MENÜ

Çiğ Süt Desteği

Çiğ Süt Desteği ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Çiğ Süt Desteği haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 130 Çiğ Süt Desteği haberi bulunmuştur.

Çiğ Süt Desteği Haberleri

Süt desteğine ilişkin tebliğ yayımlandı

Süt desteğine ilişkin tebliğ yayımlandı

Çiğ Süt Desteği ve Süt Piyasasının Düzenlenmesi Uygulama Tebliği yürürlüğe girdi.

14.03.2019Ekonomi
Çiğ süt desteği kararı

Çiğ süt desteği kararı

Süt üreticilerine bu yıl yapılacak çiğ süt desteği ve süt piyasasının düzenlenmesine ilişkin hususlar belirlendi.

11.03.2019Ekonomi
Çiğ süt desteğinde değişiklik

Çiğ süt desteğinde değişiklik

Çiğ süt desteği için yapılan başvurularda düzenlenen "İcmal-1" listesinin askıda kalma süresi 3 güne düşürüldü.

25.01.2019Ekonomi
Kredi kartı borçlarıyla ilgili önemli gelişme

Kredi kartı borçlarıyla ilgili önemli gelişme

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kredi kartı borcunu ödemekte güçlük çeken vatandaşlarımıza da mevcut borçlarını daha kolay ödemeleri için imkan sağlıyoruz. Ödeme güçlüğü çeken vatandaşların kredi kartı borçları tek çatı altında toplanacak. Ziraat Bankası'ndan alacağı krediyle borcunu kapatacak. Sonra çok uygun şartlarda aylık gelirine uygun şekilde ödeyecek" dedi.

8.01.2019Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bolton çok ciddi bir yanlış yapmıştır

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bolton çok ciddi bir yanlış yapmıştır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti grup toplantısında konuştu. Erdoğan "Bolton'un İsrail'den verdiği mesajı kabul etmemiz, yutmamız mümkün değildir. Bolton çok ciddi bir yanlış yapmıştır" dedi. Erdoğan konuşmasında ayrıca, "Askeri harekat için hazırlıklarımızı tamamladık. Çok yakında Suriye topraklarındaki terör gruplarını etkisiz hale getirmek için harekete geçeceğiz" diye konuştu.

8.01.2019Gündem
Son dakika: AK Parti İzmir adayları tanıtım toplantısı

Son dakika: AK Parti İzmir adayları tanıtım toplantısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İzmir’in ilçe belediye başkan adaylarını kamuoyuna açıkladı. Erdoğan İzmir’deki konuşmasında ayrıca bu ay sonuna kadar 2019 yılı ocak ayı içinde ödenecek tarımsal desteklerin rakamlarını da tek tek duyurarak toplamda 2 milyar 35 milyon TL ödeme yapılacağını belirtti. AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci ve TBMM Başkanı Binali Yıldırım toplantıda açıklama yaptı.

5.01.2019Gündem
Bakan Pakdemirli çiftçiye destek paketini açıkladı

Bakan Pakdemirli çiftçiye destek paketini açıkladı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Tarım ve Orman Sektör Toplantısı'na katıldı. Pakdemirli, üreticilere yönelik büyük destek paketini açıkladı. 3 farklı alanda üreticilere 972 milyon 436 bin TL ödenecek. 119 milyon TL çiğ süt desteği ödemesi bu akşam başlıyor, 253 milyon TL önümüzdeki hafta ödenecek.

28.12.2018Haber
Son dakika: Bakan Pakdemirli büyük destek paketini açıkladı

Son dakika: Bakan Pakdemirli büyük destek paketini açıkladı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, üreticilere yönelik büyük destek paketini açıkladı. 3 farklı alanda üreticilere 972 milyon 436 bin TL ödenecek. 119 milyon TL çiğ süt desteği ödemesi bu akşam başlıyor, 253 milyon TL önümüzdeki hafta ödenecek.

28.12.2018Ekonomi
Bakan duyurdu Destek ödemeleri bu akşam başlıyor

Bakan duyurdu! Destek ödemeleri bu akşam başlıyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Twitter'dan "Üreticimizin yüzünü güldürmek için gece gündüz çalışıyoruz. Çiğ süt desteği kapsamında bu yılın ikinci 3 aylık dönemi için 256 bin 571 üreticimize 194 milyon liralık destek ödemesine bugün saat 18.00'den itibaren başlıyoruz. Üretici kardeşlerime hayırlı olsun" açıklamasında bulundu.

