MENÜ

Cinsel Yaşam

Cinsel Yaşam ile ilgili tüm haberleri, son dakika Cinsel Yaşam haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Cinsel Yaşam haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 4.512 Cinsel Yaşam haberi bulunmuştur.

Cinsel Yaşam Haberleri

Cinselliğin Beden ve Ruh Sağlığına Etkileri

Cinselliğin Beden ve Ruh Sağlığına Etkileri

Dünya Cinsel Sağlık Birliği (WAS) tarafından 4 Eylül günü, Dünya Cinsel Sağlık Günü olarak anılıyor. 2010 yılından bu yana anılan bu özel günde, cinsel sağlık konusunda dünya çapında geniş kapsamlı bir sosyal bilinç uyandırmak hedefleniyor. Psikiyatri Uzmanı Dr. Ahmet Yosmaoğlu, cinselliğin bedensel ve ruhsal sağlığa etkileri hakkında önemli bilgiler verdi.

3.09.2019Cinsellik
Demir Eksikliği Kadınları Aşktan Soğutuyor

Demir Eksikliği Kadınları Aşktan Soğutuyor

Psikiyatri Uzmanı Dr. Murat Altın, kadınlarda cinsel isteksizliğe psikolojik sebeplerin dışında demir eksikliği, B12 ve D vitamini yetersizliklerinin yol açabileceğini söyledi, “Demir eksikliği kadınları aşktan soğutuyor” ifadelerini kullandı.

20.08.2019Aşk
Geri Çekilme Yöntemi Ne Kadar Güvenilir

Geri Çekilme Yöntemi Ne Kadar Güvenilir?

Geri çekilme yöntemi, cinsel ilişki sırasında doğal korunma yöntemlerinden biri olarak biliniyor. ‘Dışarı boşalma’ olarak da adlandırılan geri çekilme yöntemi güvenilir mi? Geri çekilme yöntemi ile hamilelik önlenebilir mi?

9.08.2019Cinsellik
Vajinismus nedir Vajinismus belirtileri neler

Vajinismus nedir? Vajinismus belirtileri neler?

Vajinismus, çiftlerin beraberliğini olumsuz etkileyen durumlardan biridir. Vajinismusu olan kadınlar yaş, eğitim, sosyoekonomik ve sosyokültürel durum, kırsal veya kentli olma açısından belirli bir farklılık göstermezler. Bunun nedeni, cinsel eğitimin ve bilgilenmenin bireyin genel eğitim seviyesine göre değil, toplumun ve kültürün diretmeleriyle şekillenmesidir. Peki, vajinismus tam olarak nedir? Vajinismus belirtileri neler?

6.07.2019Sağlık
Günümüzün Problemi Erken Boşalma

Günümüzün Problemi Erken Boşalma

Erken boşalma sorunu, günümüzde pek çok erkekte görülebiliyor. Peki bunun sebepleri neler? Bu durum nasıl aşılabilir? Aile Danışmanı ve Cinsel Terapist Psikolog M. Berk Karaoğlu, konuyla ilgili bilgiler verdi.

26.06.2019Cinsellik
Uzun İlişkilerin 6 Sorunu

Uzun İlişkilerin 6 Sorunu

Uzun ilişkilerde çiftlerin elbette fikir ayrılıklarına düştüğü, ayrıştığı konular olabilir. Böyle durumlarda da tartışmalar ve ilişki sorunları yaşanabilir. Uzun ilişkilerde en sık görülen 6 sorunu derledik. İşte uzun ilişkilerin 6 ilişki sorunu ve çözümleri...

18.06.2019Aşk
Sertleşme Sorunu Damar Hastalığının Habercisi Olabilir

Sertleşme Sorunu Damar Hastalığının Habercisi Olabilir

Türk Androloji Derneği’nin yaptığı araştırmaya göre, Türkiye’de 40 yaş üzeri her 2 erkekten 1’inde farklı derecelerde sertleşme bozukluğuna rastlanıyor. Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Murat Binbay, bu sorunun önemli bir damar hastalığının habercisi olabileceğini söyledi.

3 kişiden 1’i Cinsel İşlev Bozukluğu Yaşıyor

3 kişiden 1’i Cinsel İşlev Bozukluğu Yaşıyor

Cinsel yaşam, bireyin ruhunu ve bedenini tanıması ile başlıyor. Bedensel ve ruhsal bazı hastalıklar ise cinsel yaşam sorununa yol açıyor. Depresyon başta olmak üzere, birçok psikiyatrik hastalığın cinsel yaşamı etkilediğini belirten uzmanlar, her 3 kişiden birinin yaşamının bir döneminde en az 1 kez cinsel işlev bozukluğu yaşadığına dikkat çekti. Psikiyatri Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Dilek Meltem Taşdemir Erinç, cinsel işlev bozukluğu hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

4.01.2019Cinsellik
Şeker hastalığı (Diyabet) nedir

Şeker hastalığı (Diyabet) nedir?

