MENÜ

Çimento

Çimento ile ilgili tüm haberleri, son dakika Çimento haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Çimento haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 12.063 Çimento haberi bulunmuştur.

Çimento Haberleri

Köpek saldırısından kaçarken feci ölüm

Köpek saldırısından kaçarken feci ölüm

Muğla’nın Bodrum ilçesinde köpeklerin saldırısından kaçmak isterken yola çıkan inşaat işçisi Onur Sağır (25), çimento yüklü TIR'ın altında kaldı. Sağır, ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

8.02.2019Gündem
Trakyanın ihracat rakamlarında artış

Trakya'nın ihracat rakamlarında artış

Trakya'nın ihracatı ocakta, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 10,15'lik artış kaydetti.

6.02.2019Ekonomi
İranın Irak sınırındaki taş evler büyülüyor

İran'ın Irak sınırındaki taş evler büyülüyor

İran'ın Irak sınırında yer alan Havraman kasabasındaki tarihi taş evler nostaljik mimari yapısıyla ilgi çekiyor.

6.02.2019Dünya
Liselilerden Faslı çocuklara eğitim

Liselilerden Faslı çocuklara eğitim

Lise öğrencileri sosyal sorumluluk projesi kapsamında Fas’taki çocuklara destek oldu. Dört gün boyunca Marakeş’in Sbiti Köyü, halk eğitim merkezinin inşaatında çalışan öğrenciler, köy çocuklarına İngilizce eğitim verdi, oyunlar oynadı.

6.02.2019Eğitim
Bakan Selçuk’tan Merve Başoğlu’na tebrik

Bakan Selçuk’tan Merve Başoğlu’na tebrik

Fransa’nın Nice kentinde yapılan 9. Uluslararası Flüt Yarışmasın’nda ikinci olan ve devlet koruması altında yetişen Merve Başoğlu’nu tebrik eden Bakan Selçuk; 'Koruma altında yetiştirdiğimiz Merve Başoğlu kızımız ile bir kez daha gurur duydum' açıklamasında bulundu.

6.02.2019Ekonomi
Servis şoförü isyan etti:  Böyle bir sorumsuzluk olmaz

Servis şoförü isyan etti: "Böyle bir sorumsuzluk olmaz''

İstanbul, Küçükçekmece'de ’de bir öğrenci servisinin arka tekeri yol çalışmasında dökülen ve hiç bir önlem alınmayan ıslak betona battı. Duruma tepki gösteren servis şoförü "Böyle bir sorumsuzluk olmaz. Burada daha önce çalışma yapıldığına dair hiçbir uyarıcı levha yok. İlgililerin bu işleri yaparken daha sorumlu davranmasını rica ediyoruz" dedi.

14.01.2019Gündem
‘Şifa Niyeti’ne seyirciyle buluştular

‘Şifa Niyeti’ne seyirciyle buluştular

Ünlü tiyatrocu Altan Erkekli ile Veysel Diker, ‘Şifa Niyetine’ programıyla Köln ve Frankfurt’ta sahne aldı.

8.01.2019Avrupa
Almanya engelleri adım adım kaldıracak

Almanya engelleri adım adım kaldıracak

İki ülke arasında yaşanan krizler nedeniyle Türkiye-AB arasındaki Gümrük Birliği’nin genişletilmesini bloke eden Almanya, şimdi bu engelleri adım adım kaldırmayı planlıyor. İki ülke ekonomi bakanlıkları arasında bu yıl canlı bir ziyaret trafiği gündemde.

8.01.2019Dünya
Doğu Karadenizden 126 ülkeye ihracat

Doğu Karadeniz'den 126 ülkeye ihracat

Trabzon, Rize, Artvin ve Gümüşhane'den 2018 yılında 126 ülkeye 1 milyar 189 milyon doları aşkın ihracat gerçekleştirildi.

4.01.2019Ekonomi
‘Çimento fiyatları yüzde 40 artmaz’

‘Çimento fiyatları yüzde 40 artmaz’

Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS), çimento fiyatlarındaki artış iddialarına açıklama getirdi.

