MENÜ

Cihaz

Cihaz ile ilgili tüm haberleri, son dakika Cihaz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Cihaz haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 15.004 Cihaz haberi bulunmuştur.

Cihaz Haberleri

Apple bu MacBook modelinin fişini resmen çekti

Apple bu MacBook modelinin fişini resmen çekti

Apple, 12 inç'lik ekrana sahip olan ve 2015 yılında satışa sunduğu MacBook modelini internet mağazasından apar topar kaldırdı. Işıksız Apple logosunun kullanıldığı ilk MacBook modeli olan cihaz, aynı zamanda Apple'ın geliştirdiği en ince ve hafif bilgisayar olma özelliği taşıyordu.

10.07.2019Teknoloji
Xiaomi Redmi Note 7 sadece 129 gün içinde...

Xiaomi Redmi Note 7 sadece 129 gün içinde...

Xiaomi'nin Redmi kategorisinde bulunan yeni akıllı telefonlarından Redmi Note 7, kısa sürede yüksek satış rakamlarına ulaştı. 129 günde 10 milyondan fazla satmayı başaran telefonun Türkiye'de de satışı yapılıyor.

10.07.2019Teknoloji
Avdagiç: Kalkınma Planı, sanayiyi merkeze koyan bir vizyon belgesi

Avdagiç: Kalkınma Planı, sanayiyi merkeze koyan bir vizyon belgesi

İTO Başkanı Şekib Avdagiç "On Birinci Kalkınma Planı, katma değerli üretimi önceleyen ve sanayiyi merkeze koyan çok önemli bir vizyon belgesidir. Bu planla teknoloji odaklı yeni bir kalkınma modelini inşa edebileceğimize inanıyoruz" dedi.

10.07.2019Ekonomi
GDOlu gıdalar evlerde kolayca tespit edilecek

GDO'lu gıdalar evlerde kolayca tespit edilecek

Sabancı Üniversitesi öğrencileri, GDO analizi ve kimlik belirleme gibi DNA bazlı birçok testin ev ortamında yapılmasına olanak sağlayan cep boyutunda biyosensör geliştirdi.

10.07.2019Teknoloji
Spigenden Samsung ve Huawei telefonlar için şeffaf kılıf

Spigen'den Samsung ve Huawei telefonlar için şeffaf kılıf

Telefonlar için aksesuar üreten önde gelen şirketlerden Spigen; Huawei ve Samsung başta olmak üzere pek çok telefon markası için kılıf üretiyor. Samsung ve Huawei için geliştirdiği kılıflar ise telefonları çizilmelere ve çeşitli darbelere karşı koruyor.

10.07.2019Teknoloji
Samsung Galaxy Note 10un tanıtım videosu ortaya çıktı

Samsung Galaxy Note 10'un tanıtım videosu ortaya çıktı

Samsung, çok yakında Galaxy Note 10 serisi telefonlarıyla kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. 7 Ağustos'ta New York'ta yapılacak etkinlikte duyurusunun yapılması beklenen yeni telefonlara ait tanıtım videosu da ortaya çıktı.

10.07.2019Teknoloji
Yerli Bitcoin... Merkez sanal para çıkaracak

Yerli Bitcoin... Merkez sanal para çıkaracak

Türkiye’nin 2023’e kadar ekonomik, sosyal ve eğitim alanında izleyeceği politikalar, 11. Kalkınma Planı ile netleştirildi. Plana göre ‘Bitcoin’ benzeri sanal para çıkarılacak.

10.07.2019Ekonomi
Google Pixel 4 XL geliyor Yeni görüntüsü ortaya çıktı

Google Pixel 4 XL geliyor! Yeni görüntüsü ortaya çıktı

Google'ın yakın gelecekte duyurusunu yapması beklenen telefonlarından Google Pixel 4 XL'ye ait yeni bir görüntü internete sızdı. Cihazın tasarımıyla ilgili oldukça önemli ipuçları veren görüntü, aynı zamanda Google Pixel 4 XL ile iPhone XI arasındaki ilginç benzerliği de ortaya koyuyor.

9.07.2019Teknoloji
Tek üfürükte kanser testi

Tek üfürükte kanser testi

İngiliz bilim insanları, kansere karşı müthiş bir buluşa imza attı. Buluş, sadece nefesten erken evrede kanser teşhisini mümkün kılmayı amaçlıyor. Alkol testi için kullanılan cihaza benzer bir aparatla verilen nefesteki kimyasallardan kanser ‘yakalanıyor’.

