MENÜ

Cihaz

Cihaz ile ilgili tüm haberleri, son dakika Cihaz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Cihaz haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 15.202 Cihaz haberi bulunmuştur.

Cihaz Haberleri

Kiralık kombi dönemi yakında

Kiralık kombi dönemi yakında

İklim değişikliğinin olumsuz etkilerinin giderek daha fazla hissedilmesi, şirketlerin sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarına da hız kazandırıyor.

19.12.2019Ekonomi
Çatı katındaki odasında çıkan yangında öldü

Çatı katındaki odasında çıkan yangında öldü

Isparta'nın Yalvaç ilçesinde 2 çocuk babası Aziz Kaplan (75), yaşamını sürdürdüğü bir iş yerinin çatı katındaki odada çıkan yangında hayatını kaybetti.

18.12.2019Gündem
Keenetic, ağ ürünlerine MESH teknolojisini dahil etti

Keenetic, ağ ürünlerine MESH teknolojisini dahil etti

Keenetic, tüm kablosuz ağ ürünlerinde MESH teknolojisini destekleyen ilk firma oldu. Peki MESH teknolojisi ne anlama geliyor, kullanıcılar için ne değiştiriyor?

18.12.2019Teknoloji
Samsung Galaxy Note 10 Lite ortaya çıktı İşte en net görüntüleri

Samsung Galaxy Note 10 Lite ortaya çıktı! İşte en net görüntüleri

Güney Kore merkezli teknoloji üreticisi Samsung, Galaxy Note 10 ve Galaxy Note 10 Plus'ın ardından bu kez beklendiği gibi Galaxy Note 10 Lite isimli yeni bir modeli duyurmaya hazırlanıyor. Yeni telefona ait ilk resmi görüntülerde telefon hayli farklı görünüyor.

18.12.2019Teknoloji
2020’nin siber güvenlik gündeminde ABD Başkanlık seçimleri olacak

2020’nin siber güvenlik gündeminde ABD Başkanlık seçimleri olacak

Siber güvenlik kuruluşu ESET, 2020’de gündeme gelecek siber güvenlik trendlerini paylaştı. 2020 sonbaharındaki ABD seçim sürecinin önemli bir siber güvenlik gündemi oluşturacağını öngören uzmanlar; veri gizliliği, iyiler ve kötüler tarafından kullanılan makine öğrenimi teknolojisi ve siber güvenliksiz akıllı şehirlerin başlıca tartışma konularını oluşturacağını duyurdu.

18.12.2019Teknoloji
Samsungdan flaş Türkiye açıklaması

Samsung'dan flaş Türkiye açıklaması

Rekabet Kurumu ile anlaşmazlığa düşen Google'ın Türkiye'de Android lisansını iptal etmesiyle birlikte Samsung'un yeni çıkacak telefon modellerini Türkiye'ye getirmeyeceği iddia edilmişti. Samsung ise konuyla ilgili flaş bir açıklama yaparak iddiaları yalanladı. Gelecek yıl yeni telefon modellerini Türkiye'ye getireceğini duyurdu.

17.12.2019Teknoloji
Son dakika haberi: Rekabet Kurumundan bir Google açıklaması daha

Son dakika haberi: Rekabet Kurumu'ndan bir Google açıklaması daha

Rekabet Kurumu'ndan Google açıklaması yapıldı... Açıklamada "Google'ın diğer ülkelerde yaptığı gibi kurulumuz kararında yer alan yükümlülükleri eksiksiz bir şekilde getirmesi gerekmektedir. Google'a günlük idari para cezası uygulanmaya başlanmıştır" denildi.

17.12.2019Ekonomi
Samsungun Türkiyeye yeni telefon sevkiyatını durdurduğu iddia edildi

Samsung'un Türkiye'ye yeni telefon sevkiyatını durdurduğu iddia edildi

Güney Kore merkezli teknoloji üreticisi Samsung, rekabet kurumuyla anlaşamayan Google'ın Türkiye'de Android lisansını iptal etmesiyle birlikte Türkiye telefon pazarını yakından ilgilenden çok önemli bir karar aldı. Şirkete yakın kaynakların iddiasına göre Samsung, gelecek yıl itibarıyla Türkiye'ye yeni telefon getirmeyecek, telefon sevkiyatını sorun düzelene kadar durduracak.