3.01.2019Ekonomi
Özdemir: Çimentoya yüzde 40 zam yapmayacağız

Özdemir: Çimentoya yüzde 40 zam yapmayacağız

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, bu yılın başından itibaren artan girdi maliyetlerinin çimento sektörüne olumsuz etkileri olduğunu, buna paralel olarak, 2019 yılında yapılması planlanan fiyat düzenlemelerinin gündeme geldiğini belirterek, "Bu şartlarda maliyet artışlarına rağmen Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı kapsamında sektör olarak yüzde 40 zam yapmayacağız." ifadesini kullandı.

2.01.2019Ekonomi
Müteahhitlerden çimento sektörüne tepki

Müteahhitlerden çimento sektörüne tepki

İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, yeni yılda çimento sektörünün zam yapmasını kabul edemeyeceklerini, fiyat artışı uygulamaya konulursa konuyu Rekabet Kurumuna taşıyacaklarını belirtti.

31.12.2018Ekonomi
Sabancı: Çimentoya yüzde 40 zam yapılmayacak

Sabancı: Çimentoya yüzde 40 zam yapılmayacak

SON günlerde çimento sektöründeki fiyat artışlarına ilişkin Sabancı Holding Çimento Grubu tarafından açıklama yapıldı.

29.12.2018Ekonomi
Son dakika... Rusya’dan Ukrayna’ya büyük yaptırım

Son dakika... Rusya’dan Ukrayna’ya büyük yaptırım

Rusya Bakanlar Kurulu kabinesi Ukrayna’dan buğday, sebze, meyve, şeker, bira, çimento gibi çok sayıda ürünün alımını yasakladı.

29.12.2018Dünya
Akademisyenlerden öğretmenlere ders: Rehber Öğretmenler Akademisi

Akademisyenlerden öğretmenlere ders: Rehber Öğretmenler Akademisi

Kadir Has Üniversitesi, geleceği kuranlar ile geleceğe yön verenlerin bir arada olduğu “Rehber Öğretmenler Akademisi” düzenledi. Bu yıl ikincisi düzenlenen akademide, üniversitenin akademisyenleri tarafından, öğretmenlere sosyal bilimlerden fen bilimlerine, mühendislikten sanata kadar her alanda yeniliklerin anlatıldığı dersler verildi.

27.12.2018Kampüs
Çimento fiyatında yüzde 40’lık artış

Çimento fiyatında yüzde 40’lık artış

ÇİMENTO sektörü 2019’a yüzde 40’a varan fiyat artışlarıyla başlıyor. Konuyla ilgili yeni fiyat listesi beton firmalarına iletildi. Zamlı tarifenin 1 Ocak’tan sonra geçerli olacağını belirten Sinpaş GYO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Çelik, “Geçen yıl çimentoya toplam yüzde 35 zam yapılmıştı. Evet maliyet artışları var ve zam yapmaları da normal. Ama bu oran makul olmalı. İnşaat sektörü tüm maliyet baskısına rağmen 2018’de fiyat artışına gitmedi. Bu zamla sektör zor durumda kalır” dedi.

27.12.2018Ekonomi
Sayıları belli oldu Tek tek tespit edildiler

Sayıları belli oldu! Tek tek tespit edildiler

AA, Fransız ordusunun Suriye'de faaliyet gösterdiği 9 noktayı tespit etti. ABD çekilse dahi YPG/PKK'ya desteğini sürdüreceğini duyuran Fransa'nın sahadaki asker sayısı sadece 200 civarında.

26.12.2018Dünya
SPK bankaların borçlanma aracı ihraç başvurularını onayladı

SPK bankaların borçlanma aracı ihraç başvurularını onayladı

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Yapı Kredi Bankası, Aktifbank, Pasha Yatırım Bankası’nın borçlanma aracı ihraç başvurularını onayladı.

21.12.2018Ekonomi
Risk paylaşım modeli

Risk paylaşım modeli

Gayrimenkul sektörü projelerin devamlılığını garantiye almak ve riski paylaşmak için yeni bir model öneriyor. Buna göre arsa sahibi ve firma geçici ortak şirket kuracak ve hisseler bankalara rehin edilecek. Bir kamu kurumu da yapılan işleri denetleyecek. Bu sistemle tüketici mağduriyetlerinin de sona ereceği belirtiliyor.

