MENÜ

Çin Merkezi Hükümeti

Çin Merkezi Hükümeti ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Çin Merkezi Hükümeti haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 586 Çin Merkezi Hükümeti haberi bulunmuştur.

Çin Merkezi Hükümeti Haberleri

Çinde son 30 yılın en popüler 10 kavramı

Çin'de son 30 yılın en popüler 10 kavramı

Çin basını, reform ve dışa açılma uygulamalarının hayata geçirildiği son 30 yılda popüler olan 10 kavramı seçti.

12.02.2009Gündem
E-sporda iş fırsatları artıyor

E-sporda iş fırsatları artıyor

E-spora ilgi Türkiye’de ve tüm dünyada her geçen yıl artıyor. Bu ilginin artmasıyla beraber sektördeki kariyer olanakları da çoğalıyor. E-spor alanında sadece profesyonel sporcu değil aynı zamanda antrenörlük, hakemlik, yayıncılık, analistlik gibi farklı mesleklerden çalışanlara da ihtiyaç duyuluyor.

31.03.2019İK/Yeni Ekonomi
Çinde feci olay Aracını yayaların üzerine sürdü

Çin'de feci olay! Aracını yayaların üzerine sürdü

Çin'de sürücünün aracını yayaların üzerine sürmesi sonucu 7 kişi yaşamını yitirdi, 7 kişi yaralandı.

22.03.2019Dünya
Dünya 6 trilyon dolarlık siber saldırı riskine karşı hazırlanıyor

Dünya 6 trilyon dolarlık siber saldırı riskine karşı hazırlanıyor

Küresel ekonomiye 2021 yılında toplam maliyetinin 6 trilyon dolara ulaşması beklenen siber saldırılarla mücadele edebilmek için uluslararası şirketler, finans kuruluşları ve hükümetler adeta seferberlik ilan etmiş durumda.

15.03.2019Teknoloji
Hindistan’dan Pakistana önemli talep

Hindistan’dan Pakistan'a önemli talep

Hindistan, Pakistan'dan terör örgütlerine karşı somut adımlar atmasını talep etti.

9.03.2019Dünya
Çin 23 milyon vatandaşına seyahat yasağı getirdi

Çin 23 milyon vatandaşına seyahat yasağı getirdi

Çin hükümetinin, vatandaşların davranışlarını kontrol altına almak için hayata geçirdiği “sosyal puanlama” sistemince “kara listeye” alınmış 23 milyon kişinin seyahat etmesini engellediği açıklandı.

7.03.2019Dünya
İş piyasasına güvenen Almanlar harcamalarını azaltmayacak

İş piyasasına güvenen Almanlar harcamalarını azaltmayacak

Pazar araştırma şirketi GfK, Alman ekonomisinde esen ters rüzgarlara rağmen, güçlü iş piyasası sayesinde tüketicilerin güveninin canlı kaldığını ve gelecekteki gelirleri konusunda iyimser olduklarını duyurdu. GfK tüketicilerin genel ekonomik büyümeyi desteklediklerini açıkladı.

26.02.2019Avrupa
Ekonomideki yavaşlamaya rağmen Almanlar harcamaya devam edecek

Ekonomideki yavaşlamaya rağmen Almanlar harcamaya devam edecek

Pazar araştırma şirketi GfK'nin Tüketici Güven Endeksi Mart 2019 sonuçlarına göre, şubatta 10,8 puan olarak ölçülen endeks, gelecek ay yine bu seviyede seyredecek. Almanya'da hanehalkı harcamaları, bu yılın birinci çeyreğinde genel ekonomik büyümeyi destekleyecek.

26.02.2019Ekonomi
Huawei CEO’su Eric Xu: Aklımız 6G’de

Huawei CEO’su Eric Xu: Aklımız 6G’de

Huawei CEO’su Eric Xu, İngiltere’de gerçekleştirdiği basın toplantısında gündemde yer alan konularla ilgili açıklamalarda bulundu. Eric Xu, şirketin yazılım mühendisliği yeteneklerinin geliştirilmesi, Ar-Ge operasyonları, Siber Güvenlik ve ABD özelinde yaşanan sorunları değerlendirdi.

21.02.2019Teknoloji
ABDnin Varşova konferansında hedef İran

ABD'nin Varşova konferansında hedef İran

ABD ve Polonya'nın öncülüğünde yarın Varşova'da başlayacak Orta Doğu konulu konferans, İran'ı hedefe koyan bir toplantı olacak.

12.02.2019Dünya
Çinde doğum oranında düşüş

Çin'de doğum oranında düşüş

Çin'de "tek çocuk politikası" kaldırılarak iki çocuğa izin verilmesine rağmen yenidoğan sayısının düşmesinin önüne geçilemiyor.

