MENÜ

Çimento

Çimento ile ilgili tüm haberleri, son dakika Çimento haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Çimento haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 12.083 Çimento haberi bulunmuştur.

Çimento Haberleri

Durdurun şu kamyonları

Durdurun şu kamyonları

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası (ÇMO) Genel Başkanı Baran Bozoğlu, Karabük Organize Sanayi Bölgesi’nden (OSB) İstanbul ve Ankara’ya kamyonlarla tehlikeli ve toksik atık sevkıyatı yapıldığını açıkladı.

19.01.2018Gündem
Çok tehlikeli.. Ankara ve İstanbula götürülüyor

Çok tehlikeli!.. Ankara ve İstanbul'a götürülüyor

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası (ÇMO) Genel Başkanı Baran Bozoğlu, Karabük Organize Sanayi Bölgesi’nden (OSB) İstanbul ve Ankara’ya tehlikeli ve toksik atık sevkiyatı yapıldığını açıkladı. Bozoğlu, sevkiyatı yapan firmaya geçen yıl bakanlığı 2 milyon lira ceza kestiğini anımsattı.

19.01.2018Gündem
Bakanlık uyardı Herkesin evinde var... Ampüllerdeki büyük tehlike

Bakanlık uyardı! Herkesin evinde var... Ampüllerdeki büyük tehlike

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Öztürk: "Floresan lambalar ve tasarruflu ampuller, sağladıkları elektrik tasarrufu yanında, kırıldığında sağlık açısından ciddi tehlike arz etmektedir. Bu tehlikenin ana kaynağı da floresan lambalarda ve tasarruflu ampullerde bulunan civa buharıdır" açıklamasında bulundu.

15.01.2018Ekonomi
Demir Kilise nerede İşte Demir Kilise’nin tarihi

Demir Kilise nerede? İşte Demir Kilise’nin tarihi

Uzun bir süredir restorasyon sürecinde olan Demir Kilise, ibadete açıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) katkılarıyla 2011 yılından başlayan restorasyon kapsamında Demir Kilise'nin yüzde 90'ı elden geçirildi. Peki Demir Kilise nerede?

7.01.2018Gündem
Mavi Yıldız tehlikede

Mavi Yıldız tehlikede

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın, Trabzon’un Mavi Yıldız (kar yıldızı) çiçeğiyle ünlü Kadıralak ve Marzallı (Koru) Yaylası’nın sit derecesini değiştiren kararına köylüler tepki gösterdi: Burada oteller, moteller kuracaklarlar. Buna izin vermeyiz.

6.01.2018Gündem
Açılışa hazır

Açılışa hazır

YEDİ yıllık restorasyonun ardından Tayyip Erdoğan ve Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov’un katılımıyla 7 Ocak Pazar günü yeniden açılacak olan ve ‘Demir Kilise’ olarak bilinen Stevi Stefan Kilisesi’nde tüm hazırlıklar tamamlandı.

4.01.2018Gündem
Beton pompasının döktüğü çimento evin duvarını yıktı

Beton pompasının döktüğü çimento evin duvarını yıktı

Eyüpsultan'da inşaat çalışması sırasında, beton pompasının döktüğü çimento, bitişikte 4 kişilik ailenin yaşandığı evin duvarını yıktı. Baba ile 6 aylık oğlu yıkılan duvarın altında kaldı. İhbar üzerine bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralı baba-oğul hastanede tedavi altına alındı. Haber-Kamera: İbrahim AKTÜRK / İstanbul DHA

30.12.2017Haber
Eyüpte akılalmaz olay... Baba ile 6 aylık oğlu hastaneye kaldırıldı

Eyüp'te akılalmaz olay... Baba ile 6 aylık oğlu hastaneye kaldırıldı

İstanbul Eyüpsultan'da inşaat çalışması sırasında beton pompasının döktüğü çimento, bitişikte 4 kişilik ailenin yaşandığı evin duvarını yıktı. Baba ile 6 aylık oğlu yıkılan duvarın altında kaldı. İhbar üzerine bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralı baba-oğul hastanede tedavi altına alındı. Ölümden dönen baba gözyaşları içinde yaşadıklarını anlattı: ''Bir anda duvar çatladı ve üzerimize yıkıldı. Çocuk betonun altındaydı.''