9.07.2019Dünya
Galaxy Note 10 ve Huawei P30 Pro benzerliği şaşkınlık yarattı

Galaxy Note 10 ve Huawei P30 Pro benzerliği şaşkınlık yarattı

Samsung'un Ağustos ayı başlarında duyurması beklenen yeni amiral telefonu Galaxy Note 10'un arka yüzününe ait sızan bir görüntü, cihazın Huawei P30 Pro ile olan benzerliğini ortaya koyuyor.

9.07.2019Teknoloji
Son dakika... 11. Kalkınma Planı TBMMye sunuldu

Son dakika... 11. Kalkınma Planı TBMM'ye sunuldu

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk kalkınma planı olan 2019-2023 dönemini kapsayan On Birinci Kalkınma Planı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayının ardından Türkiye Büyük Millet Meclisine sunuldu. Plana göre, 2023 yılında gayri safi yurt içi hasılanın 1 trilyon 80 milyar dolara, kişi başına gelirin 12 bin 484 dolara yükseltilmesi, ihracatın 226,6 milyar dolara çıkarılması hedefleniyor. İşsizlik oranının yüzde 9,9'a düşürülmesi, enflasyon oranlarının kalıcı bir biçimde düşük ve tek haneli rakamlara indirilmesi hedeflenen plana göre, söz konusu dönemde 4,3 milyon ilave istihdam yaratılacak. Planın vizyonu "Daha fazla değer üreten, daha adil paylaşan, daha güçlü ve müreffeh Türkiye" olarak belirlendi.

8.07.2019Ekonomi
Ünlü sirkin mobil uygulamasında güvenlik açığı

Ünlü sirkin mobil uygulamasında güvenlik açığı

ESET, ünlü Cirque du Soleil’e ait mobil uygulamadaki riskli bir güvenlik açığını ortaya çıkardı. Telefonları kullanarak seyircileri gösterinin bir parçası haline getirmeyi hedefleyen mobil uygulama, ağa bağlanan tüm cihazları saldırılara açık hale getirdi.

8.07.2019Teknoloji
Sony Xperia 20 nasıl olacak İşte beklenen özellikleri

Sony Xperia 20 nasıl olacak? İşte beklenen özellikleri

Uzun süredir sessizliğini koruyan, Türkiye'de telefon pazarından çekildiği için adını eskisi kadar duyamadığımız Sony, yeni bir telefonla geliyor. Xperia X20 adını taşıması beklenen yeni telefonun muhtemel özellikleri ortaya çıktı.

8.07.2019Teknoloji
Galaxy Note 10 işte böyle görünüyor Sayılı günler kaldı...

Galaxy Note 10 işte böyle görünüyor! Sayılı günler kaldı...

Samsung'un Ağustos ayında resmi duyurusunu yapması beklenen telefonu Galaxy Note 10 için geri sayım sürüyor. Şirket, henüz yeni cihazıyla ilgili resmi bir açıklama yapmadıysa da, yeni cihaza ait görüntüler internete sızmaya devam ediyor. Son olarak Galaxy Note 10'un kulaklık girişinin bulunmadığını gözler önüne seren yeni bir görüntü ortaya çıktı.

8.07.2019Teknoloji
Samsung yeni tabletini tanıttı, fiyatı şaşkınlık yarattı

Samsung yeni tabletini tanıttı, fiyatı şaşkınlık yarattı

Samsung, düşük fiyatıyla bilinen Amazon Fire'a rakip olacak yeni ürününü, Galaxy Tab A 8.0'ı resmen duyurdu. Cihazın teknik özellikleri bir yana, fiyatıyla çok konuşulacağa benziyor.

8.07.2019Teknoloji
Bakan duyurdu... 29 bin personel KPSS ile alınacak, mülakat olmayacak

Bakan duyurdu... 29 bin personel KPSS ile alınacak, mülakat olmayacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 2019'da 29 bin 689 sağlık personeli alımı olacağını belirterek, "12 bin sağlık personelinin alımı, bugüne kadar olduğu şekliyle KPSS ile olacak. İkinci etabı ise yani 29 bin 689 sağlık personelin alımını tamamlayacak olan 17 bin 689 personeli de muhtemelen Eylül-Ekim'de ÖSYM'nin takvimine göre planlamış olacağız." dedi.

