MENÜ

Cinderes

Cinderes ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Cinderes haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 263 Cinderes haberi bulunmuştur.

Cinderes Haberleri

Son dakika... Bakan Akardan KKTC bayrağının yakılmasına sert tepki

Son dakika... Bakan Akar'dan KKTC bayrağının yakılmasına sert tepki

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, KKTC bayrağının yakılması ile ilgili olarak ''En sert şekilde kınıyoruz. Bu ırkçı saldırılar KKTC Bayrağı'nın adada ebediyen dalgalanmasına asla engel olamayacak'' ifadelerini kullandı.

21.11.2019Gündem
İşte yeni Afrin

İşte yeni Afrin

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 20 Ocak’ta başlattığı Zeytin Dalı harekâtıyla terör örgütlerinden temizlenen Suriye’nin Afrin kenti yeniden inşa edildi. PKK/YPG’li teröristlerin zarar verdiği yollar, camiler, hastaneler ve okullar onarıldı. Afrinlilere iş sağlamak için meslek kursları açıldı.

18.11.2019Gündem
Korkunç itiraf: Kendimi ve 2 çocuğumu patlatacaktım

Korkunç itiraf: Kendimi ve 2 çocuğumu patlatacaktım

DEMİRÖREN Haber Ajansı (DHA), Zeytin Dalı Harekatı ile terör örgütü PKK/YPG’den temizlenen Afrin’de, DEAŞ’lı teröristlerin yargılama süreçlerini tüm aşamalarında yerinde görüntüledi. 1,5 yıl önce TSK ve OSÖ'nun başarılı operasyonuyla teröristlerden kurtarılan Afrin'de, Kürt ve Arap uyruklu Suriye vatandaşı 24 hakim ve savcı, bölgede yakalanan terör örgütü DEAŞ üyelerini Suriye kanunlarına göre terörist suçlamasıyla yargılıyor.

1.11.2019Dünya
Son dakika... Afrinde patlama: Ölü ve yaralılar var

Son dakika... Afrin'de patlama: Ölü ve yaralılar var

Suriye'nin Afrin ilçesinde bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda ilk belirlemelere göre 2 sivil öldü, 10 sivil yaralandı.

24.09.2019Dünya
PKKnın acımasız ve kirli yüzü bir kez daha ortaya çıktı Hamile kadına infaz...

PKK'nın acımasız ve kirli yüzü bir kez daha ortaya çıktı! Hamile kadına infaz...

Bölücü terör örgütü PKK'dan kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan sağlıkçı kadın terörist, ifadesinde, örgütün acımasız ve kirli yüzünü ortaya koydu. Kadın teröristin ifadesinde, "Rasulayn Hastanesinde hamile olduğundan şüphelendikleri PKK mensubu bir kadının tahlillerini yapmamı istediler. Tahlil sonuçlarında hamile olduğunu öğrendiklerinde kadını öldürdüler" dedi.

12.01.2019Gündem
ÖSO, HTŞ’ye karşı güç topluyor

ÖSO, HTŞ’ye karşı güç topluyor

SOÇİ’de varılan mutabakatla “çatışmasızlık bölgesi” ilan edilen İdlib’de radikal Heyet Tahrir üş Şam’ın (HTŞ) kuzeyde ve güneyde ilerleyişini sürdürmesi üzerine, Ankara’nın destek verdiği Özgür Suriye Ordusu’na (ÖSO) bağlı Ulusal Kurtuluş Cephesi (UKC) Afrin ve İdlib’deki güçlerinin önemli bir kesimini birleştirme kararı aldı.

8.01.2019Dünya
Günde 1000 kişi dönüyor

Günde 1000 kişi dönüyor

Zeytin Dalı harekâtı sonrası hayatın normale döndüğü Afrin’e gittik. Sokaktaki yaşamdan eğitim ve öğretime, şehirdeki yeni yönetimden güvenlik tedbirlerine kadar her değişime tanıklık ettik, terör örgütü PKK’nın sorgu odalarını, devasa tünellerini gördük. Yeniden hayata bağlanan Afrin’e günde yaklaşık 1000 kişi dönüyor.

