MENÜ

Çiğ Süt

Çiğ Süt ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Çiğ Süt haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.477 Çiğ Süt haberi bulunmuştur.

Çiğ Süt Haberleri

Süt desteğine ilişkin tebliğ yayımlandı

Süt desteğine ilişkin tebliğ yayımlandı

Çiğ Süt Desteği ve Süt Piyasasının Düzenlenmesi Uygulama Tebliği yürürlüğe girdi.

14.03.2019Ekonomi
Aydın’da ekonomi vites yükseltecek

Aydın’da ekonomi vites yükseltecek

CHP’li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı ve yeni dönem ‘Millet İttifakı’ adayı Özlem Çerçioğlu, kent için vizyon projelerini açıkladı. 300 kız öğrencinin eğitim aldığı voleybol kurslarından turistik faaliyetlere kadar birçok alanda atılımlar yaptıklarını belirten Çerçioğlu, ekonomisinin yüzde 50’si tarıma dayalı Aydın’da kurduğu Ege Et’le kaydedilen gelişmeyi anlattı. Özlem Çerçioğlu, kent ekonomisinin vitesini yükselteceklerini vurguladı.

13.03.2019Gündem
Çiğ süt desteği kararı

Çiğ süt desteği kararı

Süt üreticilerine bu yıl yapılacak çiğ süt desteği ve süt piyasasının düzenlenmesine ilişkin hususlar belirlendi.

11.03.2019Ekonomi
Bakan Pakdemirli duyurdu: Çiftçiye ödenmemiş tarımsal destek kalmayacak

Bakan Pakdemirli duyurdu: Çiftçiye ödenmemiş tarımsal destek kalmayacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, çiftçilere 5.3 milyar liralık ödeme yapıldığını söyledi.

27.02.2019Ekonomi
Evde peynir nasıl yapılır Evde lor, beyaz peynir ve kaşar yapımı

Evde peynir nasıl yapılır? Evde lor, beyaz peynir ve kaşar yapımı

Peynir kahvaltılarımızın (ve açık konuşmak gerekirse hayatımızın) vazgeçilmez lezzetlerinin başında geliyor. Neyse ki Türkiye her yöresinde çeşit çeşit peynirler üretilen, bu anlamda şanslı bir ülke. Peki peynirinizi evde yapmayı hiç düşünmüş müydünüz? Özellikle marketlerde satılan bazı peynirlerin içinden çıkan kimi katkı maddeleri nedeniyle, evde peynir yapımı günden güne güçlenen bir trend haline geldi. Eğer siz de peynirinizi evde yapmayı denemek istiyorsanız, bilmeniz gereken tüm püf noktalarını içeriğimizde bulabilirsiniz. İşte evde peynir yapımının incelikleri…

11.02.2019Mutfak Tüyoları
Çiğ süt desteğinde değişiklik

Çiğ süt desteğinde değişiklik

Çiğ süt desteği için yapılan başvurularda düzenlenen "İcmal-1" listesinin askıda kalma süresi 3 güne düşürüldü.

25.01.2019Ekonomi
Bakan Pakdemirli: Çiğ süt ödemeleri 25 Ocak tarihinde başlayacak

Bakan Pakdemirli: Çiğ süt ödemeleri 25 Ocak tarihinde başlayacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Eylül-ekim-kasım dönemi çiğ süt destekleme ödemeleri yarın başlayacak ve 260 bin üreticiye iki grup halinde 255 milyon lira ödenecek." dedi.

24.01.2019Haber
Bakan Pakdemirli açıkladı: O ödemeler yarın başlayacak

Bakan Pakdemirli açıkladı: O ödemeler yarın başlayacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Eylül-ekim-kasım dönemi çiğ süt destekleme ödemeleri yarın başlayacak ve 260 bin üreticiye iki grup halinde 255 milyon lira ödenecek." dedi.

24.01.2019Ekonomi
Toksoplazma paraziti nedir

Toksoplazma paraziti nedir?

Toksoplazma paraziti gündemdeki haberler ardından yeniden gündeme geldi. Kedi dışkısı ile çevreye yayılan toksoplazma paraziti, körlük, beyin tutulumuna bağlı havale, ateş, kusma gibi sonuçlar ortaya çıkarabilir. Peki, toksoplazma paraziti tam olarak nedir?