21.12.2018Ekonomi
Sakaryanın ihracatı 51 ilin toplamını solladı

Sakarya'nın ihracatı 51 ilin toplamını "solladı"

Türkiye'nin otomotiv ihracatında önemli yere sahip olan Sakarya, ocak-kasım döneminde ihracatını geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7,6 artırdı.

16.12.2018Ekonomi
Sabancı, dünya çimento devlerinin yönetiminde

Sabancı, dünya çimento devlerinin yönetiminde

Sabancı Holding, dünya çimento üretiminin yüzde 30’unu temsil eden global çimento üreticileri ile dünya devi yapı malzemesi üreticilerinin çatı örgütü Global Cement and Concrete Association (GCCA) yönetimine girdi.

14.12.2018Ekonomi
Özel Sporcular Futbol Liginde şampiyon belli oluyor

Özel Sporcular Futbol Ligi'nde şampiyon belli oluyor!

Özel Sporcular Futbol Ligi'nde final müsabakaları, 22-23 Aralık'ta İstanbul'da oynanacak.

14.12.2018Futbol
Camilerde kubbeleri ve kemerleri taşımak için kullanılan yüksek ve kalın ayaklara ne denir

Camilerde kubbeleri ve kemerleri taşımak için kullanılan yüksek ve kalın ayaklara ne denir?

Camilerde belirgin olarak gözlemlenebilen sütunlar, kubbeleri ve kemerleri taşımak için kullanılan yüksek ve kalın ayakları ifade etmektedir. Modern yapıların da olmazsa olmazları arasında yer alan sütunlar, kolon olarak da bilinmektedir. İşte, camilerde kubbeleri ve kemerleri taşımak için kullanılan yüksek ve kalın ayak olan sütunlar hakkında bazı bilgiler

14.12.2018Gündem
Çimento kamyonu, araçları hurdaya çevirdi

Çimento kamyonu, araçları hurdaya çevirdi

Güney Kore’de kaydedildiği belirtilen bir kazada kontrolden çıkan çimento kamyonu önce önündeki araçlara ardından da girdiği yan yoldaki araçlara çarparak durabildi. Birçok aracın hurdaya döndüğü kazada, bazı sürücülerin yaralandığı belirtildi.

5.12.2018Haber
Akçansadan gençlere iş fırsatı

Akçansa'dan gençlere iş fırsatı

Sabancı Holding'in yapı malzemeleri şirketi Akçansa'nın, yeni mezun gençleri bünyesine katmak için başlattığı "Geleceği Birlikte Şekillendirelim" işe alım programı sonuçlandı. Akçansa Genel Müdürü Umut Zenar: "Akçansa'yı Türkiye yapı malzemeleri sektörünün kalıcı liderliğine götürecek, vizyon sahibi ve yetkinlikleri çok üst düzeyde olan genç arkadaşlarımızı şirketimiz bünyesine kattık." açıklamalarında bulundu. Akçansa İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Berrin Yılmaz: "İşe alım programını 2 ay içerisinde hızla tamamladık." ifadelerinde bulundu.

3.12.2018Ekonomi
İnşaatçılar konut faiz oranlarının düşürülmesini istiyor

İnşaatçılar konut faiz oranlarının düşürülmesini istiyor

Emlak ve inşaat sektörü temsilcileri konut faiz oranlarının düşürülmesini istiyor.

28.11.2018Ekonomi
Müteahhitlerden Tasfiye Kararnamesi için öneri

Müteahhitlerden "Tasfiye Kararnamesi" için öneri

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Mithat Yenigün, devam eden müteahhitlik işleriyle ilgili çıkarılması gündemde olan Tasfiye Kararnamesi'nin tek başına adil olmayacağını belirterek, "Öngörülmesi mümkün olmayan maliyet artışlarının bir ölçüde de olsa telafisi için ihale ve sözleşme şartlarına bakılmaksızın devam etmekte olan tüm işlerin kapsama alınması, piyasadaki maliyet artışlarının adil bir şekilde sözleşme fiyatlarına yansıtılmasını sağlayacaktır." dedi.

