MENÜ

Çocuk Gelişimi

Çocuk Gelişimi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Çocuk Gelişimi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Çocuk Gelişimi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.898 Çocuk Gelişimi haberi bulunmuştur.

Çocuk Gelişimi Haberleri

Büyüdüğü kreşe öğretmen oldu

Büyüdüğü kreşe öğretmen oldu

Bursa’da annesinin işçi olarak çalıştığı firmanın kreşinde büyüyen Kadriye Ateş (24), 17 yıl aradan sonra, aynı kreşe öğretmen oldu. Ateş, "Büyüdüğüm, yuva olarak gördüğüm yerde öğretmen olmak benim için çok güzel bir duygu" dedi.

13.11.2018Eğitim
Hayatını kitapla kuşatanların fuarı

Hayatını kitapla kuşatanların fuarı

Yaklaşık 750 bin ziyaretçi sayısıyla geçen yıl rekor kıran Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nın 37’ncisi yarın TÜYAP Büyükçekmece’de başlıyor. ‘Hayatı Edebiyatla Kuşatmak’ temasıyla 18 Kasım’a kadar yüzlerce imza günü ve etkinliğe ev sahipliği yapacak fuarın bu yılki onur yazarı, Türk edebiyatının büyük ismi Selim İleri olacak.

8.11.2018Kitap Sanat
Üniversitenin kapıları annelere açıldı

Üniversitenin kapıları annelere açıldı

Hitit Üniversitesi bir ilke imza atarak çocukların ardından bu kez de kapılarını anne ve anne adaylarına açtı. Bu kapsamda anne ve anne adaylarına yönelik düzenlenen 'HİTÜ Anne Üniversitesi' başladı.

24.10.2018Kampüs
Anaokulu zorunlu oluyor

Anaokulu zorunlu oluyor

Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu'nda yer alan bilgilere göre; beş yaş zorunlu eğitim kapsamına alınacak. Şartları elverişsiz okullarda erken çocukluk eğitimi alan çocukların beslenme ihtiyacı karşılanacak, ailelere materyal desteği sağlanacak. Liselerde alan seçimi 9'uncu sınıfta başlatılacak, 12'nci sınıf ise pilot bölgelerden başlamak üzere yükseköğretime hazırlık ve oryantasyon programı olarak düzenlenecek. İlkokul çocuklarının gelişimsel özellikleri dikkate alınarak teneffüs süreleri artırılacak. Gelecek eğitim-öğretim yılı itibarıyla İngilizce eğitiminde 2'nci sınıflardan başlayarak kademeli olarak yeni bir yaklaşım ortaya konularak, Türkiye genelinde, seviye ve okul türlerine göre çeşitlendirilmiş dil eğitim programları uygulanacak. Nitelikli yabancı dil eğitimi için 'Ulusal Yabancı Dil Eğitimi Konseyi' oluşturulacak.

23.10.2018Eğitim
Ne kadar erken o kadar iyi

Ne kadar erken o kadar iyi!

Bir çocuğun 0-6 yaş arasında geçirdiği süre, gelişimi açısından çok önemli. ‘Erken çocukluk’ olarak adlandırdığımız bu dönemde çocuk büyük bir hızla gelişir; zekası, algısı, kişiliği, sosyal davranışları ve zihinsel yetenekleri şekillenir. Beyin gelişiminin büyük bölümü bu dönemde tamamlanır. Okul hayatı ve sosyal yaşamdaki başarı için önemli olan dil becerilerinin temeli de bu dönemde atılır. Gelişme düzeyi de, çocuğun özellikle bu ilk yıllarında nasıl bir ortamda büyüdüğüne ve nasıl bir eğitim aldığına bağlı olarak farklılık gösterir.

22.10.2018Eğitim
Ahşap oyuncağınız meslek lisesi öğrencilerinden

Ahşap oyuncağınız meslek lisesi öğrencilerinden

MEB, büyük oranda ithal edilen ahşap oyuncakların yerli imkânlarla tasarım ve üretiminin yapılması için yeni bir karara imza attı. Buna göre, mobilya ve dekorasyon alanında üretim yapan mesleki ve teknik eğitim liselerinde ahşap oyuncak üretimi için ilk pilot uygulama başlatıldı.

17.10.2018Eğitim
Okuduğu liseye son kez tabutla geldi Gözyaşları sel oldu…

Okuduğu liseye son kez tabutla geldi! Gözyaşları sel oldu…

Ordu'nun Ünye ilçesinde lise son sınıfta okuyan ve 4 yıldır kanserle savaşan 18 yaşındaki Büşra Yeşil, okuduğu liseye son kez tabutla geldi.

12.10.2018Gündem
Ortaokul, lise ve üniversiteyi dışarıdan bitirdi, kreş öğretmeni oldu

Ortaokul, lise ve üniversiteyi dışarıdan bitirdi, kreş öğretmeni oldu

İlkokuldan sonra okumasına izin verilmeyen, ancak ortaokul, lise ve üniversite eğitimini dışarıdan tamamlayan Hülya Eröz, kreş öğretmenli oldu. Azmiyle kadınlara örnek olan Eröz, "Çocuklarım benimle gurur duyuyor, her yerde başarımı anlatıyorlar. Okumama engel olmak isteyenler 'Hakkını helal et. Çok şey başardın, seninle gurur duyuyoruz' diyorlar. Çok mutluyum. Kadın isterse her şeyi yapar. Ben başardıysam herkes yapar. Kimse 'Yapamayacağım' diye düşünmesin, hayallerinden vazgeçmesin" dedi.