17.12.2019Teknoloji
Özel mesleki ve teknik Anadolu lisesi öğrencilerine verilecek eğitim destekleri belli oldu

Özel mesleki ve teknik Anadolu lisesi öğrencilerine verilecek eğitim destekleri belli oldu

MEB, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında, organize sanayi bölgeleri içinde ve dışında açılan veya açılacak özel mesleki ve teknik Anadolu liselerinde öğrenim gören veya görecek öğrenciler için eğitim ve öğretim desteği verilen alanlar ve tutarları belirledi.

17.12.2019Eğitim
Uygulamacıların gözü Google’da

Uygulamacıların gözü Google’da

Rekabet Kurumu ile Google arasındaki ‘android işletim sistemi’ görüşmeleri mobil cihaz üreticileri ve tüketiciler kadar, uygulama geliştiricileri tarafından da yakından izleniyor. Google’ın yeni modellerde kendi işletim sisteminin kullanılmasına izin vermeme kararı hayata geçerse android cihaz satışlarının düşmesinin yanında bankalardan, e-ticaret sitelerine kadar pek çok kurum ve uygulamanın da verdiği hizmetler aksayacak.

17.12.2019Ekonomi
Googleın kararının ardından Android telefon sahipleri ne yapacak

Google'ın kararının ardından Android telefon sahipleri ne yapacak?

Google, Rekabet Kurumu'nun aldığı karar uyarınca iş ortaklarına Türkiye'de yeni çıkacak Android cihaz modellerini onaylamayı durduklarını bildirdiklerini açıkladı. Şirket, bunun da yeni cihaz modellerinin Google servisleri ile pazara sunulamayacağı anlamına geldiğini duyurdu.

17.12.2019Teknoloji
Telefonlar odadan çıkarıldığında daha iyi uyku çekiliyor

Telefonlar odadan çıkarıldığında daha iyi uyku çekiliyor

Kendinizi sürekli yorgun hissetmekten yoruldunuz mu? Herkesin başına gelmiştir: Yatağa uzanmak ve hemen uykuya dalmak istersiniz ama bir türlü kendinizi bırakamazsınız.

17.12.2019Teknoloji
Google Türkiye için Android lisansını iptal mi edecek

Google Türkiye için Android lisansını iptal mi edecek?

Rekabet Kurumu'nun kestiği cezanın ardından arama motoru Google'ın Türkiye’de piyasaya sürülecek Android telefonlara, kendi programlarını kullanabilmeleri için lisans vermeyeceği yönündeki iddialar üzerine Google'dan bugün yeni bir açıklama geldi.

16.12.2019Teknoloji
Kateter nedir Kateter ne demek

Kateter nedir? Kateter ne demek?

Kateter, ameliyat esnasında vücut içerisinden kan tahliyesini sağlamak amacıyla kullanılan alettir. Vücut boşluğuna takılan kateter, cerrahi aletlerle birlikte sıvıların dışarı çıkarılmasında yardımcı olmaktadır. İşte, kateter nedir ve ne demek? İşte, kateter hakkında merak edilen bazı bilgiler

16.12.2019Gündem
Microsoft 2020’nin siber güvenlik trendlerini açıkladı

Microsoft 2020’nin siber güvenlik trendlerini açıkladı

Microsoft uzmanları siber saldırı risklerini en aza indirmek için 2020 siber güvenlik trendlerini açıkladı. Öngörüler 2020’de siber saldırılarla savaşırken en çok yapay zekâdan faydalanacağız, bu alanda yeni iş birlikleri göreceğiz, buluttan güç alacağız, Sıfır Güven sistemini belirleyeceğiz ve gruplaşmış saldırılara karşı hazırlıklı olacağız.

