazanıyor. Sahte diploma satmaktan yakalanmıştı. Şu anda aynı şeyi yapmaya devam ediyor. Yapılabilecek herhangi bir dolandırıcılıktan dolayı ben sorumlu tutulabilirim" dedi

14.03.2018Gündem
Üniversiteden velilere aile eğitimi

Üniversiteden velilere aile eğitimi

Veliler, üniversitede ‘Aile Eğitimi’ dersine konuk oldu. Üniversite öğrencileri, ailelere ‘Çocukla İletişim ve Çocuklarda Görülebilen Problem Davranışlar’ hakkında seminer verdi.

13.03.2018Eğitim
Beşiktaşlı Yönetici Torunoğulları, Türk futbolunun röntgenini çekti

Beşiktaşlı Yönetici Torunoğulları, Türk futbolunun röntgenini çekti

Beşiktaş Dış ilişkiler Sorumlusu Erdal Torunoğulları, Türk futbolunun içinde bulunduğu durumla ilgili açıklamalarda bulundu. Torunoğulları, menajerlik sistemi başta olmak futbol kulüplerinin altyapıları, yabancı sınırlaması gibi konularda ses getirecek açıklamalarda bulundu.

7.03.2018Spor Arena
‘Tombi’yi sınıfa döndüren müdür bahçesinde kedi besliyor

‘Tombi’yi sınıfa döndüren müdür bahçesinde kedi besliyor

İzmir’de Ticaret Borsası İlkokulu 3-C sınıfı öğrencilerinin sınıfta beslediği ‘Tombi’ adlı kedinin bir velinin şikayeti üzerine okuldan uzaklaştırıldığını duyunca, çocukların daha fazla üzülmemesi için hayvanın sınıfa girmesine izin veren İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, müdürlüğün bahçesinde aylardan beri kedi besliyor.

24.02.2018Eğitim
Tombi’yi sınıfa döndüren müdür, müdürlüğün bahçesinde de kedi besliyor

Tombi’yi sınıfa döndüren müdür, müdürlüğün bahçesinde de kedi besliyor

İZMİR’de Ticaret Borsası İlkokulu 3-C sınıfı öğrencilerinin sınıfta beslediği ’Tombi’ adlı kedinin bir velinin şikayeti üzerine okuldan uzaklaştırıldığını duyunca çocukların daha fazla üzülmemesi için hayvanın sınıfa girmesine izin veren İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, müdürlüğün bahçesinde aylardan beri kedi besliyor.

24.02.2018Gündem
Çocuğu anlamayan yetişkinler çocuklara kitap yazıyor

Çocuğu anlamayan yetişkinler çocuklara kitap yazıyor

Aile-çocuk yazarımız Ömür Kurt, yeni kitaplarıyla hem çocuklara sıradışı hayvanları tanıtıyor hem de aralarından yazı yazmak isteyenlere yol gösteriyor.

Sözleşmeli öğretmen branş dağılımı kontenjan listesi MEB tarafından açıklandı... Branşlara göre öğretmen dağılımı

Sözleşmeli öğretmen branş dağılımı kontenjan listesi MEB tarafından açıklandı... Branşlara göre öğretmen dağılımı

Sözleşmeli öğretmen branş dağılımı kontenjan listesi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından paylaşıldı. 20 bin öğretmenin Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde istihdam edileceği süreçte, 85 branştan alım gerçekleştirilecek. 2018'de hangi branşta kaç öğretmen alımı yapılacak? En fazla atama hangi alanda olacak? İşte sözleşmeli öğretmen branş dağılımı kontenjan listesi!

20.02.2018Gündem
YKS’ye yaklaşık 4 ay kaldı... Hangi bölümler TYT puanıyla öğrenci alacak

YKS’ye yaklaşık 4 ay kaldı... Hangi bölümler TYT puanıyla öğrenci alacak?

Bu yıl ilk kez üniversiteye girişte uygulanacak YKS’ye yaklaşık 4 ay kaldı. Bazı adaylar, sınavın ilk oturumu olan TYT ile tercih edilebilecek bölümleri araştırıyor. Sizler için TYT puanıyla öğrenci alacak bölümleri araştırdık.