27.11.2018Ekonomi
Latife Tekin’den  macera tadında iki yoksulluk romanı

Latife Tekin’den macera tadında iki yoksulluk romanı

Latife Tekin, aynı anda yayımladığı ve zaman zaman birbiriyle kesişen iki yeni romanı ‘Sürüklenme’ ve ‘Manves City’de kendi geleneğine, yoksulluğa dönüş yapmış ama bu kez anlattıklarına bir ‘macera tadı’ da katmış. Belki de yoksulluğun bu denli görünür hale gelmesi, Tekin’i de gören ve gösteren bir dille yazmaya yöneltmiş; dili, yoksulların yeni bir biçim alan yoksulluğu gibi yeniden biçimlenmiş.

21.11.2018Kitap Sanat
Erkek arkadaşıyla kavga eden kızın söylediği şey hayata küstürdü

Erkek arkadaşıyla kavga eden kızın söylediği şey hayata küstürdü

Kocaeli'nin Körfez ilçesinde, trafik kazasında sol bacağını kaybeden Ahmet Yılmaz (37) sokakta erkek arkadaşı ile kavga eden genç kızın önüne gelen ilk kişi ile arkadaş olacağını söylemesinin ardından, arkasına dönen genç kızın kendisiyle ilgili 'Maymuna benziyor' demesi üzerine hayata küstü. Ahmet Yılmaz, bu nedenle zaman zaman evden çıkmaya bile çekindiğini belirterek, yalnızlıktan sıkıldığını, kendisini sevecek bir insanla yeni bir hayat kurmak istediğini söyledi.

20.11.2018Gündem
Depremlerde can kaybını akıllı beton önleyecek

Depremlerde can kaybını "akıllı beton" önleyecek

Türk bilim insanı Egemen Teomete, hasarı yüksek duyarlılıkta ölçebilen, yapı sağlığı hakkında bilgi vererek can ve mal kayıplarını önleyecek, içerisinde iletken özelliği olan pirinç lifi de bulunan "akıllı beton" geliştirdi.

20.11.2018Teknoloji
Afrikanın sanayileşmesine Türkiye modeli

Afrika'nın sanayileşmesine Türkiye modeli

Türkiye'nin ulaştırma ve enerji başta olmak üzere çeşitli alanlarda gerçekleştirdiği reformların Afrika için de model oluşturabileceği belirtiliyor. DEİK Türkiye-Afrika İş Konseyleri Koordinatör Başkanı Tamer Taşkın: "1980'lerden sonra Türkiye'de yapılan reformlar ve sanayi hamleleriyle ülkenin başarı tecrübelerini Afrikalı dostlarımızla paylaşmalıyız. Türkiye'nin sanayileşme tecrübesi Afrika'ya örnek olacaktır.Liman, kara yolu, demir yolu, hidroelektrik santralleri, termik santraller gelecek yıllarda Türkiye olarak bölgede en çok önem vermemiz gereken yatırımlardır." açıklamalarında bulundu.

19.11.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Kapsam dışı kalmak

Her çağın kendine özgü yoksulluğu var...

6.02.2019

Balık sandı ana işi oldu

 Babası kendisi gibi doktor olmasını ister. O ise öğretmeninin dediğini yapar ve tercihini kimya mühendisliğinden yana kullanır.

17.12.2018

Alo Başkan Bozbey orada mısınız?

Sanatçı abonemiz Sn. Burcu B. diyor ki:

12.12.2018

Serviste ihmal

Büyük sorumluluk gerektiren işlerdeki küçük görünen bazı ihmaller, can alıyor ya da can yakıyor.Ne yazık ki, işte tam da bu yüzden Türkiye, “ihmalden ölümlerin ülkesi” haline geliyor.

10.12.2018

Venezuela ile ticaret 1 milyar doları aşıyor işler daha da açılıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la “G-20 Liderler Zirvesi” sonrası Buenos Aires’ten (Arjantin) Asuncion’a (Paraguay) geçtik. Paraguay Devlet Başkanı Mario Abdo Benitez’le görüşme, anlaşmaların imzasının ardından 5 saatlik yolculukla Caracas’a (Venezuela) vardık.

4.12.2018