MENÜ

Cinsel İsteksizlik

Cinsel İsteksizlik ile ilgili tüm haberleri, son dakika Cinsel İsteksizlik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Cinsel İsteksizlik haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 880 Cinsel İsteksizlik haberi bulunmuştur.

Cinsel İsteksizlik Haberleri

Çalışan kadının seks hayatı

Çalışan kadının seks hayatı!

Eve gidince; bırakın seks yapmayı, birlikte film izleyecek haliniz kalıyor mu? Uzmanlar uyarıyor, bu durum ilişkinin katili bile olabilir...

2.01.2013Cinsellik
Kış Depresyonu Cinsel İsteği Azaltıyor

Kış Depresyonu Cinsel İsteği Azaltıyor!

Kış depresyonundan korunmanın püf noktalarını Türkiye Psikoterapi ve Psikoterapistler Derneği terapistleri anlattı. İşte çarpıcı başlıklar...

Kadınlarda Cinsel İsteksizliğin Nedenleri ve Çözümleri

Kadınlarda Cinsel İsteksizliğin Nedenleri ve Çözümleri

Kadınlarda cinsel isteksizlik neden kaynaklanır, bu isteksizlik nasıl aşılır, Psikiyatrist Dr. Sabri Yurdakul anlatıyor.

18.02.2013Life Style
Sizinle sevişmek istemiyor mu

Sizinle sevişmek istemiyor mu?

Uzun süreli ilişkilerde kadını ve erkeği cinsellikten soğutan sebepler nelerdir, hangi davranışlar partneri cinsellikten uzaklaştırır?

26.02.2013Cinsellik
Kadınların acı çekmeleri erkekleri erken boşaltıyor

Kadınların acı çekmeleri erkekleri erken boşaltıyor!

CİSED ONURSAL BAŞKANI DR. CEM KEÇE: "Kadınların seksi görev gibi görmeleri ve acı çekmeleri erkekleri erken boşaltabiliyor!"

27.03.2013Cinsellik
Seks hakkında doğru bilinen yanlışlar

Seks hakkında doğru bilinen yanlışlar

Her şeyde olduğu gibi cinsellikte de birçok doğru bilinen yanlış mevcuttur. İşte o yanlışlar...

5.04.2013Cinsellik
Yavaş yavaş yok ediyor

Yavaş yavaş yok ediyor

Son yıllarda yaş ve cinsiyet fark etmeksizin pek çok insan, günlük yaşamdaki stresten şikayet ediyor.

9.04.2013Sağlık
Evlilik aşkı değil seksi mi öldürüyor

Evlilik aşkı değil seksi mi öldürüyor?

Pek çok evlilikte cinselliğin büyüsü 2-3 yıl içinde azalmaya başlıyor. Bu azalma 5-10 yıl içinde pek çok evlilikte aseksüelliğe kadar gidiyor...

15.04.2013Evlilik
Cinsel sorunlara mucize çözüm hipnoz

Cinsel sorunlara mucize çözüm hipnoz!

Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği Onursal Başkanı Dr. Cem Keçe, cinsel sorunlarda hipnoz mucizesini açıklıyor...

30.04.2013Cinsellik
Seks Yapma Korkusu: Vajinismus

Seks Yapma Korkusu: Vajinismus

Kadınlarda cinsel isteksizlik neden olur, nasıl tedavi edilebilir? Dr. Cem Keçe vajinismus ile ilgili bilinmeyenleri anlatıyor.

24.05.2013Diğer Videolar
Kadınlar için cinsel gücü artırıcı hap

Kadınlar için cinsel gücü artırıcı hap

Kadınlara özel cinsel gücü artırıcı hap yolda. Erkekler için üretilen cinsel gücü artırıcı mavi hapların kadınlar için de olan bir versiyonu yaklaşık 3 yıl içerisinde piyasaya çıkacak.

27.05.2013Sağlık
Sadece kış değil yaz depresyonu da var

Sadece kış değil yaz depresyonu da var

Yaz aylarında mevsimin tadını çıkarmak yerine hiçbir şeyden keyif almama, dikkat dağınıklığı uykusuzluk ve iştah kaybı gibi belirtiler depresyona işaret ediyor olabilir.

27.06.2013Sağlık
Canlı bombalar direksiyon başında

Canlı bombalar direksiyon başında

Türk Uyku Tıbbı Derneği Yönetim Kurulu üyesi Doç. Dr. Hikmet Fırat, en büyük trafik kazalarının uyku bozuklukları yüzünden olduğunu belirterek, 45 yaş üzeri uzun yol şoförlerinin ehliyet almaları için uyku testi yaptırmaları zorunlu olduğu halde hiçbir adayın tabi tutulmadığını söyledi. Doç.Dr. Fırat, “Uzun yollarda canlı bombalar seyir halinde” dedi.

