MENÜ

Çin'in İnsan Kaynakları

Çin'in İnsan Kaynakları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Çin'in İnsan Kaynakları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7 Çin'in İnsan Kaynakları haberi bulunmuştur.

Çin'in İnsan Kaynakları Haberleri

Yıllar sonra tekrar kahkahalara boğulmaya hazır mısın Türkiye

Yıllar sonra tekrar kahkahalara boğulmaya hazır mısın Türkiye?

Konser, sinema, tiyatro, sergi... Bir süredir ülkedeki etkinlik haberleri bunlarla sınırlı değil. 90’lı yılları hatırlatan sayı ve çeşitlilikte stand-up gösterileri, yeni nesil sahneleri ele geçirmiş durumda. Peki kim bu gençler? Bize bu türün kapılarını açan Cem Yılmaz, Yılmaz Erdoğan, Ata Demirer gibi öncülleriyle benzer ya da onlardan ayrışan yönleri neler? Ne anlatıyor, kimlere hitap ediyorlar? Türkiye’de seviye atlayan yeni güldürü kültürünü mercek altına aldık.

16.12.2017Hürriyet Pazar
21. Yüzyıl yetkinlikleri - Sorun

21. Yüzyıl yetkinlikleri - Sorun

Üniversitelerimiz eğitime değil öğretime odaklılar. Temel işlevlerini bundan asırlarca öncesinde olduğu gibi tekdüze içerik nakli olarak görüyorlar. Fakat çağımızda içerik artık meta haline geldi ve değersizleşti. İşverenlere nasıl mezunlar istedikleri sorulduğunda içerik değil yetkinlikler öne çıkıyor.

6.04.2015Eğitim
Personel yönetiminden stratejİk İK’ya

Personel yönetiminden stratejİk İK’ya

Hürriyet İK’nın 1 Ekim 1995 tarihinde yayımlanan 1. sayısında bu yana tam 1.000 sayı geçti. Toplam 19 yıl eder. Bu 19 yılda çalışma hayatı da insan kaynakları da büyük bir değişim ve dönüşüm geçirdi. O zaman birçok şirkette personel müdürlüğü yerini insan kaynakları departmanına bırakmıştı ama çoğunlukla bu bir tabela değişikliğinden ibaretti, bugün ise insan kaynakları, şirketlerde stratejik bir ortak olarak konumlanıyor. 19 yıl önce yeni yeni konuşulan kavramlar bugün yerine oturmuş durumda. İK, 19 yılda nereden nereye geldi, sektörün deneyimli isimleri ile konuştuk.

İyi İKcı nasıl olur

İyi İK'cı nasıl olur?

İyi bir insan kaynakları uzmanı nasıl olur? diye bu mesleğin profesyonellerine sorduk. Aldığımız cevaplara bakılırsa bir kere iyi bir İK’cı her şeyden önce sağduyulu olur. Buna duygusal zeka, empati, işin içinde olmak ve iyi bir satışçı olmak gibi pek çok özellik eşlik ediyor. Hepsinin temelinde ise insanı sevmek, yapıcı ve uzlaşmacı olmak var.

İlk gün bizi bekleyenler...

İlk gün bizi bekleyenler...

Mülâkat yaptık, işi beğendik, kendimizi beğendirdik ve ilk iş günü geldi çattı.

23.08.2004Seyahat

Yazar Sonuçları

Anlaşılır mı Dersiniz?

Sezonun 29. maçını geride bıraktığımız Bandırma deplasmanının ardından ne yazmalı, ne anlatmalı okuyucuya, bu sefer gerçekten bilemiyorum. Sonuçta sahada gördüklerimiz aynı filmin tekrarı ise, benim yazdıklarım da eski yazıların tekrarı olmaktan kurtulabilir mi?

2.04.2018