16.12.2019Teknoloji
Googledan Türkiye ile ilgili flaş açıklama

Google'dan Türkiye ile ilgili flaş açıklama

Rekabet Kurumu'nun kestiği cezanın ardından arama motoru Google'ın Türkiye’de piyasaya sürülecek Android telefonlara, kendi programlarını kullanabilmeleri için lisans vermeyeceği yönündeki iddialar üzerine Google'dan flaş bir açıklama geldi.

15.12.2019Teknoloji
Sahte kozmetik tehdidi

Sahte kozmetik tehdidi

Bütün dünya sahte kozmetik ürünlerinin istilası altında. Merdiven altında, yasaklı maddelerle üretilen makyaj malzemeleri ve diğer bakım ürünleri karşımıza artık sadece semt pazarlarında değil, sosyal medya ve alışveriş sitelerinde de çıkıyor. Netflix’in yeni belgeseli ‘Broken’ da meseleyi yeniden gündeme getirdi. ‘Broken’ vesilesiyle, Türkiye’nin sahte kozmetik karnesini mercek altına aldık.

Nesneler ‘Turkcell IoT Platform’ ile konuşacak

Nesneler ‘Turkcell IoT Platform’ ile konuşacak

Turkcell, hayata geçirdiği Turkcell IoT Platform ile şirketlerin, altyapı yatırım maliyeti olmadan cihaz ve makineleri bulut aracılığıyla uzaktan yönetebilmelerine imkan tanıyor. Dünyanın önde gelen yazılım şirketlerinden Software AG’nin yenilikçi çözümlerinin yer aldığı Turkcell IoT Platform, aynı zamanda kurumlar ile uygulama geliştiricileri bir araya getiriyor. Bu sayede bir yandan iş verimliliği artarken diğer yandan teknolojinin gücüyle küresel rekabette bir adım öne geçiliyor.

12.12.2019Teknoloji
Ölen ayakkabı boyacısının kardeşinden şoke eden iddia

Ölen ayakkabı boyacısının kardeşinden şoke eden iddia!

ZONGULDAK’ta evinde kalp krizi geçiren ve ambulansla Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi'ne kaldırılan ayakkabı boyacısı Ercan Kacalı(42), ilk müdahalenin ardından anjiyo ekipmanlarının bozuk olduğu gerekçesiyle Ereğli ilçesinde bulunan özel bir hastaneye sevk edildi. Sevk sırasında 3 defa duran kalbi çalıştırılan Kacalı'nın hastanede yoğun bakıma alınmasından 1 saat sonra hayatını kaybetmesi üzerine ailesi üniversite hastanesinin ihmali olduğu gerekçesiyle şikayetçi oldu.

11.12.2019Gündem
Hafızayı Sildirmek Mümkün mü

Hafızayı Sildirmek Mümkün mü?

Bozulmuş beyin işlevlerinin düzenlenmesinde kullanılan bir yöntem olan Transkraniyal Manyetik Uyarım (TMU) tedaviye dirençli depresyon ve duygudurum bozukluğunun yanı sıra anksiyete, OKB, yeme bozuklukları, migren ve kulak çınlaması gibi hastalıklarda da kullanılabiliyor. TMU tedavisiyle hafızanın silinmesinin mümkün olmadığını belirten uzmanlar, “Hafızanın belli bir anıya yönelik olarak silinmesi zaten tıbben olanaksızdır” diyor. Psikiyatri Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Alper Evrensel, konuyla ilgili bilgiler verdi.

Türkiye-Güney Kore ticari ilişkilerinde denge seferi

Türkiye-Güney Kore ticari ilişkilerinde "denge" seferi

Ticaret Bakan Yardımcısı Gonca Işık Yılmaz Batur başkanlığındaki Türk heyeti, "İhracat Ana Planı"nda hedef ülkelerden biri olarak belirlenen Güney Kore'de 11-12 Aralık'ta görüşmeler gerçekleştirerek, muhataplarıyla Türkiye-Kore İş Forumu'nda yeni iş birliği alanlarını masaya yatıracak.