23.01.2019Dünya
Rusya ve ABD’nin Avrupa’daki gaz savaşı

Rusya ve ABD’nin Avrupa’daki gaz savaşı

ABD, sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) ihracatını artırmak, uluslararası piyasalardaki ticari anlaşmazlıklarda pazarlık payı elde etmek ve Avrupa ile Rusya'nın yakınlaşmasını önlemek için Avrupa'nın enerji politikalarına siyasi müdahalede bulunmayı hedefliyor.

14.01.2019Ekonomi
Dr. Mustafa Aydın: Eğitimde performans sistemi olmalı

Dr. Mustafa Aydın: Eğitimde performans sistemi olmalı

Öğretmen subaylık yaptıktan sonra dershane açan, daha sonra meslek yüksekokulu ve üniversite kuran 43 yıllık eğitimci İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa Aydın, kendisini “eğitimci doğmuş” biri olarak nitelendiriyor. “Önemli olan, performans, hesap verebilirlik ve rekabet” diyen Aydın, performans sisteminin eğitim kurumlarına girmesi ve yöneticilerin hesap vermesi gerektiği düşüncesinde. Toplamda 52 bin öğrenci ve 5 bine yakın çalışanı olan Mustafa Aydın ile eğitim dünyasını konuştuk:

30.12.2018Eğitim
ABDnin Huawei hamlesi uluslararası şirketleri endişelendiriyor

ABD'nin Huawei hamlesi uluslararası şirketleri endişelendiriyor

Çinli teknoloji devi Huawei'nin sahibi Ren Zhengfei’nin kızı ve şirketin Mali İşler Direktörü (CFO) Mıng Vancou'nun ABD’nin İran yaptırımları kapsamında tutuklanması Washington’ın, yaptırımlarını başka uluslararası şirketlere karşı kullanıp kullanmayacağı endişelerini de beraberinde getirdi.

11.12.2018Teknoloji
Japonya kripto para halka arz kanunu çıkarıyor

Japonya kripto para halka arz kanunu çıkarıyor

Japonya sermaye piyasaları denetleme kurumu, Finansal Hizmetler Ajansı (FSA) kripto para halka arzları (ICO) için yasal bir düzenleme getirmeye hazırlanıyor.

3.12.2018Ekonomi
Sırbistan ‘Avrupa’daki Çin’ olmaya hazırlanıyor

Sırbistan ‘Avrupa’daki Çin’ olmaya hazırlanıyor

Genç, ucuz ve nitelikli iş gücü ve coğrafi konumuyla Sırbistan, son yıllarda Avrupa’dan Uzak Doğu’ya giden sanayi yatırımlarını geri çekerek ‘Balkanların Çin’i’ olmaya hazırlanıyor

11.11.2018Avrupa
Sırbistan Balkanların Çini oluyor

Sırbistan "Balkanların Çin'i" oluyor

Genç, ucuz ve nitelikli iş gücü, Rusya ile özel ilişkisi ve coğrafi konumunu avantajıyla Sırbistan, son yıllarda Avrupa'dan Uzak Doğu'ya giden sanayi yatırımlarını geri çekerek "Balkanların Çin'i" olmaya hazırlanıyor.

11.11.2018Ekonomi
Afganistanın yarısı devletin kontrolünde değil

Afganistan'ın yarısı devletin kontrolünde değil

ABD'nin işgal sonrası "istikrar" için 132 milyar dolar harcadığı Afganistan'da merkezi hükümet, toprakların yarıya yakınını kontrol edemiyor.

6.11.2018Dünya
Dünyanın  başkomiseri kayboldu

Dünyanın başkomiseri kayboldu

INTERPOL başkanının eşi, Meng’in en son 29 Eylül’de Çin’e gitmek için yola çıktığını ancak uçağa binip binmediği konusunda bilgisi olmadığını, o günden beri 65 yaşındaki Meng’den haber alamadığını söyleyerek kayıp başvurusunda bulundu.

5.10.2018Dünya
Türk üniversitesine ‘Korece’ ödülü

Türk üniversitesine ‘Korece’ ödülü

Ankara Üniversitesi; Kore Kültür, Spor ve Turizm Bakanlığı tarafından dünyada en başarılı Korece öğretimi yapan kurumlardan biri seçildi. Kore’de düzenlenen törende konuşan Rektör Prof. Dr. Erkan İbiş, “Biz de burada, Kore’deki şubemizde Türkçe eğitim veriyoruz” dedi.