Diyabet halk dilinde bilinen adıyla şeker hastalığı, kandaki şeker düzeyini dengeleyen insülin hormonunun; eksikliği ve/veya yeterince salgılanmasına rağmen, vücutta kullanılamaması sonucu oluşan kronik metabolizma bozukluğudur. Dolaşımdaki şekerin hücre içine girememesi kan şekerinin yükselmesine ve böbreklerden süzülerek idrarla atılmasına neden olur. İşte, şeker hastalığıyla ilgili diğer detaylar

6.12.2018Sağlık
Cinsel İsteksizlik Konusunda Bilinmesi Gerekenler

Cinsel İsteksizlik Konusunda Bilinmesi Gerekenler

Yatakta özel anlar yaşarken artık eskisi kadar istekli olmadığınızı mı fark ettiniz? Belki partneriniz biraz eksik belki de siz… Peki neden böyle oldu? Eski günlere dönebilecek misiniz? İşte cinsel isteksizlik hakkında bilinmesi gerekenler...

19.11.2018Cinsellik
Cinsel Gücü Korumak İçin Öneriler...

Cinsel Gücü Korumak İçin Öneriler...

Sağlıklı ve düzenli beslenmek demek, aynı zamanda sağlıklı bir cinsel yaşam anlamına da geliyor. Cinsel gücün ve sağlığın korunması için her yaş döneminde tüketilmesi gereken besinler ve uygulanması gereken beslenme programları bulunuyor...

14.11.2018Cinsellik
Bu Egzersizler Cinsel Gücü Arttırıyor

Bu Egzersizler Cinsel Gücü Arttırıyor!

Bazı egzersizlerin cinsel hayatınızı daha kaliteli hale getirdiğini biliyor musunuz? Pelvik kaslarını harekete geçiren ve cinsel gücü artıran hareketleri düzenli yaparak siz de daha doyumlu ve mutlu bir cinsel yaşama kavuşabilirsiniz.

31.10.2018Cinsellik
Mide küçültme ameliyatı değil beyin küçültme ameliyatı

Mide küçültme ameliyatı değil beyin küçültme ameliyatı!

57. Yarım Kalan Hayatlar’ın konuğu Obezite ve Metabolik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Bora Koç

Libidoyu Arttırmanın 9 Yolu

Libidoyu Arttırmanın 9 Yolu

Birbirinden etkili yöntemler ile libidonuzu arttırmak mümkün. İşte sağlıklı bir cinsel yaşam için bilmeniz gereken bütün ipuçları...

5.10.2018Cinsellik
Cinsel Hazlarınızı Partnerinizle Keşfedin

Cinsel Hazlarınızı Partnerinizle Keşfedin!

Cinsel yaşam hayatın olmazsa olmazları arasında. Ancak partnerlerin cinsellikle bilinçli olmaz da oldukça önemli. İşte erkeklerin cinsellikle ilgili bilmesi gerekenler.

11.07.2018Cinsellik
Cinsel Sağlığınızı Koruyun

Cinsel Sağlığınızı Koruyun

Sağlıklı bir yaşama sahip olmanın en temel kurallarından biri de düzenli ve nitelikli bir beslenme düzeni edinmektir. Bu kriter, aynı zamanda cinsel sağlığı da etkilemektedir. Cinsel gücün ve sağlığın korunması için her yaş döneminde tüketilmesi gereken besinler ve uygulanması gereken beslenme programları bulunuyor.

11.07.2018Cinsellik
Yayın ve psikoloji dünyasının acı kaybı: İskender Savaşır vefat etti

Yayın ve psikoloji dünyasının acı kaybı: İskender Savaşır vefat etti

ŞAİR, yayıncı ve psikoterapist İskender Savaşır önceki gün 63 yaşında hayatını kaybetti. Savaşır, uzun süredir kanser tedavisi görüyordu. İskender Savaşır, son yıllarda İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde psikoloji ve kültür dersleri veriyordu. Savaşır bugün öğle namazını müteakkip Karaköy Tophane’deki Kılıç Ali Paşa Camisi’nden son yolculuğuna uğurlanacak.

18.06.2018Kitap Sanat
İskender Savaşır hayatını kaybetti

İskender Savaşır hayatını kaybetti

Şair, yayıncı ve psikoterapist İskender Savaşır 63 yaşında hayatını kaybetti. İskender Savaşır, son yıllarda İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde psikoloji ve kültür dersleri veriyordu.