10.12.2019Ekonomi
Huawei telefonlar için çok önemli HarmonyOS uyarısı

Huawei telefonlar için çok önemli HarmonyOS uyarısı

Çinli Huawei'nin kendi geliştirdiği işletim sistemi HarmonyOS'u ilerleyen dönemlerde telefonlarda görmeye başlayacağız. Peki HarmonyOS ne zaman Huawei telefonlara yüklenecek?

10.12.2019Teknoloji
Ev WiFi ağı artık her yerden kolayca yönetilebiliyor

Ev WiFi ağı artık her yerden kolayca yönetilebiliyor

TP-Link kullanıcıları, Android ve iOS destekli ücretsiz Tether uygulaması ile modem, yönlendirici ve WiFi menzil artırıcı ürünleri her yerden kolayca yönetebiliyor.

9.12.2019Teknoloji
Honor 20 Lite Türkiyede satışa sunuldu İşte tüm özellikleri

Honor 20 Lite Türkiye'de satışa sunuldu! İşte tüm özellikleri

Çin merkezli teknoloji üreticisi Honor, yeni telefonu Honor 20 Lite'ı Türkiye'de satışa sundu. İşte Çinlilerin yeni telefonunun tüm özellikleri ve Türkiye fiyatı...

9.12.2019Teknoloji
Schneider Electricten Edge Bilişim Altyapısı için DCIM Hakkında Önemli Bilgiler

Schneider Electric'ten 'Edge Bilişim Altyapısı için DCIM Hakkında Önemli Bilgiler'

Schneider Electric’in bir rehber niteliğindeki “Edge Bilişim Altyapısı için DCIM Hakkında Önemli Bilgiler” adlı teknik makalesine göre; Edge veri merkezlerinin kurulduğu birçok lokasyonda IT personeli bulunmuyor. Edge için dayanıklılık hayati öneme sahip ve yönetim için genellikle uzman izleme servisi ile ortaklık gerekiyor.

9.12.2019Teknoloji
Dünyada 7,25 trilyon ton plastik, kara ve denizleri kirletiyor

Dünyada 7,25 trilyon ton plastik, kara ve denizleri kirletiyor

Plastik, çevre için büyük bir sorun olmaya devam ediyor. Dünyada 7,25 trilyon ton plastik kara ve denizleri kirletiyor. Ancak plastiğin 20. yüzyılda hayatımızda devrim yarattığı da inkar edilemez.

9.12.2019Teknoloji
ABDde polisler Batman tarzı cihaz kullanmaya başladı

ABD'de polisler Batman tarzı cihaz kullanmaya başladı

ABD'nin Los Angeles kentinde 200 polis, hedef alınan kişiyi iple bağlayan BolaWrap adlı bir cihazı kullanmak için eğitim alacak. Cihaz ABD'nin daha küçük kentlerinde ise son birkaç ayda kullanılmaya başlandı.

9.12.2019Teknoloji
Anne - babalar için büyük rehber Dijitalize çocuklar için yeni yaşam kuralları

Anne - babalar için büyük rehber! Dijitalize çocuklar için yeni yaşam kuralları

Çocuklar artık dijital bir dünyaya doğuyor. Bu âlemin tuzaklarla dolu olduğu da bir gerçek. Peki denge nasıl bulunacak? MEB ve Google’ın öğretmenler için başlattığı proje vesilesiyle okullardaki duruma baktık. Evde yapılacaklar için hayati önerileri de uzmanlardan dinledik.

Yemeği nakit yedik

Yemeği nakit yedik!

MASTERCARD Türkiye ve Azerbaycan Genel Müdürü Yiğit Çağlayan, Türkiye’de 2019’da yaklaşık olarak 2.3 trilyon TL’lik harcamanın yüzde 41’inin kartla gerçekleştiğini belirterek, “Geçen sene bu oran yüzde 38 olarak gerçekleşmişti. Gelişmiş pazarlarda tüketici harcamalarının yüzde 55’ten fazlasının elektronik ödemelerle yapıldığını görüyoruz. Bunun için Türkiye’nin potansiyeline baktığımızda, 230 milyon kart mevcut ve her yıl ciddi oranda artıyor. Ancak özellikle market ve restoranlarda nakit kullanımının yüksek hala olduğu görüyoruz. Bu alanlarda kart kullanımı oranı sadece yüzde 22. Buradaki ödevimiz ağırlıklı nakit kullanımı olan alanları karta yani elektronik ödemelere dahil edebilmek. Bu dönüşüm için en uygun ürün gerek hızı gerek güvenliği ile temassız kartları” dedi.

