MENÜ

Çiğdem Özer

Çiğdem Özer ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Çiğdem Özer haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 363 Çiğdem Özer haberi bulunmuştur.

Çiğdem Özer Haberleri

Aşık Veysel 124 yaşında

Aşık Veysel 124 yaşında

Sivas'ın Şarkışla ilçesine bağlı Sivrialan köyü sakinleri, doğumunun 124. yılında halk ozanı Aşık Veysel Şatıroğlu'nu unutmadı.

25.10.2018Gündem
‘Gündemimizde ittifak yok’

‘Gündemimizde ittifak yok’

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Buğra Kavuncu, “İYİ Parti yerel seçim çalışmalarını sahaya inerek başlatıyor. Genel Merkezimiz tarafından oluşturulacak heyetler, 17 Eylül itibariyle Türkiye’yi il il, ilçe ilçe dolaşmaya başlayacak” dedi. Başkanlık Divanı sonrası açıklamalarda bulunan Kavuncu, yerel seçimlerde ittifak konusunda da özetle şunları söyledi: “Bizim gündemimizde ittifak yok. Biz tüm il ve ilçelerde tek başımıza seçime girerek bütün belediyeleri alacak şekilde organize oluyoruz. İttifak ile alakalı herhangi bir çalışmamız yok. Olmayacak da.”

5.09.2018Gündem
İYİ Partide 7 şehirde toplu istifa

İYİ Parti'de 7 şehirde toplu istifa

İYİ Parti Genel Merkezi'nin, 81 il başkanının yönetimleri ile birlikte istifa etmesini istemesinin ardından İzmir'de il başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, yaptıkları toplantının ardından istifalarını sundu. İzmir'in haricinde Antalya, Kastamonu, Şanlıurfa, Denizli, Muğla ve Hatay şehirlerinde de istifalar var.

4.09.2018Gündem
İYİ Partide Aşık Veyselin torunu Çiğdem Özer istifa etti

İYİ Parti'de Aşık Veysel'in torunu Çiğdem Özer istifa etti

Aşık Veysel'in torunu Çiğdem Özer, Twitter'dan yaptığı açıklamada İyi Parti'den istifa ettiğini açıkladı. Özer, "Parti Kurucusu daha sonra ise Genel Başkan Danışmanı, Genel İdare Kurulu Üyesi ve İzmir Milletvekili Adayı olduğum İYİ Parti’den istifa ettiğimi kamuoyunun bilgisine sunarım" dedi.

4.09.2018Gündem
Yurtdışı oylar iki vekil kaybettirdi

Yurtdışı oylar iki vekil kaybettirdi

Meral Akşener’in yönetiminde 8 ay önce kurulan İYİ Parti, ilk kez girdiği milletvekili genel seçiminde kesin olmayan sonuçlara göre 43 milletvekili çıkardı. Çanakkale’den Rıdvan Uz ile Osmaniye’den Mehmet Temel’in vekilliği yurtdışı oyların dağıtımıyla birlikte düştü.

25.06.2018Gündem
İzmir İYİ Parti Milletvekili adayları kimlerdir İzmir İYİ Parti adayları

İzmir İYİ Parti Milletvekili adayları kimlerdir? İzmir İYİ Parti adayları

İzmir İYİ Parti Milletvekili adayları, seçimde kritik öneme sahip olan egeliler tarafından araştırılmaya başlandı. Türkiye'nin en kalabalık şehirlerinin başında gelen İzmir, iki bölge olarak seçime katılacak. Bölgelerin toplamında 28 milletvekili ile mecliste yer alacak olan kentte, İYİ Parti milletvekili adayları araştırılmaya başlandı. İşte, tüm bölgeler dahil olmak üzere İzmir İYİ Parti Milletvekili adayları listesi

23.06.2018Gündem
Âşık Veyselin torunu da aday oldu... Atatürk mesajı

Âşık Veysel'in torunu da aday oldu... Atatürk mesajı

İYİ Parti İzmir milletvekili adayı ünlü Türk halk ozanı merhum Âşık Veysel'in torunu Çiğdem Özer, İzmir'den aday gösterildiği için mutlu olduğunu söyledi. Atatürkçü bir ailenin çocuğu olduğunu ve 'Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa' diyen bir şehre geldiğini ifade eden Özer, dedesi Âşık Veysel'in ilk şiirini Mustafa Kemal Atatürk için yazdığını belirtti.

22.05.2018Gündem
İYİ Partinin milletvekili adayları belli oldu

İYİ Parti'nin milletvekili adayları belli oldu

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı İsmail Koncuk ve beraberindeki heyet milletvekili aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) teslim etti. Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal da Afyon'dan aday gösterildi.

21.05.2018Gündem
Tunceli’de İYİ Parti Lideri Akşener’e yoğun ilgi

Tunceli’de İYİ Parti Lideri Akşener’e yoğun ilgi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün ziyaret ettiği Tunceli’de vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaştı. Çarşıda esnafı ziyaret ederek sorunlarını dinleyen Akşener, yoğun ilgi nedeniyle oluşan kalabalıkta zaman zaman yürümekte zorlandı.