7.07.2019Gündem
Buz gibi cihazlar

Buz gibi cihazlar

Hava sıcaklıkları beklentilerin üzerinde. Klimalar ve serinletici fanlar görev başında. Ancak bu cihazlar ne kadar bizi sıcaklardan korusa da, aynı zamanda yediklerimiz de çok önemli. Dondurmalar ve serinleten içecekler ilk akla gelenler arasında. Geliştirilen yeni nesil teknolojiler artık kullanıcıların evde pratik bir şekilde serinletici yiyecek hazırlamasını sağlıyor. Kapsüllü dondurma makineleri, hızlı buz yapma cihazları ve soğuk kahve demleyicileri listenin ilk sırasında. Biz de bu hafta serinleten yiyecek ve içecek hazırlama cihazlarını araştırdık.

7.07.2019Ekonomi
Erdoğandan Bilgi ve İletişim Güvenliği Tedbirleri genelgesi

Erdoğan'dan "Bilgi ve İletişim Güvenliği Tedbirleri" genelgesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milli güvenliği tehdit edebilecek veya kamu düzeninin bozulmasına yol açabilecek kritik türdeki verilerin güvenliğinin sağlanması amacıyla "Bilgi ve İletişim Güvenliği Tedbirleri"ne ilişkin genelge yayımladı.

6.07.2019Gündem
PlayStation Classicin fiyatı düştükçe düşüyor

PlayStation Classic'in fiyatı düştükçe düşüyor

Sony'nin PlayStation 1'in tasarımına sahip minik oyun konsolu PlayStation Classic'in, satışa sunulduğu ilk günden bu yana fiyatı sürekli düşüyor.

6.07.2019Teknoloji
Yükseköğretimdeki engelli öğrenci sayısı yaklaşık 48 bin

Yükseköğretimdeki engelli öğrenci sayısı yaklaşık 48 bin

Down sendromlu, otistik ve diğer gelişim bozukluklarına sahip bireyler ile ailelerinin sorunlarının tespiti, problemlerin çözümü için kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, Başkanvekili, AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu başkanlığında toplandı.

5.07.2019Eğitim
Bilgisayardan VPN kullananlara kötü haber

Bilgisayardan VPN kullananlara kötü haber

Windows 10 için yayınlanna son güncellemenin ardından VPN kullananların azımsanmayacak bir kısmı bağlantılarında sorun yaşamaya başladı.

5.07.2019Teknoloji
Samsung Galaxy Note 10 büyük bir sürprizle geliyor

Samsung Galaxy Note 10 büyük bir sürprizle geliyor

Güney Kore merkezli teknoloji üreticisi Samsung, önümüzdeki haftalarda yeni amiral telefonu Galaxy Note 10'u sahneye çıkarmaya hazırlanıyor. Ancak Galaxy Note 10, tek başına gelmeyecek; işte şirketin gizli sürprizi...

5.07.2019Teknoloji
Biyomedikal cihaz teknolojisi bölümü taban puanları ve iş imkanları

Biyomedikal cihaz teknolojisi bölümü taban puanları ve iş imkanları

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) katılarak üniversite hayatı için adım atan gençler, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) tercih ve yerleştirme sürecini beklerken, bazı bölümlerin taban puanları, iş imkanları ve ders içeriklerini araştırmaya başladı. Sağlık sektörü alanında bir kariyer planlaması yapmak isteyen gençler, biyomedikal cihaz teknolojisi bölümü hakkında bilgi edinmek ve bölümün taban puanlarını öğrenmek istiyor. Peki, biyomedikal cihaz teknolojisi bölümü nedir?

4.07.2019Gündem
Google Play’deki sahte fotoğraf düzenleme uygulamalarına dikkat

Google Play’deki sahte fotoğraf düzenleme uygulamalarına dikkat!

Kaspersky uzmanları, Google Play mağazasındaki bazı yasal görünümlü fotoğraf düzenleme uygulamalarında para çalmak için kullanılan MobOk zararlı yazılımının gizlendiğini keşfetti.“Pink Camera” ve “Pink Camera 2” adlı uygulamalar tespit edilene kadar 10.000’den fazla kez indirildi. Kurbanların kişisel bilgilerini çalmak için tasarlanan bu uygulamalarla elde edilen bilgiler, ücretli abonelik servislerine üye olmakta kullanılıyor. Kurbanlar ancak cep telefonu faturalarına yansıyan beklenmedik ücretleri gördüğünde saldırının hedefi olduğunu anlayabiliyor. Google Play’den kaldırılan bu uygulamaları artık indirmek mümkün değil.