18.06.2018Gündem
Öğretmenlik müfredatına sağlık ayarı

Öğretmenlik müfredatına sağlık ayarı

YÖK üyeleri ve DSÖ yetkilileri, güncellenen öğretmen yetiştiren lisans programları müfredatının sağlık boyutunu ele aldı. Toplantıda, yükseköğretimde göçmenlerle ilgili yapılan çalışmalar, akademisyenlerin istihdamı, uluslararası öğrenciler ve diploma denklik işlemlerinde yapılan çalışmalar da görüşüldü.

28.05.2018Eğitim
Fotoğraftaki herkesten izin aldınız mı

Fotoğraftaki herkesten izin aldınız mı?

Genel Veri Koruma Yasası (GDPR), 25 Mayıs’ta Avrupa’da yürürlüğe girdi. Yeni yasa tüketicilere bazı haklar getirse de dernekler, bloggerler, sosyal medya kullanıcılarını endişelendirdi. Yasayı eleştirenler ‘düğün, nişan, konser gibi etkinliklerde çekilen fotoğrafları sosyal medyada paylaşmadan önce, fotoğrafta görünen herkesten izin alınması gerektiğini’ söylüyor.

25.05.2018Avrupa
TÜBİTAKtan sosyal medya ve boşanma ilişkisi

TÜBİTAK'tan sosyal medya ve boşanma ilişkisi

TÜBİTAK, artış eğilimi gösteren boşanmaları araştıracak. 2017 yılında boşanan 128 bin çiftin ayrılık kararına etki eden faktörler ortaya çıkarılacak. Sosyal medyanın boşanmalardaki etkisi de incelenecek.

23.04.2018Gündem
Cinsel gücü artıran besinler hangileri Mutlu bir cinsel yaşam için öneriler

Cinsel gücü artıran besinler hangileri? Mutlu bir cinsel yaşam için öneriler

Sağlık problemlerinin çözümünde destekleyici unsur olan bazı besinler, cinsel güç üzerinde de etkili olabiliyor. Peki cinsel gücü artıran besinler hangileri? Gerçekten mutlu bir cinsel yaşam için bu besinlerin gücünden yararlanabilir miyiz?

7.03.2018Gündem
Gebelikte cinsel ilişki tehlikeli midir

Gebelikte cinsel ilişki tehlikeli midir?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Zahide Küçük cevapladı; Gebelikte cinsel ilişki tehlikeli midir?

Bebek isteyenlere Türkiyeden müjde

Bebek isteyenlere Türkiye'den müjde

Türkiye kısırlık tedavisinde başarı oranıyla Avrupa’yı solladı. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr. Haşim Cemaloğlu : "Sonuçsuz tedavilere para saçmayın. Bu iş karşılıklı duyguları anlamaktan ve deneyimden geçer. Kendinizi Türk doktorlarına emanet edin" dedi...

4.11.2017Avrupa
Afrodizyak etkili 10 yiyecek

Afrodizyak etkili 10 yiyecek

Daha tutkulu ve romantik bir cinsel yaşam için bu besinlere sofralarınızda mutlaka yer açın.

Seks isteğini artırmanın 7 yolu

Seks isteğini artırmanın 7 yolu

Cinsel istek, yani diğer bir deyişle libido…  Birçok insan libidosunu düzeltmek için kimyasal ilaçlara sarılıyor. Fakat durum o kadar da kötü değil. Yapılacak küçük değişiklikler ile kaybedilen heyecan tekrardan kazanılabilir. İsteksizlik veya çeşitli problemler yaşıyor veya libidinal enerjinizi arttırarak sağlıklı bir cinsel yaşam istiyorsanız önerilerimize kulak verin.

22.08.2017Sağlık
Menopoz hakkında 7 yaygın yanlış ve doğruları

Menopoz hakkında 7 yaygın yanlış ve doğruları

Menopoz hakkında doğru bilinen yanlışların ilk başında menopozun bir hastalık olduğu düşüncesi yer alır. Menopoz bir hastalık değildir; menopoz kadınların hayatlarındaki bir dönemdir. Ve bu döneme ait yanlışlar sadece bunlarla sınırlı değildir. İşte menopoz hakkında doğru bilinen yanlışlar...

8.08.2017Sağlık
7 soruda Kişisel Verileri Koruma Kanunu

7 soruda Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu, 24.03.2016 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kanuna göre, kişilerin ırkı, etnik kökeni, siyasi düşüncesi, felsefi inancı, dini, mezhebi veya diğer inançları, kılık ve kıyafeti, dernek, vakıf ya da sendika üyeliği, sağlığı, cinsel hayatı, ceza mahkûmiyeti, biyometrik ve genetik verilerinin ilgilinin açık rızası olmaksızın işlenmesi yasak. Örneğin retina, parmak izi gibi sistemlerle giriş çıkışları denetleyen işverenlerin, bu konuda Kanunun açık hükmü gereği işçinin onayını alması gerekiyor. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Prof. Dr. Erdem Özdemir, Kanun hakkında merak edilen soruları yanıtladı.