3.10.2018Eğitim
Babalar çocuklarıyla oynamasını bilmiyor

Babalar çocuklarıyla oynamasını bilmiyor

İstanbul’da bir vakıf üniversitesinin yaptığı araştırmaya göre babaların büyük çoğunluğu, çocuklarıyla nasıl oyun oynaması gerektiğini bilmiyor. Üstelik eğitim düzeyine göre değişmiyor.

25.09.2018Eğitim
Sınavsız ikinci üniversite kayıtları devam ediyor

Sınavsız ikinci üniversite kayıtları devam ediyor

Üniversitelerin iki ya da dört yıllık örgün eğitim programlarından mezun olan ya da hâlâ eğitimine devam edenler için ‘İkinci Üniversite’ imkânı bulunuyor. Üstelik herhangi bir sınava girmeden bu mümkün. Yapmanız gereken tek şey, aldığınız eğitim programından farklı bir bölüm seçmek. Önlisans öğrencisi veya mezunları önlisans programlarına, lisans öğrencileri veya mezunları ise önlisans ve lisans programlarına kayıt yapabiliyor. Başvuru ve kayıtlar üniversitelerin internet sayfalarından gerçekleştiriliyor. Öğrenciler, seçtikleri adreslerine yakın yerlerde vize ve final sınavlarına girebiliyor. Dersler online veriliyor.

24.09.2018Eğitim
Okulun ilk günü mutlu başlangıç olsun

Okulun ilk günü mutlu başlangıç olsun

Yeni eğitim yılı başladı ve yaklaşık 18 milyon öğrenciyle 1 milyon öğretmen ders başı yaptı. Öğrenciler arasında okula ilk defa başlayacak çocuklar da olacak. Okulun ilk gününün kabus değil, mutlu başlangıç olarak anılması için ailelere ve öğretmenlere büyük görev düşüyor. Okullar açılmadan önce aile-öğretmen işbirliği başlamalı. Çünkü, bu işbirliği sadece ilk gün ya da ilk yılı değil, çocuğun eğitim hayatını etkileyecek.

17.09.2018Eğitim
Bir başkadır benim öğretmenim

Bir başkadır benim öğretmenim

Atama sorunu başta olmak üzere eğitim sistemi içinde onca sorunla uğraşan öğretmenler yeni eğitim-öğretim dönemine canla başla hazırlanıyor. Kimi okulunu boyuyor, kimi yıkık duvarı onarıyor, kimi kütüphane kuruyor, kimi atık malzemeden yaptığı oyuncakları başka illerdeki çocuklara gönderiyor. Bir harf öğretmekle kalmayıp öğrencilerin hayatlarına dokunan öğretmenlerle tanışın...

8.09.2018Gündem
10 gündür haber alınamayan Cansel evine döndü

10 gündür haber alınamayan Cansel evine döndü

BURSA’nın Gemlik ilçesinde, evden çöp atmak için çıktıktan sonra kendisinden 10 gündür haber alınamayan Cansel Sezer (18), evine döndü.

20.08.2018Gündem
Günlerdir haber alınamayan Canselden iyi haber geldi

Günlerdir haber alınamayan Cansel'den iyi haber geldi

BURSA’nın Gemlik ilçesinde, evden çöp atmak için çıktıktan sonra kendisinden 9 gündür haber alınamayan Cansel Sezer (18), evine döndü. Baba Saffet Sezer, “Kızım, iki kız arkadaşıyla Aydın'a gitmiş. Kendisiyle ilgili çıkan haberleri okumuş, akşam telefon etti, bugün de eve döndü” dedi.

20.08.2018Gündem
2 yıllık bölümlerin taban ve tavan puanları | TYT puanıyla öğrenci alan bölümler

2 yıllık bölümlerin taban ve tavan puanları | TYT puanıyla öğrenci alan bölümler

YKS tercih işlemlerinin bitmesine sayılı günler kala henüz tercihini yapmayan yüz binlerce üniversiteli adayı, üniversite bölümlerinin taban puanlarını araştırıyor. Bu kapsamda en çok araştırılan konulardan biri de 2 yıllık olarak bilinen ön lisans bölümlerinin taban puanları oldu. ÖSYM'nin açıkladığı TYT puanı ile öğrenci kabul eden bu bölümlerin taban puanları araştırılmaya devam ediyor. İşte öğrencilerin merak ettikleri tüm detaylar...

10.08.2018Gündem
Miniklere üniversitede bilim eğitimi

Miniklere üniversitede bilim eğitimi

Üniversite çatısı altında düzenlenen 'Düşlerle Bilim' projesiyle 160 okul öncesi ve ilkokul öğrencisi, yaratıcı düşünme ve problem çözme becerilerini geliştiriyor.

9.08.2018Eğitim
TYT ile öğrenci alan bölümler neler 2 yıllık bölümler taban puanları

TYT ile öğrenci alan bölümler neler? 2 yıllık bölümler taban puanları

YKS tercih işlemlerinin başlamasıyla birlikte, TYT puanı ile öğrenci kabul eden iki yıllık bölümlerin neler olduğu merak konusu oldu. TYT ile alan 2 yıllık bölümler hakkında araştırma yapan üniversiteli adayları, 2 yıllık bölümlerin taban ve tavan puanlarını sorguluyor. Peki, TYT ile öğrenci alan bölümler neler?

7.08.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Kıskançlığım normal değil, farkındayım

Sevgilimi Instagram’da takip ettiği kızlardan kıskanıyorum. Bana 1-2 saat cevap vermeyince “Acaba başka biriyle mi buluşmaya gitti” diyorum. Ne yaparsam yapayım, bu kuruntulardan bir türlü kurtulamıyorum.

10.09.2018