20.02.2018Eğitim
Semizotunun 7 İnanılmaz Faydası

Semizotunun 7 İnanılmaz Faydası

Hem yemekleri hem de meze ve salataları ile sofralarımızı süsleyen semizotunun oldukça faydalı bir sebze olduğunu biliyor muydunuz? İşte semizotunun birbirinden önemli faydaları...

Sözel ve Sayısal ile alan bölümler ve meslekler nelerdir

Sözel ve Sayısal ile alan bölümler ve meslekler nelerdir?

Üniversite sınavı için çalışmalarına son sürat devam eden öğrenciler, sınav başvurusu esnasında sözel, sayısal ve eşit ağırlık mesleklerine göre bir değerlendirmede bulunacak. Hangi alandan sınava girileceği eşit ağırlık, sözel ve sayısal bölümleri değerlendirmelerinin ardından yapılacak. Peki, sözel, eşit ağırlık ve sayısal meslekleri arasından hangi bölümler yer alıyor? İşte, dönem ilerlerken öğrencilerin merakla araştırdığı bölümler ve meslekler listesi

8.02.2018Eğitim
AÖF sınav sonuçları için beklenen gün yaklaştı AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak

AÖF sınav sonuçları için beklenen gün yaklaştı! AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak?

AÖF sınav sonuçları için beklenti devam ediyor. Anadolu ve Atatürk Üniversitesi'nin gerçekleştirdiği sınavların ardından alacakları neticelere kilitlenen vatandaşlar, sorgulamalarını sürdürüyor. Peki, AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, üniversitelerin resmi yönetmeliğine göre AÖF sınav sonuçlarının açıklanmasının beklendiği günler ve detaylı bilgiler

23.01.2018Eğitim
Üniversite öğrencileri ana sınıfı boyadı

Üniversite öğrencileri ana sınıfı boyadı

Bozok Üniversitesi (BÜ) Akdağmadeni Meslek Yüksekokulu öğrencileri anaokulu sınıflarına çeşitli resimler çizdi.

15.01.2018Kampüs
Hobisiydi mesleği oldu

Hobisiydi mesleği oldu!

Edirne’de yaşayan genç kız, hem mesleği hem de hobisiyle erkeklere taş çıkartıyor. 7 yıldır kasaplık yaparak ailesinin geçimini sağlayan genç kız, çok sevdiği mesleğinden kazandığı paranın bir bölümüyle de hobisi motorculuğu gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyor.

6.01.2018Ekonomi
Kitap Fuarı’nda, ‘Kayı Boyu Obası’ kuruldu

Kitap Fuarı’nda, ‘Kayı Boyu Obası’ kuruldu

Almanya’nın Duisburg kenti yakınlarındaki Rheinberg kasabasında18’incisi düzenlenen Astec Türkçe Kitap ve Kültür Fuarı’nda, Kayı Boyu Obası kuruldu. Çadırı ziyaret edenler, o dönemin elbiselerini giyerek hatıra fotoğrafı çektirme fırsatı buluyor.

4.01.2018Dünya
Üniversiteliler miniklere kitap okudu

Üniversiteliler miniklere kitap okudu

Ana sınıfı öğrencileri, çocuk gelişimi programı öğrencilerinin okuduğu hikayeleri ilgiyle dinledi. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Betül Özkul Cura, okul öncesi dönemde çocukların gelişiminde kitapların büyük rol oynadığını belirtti.

1.01.2018Eğitim
ASDEP personeline kadro müjdesi

ASDEP personeline kadro müjdesi!