30.12.2017Gündem
O hedef tamam

O hedef tamam

İhracatta hedef 156.5 milyar dolar. 1 Ocak-25 Aralık arasında 153 milyar dolarlık ihracat yapıldı. Türkiye İhracatçılar Meclisi verilerine göre 1-25 Aralık’ta ise ihracat 9.7 milyar doları aştı. Beklenti ay sonu 14 milyar dolara ulaşılması.

26.12.2017Ekonomi
Silikozis nedir Silikozis hastalığı hangi meslekleri tehdit ediyor

Silikozis nedir? Silikozis hastalığı hangi meslekleri tehdit ediyor?

Silikozis hastalığı can almaya devam ediyor. Genellikle kot taşlama atolyelerinde maruz kalınan Silikozis maddesi, solunum yoluyla akciğerlere geçmektedir. Maddenin uzun süre solunması nedeniyle nefes darlığı ve yorgunluk gibi belirtiler ortaya çıkmaktadır. Peki, Silikozis nedir ve nerelerde kullanılmaktadır? İşte, detaylı bilgiler

26.12.2017Gündem
Köylülerin mezarlarının çimentoya karıştığı iddiası

Köylülerin mezarlarının çimentoya karıştığı iddiası

Diyarbakır’ın Çınar ilçesine bağlı bir köyde, mezarlıklara çok yakın olan ve çimento fabrikaları için kum taşıyan ocağın çok sayıda mezarı da kazıp kamyonlarla götürdüğü iddiası köylüleri ayağa kaldırdı. Kum ocağına yürümek isteyen köylülere jandarma izin vermezken kadınlar çocuklarının kaybolan mezarlarını arıyor. Köylüler mezarlarının artık fabrikalarda çimentoya karıştığını iddia ederek, “Bir iki aylıkken ölen çocukların mezarlarını da arıyoruz ama bulamıyoruz. Herhalde artık çimento olmuşlardır. Götürüp çimento yapıyorlar. Yetkililer bu duruma el atsın” dedi. DİYARBAKIR (İHA)

23.12.2017Haber
İnanılmaz olay.. Onlarca mezar kayboldu, köylü isyan etti

İnanılmaz olay!.. Onlarca mezar kayboldu, köylü isyan etti

Diyarbakır’ın Çınar ilçesine bağlı bir köyde, mezarlıklara çok yakın olan ve çimento fabrikaları için kum taşıyan ocağın çok sayıda mezarı da kazıp kamyonlarla götürdüğü iddiası köylüleri ayağa kaldırdı. Kum ocağına yürümek isteyen köylülere jandarma izin vermezken kadınlar çocuklarının kaybolan mezarlarını arıyor. Köylüler mezarlarının artık fabrikalarda çimentoya karıştığını iddia ederek, “Bir iki aylıkken ölen çocukların mezarlarını da arıyoruz ama bulamıyoruz. Herhalde artık çimento olmuşlardır. Götürüp çimento yapıyorlar. Yetkililer bu duruma el atsın” dedi.

23.12.2017Gündem
TEM otoyolunun İstanbul istikameti ulaşıma kapandı

TEM otoyolunun İstanbul istikameti ulaşıma kapandı

Düzce'nin Gümüşova ilçesinde, üzerinde vinç bulunan kamyona arkadan çarpan tanker devrildi. Kaza nedeniyle TEM otoyolunun İstanbul istikameti ulaşıma kapandı.

20.12.2017Gündem
Çimento yüklü kamyon devrildi, yan yol trafiğe kapandı

Çimento yüklü kamyon devrildi, yan yol trafiğe kapandı

İstanbul Başakşehir TEM otoyolu yan yolda, virajı alamayan çimento yüklü kamyon sürücüsü direksiyon hakimiyetini kaybetti. Kontrolden çıkan kamyon yan yattı. Kamyonun dorsesinde taşınan çimento yola döküldü. Kaza nedeniyle TEM yan yol yaklaşık 2 saat trafiğe kapandı.