4.07.2019Teknoloji
Sabancı Üniversitesi,  projelerini NASA’da tanıttı

Sabancı Üniversitesi, projelerini NASA’da tanıttı

Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Kürşat Şendur, ABD Hava Kuvvetleri Bilimsel Araştırma Ofisi (AFOSR) tarafından desteklenen havacılık ve uzay uygulamalarında önemli teknolojilerin geliştirilmesinde büyük rol oynayacak projelerini NASA Langley Araştırma Merkezi’nde tanıttı.

4.07.2019Teknoloji
Venus V7 satışa sunuldu En dikkat çeken özelliği ise...

Venus V7 satışa sunuldu! En dikkat çeken özelliği ise...

Vestel, Venus ailesinin yeni üyesi V7’yi satışa sundu. Cihaz, yapay zeka destekli arka kamerasındaki Portre, Şehir, Gece, Yemek, Gökyüzü, Günbatımı, Doğa, Fon ışığı, Kumsal ve Bitki çekim modları ile dikkat çekiyor.

4.07.2019Teknoloji
Honor 8S Türkiye’de ön siparişe açıldı

Honor 8S Türkiye’de ön siparişe açıldı

Honor, fiyat performans telefonu olan yeni oyuncağı Honor 8S'i Türkiye'de satışa ön siparişe açtı.

4.07.2019Teknoloji
Sağlığınız siber saldırıya uğrayabilir

Sağlığınız siber saldırıya uğrayabilir

ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), bir markanın bazı insülin pompası serilerinin, siber güvenlik riskleri nedeniyle geri çağırıldığını duyurdu. FDA, hastaların siber risklere karşı daha iyi korunan modellere geçmelerini önerdi. Yapılan açıklamanın ardından sağlıkta siber güvenliğin önemi de tekrar gündeme taşındı.

4.07.2019Teknoloji
Huawei P30 serisi 10 milyon satış rakamını devirdi

Huawei P30 serisi 10 milyon satış rakamını devirdi

Huawei Tüketici Elektroniği Grubu Mobil Cihazlar Başkanı Kevin Ho, 30 Mayıs'ta Huawei’nin akıllı telefon sevkiyatlarının 2018 yılından çok daha kısa süre içinde 100 milyon cihazı aştığını belirterek, "P30 serisinin 10 milyon cihaz satış rakamı piyasaya çıktığından 85 gün sonra, P20 serisine göre 62 gün daha önce gerçekleşti.” ifadelerini kullandı.

4.07.2019Teknoloji
Liselilerden çevre kirliliğine karşı atık pil ünitesi

Liselilerden çevre kirliliğine karşı atık pil ünitesi

Konya'da lise öğrencilerinin geliştirdiği, elektrikle çalışan "Altilium Atık Pil Ünitesi", haznesine atılan pillerin doluluğunu ölçerek boşları tutuyor, diğerlerini ise iade ediyor.

4.07.2019Teknoloji
Liselilerden çevre kirliliğine karşı atık pil ünitesi

Liselilerden çevre kirliliğine karşı atık pil ünitesi

Konya'da lise öğrencilerinin geliştirdiği, elektrikle çalışan ‘Altilium Atık Pil Ünitesi’, haznesine atılan pillerin doluluğunu ölçerek boşları tutuyor, diğerlerini ise iade ediyor.

3.07.2019Eğitim
Uyku apnesi nedir, belirtileri nelerdir

Uyku apnesi nedir, belirtileri nelerdir?

Tedavi edilmediği takdirde kalp krizinden inmeye, diyabetten obeziteye birçok hastalığa yol açabilen uyku apnesi, birçok kişinin yaşadığı sağlık sorunlarından birini oluşturuyor. Uyku düzeninin bozulmasına sebep olarak günlük yaşam kalitesini düşüren bu hastalık, genellikle horlama, sık idrara kalkma, terleme ile kendisini gösteriyor. Peki, uyku apnesi nedir, belirtileri nelerdir? İşte, uyku apnesi ile ilgili bazı bilgiler.