15.11.2018Gündem
Suriyede 2 askerin şehit olduğu saldırıya karışan terörist yakalandı

Suriye'de 2 askerin şehit olduğu saldırıya karışan terörist yakalandı

Suriye'de Zeytin Dalı Harekatı sırasında iki askerin şehit edilmesi olayına karışan YPG/PKKlı terörist K.G., Şanlıurfa'da yakalandı.

26.09.2018Gündem
PKKnın suç defteri ortaya çıktı... Tünellere 4 milyon dolar ödemiş

PKK'nın suç defteri ortaya çıktı... Tünellere 4 milyon dolar ödemiş!

Terör örgütü PKK’nın Afrin’de oluşturduğu sözde maliye kayıtlarına ulaşıldı. PKK’nın 5 yıl süren Afrin işgaline dair önemli bilgilerin yer aldığı kayıt defterinde örgütün yıllık 600 milyon dolardan fazla gelir elde ettiği ortaya çıktı. Yine defter kayıtlarına göre örgüt, TSK’ya karşı inşa ettirdiği tünellere 4 milyon dolar ödedi. Tünel yapımında kullanılan çimentonun bir dönem Ayn-el Arap’ ta bulunan Lafarge’den temin edilerek ödeme yapıldığı belirlendi.

19.07.2018Gündem
Türkiye, Rusya ile ABD arasında seçim yapmak zorunda değil

'Türkiye, Rusya ile ABD arasında seçim yapmak zorunda değil'

CUMHURBAŞKANLIĞI Dış İlişkiler Başkanı Ayşe Sözen Usluer, Rusya-İran ve Türkiye liderlerinin üçlü zirvesi ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Ankara’da verilen fotoğrafların, Türkiye’nin stratejik kimliğinde bir değişikliğin göstergesi olmadığını vurguluyor. Usluer, “Bana göre o fotoğraf kareleri Türkiye’nin stratejik öneminin altını çizmektedir ve dış politikadaki yükselişini göstermektedir. Bu bir eksen kayması fotoğrafı değildir” dedi. Usluer, Erdoğan’ın sık sık Putin’le görüşmesi konusunda “Sanki Türkiye batıdan uzaklaşıyor, Rusya ile yaklaşıyor gibi yansıtılıyor. Hayır bu bir konjonktür meselesi” görüşünü savundu.

27.04.2018Gündem
TSK Cindereste hastane açtı

TSK Cinderes'te hastane açtı

TÜRK Silahlı Kuvvetleri (TSK) Afrin ilçesine bağlı Cinderes beldesinde çocuk, dahiliye, fizik tedavi ve kulak burun boğaz bölümlerinden oluşan Acil Yardım Hastanesi açtı.

21.04.2018Gündem
TSK Cinderese kurdu

TSK Cinderes'e kurdu!

TSK, Afrin ilçesine bağlı  Cinderes beldesinde çocuk, dahiliye, fizik tedavi ve kulak burun boğaz  bölümlerinden oluşan Acil Yardım Hastanesi açtı.

21.04.2018Gündem
Zeytin Dalı Gümrük Kapısının açılacağı nokta görüntülendi

Zeytin Dalı Gümrük Kapısı'nın açılacağı nokta görüntülendi

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında terörden arındırılan Afrin'e insani yardımların kolaylaştırılması için Hatay'ın Kumlu ilçesindeki Hamam Mahallesi'ne Zeytin Dalı Gümrük Kapısı'nın inşa edileceği alan yakından görüntülendi.

7.04.2018Gündem
Afrin için Hataya yeni gümrük kapısı

Afrin için Hatay'a yeni gümrük kapısı

BAŞBAKANLIK’ta, teröristlerden arındırılan Afrin’e insani yardımların daha kolay ulaştırılabilmesini sağlamanın da değerlendirildiği toplantıda, Hatay’dan bölgeye geçiş için yeni bir gümrük kapısının açılmasına karar verildi.

28.03.2018Gündem
Aşiretten Afrin kutlaması

Aşiretten Afrin kutlaması

Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki 10 bin kişilik Tayy aşiretinin yüzlerce üyesi, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Zeytin Dalı harekâtındaki başarısını, Davutpaşa Mahallesi'ndeki Bayrak Tepe'ye çıkarak davul-zurna eşliğinde kutladı.

25.03.2018Gündem
İçeride neler yaşanıyor İşte Afrinde hayat...