25.07.2013Sağlık
Orgazmın Yolu Duygusallık

Orgazmın Yolu Duygusallık

Kadın Cinsel Sağlığı Kliniği Direktörü Dr. Ece Hattat; kadında duyguların, cinsel cevap olarak gelişmesinin çok önemli olduğunu belirtiyor...

19.08.2013Cinsellik
Cinsel İsteksizlik Nedir

Cinsel İsteksizlik Nedir?

Cinsel isteksizlik nedir, neden olur, cinsel isteksizlik nasıl tedavi edilir, Psikoterapist Dr. Cem Keçe anlatıyor.

22.08.2013Diğer Videolar
Cinsel İsteksizlik Sebepleri Nelerdir

Cinsel İsteksizlik Sebepleri Nelerdir?

Cinsel isteksizliğin nedenleriniPsikiyatrist Dr. Sabri Yurdakul anlatıyor.

17.09.2013Life Style
Taciz sonrası vajinismus yaşanabilir

Taciz sonrası vajinismus yaşanabilir!

Op. Dr. Süleyman ESERDAĞ anlatıyor. “Cinsel taciz, tecavüz, çocukluk dönemindeki cinsel istismarlar, şiddet görme, ensest ilişkiler vajinismusa neden olabilmektedir. Bu tür cinsel travmalar, vajinismus haricinde cinsel isteksizlik, ağrılı cinsel ilişki ve orgazm olamama gibi cinsel sorunlarına da neden olabilir. “

Cinsel İstek Bozuklukları

Cinsel İstek Bozuklukları

Cinsel isteksizlik neden olur, terapi ile düzeltilebilir mi? Psikiyatrist Dr. Sabri Yurdakul anlatıyor.

7.11.2013Life Style
Sizde de olabilir

Sizde de olabilir

İnsan ömrünün ortalama üçte birini oluşturan uyku, sağlıklı bir yaşam için büyük önem taşıyor. Kalitesiz uyku gündüz sürekli uyur halde dolaşma, konsantrasyon eksikliği gibi şikayetlere yol açarken; yüksek tansiyon, kalpte ritim bozuklukları, felç veya ani gece ölümlerine de neden olabiliyor.

9.12.2013Kelebek
Uyku apnesi basit bir test ile anlaşılıyor

Uyku apnesi basit bir test ile anlaşılıyor

İnsan ömrünün ortalama üçte birini oluşturan uyku, sağlıklı bir yaşam için büyük önem taşıyor. Kalitesiz uyku gündüz sürekli uyur halde dolaşma, konsantrasyon eksikliği gibi şikayetlere yol açarken; yüksek tansiyon, kalpte ritim bozuklukları, felç veya ani gece ölümlerine de neden olabiliyor.

9.12.2013Kelebek
Egzersiz cinsel isteksizliği azaltıyor

Egzersiz cinsel isteksizliği azaltıyor

Antidepresan ilaçların en bilinen yan etkilerinden biri cinsel isteksizlik yaratmasıdır. Yeni yapılan bir araştırmaya göre sevişmeden önce sadece yarım saat egzersiz yapmak bu cinsel isteksizliği azaltıyor.

18.12.2013Kelebek
5 ilişki sorununa 5 çözüm

5 ilişki sorununa 5 çözüm

Büyük hayallerle başlayan ilişkiler, yılların azizliğine uğrayarak "krize" girebiliyor. İlişkinizde tehlike çanlarının çaldığını düşünüyorsanız, hemen harekete geçmelisiniz!

27.12.2013Aşk
‘İktidar’a darbe

‘İktidar’a darbe

Araştırmalara göre siyasi gerilim cinsel isteksizliğe neden oldu.

3.03.2014Ekonomi
Vajinusmus tedavisine geç kalmayın

Vajinusmus tedavisine geç kalmayın

Vajinismus konusunda ülkemizin önde gelen doktorlarından hem jinekolog hem de cinsel terapist olan Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu hergün benzer yakınmalarla pek çok telefon ve mail aldığını söylüyor.

17.03.2014Kelebek
Kadınlık hormonu koruyor

Kadınlık hormonu koruyor

Yapılan bilimsel araştırmalar, kalp-damar sistemi, endokrin bozukluklar, felç, depresyon, hafıza zayıflamaları gibi ciddi sağlık sorunlarına yol açabilen uyku apnesinde, kadınlarda östrojen hormonunun koruyucu etkisi olduğu öngörülüyor.