23.01.2019Sağlık
Kredi kartı borçlarıyla ilgili önemli gelişme

Kredi kartı borçlarıyla ilgili önemli gelişme

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kredi kartı borcunu ödemekte güçlük çeken vatandaşlarımıza da mevcut borçlarını daha kolay ödemeleri için imkan sağlıyoruz. Ödeme güçlüğü çeken vatandaşların kredi kartı borçları tek çatı altında toplanacak. Ziraat Bankası'ndan alacağı krediyle borcunu kapatacak. Sonra çok uygun şartlarda aylık gelirine uygun şekilde ödeyecek" dedi.

8.01.2019Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bolton çok ciddi bir yanlış yapmıştır

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bolton çok ciddi bir yanlış yapmıştır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti grup toplantısında konuştu. Erdoğan "Bolton'un İsrail'den verdiği mesajı kabul etmemiz, yutmamız mümkün değildir. Bolton çok ciddi bir yanlış yapmıştır" dedi. Erdoğan konuşmasında ayrıca, "Askeri harekat için hazırlıklarımızı tamamladık. Çok yakında Suriye topraklarındaki terör gruplarını etkisiz hale getirmek için harekete geçeceğiz" diye konuştu.

8.01.2019Gündem
Devlet Bahçeliden MHP grup toplantısında önemli mesajlar

Devlet Bahçeli'den MHP grup toplantısında önemli mesajlar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin haftalık grup toplantısında konuştu.

8.01.2019Gündem
Erdoğan: CHP rüşvet yolsuzluk çöp demek

Erdoğan: 'CHP rüşvet yolsuzluk çöp demek'

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, CHP’nin “yaşam tarzı, irtica ve laiklik” diyerek İzmir’in iradesine ipotek koyduğunu savunarak, “Yatıyorlar, kalkıyorlar yaşam tarzı. Bizim böyle bir derdimiz yok. Kimseye biz bugüne kadar bundan dolayı musallat olmadık. Ama siz CHP zihniyeti olarak musallat oldunuz. Nerede, kim acaba giyiminden, kuşamından, düşüncesinden dolayı sıkıntı yaşadı” dedi.

6.01.2019Gündem
Son dakika: AK Parti İzmir adayları tanıtım toplantısı

Son dakika: AK Parti İzmir adayları tanıtım toplantısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İzmir’in ilçe belediye başkan adaylarını kamuoyuna açıkladı. Erdoğan İzmir’deki konuşmasında ayrıca bu ay sonuna kadar 2019 yılı ocak ayı içinde ödenecek tarımsal desteklerin rakamlarını da tek tek duyurarak toplamda 2 milyar 35 milyon TL ödeme yapılacağını belirtti. AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci ve TBMM Başkanı Binali Yıldırım toplantıda açıklama yaptı.

5.01.2019Gündem
Son dakika: Bakan peş peşe açıkladı Ödemeler bu akşam başlıyor...

Son dakika: Bakan peş peşe açıkladı! Ödemeler bu akşam başlıyor...

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "2018 Temmuz-Ağustos döneminde üretilen 1 milyon 588 bin ton çiğ süt için 119 milyon 21 bin lira destekleme ödemesine bu akşam başlıyoruz. 2018 Eylül-Ekim-Kasım döneminde üretilen süte litre başına 10 kuruş olan desteği 15 kuruşa çıkardık. Bunun ödenmesiyle ilgili desteklere önümüzdeki hafta başlıyor olacağız" dedi.

28.12.2018Ekonomi
Bakan Pakdemirli çiftçiye destek paketini açıkladı

Bakan Pakdemirli çiftçiye destek paketini açıkladı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Tarım ve Orman Sektör Toplantısı'na katıldı. Pakdemirli, üreticilere yönelik büyük destek paketini açıkladı. 3 farklı alanda üreticilere 972 milyon 436 bin TL ödenecek. 119 milyon TL çiğ süt desteği ödemesi bu akşam başlıyor, 253 milyon TL önümüzdeki hafta ödenecek.

28.12.2018Haber
Son dakika: Bakan Pakdemirli büyük destek paketini açıkladı

Son dakika: Bakan Pakdemirli büyük destek paketini açıkladı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, üreticilere yönelik büyük destek paketini açıkladı. 3 farklı alanda üreticilere 972 milyon 436 bin TL ödenecek. 119 milyon TL çiğ süt desteği ödemesi bu akşam başlıyor, 253 milyon TL önümüzdeki hafta ödenecek.