İçeride neler yaşanıyor? İşte Afrin'de hayat...

TSK ve ÖSO’nun 18 Mart’ta teröristlerden temizlediği Afrin şehir merkezindeyiz.

24.03.2018Gündem
Tam kontrol

Tam kontrol

TÜRK Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK), Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçlerine destek vermek amacıyla, 20 Ocak’ta 72 savaş uçağının bombardımanıyla başlattığı, 21 Ocak’ta Kilis Gülbaba’dan kara biriliklerinin girişiyle havadan ve karadan yürüttüğü ‘Zeytin Dalı’ harekâtının 64. gününde Afrin’de tam kontrol sağlandı. 49 şehidin verildiği harekâtta, yaklaşık 2 bin 300 kilometrekarelik alan PYD/PKK terör örgütünden temizlendi.

24.03.2018Gündem
17 yaşındaki PKKlı teröristten şoke eden ifadeler

17 yaşındaki PKK'lı teröristten şoke eden ifadeler

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından yürütülen Zeytin Dalı Harekatı sırasında Afrin'de yaralı olarak yakalanan 17 yaşındaki terörist A.S.T, ifadesinde örgütün çocukları da kullanarak yürüttüğü hain planlar hakkında bilgiler verdi.

24.03.2018Gündem
Teröristlerden temizlenen Cinderes görüntülendi

Teröristlerden temizlenen Cinderes görüntülendi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve harekata destek veren Özgür Suriye Ordusunun (ÖSO) teröristlerden temizlediği Cinderes kent merkezi görüntülendi.Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Afrin’e açılan kapıyı, terör örgütünün 'alınamaz' dediği Cinderes’i, bir gecede kuşattı. Cinderes’in alınmasının ardından TSK ve ÖSO, Afrin’i Zeytin Dalı Harekatı’nın 58'inci gününde tamamen ele geçirdi. 18 Mart sabahı Afrin ilçe merkezini alan TSK, bölgeyi terör örgütünden tamamen temizledi. Türk bayrağının dalgalandığı bölgede teröristler tarafından tahrip edilen yerler gözler önüne serildi.Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Cinderes’in alınması önem arz ediyordu.

24.03.2018Haber
Teröristlerden temizlenen Cinderes görüntülendi

Teröristlerden temizlenen Cinderes görüntülendi

TSK ve harekata destek veren Özgür Suriye Ordusunun (ÖSO) teröristlerden temizlediği Cinderes kent merkezi ilk kez bu kadar net görüntülendi. Cinderes'te bazı binaların üstünde asılı olan dev Türk bayrakları ise dikkat çekti.

24.03.2018Gündem
3 köy daha PKKdan kurtarıldı

3 köy daha PKK'dan kurtarıldı

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Afrin'de 3 köyü daha teröristlerden kurtardı.

23.03.2018Gündem
Teröristlerin neden kaçtığı ortaya çıktı

Teröristlerin neden kaçtığı ortaya çıktı

PYD/YPG Afrin’e 2012 yılında yerleşmişti. Güvenlik kaynaklarının elindeki bilgiye göre Afrin’de hakimiyetini kurmak isteyen örgüt, Kandil’den silahlı 500 terörist göndermişti. Altı yıl boyunca örgüt militanı sayısı giderek artmıştı. Rakamın yükselmesinde örgütün zorla askere alma politikasının da etkili olduğu değerlendirmesi yapılıyor. Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu güçleri Zeytindalı harekatı ile 18 Mart’ta son olarak Afrin Merkezi’ne girerek bölgedeki PYD/YPG’nin altı yıllık esaretine son vermiş oldu.

20.03.2018Gündem
Kızılay Başkanı: 323 bin kişi için yardıma hazırız

Kızılay Başkanı: 323 bin kişi için yardıma hazırız

AFRİN’de terör örgütü YPG’den alınan köy ve kasabalara insani yardım çalışmaları yapan Türk Kızılayı, Afrin şehir merkezindeki 323 bin kişiye de yardım sağlamak için beklemede. Afrin’de şu anda 323 bin kişinin yaşadığını belirten Kızılay Başkanı Kerem Kınık, bu insanların 125 binin Halep’ten Afrin’e gelmiş iç mülteci olduğunu ve tekrar kendi evlerine, Halep’in kuzeyine dönebileceğini belirtti.