20.04.2014Gündem
Tartılmayın, diyet yapmayın, canınız çekiyorsa yiyiverin

Tartılmayın, diyet yapmayın, canınız çekiyorsa yiyiverin!

Stresle başa çıkmaya çalışırken en büyük zararı vücudumuza veriyoruz. Çözümü var gibi görünüyor: ‘Kilo vermenin sırrı diyet değil terapi’. Bu tez fazla radikal görünüyor ancak Dr. Zaza Yurtsever tam da bunu savunuyor.

24.05.2014Kelebek
Bu sorun üfürükçüyle çözülmüyor

'Bu sorun üfürükçüyle çözülmüyor'

Antalya’da düzenlenen Cinsel Sağlık Kongresi’nde konuşan Tıbbi Seksoloji Danışmanı Dr. Akif Poroy, Türk toplumunun yüzde 70’e yakınının cinsel bozuklukları sağlık sorunu olarak görmediğini belirterek, "Yani üfürükçüye gitmek veya dua etmek gerektiği düşünülüyor" dedi.

26.05.2014Kelebek
Aşkınızı Renklendirecek 5 Öneri

Aşkınızı Renklendirecek 5 Öneri

İlişkinizde eskisi gibi birbirinize zaman ayırmıyor musunuz? Onun sevgisini daha mı az hissediyorsunuz? İlişkinizi canlandırmanın vakti geldi! İşte size yardımcı olacak 5 strateji...

27.05.2014Aşk
Erkek, İlk Gece Korkusunu Nasıl Yaşar

Erkek, İlk Gece Korkusunu Nasıl Yaşar?

Yazla birlikte evlenen çiftlerin sayisi da artiyor. Evliligin ilk gecesi yani gerdek gecesi, cinsel bir basarisizlikla karsilasmamak için neler yapmaliyiz?

17.08.2014Cinsellik
Sakinleştirici etkisi olan bitki çayları her derde deva sunuyor

Sakinleştirici etkisi olan bitki çayları her derde deva sunuyor

Gün içinde uyuklamak, hiçbir şey yapmak istememek de aslında yaz depresyonunun bir parçası. Eğer medikal bir çözüm arayışında değilseniz, bitkiler konusundaki bilgilerinizi tazeleyin.

17.08.2014Sağlık
Kadınların yaptığı 8 seks hatası

Kadınların yaptığı 8 seks hatası!

İlişkide karşılıklı konuşmak, duygularını ifade etmek çok önemli. Ancak kadınlar genelde isteklerini dile getirmiyor ve ilk hareketi erkekten bekliyor. Bu yanlış...

5.09.2014Avrupa

Yazar Sonuçları

Nöropati canınızı sıkabilir

El ya da ayaklarınız karıncalanıyor veya uyuşuyor, bu yakınmalara yanma, kramp benzeri şikâyetler de eşlik ediyorsa bunların önemli bir sağlık sorunundan, “periferik nöropati” diye bilinen sinir hasarlanmasından kaynaklanabileceği aklınızda olsun.

16.01.2013

Evliyse daha mı çekici

“Evli erkeğin karısını boşayıp sevgilisiyle evlenmesi hikayesi gerçek mi yoksa şehir efsanesi mi?” “Gerçekten kadınlar evli erkekleri daha mı çekici buluyor?” “Bekâr kadınlar neden evli bir erkekle aşk yaşıyor?” Merak edilen bu sorulara yanıt veriyoruz.

9.02.2013

Fazla kilolarınızın nedeni depresyon olmasın

Depresyon, beslenmeyi de iştahı da olumsuz etkiler. Bazı kişiler, yemek yemeyi tümüyle kesmek bile isteyebilir, acıkmayı unutabilir. Bazıları ise depresyon nedeniyle hiç doymayacakmış gibi çok yemek tüketir. İkinci gruptaki kişiler, beslenmelerine dikkat etmeli ve kazanacakları kiloların onları daha da depresif bir ruh haline sürükleyebileceğini unutmamalıdırlar.

25.02.2013

Kolesterolüm yüksek ne yapmalıyım

Eldeki bilgiler şunları söylüyor: Bir, kolesterolü yüksek kişilerin uzun dönemde kalp-damar hastalıklarına yakalanma riski, normal olanlardan fazladır. İki, her kalp-damar hastasının kolesterolü yüksek değildir. Peki kolesterolümüz yüksekse, ne yapmalıyız. İşte çözümler...