28.12.2018Ekonomi
Yem bitkisi yetiştiricilerine 9 milyon 458 bin lira destek ödemesi

Yem bitkisi yetiştiricilerine 9 milyon 458 bin lira destek ödemesi

Yılın ilk 7 ayında 3 bin 620 üreticiye 6 milyon 87 bin 501 lira çiğ süt destekleme ödemesi yapıldı.

28.12.2018Ekonomi
Tereyağı nasıl yapılır

Tereyağı nasıl yapılır?

Son dönemde doğal yağların sağlığımız için ne kadar faydalı olduğuna dair birçok bilimsel araştırma yayınlandı. Bu da sağlıklı yağların tüketimini artırdı. Bu sağlıklı yağlardan biri de doğal ve katkısız tereyağı. Doğallığından ve lezzetinden emin olarak tereyağı yemek isteyenler arasında en çok aranan başlıklardan biri olan evde tereyağı yapımını, biz de mercek altına alalım dedik. İşte tüm püf noktalarıyla, “Tereyağı nasıl yapılır?” sorusunun cevabı.

8.12.2018Mutfak Tüyoları
Devlet Bahçeli açıkladı MHPden son dakika İstanbul, Ankara ve İzmir kararı...

Devlet Bahçeli açıkladı! MHP'den son dakika İstanbul, Ankara ve İzmir kararı...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Antalya’daki Belediye Başkanları Toplantısı’nda konuştu. Bahçeli yaptığı son dakika açıklamasında İstanbul, Ankara ve İzmir'de aday göstermeyeceklerini açıkladı.

24.11.2018Gündem
Bakan duyurdu Destek ödemeleri bu akşam başlıyor

Bakan duyurdu! Destek ödemeleri bu akşam başlıyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Twitter'dan "Üreticimizin yüzünü güldürmek için gece gündüz çalışıyoruz. Çiğ süt desteği kapsamında bu yılın ikinci 3 aylık dönemi için 256 bin 571 üreticimize 194 milyon liralık destek ödemesine bugün saat 18.00'den itibaren başlıyoruz. Üretici kardeşlerime hayırlı olsun" açıklamasında bulundu.

26.10.2018Ekonomi
Hangi gıdalar güvenli

Hangi gıdalar güvenli?

25.10.2018Merkez
Güvenli gıdanın 50 altın kuralı

Güvenli gıdanın 50 altın kuralı

Kendi içinden filizlenen domatesler, insanın elini çizen maydanozlar... Üzerinde hem ‘yerli üretim’, hem de ‘ithal’ yazan etiketler... GDO’lu ürünler, gıdalardaki ağır metaller, sahtecilik, derken başımıza bir de şarbon korkusu çıktı. Herkes evine, mutfağına ne sokacağını, çoluk çocuğuna ne yedireceğini şaşırmış durumda. Çaresizlikten vejetaryen kesilen aileler bile var. Peki ne yiyeceğiz? Nelerden uzak durup kime güveneceğiz? Alışverişte, etiket okurken, aldıklarımızı pişirirken, saklarken kendimizi ve sevdiklerimizi nasıl koruyacağız? Korkunç hastalık ve melanetlerden nasıl sakınacağız?

6.10.2018Hürriyet Pazar
Süt üreticilerinden 14 maddelik talep

Süt üreticilerinden 14 maddelik talep

Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanı Kamil Özcan, süt üreticilerinin son dönemde yaşadığı sorunların çözümüne yönelik 14 maddelik talep listesi hazırladıklarını belirtti.

24.09.2018Ekonomi
Fahiş zam yapmadık, artıştan ceza almadık

"Fahiş zam yapmadık, artıştan ceza almadık"

Fahiş zam yapanları bulmak için Türkiye’nin dört bir yanında denetime çıkan ekiplerin kendilerine bir ceza kesmediğini belirten GPD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Galip Aykaç, “Yaşanan zamlara satış fiyatı artıyor diye bakılmamalı. Çünkü birçok üründe maliyet artışları yaşanıyor” dedi.

18.09.2018Ekonomi
ESK ithalat yapmasın

ESK ithalat yapmasın

Kırmızı et sektörü Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli’ye çözüm paketi sundu. Sektörün taleplerinin başında Et ve Süt Kurumu’nun et ithalatı yapmaması gelirken, ayrıca sektördeki aracıların ortadan kaldırılması da yer aldı.