17.12.2017Haber
TEM yan yolda kaza Trafiğe kapandı

TEM yan yolda kaza! Trafiğe kapandı

İstanbul Başakşehir TEM otoyolu yan yolda, virajı alamayan çimento yüklü kamyon sürücüsü direksiyon hakimiyetini kaybetti. Kontrolden çıkan kamyon yan yattı. Kamyonun dorsesinde taşınan çimento yola döküldü. Kaza nedeniyle TEM yan yol yaklaşık 2 saat trafiğe kapandı.

17.12.2017Gündem
Onlara çok şey borçluyuz

Onlara çok şey borçluyuz

Yeryüzünde her 13 dakikada bir, bir canlı türü için kıyamet yaşanıyor. Yani bir tür sonsuza kadar yok oluyor. Bunun en önemli nedeni, doymak bilmeyen hırslarımız, tüketim alışkanlıklarımız ve gezegenimizin yaşadığı sorunlara duyarsız kalmamız. Öte yanda da bir canlının hayatı için varını yoğunu ortaya koyan, gece gündüz çalışan, yeri geldiğinde kapı kapı dolaşan, günlerini, aylarını hatta yıllarını bir canlıya adayan güzel insanlar var. İşte en kıymetlilerimizin kaderini değiştiren hayvanseverlerin ilham veren hikâyeleri...

Youtuber genç şov yapmak istedi Ölümden döndü...

Youtuber genç şov yapmak istedi! Ölümden döndü...

Video paylaşım platformu YouTube üzerinde kanalı için video çeken bir genç kafasını mikrodalga fırına çimentolayınca ölümden döndü. Saatlerce kurtarılmayı bekleyen gencin sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı.

9.12.2017Dünya
Dev projeye Türk imzası Rekor sürede tamamlandı

Dev projeye Türk imzası! Rekor sürede tamamlandı

Suudi Arabistanlı bir şirket tarafından 2009’dan bu yana bitirilemeyen Senegal’in başkenti Dakar’ın Blaise Diagne Havalimanı’na Türkler el atınca 8 ayda tamamlandı. Limak-Summa tarafından tamamlanan havalimanı açılışını 4 ülkenin cumhurbaşkanı yaparken, 40 bine yakın kişi de tören alanında yerini aldı.

8.12.2017Ekonomi
Lafarge eski genel müdürüne ‘DEAŞ’a haraç’ soruşturması

Lafarge eski genel müdürüne ‘DEAŞ’a haraç’ soruşturması

Suriye’deki faaliyetlerini sürdürebilmek için DEAŞ’ın da aralarında olduğu terör gruplarına haraç verdiği ileri sürülen Fransız çimento devi Lafarge’ın eski genel müdürü hakkında soruşturma açıldı.

8.12.2017Dünya

Yazar Sonuçları

10 yılda 230 milyar dolar kazandırdık

TÜRKİYE Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Mithat Yenigün, sektörün yurt dışındaki rolünü anlatmak için 10 yıllık verilere baktı:

21.01.2018

Çocuklar için el ele: Çekmece

ÇEK Çağdaş Eğitim Kooperatifi 3 Mart Eğitim Kurumları, Türkiye'nin en saygın okullarından biri. İş içinde eğitimi öngören Köy Enstitüleri’nden ilham almış olan bu okul, Türk ulusunun imece kültürünün bir ürünü. Tam bir gönüllülük kuruluşu... Herkesin el ele verip yoksul çocukları okuttuğu ve onları gerçekten aydın insanlar yapan muhteşem bir okul. İlkokulu, ortaokulu ve lisesi var. Üniversitesi için de çalışmalar sürüyor. Lise bölümünün çok değerli öğretmenlerinden Evrim Yıldırım, lise müdürü Kaan Selçuk, ilköğretim müdürü Ayla Okumuş ve drama eğitmeni İbrahim Zeki Karabulut ile yan yana geldik 'ÇEK-i-mece' projesini konuştuk.

19.12.2017

Safralardan tartışarak kurtulacağız

“BARCELONA Sözleşmesi kapsamında ilk kez bu yıl verilen ‘Çevre Dostu Şehir Ödülü’nün sahibi İzmir oldu” haberini, “Çevre dostu olduğumuza inanıyor musunuz?” başlığıyla irdelemeye çalıştığım pazartesi yazısına (eleştiren ve destekleyen) sayısız geri-bildirim geldi, çok teşekkür ediyorum.

17.12.2017