19.03.2018Gündem
Bebekler süt bekliyor

Bebekler süt bekliyor

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) yardım ekibiyle Bükülmez köyünden sınırı aşıp Suriye’ye geçiyoruz. TSK ve ÖSO güçlerinin terör örgütünden temizlediği Cinderes’in Muhammediye köyündeyiz. Çocuklar, yaşlılar, kucağında bebeği olan anneler babalar... Köyde nüfus iki katına çıkmış.

19.03.2018Gündem
TSK paylaştı İşte vuruldu denilen hastane...

TSK paylaştı! İşte vuruldu denilen hastane...

TSK Afrin'den yeni görüntüler yayınladı. TSK tarafından vurulduğu öne sürülen Afrin Hastanesi'nin bugün 09.43'te kaydedilen ve iddiaların yalan olduğunu ortaya koyan görüntüleri paylaşıldı.

17.03.2018Gündem
İşte PKKnın sakladığı gerçek

İşte PKK'nın sakladığı gerçek

Afrin harekatında büyük kuşatma başlarken son duruma ilişkin haritayı Abdullah Ağar paylaştı. Afrin'de terör örgütü PKK'nın kayıplarını sakladığını açıklayan güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, TSK'nın terör unsurlarını ezip geçtiğini anlattı.

15.03.2018Gündem
Son dakika... 15 köy daha alındı

Son dakika... 15 köy daha alındı

TSK ve ÖSO, Afrin'in Kelanlı, Barakaş, Kovanlı, Çalkama, Çarkatlı ve Çakanlı, Kafer Çil, Birka, Alicaro ve Hamoraco, Korzlu, Çakur, Naz, Zerkanlı ve Balal köyleri ile 883 rakımlı tepeyi teröristlerden temizledi.

15.03.2018Gündem
Zeytin Dalı Harekatı’nda Afrin’e 600 metre kaldı

Zeytin Dalı Harekatı’nda Afrin’e 600 metre kaldı

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve ÖSO birliklerinin Afrin'le arasında yalnızca bir dağ ve 600 metrelik bir mesafe kaldığı bildirildi.

15.03.2018Gündem
12 köy daha temizlendi... Gidiyorlar...

12 köy daha temizlendi... Gidiyorlar...

TÜRK Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve destek verdiği Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçleri, Afrin’de 12 köy ve 2 kritik noktayı daha teröristlerden kurtardı.

14.03.2018Gündem
Son dakika... 12 köy teröristlerden temizlendi Çember kapanıyor

Son dakika... 12 köy teröristlerden temizlendi! Çember kapanıyor

TSK ve ÖSO, Afrin'in Gevrika, Gazaviye, Halilo ve Deyr Mışmış köylerini teröristlerden temizledi. Gün içinde kurtarılan köy sayısı 12'ye yükseldi.

14.03.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Türkiye, Rusya ile ABD arasında seçim yapmak zorunda değil

Cumhurbaşkanlığı Dış İlişkiler Başkanı Ayşe Sözen Usluer, Rusya-İran ve Türkiye liderlerinin üçlü zirvesi ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Ankara’da verilen fotoğrafların, Türkiye’nin stratejik kimliğinde bir değişikliğin göstergesi olmadığını vurguluyor. Usluer, “Bana göre o fotoğraf kareleri Türkiye’nin stratejik öneminin altını çizmektedir ve dış politikadaki yükselişini göstermektedir. Bu bir eksen kayması fotoğrafı değildir” dedi. Usluer, Erdoğan’ın sık sık Putin’le görüşmesi konusunda “Sanki Türkiye batıdan uzaklaşıyor, Rusya ile yaklaşıyor gibi yansıtılıyor. Hayır bu bir konjonktür meselesi” görüşünü savundu. 

27.04.2018

Afrin’de endişe edilen olmadı

ENDİŞE edilen karamsar senaryolar gerçekleşmedi ve Afrin’in merkez yerleşimi, bir şehir savaşına sahne olmadan, bu yöndeki bütün tahminleri ve yürütülen hazırlıkları geçersiz kılan sürpriz ölçülerinde süratli bir akışla Türk Silahlı Kuvvetleri’nin denetimine geçti.

19.03.2018