6.01.2018Gündem
Akşenerin danışmanları belli oldu

Akşener'in danışmanları belli oldu

İYİ Parti, Genel Başkan’ı Meral Akşener'e üç yeni yeni danışman atandı. Danışmanlar İYİ Parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü Aytun Çıray'ın imzasıyla görevlendirildi.

15.11.2017Gündem
Meral Akşenerin partisinin adı belli oldu

Meral Akşener'in partisinin adı belli oldu

MERAL Akşener’in bugün açıklayacağı yeni partinin kurucular kurulu da belli oldu. 200 kişinin yer aldığı listede sol akımdan, merkez sağ akıma, muhafazakar kanattan, milliyetçi kanada kadar dört eğilimin de temsil edildiği görüldü. Bu arada partinin kurucu üyelerinde eski SAT komandosu Ali Türkşen, Twitter hesabından partinin logosunu paylaştı.

25.10.2017Gündem
Barajda öneri bekliyoruz

Barajda öneri bekliyoruz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçim barajıyla ilgili “Baraj konusunda biz bir öneri bekliyoruz. Hazırlığımız var ama onu herkesten evvel söylemenin bir anlamı yok” dedi. Açılışlara katıldığı Manisa’dan dönüşünde verdiği molada gazetecilerle sohbet eden Bahçeli, şunları söyledi:

5.10.2017Gündem
Yeni Adnan Kahveciler çıkaracağız

'Yeni Adnan Kahveci'ler çıkaracağız'

Meral Akşener yeni partinin kurucular kurulundan bazı isimleri açıkladığı önceki günkü toplantısında ekonomi yönetiminden de söz etti. Eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz’ı işaret eden ve onunla çalışacak kalifiye gençler olduğunu söyleyen Akşener “Yeni Adnan Kahveci’ler çıkacak” dedi.

28.09.2017Gündem
Akşenerin listesinde dikkat çeken isim

Akşener'in listesinde dikkat çeken isim

Meral Akşener, kurmaya hazırlandığı yeni partinin kurucular kurulunda 15 Temmuz darbe girişiminde gazi olan emekli emniyet müdürü Fatih Eryılmaz’a da yer verdi.

28.09.2017Gündem
Meral Akşener İstanbulda basın toplantısı düzenledi

Meral Akşener İstanbul'da basın toplantısı düzenledi

Partisinden ihraç edilen MHP Genel Başkan adaylarından Meral Akşener; kurma aşamasında oldukları partisinin kurucular kurulunun bir bölümünü açıkladı. Akşener açıklamasında şunları dile getirdi:Her kesimden her yörenden ilgi duyuyoruz. Partimiz Türkiye'nin partisi olarak doğuyor. Sorun çözücü bir parti olarak doğuyoruz. Kurucular kurulunun bir bölümünü sizlerle paylaşmak istiyorum;Büyükelçi Ahmet Erozan, Eski Bakan Aydın Tümen, hukuk mezunu ev kadını Berna Sukas, Adana Milletvekili Cevher Cevheri, Aşık Veysel'in torunu işkadını Çiğdem Özer, Elif Gökdemir, 15 Temmuz gazisi Fatih Eryılmaz, eğitim ataşesi Erdoğan Bozdemir, İşkadını Fulya Yasemin, Üstdüzey Yönetici Hatice Bilici, iki gözünü terörle mücadele sırasında kaybetmiş Gazi Hüseyin Özlük, Bingöl Milletvekili Kazım Ataoğlu, Mühendis Orhun Ertürkmen, Eski Bakan Suat Çağlayan, Üstdüzey Yönetici Taylan Yıldız, Büyükelçi Tugay Uluçevik, Üstdüzey Yönetici Ersagun Yücel, Avukat Nafi Özgür.

28.09.2017Haber
Partinin adını açıklayıp Doğu turuna çıkacak

Partinin adını açıklayıp Doğu turuna çıkacak

MERAL Akşener, kurmaya hazırlandığı yeni partinin İstanbul ayağında 1500 kadar taraftarıyla buluştu. Akşener, Avcılar’da Mira Palas Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen buluşmada, kurucular kurulunun bir bölümünü açıkladı. Akşener’in verdiği bilgiye göre kurulda şu isimler yer alıyor:

27.09.2017Gündem
Son dakika... Meral Akşener kurucular kurulunun bir bölümünü açıkladı

Son dakika... Meral Akşener kurucular kurulunun bir bölümünü açıkladı

Parti kurma çalışmalarını sürdüren Meral Akşener, hazırlıklarını sürdürdüğü siyasi oluşumun kurucular kurulundaki isimleri açıkladı. Akşener, hiçbir partinin devamı olmadıklarını anlatırken, "Partimiz Türkiyenin partisi olarak doğuyor. Buradan ilan ediyorum. Milletimiz partimizi henüz doğmadan Türkiyenin partisi olarak tescilledi" dedi. Akşener, partisinin kurucular kurulunun bir bölümünü açıkladı.