6.03.2013

Suçluluk duygusu

Kendini sık sık suçlu hisseden kişilerde; kendine güvensizlik, mükemmeliyetçilik, kızgınlık duygularını atamama, affedememe, depresif ruh hali, endişe, korku ve kaygı halleri, daima kontrollü olma ihtiyacı gibi özellikler görülür.

11.05.2013

Her eli titreyen Parkinsonlu mudur

Parkinson, başlangıcı sessiz, belirtileri müphem, ilerlemesi yavaş bir hastalıktır.

27.05.2013

Sadakat sevgiyle olur

Kıskançlık insanın doğasında var olan bir duygudur ve yitirilmek istenmeyen bir kişinin ya da bir ilişkinin yitirileceği ya da tehdit altında olduğu sanısıyla yaşanan bunaltı ve sıkıntı veren karmaşık bir ruhsal yaşantıdır.

15.06.2013

HORLAMA VE UYKU BOZUKLUKLARI SEKSİ ÖLDÜRÜYOR

Son aylarda cinsel isteksizlik, sertleşme bozukluğu ve orgazm olamama sorunları yaşıyorsanız, çabuk sinirleniyorsanız, sabah yorgun uyanıyor, stres, unutkanlık ve konsantrasyon bozukluğundan sıkça yakınıyorsanız altında yatan neden bir uyku bozukluğu olabilir.

3.08.2013

Depresyon ilaçları cinsel isteksizliğe neden oluyor

Depresyonun belirtilerinden biri cinsel isteksizlik. Ancak tedavi için verilen ilaçlar da bu isteği azaltıyor.

24.08.2013

Sağlıktan hastalığa giden ‘gri yola’ dikkat

Sağlığın bedensel, ruhsal, moral ve sosyal yönden tam bir iyilik hali olduğunu biliyoruz.

25.08.2013

Maskeli depresyon

Çökkünlük durumu olarak bilinen depresyon, hayatın her döneminde herkes tarafından yaşanabiliyor ve utanılacak bir durum değil.

14.12.2013

İnsulin direncinin bes işareti

İnsülin direnci demek potansiyel bir diyabetli, hipertansiyonlu, kalp damar hastası demektir. İnsülin direnci demek yorgunluk, terleme, yağlı karaciğer, gut krizleri demektir. Peki, belirtileri neler bu büyük ve tehlikeli sorunun? İşte onların ilk beşi...

26.12.2013

YATAK ODANIZA SİYASETİ SOKMAYIN

Siyasetin gönül işi olarak yapıcı, üretici ve geliştirici olması gerekiyor.

5.04.2014

Artık karımı arzulamıyorum

Her insanın doğuştan getirdiği içgüdüleri var. İnsan içgüdüleri ve cinsel dürtüleri doğrultusunda cinselliği yaşamak istiyor.

10.05.2014

Evlilik öncesi eğitim şart

Yaz aylarının düğün mevsimi olarak biliniyor. Yazla birlikte evlenen çiftlerin sayısı artış görülüyor.

24.05.2014

Erkeklerin Kadınları Cinsellikten Soğutan 10 Hatası

Erkekler dikkat! Bu hataları yapıyorsanız, eşiniz sizden soğuyabilir. Bazı hatalar çifti tedavi gerektirebilen cinsel isteksizliğe ve mutsuz bir cinsel hayata kadar götürebilir.

9.06.2014

Romantik Yorgunluk Cinsel İsteksizlik Yapabilir!

Yorgunluk, bedensel ve ruhsal enerjinin kaybına yol açan, rahatsız edici ve insanın içini karartan bir duygudur.

11.06.2014

Yeni Evlenecek Genç Çiftlere Zorunlu Cinsel Eğitim Verilmesi Gerekiyor

Sıcak bahar ayları geldi, yaz yaklaşıyor, düğün mevsimine giriyoruz. Birçok genç yetişkin şu günlerde dünya evlerine girmeye hazırlanıyor. Düğün günleri yaklaştıkça çiftlerin gözlerindeki heyecanın yanı sıra hafif bir de kaygı göze çarpıyor. Mobilyadan beyaz eşyaya, kuyumdan davetiyeye, düğün salonundan kuaförüne, hekiminden cinsel terapistine kadar 20'den fazla sektörü hareketlendiren evlilik pazarı, 13.2 milyar liralık devasa bir ekonomik büyüklüğe ulaşmış görünüyor. Düğün mevsiminde...

20.06.2014

Cinsel terapi turizmi

Türkiye’nin başta gurbetçiler olmak üzere sağlık turizminde epey yol aldığını söylemek mümkün...

28.06.2014