MENÜ

Çimento

Çimento ile ilgili tüm haberleri, son dakika Çimento haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Çimento haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 12.062 Çimento haberi bulunmuştur.

Çimento Haberleri

Çimento sektörü bu yıl 8 ayda ihracatını yüzde 17 artırdı

"Çimento sektörü bu yıl 8 ayda ihracatını yüzde 17 artırdı"

Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS) Yönetim Kurulu Başkanı Tufan Ünal, "Çimento sektörü bu yıl 8 ayda ihracatını yüzde 17 artırdı." bilgisini paylaştı.

2.10.2018Ekonomi
Tanzanyada feribot faciası

Tanzanya'da feribot faciası

Tanzanya'daki Victoria Gölü'nde adalar arası yolcu taşıyan bir feribotun batması sonucu 136 kişi hayatını kaybederken, 37 kişi kurtarıldı, 200 kişinin ise kayıp olduğu belirtildi.

21.09.2018Dünya
Çimsanın yeni genel müdürü Ülkü Özcan oldu

Çimsa'nın yeni genel müdürü Ülkü Özcan oldu

Çimento ve yapı malzemeleri sektörünün önde gelen oyuncularından Çimsa’da genel müdürlük görevine, 2015 yılından bu yana Çimsa Beyaz Çimento ve Özel Ürünler Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Ülkü Özcan atandı. Özcan yeni görevine 1 Ekim tarihi itibarıyla başlayacak.

17.09.2018Ekonomi
Türkiye’nin ilk yeraltı müzesi

Türkiye’nin ilk yeraltı müzesi

Türkiye’nin ilk yeraltı müzesi Kapadokya’da kuruluyor. 57 bin metrekare alanı olan müzenin kayalarını oyma işlemi tamamlandı. 2019 yılı Aralık ayında bitirilmesi planlanan müze sergileme sistemi ile de bir ilk olacak.

11.09.2018Kitap Sanat
Feci kaza Araç paramparça oldu: 1 ölü, 1 yaralı

Feci kaza! Araç paramparça oldu: 1 ölü, 1 yaralı

Kocaeli’nin İzmit ilçesi İzmit-Kandıra Yolu’nda sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği TIR, 3 aracı biçti. Kazada TIR’ın çarpması sonucunda kullanılamaz hale gelen otomobilin sürücüsü hayatını kaybederken 1 kişi de yaralandı.

6.09.2018Gündem
Konya Çimento Bikiltaş Enerjinin yarısını alıyor

Konya Çimento Bikiltaş Enerji'nin yarısını alıyor

Konya Çimento, Bikiltaş Enerji'nin yüzde 50'sini almak için bağlayıcı olmayan niyet mektubu imzaladığını duyurdu.

3.09.2018Ekonomi
ÇED’siz ‘kalker’ içme suyuna komşu oldu

ÇED’siz ‘kalker’ içme suyuna komşu oldu

Ömerli Barajı’nın yakınında Şile’nin Yeşilvadisindeki 93 hektarlık alanın 24.67 hektarına kalker ocağı açılıyor. Daştan Madencilik’in yılda 550 bin ton kalker çıkarma hedefiyle izin istediği saha için ‘ÇED gerekli değil’ kararı verildi. Projenin ömrü 24 yıl olarak hesaplandı.

30.08.2018Ekonomi
Bakanlık görevlisini taciz etti Linçten polis kurtardı

Bakanlık görevlisini taciz etti! Linçten polis kurtardı

ADANA’da, İçişleri Bakanlığı’nda yapıların güncellenip kayıt altına alınması çalışmalarında görev alan Bahar B. (26), sorumlu olduğu bölgedeki binaların fotoğraflarını çekerken girdiği apartmanda tacize uğradı. Bahar B.’nin çalışma arkadaşları, genç kadını sarılarak taciz ettiği iddiasıyla gözaltına alınan şüphelinin kendilerine verilmesini istedi. Polis, yoğun güvenlik önlemi altında şüpheliyi binadan çıkardı.

23.08.2018Gündem
İşte konutta kampanyanın detayları

İşte konutta kampanyanın detayları

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, gayrimenkul sektörüne yönelik uygun faizli kampanyalar için çalışmalar yürüttüklerini açıklamıştı. Bu kapsamda bayramdan sonra 120 ay vade ve yüzde 1’in altında faiz oranıyla büyük bir konut kampanyası başlatacaklarını söyleyen KONUTDER Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, "Böyle kampanyalar genelde 1 ay sürer, talep olursa uzatabiliriz. Diğer detaylar henüz netleşmedi üzerine çalışıyoruz" dedi.

15.08.2018Ekonomi
Çölün içinde bir cennet: Dubai

Çölün içinde bir cennet: Dubai

Arap Yarımadası’nın güneydoğusunda yer alan, Abu Dabi, Dubai, Acman, Füceyre, Resü’l-Hayme, Şarika ve Ummül-Kayveyn adlı yedi emirlikten oluşan bir Orta Doğu ülkesi olan Birleşik Arap Emirlikleri'nin gezilecek yerlerinden bazılarını haberimizde bulabilirsiniz...

15.08.2018Seyahat

Yazar Sonuçları

Buyurun ‘Ölümsüzlük Odası’na

İster misiniz ölümsüz olmayı, bilemem. Ama orada duruyor, gidin görün. ‘Ölümsüzlük Odası’.

15.09.2018

İstatistiklerin efendisi

UZUN tatilin en acı haberlerinden biri bayram günü toprağa verilen Güngör Uras’ı kaybetmemizdi. Güngör ağabeyin vefat haberini alınca 35 yıl kadar önce gazeteciliğimin ilk yıllarında evime gelen telefonu hatırladım.

26.08.2018

Bizden gelen mesajları okuyan parayı yakalar

ORTA Anadolu İhracatçı Birlikleri Başkanı Şerafettin Ceceli, Çorum’daki Başkanlar Kurulu İstişare Toplantısı’nda masadaki birlik başkanlarını tanıtmaya ev sahibinden başladı:

18.08.2018

Yatırıma, istihdama hız verdi, ihracatı 5 milyar dolara çıkacak    

ÇİMENTO, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Erdem Çenesiz’in davetiyle Orta Anadolu İhracatçı Birlikler Başkanlar Kurulu toplantısı için Ankara’dan Çorum’a giderken Oyak Genel Müdürü Süleyman Savaş Erdem aradı, son gelişmelere bakışını özetledi:

15.08.2018