2.07.2019Sağlık
Ameliyathane hizmetleri bölümü nedir Ameliyathane hizmetleri bölümü taban puanları ve iş imkanları

Ameliyathane hizmetleri bölümü nedir? Ameliyathane hizmetleri bölümü taban puanları ve iş imkanları

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) katılarak üniversite hayatı için adım atan gençler, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) tercih ve yerleştirme sürecini beklerken, bazı bölümlerin taban puanları, iş imkanları ve ders içeriklerini araştırmaya başladı. Sağlık sektörü alanında bir kariyer planlaması yapmak isteyen gençler, ' Ameliyathane Hizmetleri' bölümü hakkında bilgi edinmek ve bölümün taban puanlarını öğrenmek istiyor. Peki, Ameliyathane hizmetleri bölümü nedir?

2.07.2019Gündem
Elektrikli otomobil motor sesi çıkaracak

Elektrikli otomobil motor sesi çıkaracak

Avrupa Birliği ülkelerinde 1 Temmuz itibariyle elektrikli otomobillerde yapay motor sesi çıkaran cihaz kullanılması zorunlu hale geldi.

2.07.2019Dünya
Xiaominin yeni telefonu 1 milyon satmayı başardı

Xiaomi'nin yeni telefonu 1 milyon satmayı başardı

Çinli Xiaomi'nin Redmi K20 serisi telefonları satışa sunulduğu ilk ayında 1 milyondan fazla satmayı başardı.

1.07.2019Teknoloji
Yasadışı kripto para madenciliğine dikkat

Yasadışı kripto para madenciliğine dikkat

ESET, LoudMiner adlı sıradışı bir kripto para madencilik yazılımını tespit etti. LoudMiner, Mac ve Windows sistemlerinde yasa dışı kripto para madenciliği yapabilmek için profesyonel amaçlarla kullanılan bir sanal gerçeklik yazılımının içine saklanıyor.

1.07.2019Teknoloji
Hollanda’da bisiklet kullananlara cep telefonu yasaklandı

Hollanda’da bisiklet kullananlara cep telefonu yasaklandı

Hollanda Altyapı ve Su İşleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, 1 Temmuz’dan itibaren bisiklet sürerken cep telefonu, tablet, müzik çalar ve kamera gibi elektronik eşyaları kullanmanın yasaklandığı belirtildi.

1.07.2019Avrupa
Kişiselleştirilmiş üretim yapan dijital fabrikalar rekabette öne çıkacak

Kişiselleştirilmiş üretim yapan dijital fabrikalar rekabette öne çıkacak

Sanayi 4.0 evresinde hızla değişen ve kişiselleşen insan ihtiyaçlarını en hızlı ve verimli şekilde karşılayabilecek üretim bantlarını kurmak sanayinin en önemli gündem maddesi haline geldi. Bu yeni üretim anlayışı içinde robotların rolü de giderek artıyor. Sanayinin dijitalleşmesi olarak özetlenen bu süreçte, Türkiye’nin de üretim gücünü pekiştirmesi için ileri robot teknolojisi ile donatılmış dijital fabrikalara geçişi önem kazanıyor.

1.07.2019Teknoloji
Hollandada bisiklet sürücülerine telefon yasağı

Hollanda'da bisiklet sürücülerine telefon yasağı

Hollanda'da bisiklet sürerken cep telefonu kullanmak yasaklandı.

1.07.2019Dünya
Google Fast Share ile dosyalar çok daha hızlı paylaşılacak

Google Fast Share ile dosyalar çok daha hızlı paylaşılacak

Google, Android Q işletim sistemini yayınlamasıyla birlikte kullanıcılarına Fast Share isminde yeni bir özellik de sunacak; bu özellik sayesinde kullanıcıların birbirlerine internet kullanmaksızın dosyaları hızlıca birbirlerine yollayabilmelerinin önü açılacak.

1.07.2019Teknoloji
Telefonlar şimdi de havayla şarj olacak

Telefonlar şimdi de havayla şarj olacak

Telefonlar geliştikçe batarya ömrü yetersiz gelmeye başladı. Teknoloji markaları yıllardır yeni nesil batarya teknolojisi üzerine çalışırken, son olarak kablosuz şarj ile yeni bir dönem başladı. Telefonlar dahil pek çok aksesuar herhangi bir kablo olmaksızın, kabloluya göre daha ağır olsa da, şarj olabilmeye başladı.

1.07.2019Teknoloji
Huawei Mate 30 Pro işte böyle görünüyor

Huawei Mate 30 Pro işte böyle görünüyor!