27.09.2017Gündem
Aşık Veysel’in torunu Çiğdem Özer İzzet Çapaya konuştu

Aşık Veysel’in torunu Çiğdem Özer İzzet Çapa'ya konuştu

İzzet Çapa, Aşık Veysel’in torunu Çiğdem Özer’le bir araya geldi: “Dedem hayatının 72 yılını geçirdiği karanlık dünyada, gerçekleri tüm çıplaklığıyla görüp çevresine de anlatmaya çalıştı. O karanlığın içindeki aydınlık, bugün de bizlere rehber olmalı.”

21.03.2016Magazin
Ölümünün 40. yılında anıldı

Ölümünün 40. yılında anıldı

Aşık Veysel Şatıroğlu’nun ölümünün 40. yıldönümü İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Müdürlüğü tarafından Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleştirilen törenle anıldı.

23.03.2013Gündem
Atanın yanına neden gidemedi

Ata'nın yanına neden gidemedi

“Kimine saz vermiş çalar eğlenir/ Kimi zevk içinde güler eğlenir/ Veysel gözyaşları siler eğlenir/ Yeter gayrı yumma gözün kör gibi...” Aşık Veysel deyince kimi “Kara Toprak”ı, kimileri “Uzun İnce Bir Yoldayım”ı baş köşesine koyar. Ben ise onun bu mütevazı ama müthiş bir hayat felsefesi içeren dörtlüğünü hatırlarım. Bana göre silahlı, külahlı kahramanlar çağının sona erdiği bir dönemde gerçek bir halk kahramanıdır Veysel... Tek bir kitap okumadan, bir gün bile okula gitmeden hayatı özümsemiş ve asıl önemlisi kendisinden sonraki nesillere müthiş bir miras bırakmıştır. O, derdin değerini bilen, derdi derman olarak gören bir toprak adamıydı... Soy ve mezhep ayrımcılığına karşı çıkmış, gözleri görmese de geleceği belki de çok net görebilmiş bir barış elçisiydi. Onun mirasını yaşatmaya çalışan ise bir “plaza kadını” olan torunu Çiğdem Özer...

17.03.2013Kelebek
Kitap kazananlar belli oldu

Kitap kazananlar belli oldu

Onlar sorduğumuz soruya doğru cevap verdiler ve bizden Gülenay Börekçi'nin Nilgün Belgün ile yaptığı "Hayat... Sen Benimsin" adıyla kitaplaştırılan söyleşiyi kazandılar. Hem de Nilgün Belgün'ün imzasıyla...

28.11.2012Kelebek
Halk ozanı Aşık Veysel anıldı

Halk ozanı Aşık Veysel anıldı

Ünlü halk ozanı Aşık Veysel Şatıroğlu, ölümünün 33. yıldönümünde törenlerl anıldı.

21.03.2006Gündem
Geri sayım sonuçlandı

Geri sayım sonuçlandı

25.04.2005Kelebek
Görkemli veda

Görkemli veda

24.04.2005Kelebek

Yazar Sonuçları

Ekonomide alternatif pazarlar yaratmalıyız

TÜRKİYE yeni pazar arayışları içinde olmalı.

5.09.2018

Aşırı iyimser olmak için dört neden

BİR: “Rövanş” diyenlere... İntikam çığlıkları atanlara... “Acımak yok” diyerek “acırsanız acınacak hale düşersiniz” diyenlere selam çakanlara... “Bedel ödeyeceksiniz” diyenlere... Muharrem İnce bulduğu her fırsatta “Hadi lan oradan” çekiyor ya... İşte bu yüzden iyimser olabilirsiniz.

18.05.2018

Aşık Veysel rehberimiz olmalı

“79 yıllık yaşamının 72 yılını görmeyen gözlerine rağmen gönlünde oluşturduğu ayrı bir dünya ile tamamladı. ‘Bir küçük dünyam var içimde benim/ Mihnetim ziynetim bana kafidir’ diyerek yaşadığı çağa tanıklık etti.

21.03.2016

Fazıl Say’ın sevgilisi Jumbo’nun eski gelini

Son günlerde Fazıl Say ve meçhul sevgilisiyle ilgili çok sayıda haber yapıldı.

27.04.2005

Geri sayım sonuçlandı

Uzun bir aradan sonra beşinci albümünü piyasaya süren Özlem Tekin, albüm tanıtımını Yeni Melek’te verdiği konserle gerçekleştirdi.

25.04.2005

Görkemli veda

Günay Restaurant’ta dokuz haftadır sahneye çıkan Sibel Can, önceki akşam bu mekandaki son programını yaparak sevenlerine veda etti.

24.04.2005

Aşık Veysel’in torunu Fazıl Say’la birlikte

Ağustos 2004’te eşi Gülyar Hanım’dan boşanmıştı Fazıl Say. Dünyaca ünlü piyanistimiz, verdiği çok sayıda konser yüzünden eşine yeterli zaman ayıramadığı için boşanmanın kaçınılmaz olduğunu söylemişti.

27.02.2005