MENÜ

Çocuk Gelişimi

Çocuk Gelişimi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Çocuk Gelişimi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Çocuk Gelişimi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.898 Çocuk Gelişimi haberi bulunmuştur.

Çocuk Gelişimi Haberleri

MEB 5 bin ücretli öğretmen atama duyurusu yayımladı... Başvuru şartları neler

MEB 5 bin ücretli öğretmen atama duyurusu yayımladı... Başvuru şartları neler?

Milli Eğitim Bakanlığı, 5 bin ücretli öğretmen ataması yapılacağını duyurdu. Peki, MEB 5 bin ücretli öğretmen başvuru işlemleri nasıl yapılacak? Başvuru şartları neler?

15.05.2018Gündem
Bülent arabayı E5’te kenara çekip 10 dakika ağladı

'Bülent arabayı E5’te kenara çekip 10 dakika ağladı'

Tepe Nautilus’un Anneler Günü’nde düzenlediği 'Tepe’de Sohbet' etkinliğinde sevenleriyle bir araya gelen Pınar Altuğ Atacan ve Ceyda Düvenci anneliklerini ve mutlu evliliğin sırlarını anlattı.

14.05.2018Magazin
Üniversite öğrencilerinden Masal Köyü

Üniversite öğrencilerinden 'Masal Köyü'

Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksek Okulu (MYO) Öğrencileri 'Masal Köyü' adlı sosyal sorumluluk projesi kapsamında ziyaret ettikleri engelli öğrencilerle şarkılar söyleyip, oyunlar oynayarak eğlendiler.

4.05.2018Kampüs
Çocuklara sokak oyunu öğrettiler

Çocuklara sokak oyunu öğrettiler

İzmir’de 400 çocuk, üniversite kampüsünde oluşturulan parkurlarda sek sek, yakar top, ip atlama, çuval yarışı gibi sokak oyunlarını öğrendi.

22.04.2018Eğitim
Kadınlara girişimcilik eğitimi başladı

Kadınlara girişimcilik eğitimi başladı

İhtiyaç sahibi 50 kadına girişimcilik gibi onlarca alanda eğitim verilecek ‘Şimdi Sıra Bizde’ projesi başladı. İçişleri Bakanlığı tarafından desteklenen proje sayesinde kadınlara liderlik, girişimcilik gibi birçok alanda mesleki eğitim ile mentörlük verilecek.

16.04.2018Eğitim
Hikâye oluşturmanın çocuklar üzerindeki etkisi | Çocuklarla Bir Ömür

Hikâye oluşturmanın çocuklar üzerindeki etkisi | Çocuklarla Bir Ömür

Hikâye oluşturmak çocuk gelişimi için sandığımızdan daha önemli. Pedagog Gözde Erdoğan anlatıyor…
Uygulamayı incelemek ve indirmek için aşağıdaki bağlantılara tıklayın:

29.03.2018Anne Baba
Okul öncesi eğitimde doğru bilinen 10 yanlış

Okul öncesi eğitimde doğru bilinen 10 yanlış

Okul öncesi yıllar olarak adlandırdığımız 0-6 yaş arası, çocuğun kişiliğinin yüzde 70’inin geliştiği ve yaratıcılığının yeşerdiği en kritik dönem olarak tanımlanabilir. Başta ebeveynler olmak üzere çocuğun eğitiminde rol alan tüm yetişkinlerin bu dönemde çocuklara karşı sözel ya da sözel olmayan davranış ve uygulamaları çocukların yaratıcılıklarını olumlu ya da olumsuz yönde etkiliyor.

19.03.2018Eğitim
MEB, materyal yarışması için kılavuz yayınladı

MEB, materyal yarışması için kılavuz yayınladı

Özel eğitim ve rehberlik hizmetleri alanındaki yenilikçi, özgün, yaratıcı ve işlevsel çalışmaların teşvik edilmesi amacıyla düzenlenen ‘Fikirler Yarışsın Engeller Aşılsın Özel Eğitim Materyal ve Etkinlik Yarışması’nın başvuru kılavuzu yayımlandı. Buna göre, başvurular 24 Nisan’da başlıyor.

17.03.2018Eğitim
Eski okul müdürü baba ile öğretmen kızının diploma kavgası: Sahtesini çoğaltıp satıyor

Eski okul müdürü baba ile öğretmen kızının diploma kavgası: Sahtesini çoğaltıp satıyor

11 yıllık öğretmen olan Gülhan Yıldız, "Babam, diplomamın sahtesini çoğaltarak satışını yapıyor ve bunların her birinden 40-45 bin lira para kazanıyor. Sahte diploma satmaktan yakalanmıştı. Şu anda aynı şeyi yapmaya devam ediyor. Yapılabilecek herhangi bir dolandırıcılıktan dolayı ben sorumlu tutulabilirim" dedi

14.03.2018Gündem
Üniversiteden velilere aile eğitimi

Üniversiteden velilere aile eğitimi

Veliler, üniversitede ‘Aile Eğitimi’ dersine konuk oldu. Üniversite öğrencileri, ailelere ‘Çocukla İletişim ve Çocuklarda Görülebilen Problem Davranışlar’ hakkında seminer verdi.

13.03.2018Eğitim

Yazar Sonuçları

İki çocuk arasındaki cinsel davranış cezalandırılıyor

Türkiye’nin en önemli sorunlarından biri olan ‘çocuklara cinsel istismar suçu’yla ilgili kanun tasarısı geçen hafta TBMM Başkanlığı’na sunuldu. Tasarıya göre, çocuğun cinsel istismarı suçu için öngörülen hapis cezasının üst sınırı 20 yıldan 40 yıla çıkarılıyor. En çok 12 yaş ile ilgili düzenleme tartışılıyor. Ancak Türk Ceza Kanunu gibi birçok kanunun hazırlanmasında yer alan İstanbul Üniversitesi Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Adem Sözüer başka bir konuya dikkat çekmek istiyor: “15 yaşından küçük çocukların kendi aralarındaki zora dayalı olmayan cinsel davranışları nedeniyle verilecek cezalar arttırılıyor. Yani diyelim ki 14 yaşında iki çocuk var. Cebir, tehdit yok. Hatta cinsel ilişkiye bile girmediler. Bir merakla birbirlerine karşı öpüşme gibi bir takım cinsel davranışlarda bulundular. Bunun cezası 8 yıldan 15 yıla kadar hapis oluyor.” Prof. Sözüer ile yasa tasarısının detaylarını konuştuk.

15.04.2018

Çocuklarda zekâyı arttırmanın 3 yolu!

SON haftalarda çocuk gelişimi üzerine epey yazı yazdığım için ebeveynlerden sorular gelmeye başladı.

14.04.2018

Milli bir mesele olarak medya okuryazarlığı!

GEÇEN hafta Facebook skandalını yazmıştım.

7.04.2018

En iyi ne istemediğimi biliyorum!

Ne üniversite sınavındaki bilinçsiz tercih ne de çalışma hayatında ‘kadın olmakla ilgili’ cümleler onu yolundan döndürdü. İş hayatında hiç kimsenin ona ne yapacağını söylemesine müsaade etmediğini söyleyen Kariyer.net Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Didem Arıkan, başarısının sırrını “Çünkü en iyi ne istemediğimi biliyorum” diye açıklıyor.

12.03.2018