Sevgilinizi aldatıyor olmanızın 5 muhtemel nedeni

Sevgilinizi aldatıyor olmanızın 5 muhtemel nedeni

Aldatmanın temelleri hakkında söylenen çok fazla şey var. Bilim hormonlardan kültürel etkilere kadar bir çok taşın altını kaldırıp bakıyor ama kesin olarak da bir sebep söyleyemiyor. Çünkü aldatan insanların nedenleri birbirinden farklılık gösterebiliyor. Kimi hormon kurbanı kimi ise egosunun kölesi.

15.06.2017Hayat

Yazar Sonuçları

Birlikte Olduğun Adamın Gerçek Yüzünü 4 Adımda Anlarsın

Herkese merhabalar. Günümüzde ilişkiler yüzeysel ve tüketim odaklı; iki insan sosyal medya üzerinden ilişki yaşarken bazen aylarca bir araya gelmiyorlar, sanki her şey gerçek dışı gibi bir ilişki yaşıyorlar ya da yaşadıklarını sanıyorlar.

22.10.2019

Cinsel Mutluluğun Sırları

Evrimin ve en uyumlunun sağ kalmasının bir sonucu olan insan eşleşmesine “cinsel beraberlik” ya da “seks yapmak” adı verilir, şehvet, sevgi, emek, bilgi ve tecrübe ister.

11.06.2019

Aldatma ve Cinsel Yaşam Süreci

Yaşamın temel ihtiyaçlarından olan cinsel arzular pek çok davranışımızı etkiler ve biz bunun farkında olmayız. Örneğin, neden kadınlar, genç ve güzel görünmeye, makyajlarına, giydiklerine bu kadar çok önem verirler?

21.02.2019

Aşkta ve Sekste Mutluluğun Sırları

Aşk, cinsellik ve yemek yaşamın vazgeçilmezlerindendir ve aralarında çok sıkı bir ilişki vardır. Her üçü de büyük ölçüde duygusal beyin olarak bilinen, duygularımızı ve davranışlarımızı belirleyen limbik sistemin kontrolündedirler.

19.02.2019

İleri Yaştaki Sertleşme Sorunu Cinsel Yaşamın Sonu Değil

Orta ve ileri yaşlardaki erkeklerde yaygın olarak görülen ereksiyon bozukluğu ile ilgili yanlış bilgiler, erkekleri hem cinsel hem de psikolojik olarak mutsuz edebilir. Bu durumu kendilerine yediremeyerek kimseye söyleyemeyen ya da bir uzmana başvurup çözüm aramaktan çekinen erkeklerin kendilerini bu soruna mahkum etmeleri, yakın ilişkilerinde ve iş yaşamlarında da olumsuz etkiler yaratabilir. Oysa ereksiyon sorunlarının çözümleri vardır ve erkeklerin ilerleyen yaşlardaki ereksiyon sorunları cinsel yaşamlarının sonu değildir!

22.01.2019

Aldatmada Cinsel Yaşam Sırları

Kadın-erkek ilişkisi aşkla ve tutkuyla başlar; sevgiyle ve sadakatle devam eder. Her zaman eder mi? Araştırmalara göre bu olasılık yüzde 50… İlişkileri sonlandıran nedenlerin tahtındaysa aldatma otuyor. Aldatma öylesine karmaşık ve çok yönlü bir olgu ki sosyolojik, psikolojik, kültürel, dinsel olarak her alanda geniş bir inceleme ve araştırma konusu. Şimdi bu konuya başka bir pencereden, cinsellik penceresinden bakalım. “Aldatan kadın ve erkeklerin cinsel yaşamları nasıldır?” sorusuna yanıt arayalım.

4.01.2019

Eşim yatakta benden kaçıyor

Evlendiğimizden beri eşim yatakta hep benden kaçıyor. Bu sorunu bir türlü çözemedim.

16.09.2018

Hepatit meselesi çok önemli

Hepatit, karaciğerin herhangi bir nedenle gelişen iltihabı demektir. Virüslere, özellikle hepatit A, B ve C virüslerine bağlı karaciğer iltihapları, bunların en sık görülenleridir. Rakamlara bakılırsa, her yıl dünya genelinde 1.5 milyona yakın insan hepatit nedeniyle hayata veda ediyor. Yarım milyara yakın kişi de hepatitle yaşıyor.

26.09.2017