8.12.2019Ekonomi
Hedefimiz tüketici harcamalarının %55 bandına taşımak

"Hedefimiz tüketici harcamalarının %55 bandına taşımak"

Mastercard Türkiye ve Azerbaycan Genel Müdürü Yiğit Çağlayan, "Gelişmiş pazarlara baktığımızda tüketici harcamalarının %55’ten fazlasının elektronik ödemelerle yapıldığını görüyoruz. Bunun için Türkiye’nin potansiyeline baktığımızda, 230 milyon kart mevcut ve her yıl ciddi oranda artıyor." dedi.

6.12.2019Teknoloji
BTK yasaklanan telefonlar hangileri BTK yasaklanan telefon markalarını duyurdu

BTK yasaklanan telefonlar hangileri? BTK yasaklanan telefon markalarını duyurdu!

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirdiği duyuru ile güvensiz olarak tespit ettiği cihazları açıkladı. Yasaklanan telefonların listesini yayımlayan BTK, aynı zamanda bu telefonların toplatılmasına da karar verdi. Peki, BTK'nın yasakladığ telefon markaları hangileri? İşte, BTK'nın yasaklanan telefonlarının tam listesi

6.12.2019Teknoloji
8 metreden bağlıyor

8 metreden bağlıyor

ABD’nin Los Angeles kentinde polislere suçluları iple bağlamaya yarıyan BolaWrap isimli bir cihaz için sıkı bir eğitim veriliyor.

6.12.2019Dünya
Fidye yazılımları yedeklenen verileri hedef almaya başladı

"Fidye yazılımları yedeklenen verileri hedef almaya başladı"

Kaspersky araştırmacıları yeni bir tür fidye yazılımı saldırısının popüler hale geldiğini keşfetti. Ağa bağlı depolama (NAS) cihazlarını hedef alan bu saldırılar, çoğunlukla bu tip cihazlarda saklanan yedek veriler için risk teşkil ediyor. NAS genellikle güvenli bir teknoloji olarak kabul edildiğinden kullanıcılar da saldırılara hazırlıksız yakalanarak verilerini riske atıyor.

5.12.2019Teknoloji
NetMotion, Panasonic ve Microsoft, bir tableti stratosfere gönderdi

NetMotion, Panasonic ve Microsoft, bir tableti stratosfere gönderdi

NetMotion, Panasonic ve Microsoft, TOUGHBOOK'u dayanıklılık testine tabi tutarak uzaya gönderdi. İngiltere'nin kırsallarında gerçekleşen bu testte ürünün dayanıklılığının, ağ bağlantısının ve uygulama performansı test edildi.

5.12.2019Teknoloji
5G kullanıcı sayısı, 2025 yılında 2,6 milyara ulaşacak

"5G kullanıcı sayısı, 2025 yılında 2,6 milyara ulaşacak"

Ericsson, dünya genelinde 5G abone sayısının önümüzdeki altı yıl içinde hızla gelişen 5G ekosisteminden dolayı 2,6 milyar dolara ulaşmasını bekliyor. Ericsson Mobilite Raporu'nun 2019 sayısında, bu tahminlerin yanı sıra 2025 yılının sonuna kadar iletişim teknolojilerinin kullanımına dair diğer öngörüler de yer alıyor.

5.12.2019Teknoloji
Teknoloji alanında 2019’dan 2020’ye neler bekliyoruz

Teknoloji alanında 2019’dan 2020’ye neler bekliyoruz?