19.08.2018Eğitim
Yunanistandan flaş oturma izni kararı Kapsam genişletiliyor, işte detaylar

Yunanistan'dan flaş oturma izni kararı! Kapsam genişletiliyor, işte detaylar

Yunanistan, ülkeye para girişi sağlamak için 5 yıl önce uygulamaya soktuğu ‘Altın Vize’ uygulamasının kapsamını genişletiyor. Daha önce 250 bin Euro’ya gayrimenkul satın alan diğer ülke vatandaşlarına verilen 5 yıllık oturum iznini kapsayan ‘Altın Vize’, artık minimum 400 bin Euro’luk yatırım yapan, tahvil ve hisse senedi alanları da kapsayacak.

23.07.2018Ekonomi
İnsanlığın Ay’a ilk adımla başlayan uzay yolculuğu devam ediyor

İnsanlığın Ay’a ilk adımla başlayan uzay yolculuğu devam ediyor

Amerikalı astronot Neil Armstrong'un Ay'a ayak basmasının üzerinden 49 yıl geçti. Uzay, bu tarihi adımdan sonra özel şirketlerin de katıldığı bir rekabet alanı haline geldi.

20.07.2018Teknoloji
Biz entelektüeller kendimizi  hep güvercin yuvasında gibi hissettik Harvard yöneticisi konuştu

"Biz entelektüeller kendimizi hep güvercin yuvasında gibi hissettik" Harvard yöneticisi konuştu

Harvard Üniversitesi üç yıldır Türkiye’den Sabri Ülker Vakfı’yla işbirliği içinde. Burada kurulan Sabri Ülker Metabolik Araştırmalar Merkezi’nin yöneticisi Prof. Dr. Gökhan Hotamışlıgil’in adı Nobel için bile geçti. Kısa süre önce, vakfın düzenlediği Metabolizma ve Yaşam Sempozyumu için Boston’daydık. Harvard Üniversitesi Dış İlişkilerden Sorumlu Rektör Yardımcısı ve dünyanın önde gelen Çin uzmanlarından Mark Elliott’la buluştuk. Eğitimden Türklerin kökenine uzanan bir sohbet gerçekleştirdik.

30.06.2018Hürriyet Pazar
Çinin Twitterı Weibo eşcinsel içerikleri kaldırmaktan vazgeçti

Çin'in Twitter'ı Weibo eşcinsel içerikleri kaldırmaktan vazgeçti

Çin'in dev sosyal medya platformu Sina Weibo, sitesindeki eşcinsel içeriklerin kaldırılmasına ilişkin kararını protestolar sonrasında geri çekti.

16.04.2018Teknoloji
Çok sert sözlerle Rusyaya Suç ve Ceza göndermesi

Çok sert sözlerle Rusya'ya Suç ve Ceza göndermesi

İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson, ülkesi ile Rusya arasında çifte ajan Sergey Skripal'in zehirlenmesinin ardından yaşanan krizi ünlü Rus yazar Dostoyevski'nin "Suç ve Ceza" romanına benzeterek, "Hepimiz suçlunun kimliği konusunda eminiz. Tek sorun, itiraf mı edeceği yoksa yakalanacağı mı." dedi.

28.03.2018Dünya
36 saatte Kigali

36 saatte Kigali

Ruanda’nın ışıltılı başkentinde Afrika’nın cazibesi belirgin. 23 yıl önceki vahşi soykırımın izleri çoktan silinmiş. Birbiri ardına açılan yüksek teknoloji şirketleri, yaratıcı girişimler, Doğu Afrika’nın en güzel kahvesinin ikram edildiği kafeler şehre hareket getirmiş. Ortam güvenli, halk misafirperver. Pırıl pırıl caddeler, uçsuz bucaksız golf sahasını andıran tepeler, enerjik genç sanat atmosferine rağmen ortada çok az turist var. Çoğunluk şehrin zenginliklerini fark etmeden ormana, safariye koşuyor. Şoförlü otomobil ya da taksi motosiklet kiralayın, şehri keşfe çıkın.

22.01.2018Seyahat
Hürriyet Pazar farkıyla 52 hafta

Hürriyet Pazar farkıyla 52 hafta

Hem Türkiye hem de dünya zorlu bir yılı geride bıraktı. Gazeteciliğin de zorlandığı bir dönemdi yaşadığımız. Ama Hürriyet Pazar olarak her şeye rağmen çağının, yaşadıklarının tanığı olmaya, üzerimize düşeni yerine getirmeye çalıştık… En zor zamanda Kuzey Kore’ye de girdik, taciz karşıtı kampanya da başlattık. Kırkpınar Meydanı’nda da güreştik; engelli, hatta evsiz vatandaşlarımız arasında yaşayarak katılımcı gazetecilik örnekleri de verdik. Çok iddialı bir projemiz de alanının önde gelen 100 uzmanına danışarak belirlediğimiz dev seçkilerdi. Sinemamızın, müziğimizin, mimarimizin, edebiyatımızın ‘En İyi 100’lerini belirledik. Geleneğimizi sürdürdük; söyleşiler ilk önce hep bizdeydi. Bu ülkenin efsaneleri sadece Hürriyet Pazar okurlarına konuşmayı seçti. Basının zor günlerinde ‘Cumhuriyet Davası’nı günbegün mahkemede izledik; özgürlüğüne kavuşanları, mağdurları sayfalarımızda konuk ettik. Yeni yılın ilk sayısında da, 2017’de yaptığımız öne çıkan işleri sizlerle paylaşalım istedik. 2018’de de aynı çizgimizi sürdüreceğiz. Bize olan güveninize sadık kalarak…