26.10.2018Ekonomi
2018 Fındık destekleme ödemeleri ne zaman verilecek İşte ödeme planı

2018 Fındık destekleme ödemeleri ne zaman verilecek? İşte ödeme planı

Fındık destekleme ödemeleri ne zaman ödenecek soruları milyonlarca kişinin araştırdığı sorular arasında yer alıyordu. Geçtiğimiz sene 1 Nisan tarihinde fındık üreticilerinin hesabına yatırılan destekleme ödemeleri, bu yıl dekar başı 170 lira olarak ödenecek. Peki, fındık destekleme ödemeleri 2018 yılında ne zaman yapılacak. İşte, Ordu Milletvekilinin konuyla ilgili yaptığı açıklama ve destekleme miktarları

4.04.2018Ekonomi
Fındık ve Yağlı Tohum Destekleme Ödemeleri ne zaman yatırılacak

Fındık ve Yağlı Tohum Destekleme Ödemeleri ne zaman yatırılacak?

Fındık ve Yağlı Tohum Destekleme Ödemeleri için vatandaşların sorgulamaların devam ediyor. Çiftçilere yapılan yaklaşık 5 milyar liralık destekleme ödemeleri arasında yer alan fındık desteklemesi, her sene olduğu gibi üreticinin araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Peki, Ziraat Bankası üzerinden üreticilerin hesabına yatırılan Fındık ve Yağlı Tohum Destekleme Ödemeleri bu yıl ne zaman gerçekleştirilecek? İşte, Fındık destekleme ödemeleri ne zaman hesaba yatırılacak sorusunun cevabı ve detaylı bilgiler

26.03.2018Ekonomi
Destek ödemeleri bugün başladı

Destek ödemeleri bugün başladı!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, tarımsal destekleme ödemelerine ilişkin aşağıdaki açıklamayı yaptı.

6.10.2017Ekonomi
Destek ödemeleri başlıyor

Destek ödemeleri başlıyor

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik: "2017 yılı tarımsal destekleme ödemeleri kapsamında bugünden itibaren üreticilerimize toplam 4 milyar 210 milyon liralık ödeme yapılacak" açıklamasında bulundu.

31.03.2017Ekonomi
Çiftçilere destekleme ödemesi ne zaman yapılacak Bakan saat verdi

Çiftçilere destekleme ödemesi ne zaman yapılacak? Bakan saat verdi

Çiftçilere destekleme ödemeleri için beklenen gün geldi. Milyonlarca çiftçinin ektikleri ürün cinsine göre faydalanma hakkını elde edeceği destekleme ödemeleri, Gıda, tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik tarafından açıklığa kavuşturuldu. Bakan Çelik, söz konusu destekleme ödemelerinin çitçilerin hesabına aktarılacağını ifade etti. Peki, çiftçilere destekleme ödemeleri ne zaman, saat kaçta hesaplara aktarılacak? İşte, detaylar

31.03.2017Ekonomi
Sütte durum alarm seviyesine geldi

Sütte durum 'alarm' seviyesine geldi

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, çiğ süt fiyatlarının artmamasının üreticiyi mağdur ettiğini, üretiminin sürdürülebilirliği açısından tehlike oluşturduğunu bildirerek, "Çiğ süt fiyatlarını 19 aya yakın bir süredir, satışlarda sorun olduğu gerekçesiyle artırmayan, hatta son 3 aydır düşüren sanayici, üretimini son gaz sürdürüyor. 2015 yılında süt alımını ve süt ve süt ürünleri üretimini yüzde 2 ile yüzde 37,4 arasında değişen oranlarda artırdı" dedi.

22.02.2016Ekonomi
Süt üreticileri destekleri konuştu

Süt üreticileri destekleri konuştu

MANİSA genelinde 6 bin üyesi bulunan S.S. Manisa ve Uşak Tarım Kooperatifleri Bölge Birliği, süt üretimi nedeniyle 2016 yılında yaklaşık 2 milyon 500 bin TL, hayvan varlığı nedeniyle 300 bin TL destek primi alabileceklerini açıkladı.

10.02.2016Ege
Davutoğlu Hiç kimseyi sahipsiz bırakmayız

Davutoğlu "Hiç kimseyi sahipsiz bırakmayız"

İZMİR’in Ödemiş İlçesi’ndeki mitinte konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ak Partili ilçe belediyelerine Büyükşehir Belediyesi’nin yeterli hizmet vermediğini söyledi, "Hiç kimseyi sahipsiz bırakmayız. Ödemiş’in arkasında bir varız" dedi.