Yılın bitmesine kısa süre kala, 2019’a hızlıca baktığımızda yapay zekânın öne çıktığını görüyoruz. Farklı sektörlerde dijitalleşmenin sıkça gündeme geldiği bu yılında sağlıktan otonom araçlara, eğitimden finans hizmetlerine yapay zekâ kullanımından sıkça söz ettik. 2019’un son çeyreğinde Güney Koreli “Go” şampiyonu Lee Se-dol’ün emekli olmasına sebep olan AI, o kadar hızlı gelişiyor ki 2020 yılında da gündemi meşgul edeceğe benziyor.

4.12.2019Teknoloji
Holter ne demek Holter cihazı nedir

Holter ne demek? Holter cihazı nedir?

Holter cihazı, tanı koyma aşamasında önemli bir unsurdur. Tansiyon ve ritim olmak üzere iki farklı yöntemle çalışan holter cihazı, 24 saat boyunca hastanın üzerinde takılı kalmaktadır. Peki, holter cihazı nasıl çalışır ve holter ne demek? İşte, holter cihazı hakkında merak edilen bazı bilgiler

4.12.2019Gündem
E Devlet imei sorgulama işlemi nasıl yapılır

E Devlet imei sorgulama işlemi nasıl yapılır?

E Devlet imei sorgulama işlemi nasıl yapılır sorusu vatandaşlar tarafından internette aranan konular arasında yer alıyor. Peki E-Devlet'ten de kolayca yapılabilen bu işlem nasıl yapılıyor? İşte E Devlet imei sorgulama işlemi nasıl yapılır? sorusunun cevabı

3.12.2019Teknoloji
Yeni çağın yeni sorunu: Bilgisayar görme sendromu

Yeni çağın yeni sorunu: Bilgisayar görme sendromu

Gelişen teknolojiyle birlikte artan bilgisayar kullanımı, birtakım problemleri de beraberinde getiriyor. Göz problemleri de bunların başında geliyor. Çünkü teknolojik cihaz kullanımı sırasında göz kırpmanın azalması, göz kaslarının yorulmasına neden olabiliyor. Böylece bilgisayar görme sendromu görülebiliyor. Bulanık görme, gözlerde kuruluk ve göz çevresinde ağrı gibi belirtilerle ortaya çıkan bu sendrom, tahmin edilenden daha fazla kişiyi etkisi altına alıyor. Göz Hastalıkları Uzmanı Opr. Dr. Hüseyin Sanisoğlu, bilgisayar görme sendromundan korunma yöntemlerini anlattı.

3.12.2019Teknoloji
5G kullanıcı sayısı, 2025 yılında 2,6 milyara ulaşacak

5G kullanıcı sayısı, 2025 yılında 2,6 milyara ulaşacak

Yapılan bir araştırmaya göre 2025 yılının sonuna kadar dünya nüfusunun yüzde 65'inin 5G kapsamasında olacağı ve dünya genelinde mobil veri trafiğinin yüzde 45'inin 5G üzerinden gerçekleşeceği bildirildi.

3.12.2019Ekonomi
Bir avukatın hikâyesi: Kimse benimle evlenmeyecek kimse çeyiz getirmeyecekti

Bir avukatın hikâyesi: Kimse benimle evlenmeyecek kimse çeyiz getirmeyecekti

Sabancı Vakfı tarafından 2007 yılından bu yana düzenlenen Sabancı Vakfı Filantropi Semineri bu yıl “Engelsiz Yaşam Teknolojileri – Eğitim ile Güçlenme” başlığıyla yapıldı. Etkinliğe ev sahipliği yapan  Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı’dan sonra kürsüye çıkan Etiyopyalı İnsan Hakları Avukatı Yetnebersh Nigussie, soluk kesen yaşam hikayesini seminere katılanlarla paylaştı:

3.12.2019Gündem
Vatandaşların korkusu haline geldi Yetkili servis dolandırıcılığına dikkat

Vatandaşların korkusu haline geldi! Yetkili servis dolandırıcılığına dikkat

SON dönemlerde elektronik ev aletleri bozulan vatandaşların korkusu haline gelen sahte yetkili servisler kimi zaman eşyaları tamir etmek için götürüp geri getirmiyor, kimi zaman da tamir yapmadığı halde tamir bedeli alıyor. Tüketicilere uyarılarda bulunan Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu, "Sosyal medyada markayı yazıp, teknik servis dediklerinde 5 tane teknik servis çıkıyor. İlk dört tanesi sahte. Bunların yanında reklam yazar. Tüketiciler bu nedenle dikkatli olsunlar" dedi.