6.01.2018Hürriyet Pazar
Bulgar kahin Baba Vangadan 2018 için 2 önemli kehanet

Bulgar kahin Baba Vanga'dan 2018 için 2 önemli kehanet!

11 Eylül saldırılarını ve DEAŞ’ı yıllar önce öngören kör Bulgar kahin Baba Vanga, 2018 yılı için 2 önemli kehanette bulunmuştu.

25.12.2017Dünya
Google yasaklı olduğu Çinde yapay zeka merkezi kuruyor

Google yasaklı olduğu Çin'de yapay zeka merkezi kuruyor

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Google, hizmetlerinin büyük ölçüde yasaklı olduğu Çin'de yapay zeka çalışmalarına yoğunlaşacak bir araştırma merkezi açacağını açıkladı.

15.12.2017Teknoloji
En borçlu ülkeler ABD, Japonya ve Çin

En borçlu ülkeler ABD, Japonya ve Çin

Dünyanın en büyük ekonomileri ABD, Çin ve Japonya, 63 trilyon dolarlık "küresel hükümet borçları ligi"nde ilk üçte yer alıyor. Zirvedeki ABD'nin 19,94 trilyon dolar...

6.11.2017Ekonomi
Binali Yıldırımdan flaş açıklamalar

Binali Yıldırım'dan flaş açıklamalar

Başbakan Binali Yıldırım AK Parti grup toplantısında konuştu. KOBİ'lere yönelik yeni projeleri açıklayan Binali Yıldırım, "KOBİ’lerimiz eğer teknoloji düzeyi yüksek ürün ve yatırımlara yönelirse yüzde 70’i ödemesiz, yüzde 30’u geri ödemeli olmak üzere destek sağlayacağız" dedi.

31.10.2017Gündem

Yazar Sonuçları

5G ve Blokzinciri Ekonomisi

Teknolojinin hayatınızı değiştirdiğini mi düşünüyorsunuz? 5-10 yıl sonrasını bekleyin.  Hem kişisel, hem de profesyonel hayatınızın merkezi haline gelecek ve katlanarak büyüyecek dönüşümü bekleyin. Bu hayallerimizin ötesinde bir dönüşüm olacak.

5.02.2019

Ankara açısından pazarlık asıl şimdi başlıyor

FETÖ davası kapsamında yargılanan Amerikalı din adamı Pastör Andrew Brunson’ın yaklaşık iki senenin ardından geçen ay serbest bırakılmasıyla Ankara ile Washington arasındaki pazarlık süreci bitmedi, aslında yeni başladı. Zira Trump yönetimi Ankara’ya ‘Brunson’ı önkoşulsuz bırakarak iyi niyet gösterirseniz karşılığını göreceksiniz’ mesajı gönderiyordu. Ankara açısından şimdi karşılığını alma zamanı.

24.11.2018

Bizim yamaç paraşütçülerden Çin’de ‘Hava oyunları’ düzenlemesi

BUGÜN bayram ya... Şeker tadında bir şeyler yazmak iyi olur... Ve topu veriyoruz çevreci dostumuz Ahmet Aydın Akansu’ya:

15.06.2018

Etnik temizlik ve rohingalar

Uluslararası hukuka göre etnik temizlik büyük bir suçtur. Myanmar’da Rohingalara karşı etnik temizlik yapıldığı konusunda bugün uluslararası alanda genel bir kanı artık oluşmuş bulunmaktadır. Birleşmiş Milletler’de alınan kararlar, BM yetkililerinin ifadeleri, BM üyesi bazı ülkelerin yaptığı resmi açıklamalar uluslararası alanda bu yönde ortaya çıkan inancı açıkça göstermektedir.

5.06.2018

Çanakkale Köprüsü 16 milyar dolarlık ekonomi yaratacak

DAELIM-Limak-SK-Yapı Merkezi Ortak Girişim Grubu, 1915 Çanakkale Köprüsü ve Otoyolu projesi ihalesini kazanınca “yap-işlet-devret” şirketini kurdu:

20.03.2018