24.10.2015Ege
Bakan Pakdemirli duyurdu: Çiftçiye ödenmemiş tarımsal destek kalmayacak

Bakan Pakdemirli duyurdu: Çiftçiye ödenmemiş tarımsal destek kalmayacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, çiftçilere 5.3 milyar liralık ödeme yapıldığını söyledi.

27.02.2019Ekonomi
Son dakika: Bakan peş peşe açıkladı Ödemeler bu akşam başlıyor...

Son dakika: Bakan peş peşe açıkladı! Ödemeler bu akşam başlıyor...

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "2018 Temmuz-Ağustos döneminde üretilen 1 milyon 588 bin ton çiğ süt için 119 milyon 21 bin lira destekleme ödemesine bu akşam başlıyoruz. 2018 Eylül-Ekim-Kasım döneminde üretilen süte litre başına 10 kuruş olan desteği 15 kuruşa çıkardık. Bunun ödenmesiyle ilgili desteklere önümüzdeki hafta başlıyor olacağız" dedi.

28.12.2018Ekonomi
Süt üreticilerinden 14 maddelik talep

Süt üreticilerinden 14 maddelik talep

Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanı Kamil Özcan, süt üreticilerinin son dönemde yaşadığı sorunların çözümüne yönelik 14 maddelik talep listesi hazırladıklarını belirtti.

24.09.2018Ekonomi
Fahiş zam yapmadık, artıştan ceza almadık

"Fahiş zam yapmadık, artıştan ceza almadık"

Fahiş zam yapanları bulmak için Türkiye’nin dört bir yanında denetime çıkan ekiplerin kendilerine bir ceza kesmediğini belirten GPD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Galip Aykaç, “Yaşanan zamlara satış fiyatı artıyor diye bakılmamalı. Çünkü birçok üründe maliyet artışları yaşanıyor” dedi.

18.09.2018Ekonomi
ESK ithalat yapmasın

ESK ithalat yapmasın

Kırmızı et sektörü Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli’ye çözüm paketi sundu. Sektörün taleplerinin başında Et ve Süt Kurumu’nun et ithalatı yapmaması gelirken, ayrıca sektördeki aracıların ortadan kaldırılması da yer aldı.

17.09.2018Ekonomi
MB: Büyüme hızı dengelenme sürecine girdi

MB: Büyüme hızı dengelenme sürecine girdi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özetinde, iç talep koşullarının etkisinin azalacağının öngörüldüğü, enflasyon ve enflasyon beklentilerinin bulunduğu yüksek seviyelerin ise fiyatlama davranışları üzerinde risk oluşturmaya devam ettiği bildirildi.

31.07.2018Ekonomi
Tifo nedir Tifo hastalığı belirtileri

Tifo nedir? Tifo hastalığı belirtileri

Bulaşıcı bir hastalık olan tifo, insanlara su ve yiyecek yoluyla geçiyor. Tifo, özellikle temiz su sıkıntısının yaşandığı Güney Asya ve Afrika'da oldukça yaygın şekilde görülüyor. 'Salmonella Typhi' adındaki bir bakterinin yol açtığı tifo hastalığı, halk arasında 'kara humma' olarak da biliniyor. Peki, tifo nedir?  Tifo hastalığının belirtileri neler?

18.07.2018Gündem
Emzirme döneminde beslenme nasıl olmalı Anne sütü nasıl çoğalır

Emzirme döneminde beslenme nasıl olmalı? Anne sütü nasıl çoğalır?

Yeni annelerin en çok merak ettiği konuların başına ‘emzirme dönemi beslenme’ geliyor. Hiçbir besinde karşılığı bulunmayan anne sütü, bebeklerin gelişimi için çok önemli. Peki emzirme döneminde beslenme nasıl olmalı? Anne sütü nasıl çoğalır? Diyetisyen Elvan Odabaşı, anne sütü ve emzir dönemi beslenmeyle ilgili önemli önerilerde bulundu.

6.03.2018Gündem
Sonbahar yorgunluğuna karşı 10 öneri

Sonbahar yorgunluğuna karşı 10 öneri

Yeterli ve dengeli beslenmeye özen göstererek mevsim geçişlerinin üzerimizde yarattığı olumsuz etkileri azaltabilir ve sağlımızı koruyabiliriz. Diyetisyen Şeyma Yılmaz, bu dönemde kendimizi halsiz hissetmememiz için sonbahar yorgunluğuna karşı beslenme önerilerinde bulundu.

15.12.2017365 Gün İyi Yaşam
Ucuz gıda için vergi hamlesi

Ucuz gıda için vergi hamlesi

Hükümet, büyük ölçekli tarım işletmelerinde istihdam edilenlerin asgari ücrete tekabül eden ücretinden vergi almayacak. Tarım işletmelerine destek sağlanacak

7.10.2017Ekonomi
Destek primleri ödeniyor

Destek primleri ödeniyor!