Huawei'nin ekim ayında ortaya çıkarması beklenen yeni amiral telefonu Huawei Mate 30 Pro'ya ait yeni bir görüntü internete sızdı. Arka yüzünün net bir şekilde görüldüğü fotoğrafta Huawei farklı bir tasarımı yeni cihazında denemişe benziyor.

1.07.2019Teknoloji
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan Japonyada FETÖ uyarısı

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Japonya'da FETÖ uyarısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nagoya Bunri Üniversitesi Kültür Forumu'nda Türk Toplumuyla Buluşma Programı'nda açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Japonya'da FETÖ'ye bağlı okul ve dernekler hala faaliyet gösteriyor. PKK neyse DHKP-C neyse FETÖ de odur, bunların birbirinden hiçbir farkı yoktur." dedi. Erdoğan, THY'nin önümüzdeki yılın Nisan ayından itibaren Osaka Kansai Havalimanı'ndan İstanbul seferlerine başlayacağını da söyledi.

30.06.2019Dünya
Turkcellden tatile gideceklere güvenlik kamerası

Turkcell'den tatile gideceklere güvenlik kamerası

Turkcell’in akıllı kamera sistemi Supercam, yaz tatiline çıkanları her istediklerinde ev veya iş yerlerinde olup biten her şeyi telefondan izlemeyi sağlıyor.

30.06.2019Teknoloji
Hayvanları yollardan uzak tutmak için cihaz tasarladı

Hayvanları yollardan uzak tutmak için cihaz tasarladı

Üniversite öğrencisi Güvendi, geliştirdiği projeyle hayvanları kara ve demir yollarından uzak tutarak neden oldukları kazaları ve ölümlerini engellemek için çalışıyor.

30.06.2019Teknoloji
Eczanelerde yeni düzenleme

Eczanelerde yeni düzenleme

Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Yönetmelikte yapılan değişiklikle, levha ve termometre yükümlülüğü süresi, yeni açılan ve nakil olan eczaneler için bugün itibarıyla başlarken, faaliyetteki diğer eczanelere ise 31 Aralık 2020'ye kadar süre verildi. Özellikleri Türk Eczacıları Birliği tarafından standardize edilmiş ışıklı veya ışıksız levha konulması zorunluluğu, kültür ve tabiat varlığı niteliğindeki yerlerde faaliyet gösteren eczaneler ile uluslararası havalimanlarında bulunan eczaneler de aranmayacak. Eczanelerde, Türk Gıda Kodeksi Bebek ve Küçük Çocuk Ek Gıdaları Tebliği’ne uygun ürünlerin de satışı yapılabilecek.

29.06.2019Ekonomi
Sanal dünyanın köpekbalıkları Tehdit, şantaj, istismar ve tecavüz...

Sanal dünyanın köpekbalıkları! Tehdit, şantaj, istismar ve tecavüz...

İnternette mavi balina belası çocukları intihara sürüklüyor ama en az onun kadar tehlikeli olan başka tuzaklar var. Sanal alemin köpekbalıkları çocukları hedef alıp tehditle, şantajla istismar ediyor. Kimileri de çocukları ya uyuşturucuya ya da kumara alıştırıyor.

29.06.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Ayakta kal hayatta kal!

Kötü beslenmek kadar hareketsiz bir hayat sürmek, özellikle de oturmak bedeninize yapabileceğiniz en büyük yanlış.

5.07.2019

Türkiye’de üretilen araçlar ne kadar yerli?

Türkiye’de üretilen otomobillerde yerlilik oranı geçtiğimiz yıla göre geriledi. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 2019 yılı raporuna göre ülkemizde üretilen otomobillerde yerlilik oranı yüzde 20-65’ten yüzde 18-63 arasına geriledi. Ticari araçlarda yerlilik oranları otomobile nazaran daha yüksek seyrederken, bir tek traktörde yüzde 90’a ulaşan yerlilik oranları mevcut.

1.07.2019

Çocuğunuzu tatilde bilgisayara teslim etmeyin

Tatili bahane eden çocuklar sürekli bilgisayarla oynamak istiyor, anne-babalar da, “Yıl boyunca okula gittin, şimdi istediğin her şeyi yapmak hakkın” diyerek onlara sınırsız bir serbestlik tanıyor. Peki ama bu doğru mu? Çocuk ve ergen psikiyatrı Prof. Dr. Eyüp Sabri Ercan’a sorduk.

29.06.2019