2.12.2019Ekonomi
Dijital oyun sektörü, reklam verenlere ne vadediyor

Dijital oyun sektörü, reklam verenlere ne vadediyor?

Markalar her geçen gün geleneksel mecralara yaptığı yatırımları azaltıyor ve kendilerine yeni pazarlama kanalları arıyor. Son dönemin gözdesi de oyun sektörü. Peki, oyun sektörü nasıl bir potansiyele sahip ve markalara neler vadediyor?

2.12.2019Teknoloji
Trumptan Johnsona taziye telefonu

Trump'tan Johnson'a taziye telefonu

ABD Başkanı Trump, Londra'da gerçekleşen terör saldırısı dolayısıyla İngiltere Başbakanı Johnson'ı arayarak taziye dileklerini iletti.

1.12.2019Dünya
E-kelepçeli saldırgan

E-kelepçeli saldırgan

Londra’da iki kişiyi öldüren saldırganın, bir bombalı saldırı planladıktan sonra hapse girip erken salınan Usman Khan isimli terörist olduğu ortaya çıktı. Saldırıyı terör örgütü DEAŞ üstlendi ancak iddia yetkili kurumlar tarafından henüz doğrulanmadı.

1.12.2019Dünya
İngiltere bu olayı konuşuyor... Kahraman katil çıktı

İngiltere bu olayı konuşuyor... 'Kahraman' katil çıktı!

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, erken tahliye uygulamasının işe yaramadığını belirterek, buna son verilmesini istedi. Öte yandan İngiliz medyası, saldırgana müdahale edenlerin arasında yer alan James Ford'un cinayetten mahkum olduğu belirlendi.

30.11.2019Dünya
YÖK Başkanı: Üniversite-sanayi işbirliğine can suyu olacak projelere imza atıyoruz

YÖK Başkanı: Üniversite-sanayi işbirliğine can suyu olacak projelere imza atıyoruz

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, “YÖK, üniversite-sanayi işbirliğine can suyu olacak projelere imza atıyor. YÖK bünyesinde kurulan Üniversite-Sanayi İşbirliği Komisyonu'nun verimli çalışmalarıyla üniversite-sanayi işbirliği için öngörülen tüm mekanizmaların sağlıklı yürümesini sağlayacak aksiyon odaklı kararlar alınarak ilgili kurum ve kuruluşlara iletiliyor" dedi.

30.11.2019Eğitim

Yazar Sonuçları

Google Türkiye için Android lisansını iptal mi edecek?

Google ile ilgili yaşanan son gelişmeler Türkiye'de hemen herkesin kafasını hayli karıştırmışa benziyor. Rakabet kurumunun 'haksız rekabete neden olduğu' gerekçesiyle Google'a ceza kesmesiyle birlikte iyiden iyiye ısınan gündem, Google'ın attığı son adımla daha da ısınacak gibi görünüyor. Google, Türkiye'de satışa sunulacak yeni Android telefonlara lisans verilmeyeceğini söylüyor. Peki bu ne demek? Kullanıcılar için bundan sonra ne değişecek?

17.12.2019

Kentler büyüyor bizler yaşlanıyoruz

YILLAR önce Almanya’da bir medya zirvesine katılmıştım. Yuvarlak masanın etrafında toplanan gazeteciler olarak bize verilen konuları tartıştık, fikir alışverişinde bulunduk. Benim olduğum masa demokrasi, azınlık hakları gibi konuları ele aldı. Ben de elimden geldiğince Türkiye’yi, bizim coğrafyayı anlatmaya çalıştım.

8.12.2019