Çiğ süt destekleme primlerinin ödenmesine başlandı. 13 Ekim'e kadar 55 ilde 6 aylık çiğ süt desteklemeleri ödenecek.

7.10.2017Ekonomi
Üretici çiğ süt fiyatındaki artıştan memnun

Üretici çiğ süt fiyatındaki artıştan memnun

Ulusal Süt Konseyi'nin (USK) 1 Ekim 2017- 28 Şubat 2018 dönemi için çiğ sütün referans litre fiyatını 1,4 lira olarak belirlemesi, süt üreticilerince memnuniyetle karşılandı.

24.09.2017Ekonomi
İki kafadar 50 TIR yardım

İki kafadar 50 TIR yardım

Fatih Kocaoğlu ve Murat Minic. Biri sigortacı diğeri şehir hatlarında kaptan. İkisinin ortak yönü Muhsin Yazıcıoğlu’nun talebesi olmaları. Cerablus ve El Bab’a yardım götüren ilk sivil inisiyatif, sırtlarını hiç bir siyasi oluşuma dayamadıklarını, ‘‘CHP’li de destek veriyor AK Partili de’’ diyorlar. İki arkadaş bir buçuk yıl önce gece whatsuptan yazışırken biz ne yapabiliriz diye başladılar. Sosyal medya üzerinden yardım çağrıları yaptılar. Bir hafta içinde 1 tır dolusu malzeme topladılar. Tüm malzemeleri kalem kalem Kızılay’a kaydettirdiler ve makbuzlarını sosyal medyadan duyurdular. Bugüne kadar kendi topladıkları 20’den fazla tır diğer yardım severlerin topladığı da bir o kadar insani yardım malzemesini bölgeye ulaştırmayı başardılar. Yeni hedefleri ise Kerkük...

7.04.2017Gündem
Çiğ sütle ilgili önemli düzenleme

Çiğ sütle ilgili önemli düzenleme

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik: "Çiğ sütün tüketiciye doğrudan arzına ilişkin tebliğ taslağını hazırladık ve Başbakanlığa gönderdik. Çiğ süt, bu kapsamda ancak ari çiftliklerden, işletmelerden satılabilecek" açıklamasında bulundu.

26.01.2017Ekonomi
Bu diyetle yeni yılda ışıl ışıl ışıldayacaksınız

Bu diyetle yeni yılda ışıl ışıl ışıldayacaksınız

Yeni bir yıl, yeni bir siz demek. 2017’de taze bir başlangıç yapmaya ne dersiniz? Fazla kilolarınızdan kurtulup, forma girerken cildinizi de güzelleştirmek elinizde. Yeni bir siz için hazır olduğunuzu düşünüyorsanız bu diyet sizin için yaratılmış demektir. Daha fazlasını Işıldama Diyeti’nin yaratıcısı Dyt. Emre Uzun’dan öğrenelim…

5.01.2017Sağlık

Yazar Sonuçları

Kanser tedavisinde doğru beslenme

KANSERDEN korunmak için sağlıklı beslenmenin önemi günümüzde artık herkes tarafından iyi biliniyor.

27.10.2018

Yaşam bisiklete binmeye benzer

Coğumuz bedenimiz ve hissettiklerimiz, eşimiz, dostumuz ve ailemizle barışık bir zihnin hasreti içinde kıvranıp duruyoruz.

29.01.2018

Boğazım ağrıyor ne yapayım?

Mevsim kış. Boğaz ağrılarını sıklaştıran nedenlerin adeta sıraya girdiği bir zaman dilimi. Soğuk ve kuru hava, enfeksiyonlar derken “boğaz ağrısına” paçayı kaptırmamak bir hayli zor. Hele bir de sorun farenjit, tonsilit (bademcik iltihabı), soğuk algınlığı ya da nezle ise yandınız! Peki ne yapmalı bu gibi durumlarla karşılaşınca? “Evde neler yapılabilir?” sorusunun yanıtları aşağıdaki kutuda...

22.12.2017

Denge sorununuz varsa dikkatli olun!

Dengesizlik en çok yaşlı insanları tehdit ediyor. Uzmanlara göre yaşı 60’ı geçen her üç kişiden biri önündeki ilk bir yıl içinde “düşme sorunu” yaşamaya aday! Bu olasılık 80 yaş sonrasında yüzde 50’ye kadar yükselebiliyor.

4.09.2017