Taşerona kadro düzenlemesinin KHK ile gelmesinin ardından taşeronda son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde Türkiye'nin dört bir yanında görev yapan yaklaşık 3 bin Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) görevlisi de taşeron işçilere kamuda sürekli işçi kadrosu verilmesine yönelik düzenlemeden faydalanabilecek

27.12.2017Ekonomi
Taşerona kadrodan 3 bin kişilik o kadro da faydalanacak

Taşerona kadrodan 3 bin kişilik o kadro da faydalanacak

Sendikaların işçilere yaptığı 'Üye olmazsanız kadro alamazsınız' baskısı hakkında konuşan Başbakan Binali Yıldırım, bu tür baskıların asla kabul edilemeyeceğini dile getirdi. Birçok kişinin son günlerde merakla araştırdığı konular arasında yer alan taşeron işçiye kadroda ASDEP çalışanları için sevindirici haber geldi. İşte, taşeron işçiye kadroda son durum ve sendikalar hakkında bazı bilgiler

27.12.2017Gündem
İcradan satılan fabrikayla en büyük ihracatçılar arasına girdi

İcradan satılan fabrikayla "en büyük ihracatçılar" arasına girdi

Kayseri'de 2003 yılında icradan satılan fabrikanın bacasını yeniden tüttüren ve atık madenleri işleyerek çinko klinkerine dönüştüren ÇİNKOM AŞ, bu fabrikadaki üretimiyle Türkiye'nin en çok ihracat yapan ilk 500 firması arasına girmeyi başardı.

24.12.2017Ekonomi
Hayalinizdeki bölüm hangi puan türünde

Hayalinizdeki bölüm hangi puan türünde?

YÖK, YKS’de lisans programlarının puan türlerini yayınladı. Puan türleri Sözel, Eşit Ağırlık, Sayısal ve DİL olarak LYS’ye göre çok daha sade bir hale geldi. Peki, hayalinizdeki lisans programı hangi puan türünde? Hürriyet Eğitim, 2017’de üniversitelerdeki tüm programların puan türlerini araştırdı.

23.12.2017Eğitim
Öğrenciler göçmenlerle buluştu

Öğrenciler göçmenlerle buluştu

Üniversite öğrencileri Nevşehir’in Gülşehir ilçesindeki göçmenlerle bir araya geldi.

22.12.2017Eğitim
Okullarda şiddete karşı 5 öneri

Okullarda şiddete karşı 5 öneri

İzmir’de okul müdürünün öğrencileri tarafından öldürülmesinin ardından gençler arasında yayılan şiddet gündemde. Her okulun risk tablosu çıkarması gerektiğini belirten uzmanlar, iyi gözlemle bazı önlemlerin alınabileceği düşüncesinde. Okul ve velilere de çok iş düşüyor.

21.12.2017Eğitim

Yazar Sonuçları

En iyi ne istemediğimi biliyorum!

Ne üniversite sınavındaki bilinçsiz tercih ne de çalışma hayatında ‘kadın olmakla ilgili’ cümleler onu yolundan döndürdü. İş hayatında hiç kimsenin ona ne yapacağını söylemesine müsaade etmediğini söyleyen Kariyer.net Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Didem Arıkan, başarısının sırrını “Çünkü en iyi ne istemediğimi biliyorum” diye açıklıyor.

12.03.2018

Kaygısız çocuk nasıl yetiştirilir?

MAALESEF çoğu ebeveyn “Çocuğumu iyi yetiştirmeliyim ve onu güzel bir geleceğe hazırlamalıyım” düşüncesi ile çocuğunu şekillendirmeye çalışır.

9.03.2018

Yalan söyleyen çocuk daha mı zekidir?

HÜRRİYET gazetesinden Ömür Kurt, son zamanlarda yazdığı yazılar ve yaptığı röportajlarla çocuk gelişimi anlayışımıza inanılmaz katkılar sağladı.

2.02.2018

Yalan söyleyen çocuk zeki mi?

New York Times gazetesinde yayımlanan bir araştırma, “Çocukların yalan söylemesi onların zeki olduğunu gösterir” sonucuna vardı ve “Eğer çocuğunuz yalan söylüyorsa bu iyi” açıklamasıyla araştırmayı duyurdu. Oysaki psikologlar bu araştırmanın doğru sonuç vermediğini belirtiyor. Konuyu Çocuk Gelişimi Uzmanı Prof. Dr. Arzu Yükselen’e sorduk.

26.01.2018