17.09.2018Ekonomi
Süt fiyatlarının otomatik belirlenmesi gerekiyor

"Süt fiyatlarının otomatik belirlenmesi gerekiyor"

Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanı Kamil Özcan, "Süt fiyatlarının manipüle edildiğini ve bunun bir an önce düzeltilmesi gerektiğini düşünüyorum. Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği ve Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği olarak biz Ulusal Süt Konseyini acil olarak toplantıya davet ediyoruz." dedi.

9.08.2018Ekonomi
‘Süt üreticileri mağdur edilmesin’

‘Süt üreticileri mağdur edilmesin’

CHP Adana Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köy İşleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut, çiğ süt fiyatlarındaki belirsizliğin ortadan kaldırılmasını istedi.

7.08.2018Ekonomi
Çiğ sütte fiyat karmaşası

Çiğ sütte fiyat karmaşası

ULUSAL Süt Konseyi geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaparak, çiğ süt üretici tavsiye fiyatı olarak 1.70 TL’nin belirlendiğini söylemişti. Ancak sonrasında Merkez Bankası’nın müdahalesiyle Ulusal Süt Konseyi’nin 1 kilogram çiğ süt fiyatını 1.60 TL’ye çekmeye çalıştığı iddia edildi.

6.08.2018Ekonomi
Çiğ süt fiyatı ile ilgili tartışma alevlendi

Çiğ süt fiyatı ile ilgili tartışma alevlendi

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, "Üretici için tavsiye niteliğindeki 1,70 liralık çiğ süt fiyatına Merkez Bankasının müdahale ettiğini iddia ederek 1,60 liraya çekmeye çalışan Ulusal Süt Konseyi (USK) inandırıcılığını kaybetmiştir. USK'de belirlenen, üzerinde anlaşılan fiyat açıklanmalı ve herkes o fiyata uymalıdır." ifadesini kullandı.

6.08.2018Ekonomi
Çiğ süt fiyatları üreticiyi sevindirdi

Çiğ süt fiyatları üreticiyi sevindirdi

Ulusal Süt Konseyince çiğ sütün litre fiyatının 1,53 liradan 1,70 liraya çıkarılması, üreticiyi sevindirdi.

1.08.2018Ekonomi
MB: Büyüme hızı dengelenme sürecine girdi

MB: Büyüme hızı dengelenme sürecine girdi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özetinde, iç talep koşullarının etkisinin azalacağının öngörüldüğü, enflasyon ve enflasyon beklentilerinin bulunduğu yüksek seviyelerin ise fiyatlama davranışları üzerinde risk oluşturmaya devam ettiği bildirildi.

31.07.2018Ekonomi
Çiğ süte 26 kuruş zam

Çiğ süte 26 kuruş zam

ULUSAL Süt Konseyi, çiğ sütün litre fiyatına 26 kuruş zam yaptı. Ulusal Süt Konseyi, sektör paydaşlarıyla çiğ süt tavsiye fiyatını belirlemek üzere dün Ankara’da toplandı.

27.07.2018Ekonomi
Üreticiler çiğ süt fiyatında artış bekliyor

Üreticiler çiğ süt fiyatında artış bekliyor

Ulusal Süt Konseyinin ocak ayında belirlediği, 1 Şubat'tan bu yana uygulanan 1,53 liralık çiğ süt kilogram fiyatının artık maliyeti karşılamadığını belirten üreticiler, kilogram başına 1,80-1,90 lira fiyat açıklanmasını istiyor.

25.07.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Peynir cenneti Anadolu

Siz de benim gibi bir peynir severseniz ve peynire gönül verenlerdenseniz, eminim bu yazıyı merakla okuyacaksınız. Meğer bugüne dek öylesine tükettiğimiz peynirin bize söyleyeceği çok sözü varmış.

3.03.2019

İçinizdeki güzelliği ortaya çıkaran lokanta: Löme

İnsanları kaynaştırmak için yemek masası ideal ortam sunuyor. Ama hangi yemek masası? Arhavi’deki Löme gibi mekânlar insanın ruhunu okşuyor, pozitif bir enerji salgılanıyor. Üstelik mutfak da iyi.

14.09.2018