MENÜ

Christian Berger

Christian Berger ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Christian Berger haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 181 Christian Berger haberi bulunmuştur.

Christian Berger Haberleri

MEB’e AB fonlarından 100 milyon Euro destek

MEB’e AB fonlarından 100 milyon Euro destek

MEB ile AB Türkiye Delegasyonu arasında, ‘Kriz Zamanlarında Herkes İçin Eğitim III Projesi’ kapsamında Türk ve Suriyeli çocukların yararlanacağı 180 yeni okulun inşaatının yapılmasını öngören protokol imzalandı. FRIT II fonu kapsamında bütçesi 100 milyon Euro değerindeki yeni okulların yapımıyla 32 bin 860 öğrenci için daha alt yapı sağlanacak.

18.09.2019Eğitim
Türkiye Konferans Tercümanları Derneği 50. yılını bir kitapla ölümsüzleştiriyor

Türkiye Konferans Tercümanları Derneği 50. yılını bir kitapla ölümsüzleştiriyor

1969’da kurulan Türkiye Konferans Tercümanları Derneği (TKTD), kuruluşunun 50. yılı vesilesiyle hazırlattığı Bu Kulaklar Neler Duydu: Türkiye’de Konferans Çevirmenliğinin 50 Yılı adlı kitabını basına tanıttı. Basın toplantısının ardından gerçekleşen kokteylde konferans çevirmenleri, paydaşlarıyla bir araya gelerek 50 yıllık ortak tarihlerini kutladı.

17.09.2019Gündem
Hürriyet’e iki ödül

Hürriyet’e iki ödül

2018 yılı AB Araştırmacı Gazetecilik Ödülleri, Gazeteciler Cemiyeti Basınevi’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

29.08.2019Gündem
Yerel kalkınmaya 22 milyon avro destek

Yerel kalkınmaya 22 milyon avro destek

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "Yerel Kalkınma Stratejilerinin Uygulanması Programı'yla 2023 yılına kadar, yerel eylem gruplarına yaklaşık 22 milyon avro destek verilmesi hedefleniyor" dedi.

22.08.2019Ekonomi
AB’den Türkiye’deki mültecilere 1 milyar 410 milyon Euro

AB’den Türkiye’deki mültecilere 1 milyar 410 milyon Euro

Avrupa Birliği Komisyonu, Türkiye’deki mülteciler için 1 milyar 410 milyon Euro tutarında özel tedbiri kabul etti. AB’den yapılan açıklamada “Bugün bu tedbirin onaylanması, dünyada en fazla sayıda mülteciye ev sahipliği yapan Türkiye’ye destek taahhüdümüzün ifadesidir” denildi.

18.07.2019Avrupa
Erbildeki hain saldırıya dünyadan tepkiler

Erbil'deki hain saldırıya dünyadan tepkiler

Türkiye'nin Erbil Başkonsolosluğunda görevli diplomatın şehit edildiği silahlı saldırıya dünyadan sert tepkiler verildi.

17.07.2019Dünya
Adalet Bakanı: Darbecilerden hesap soran bir Türkiye var

Adalet Bakanı: Darbecilerden hesap soran bir Türkiye var

ADALET Bakanı Abdulhamit Gül, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sonrası açılan Genelkurmay Çatı Davası’yla ilgili, hak edenin hak ettiği cezayı aldığı bir yargılama yapıldığını belirterek, “Türk yargısı büyük bir hukuk örneği ortaya koymuştur. Darbecilerden hesap soran bir Türkiye vardır. Türkiye’de hiç kimse demokrasiyi, milli iradeyi ortadan kaldıramayacak, şehitlerimizin ruhunu incitemeyecek” dedi.

21.06.2019Gündem
Hürriyet’e  4 ödül... Yılın basın fotoğrafları sahiplerini buldu

Hürriyet’e 4 ödül... Yılın basın fotoğrafları sahiplerini buldu

Türkiye Foto Muhabirleri Derneğinin (TFMD) düzenlediği “Spor Toto Yılın Basın Fotoğrafları 2019 Ödülleri” sahiplerini buldu.

14.06.2019Gündem
Bakan Turhan: 600 milyar yatırım gerçekleştirdik

Bakan Turhan: 600 milyar yatırım gerçekleştirdik

ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Halkalı-Kapıkule demir yolu hattı Çerkezköy- Kapıkule kesimi için 275 milyon euro Avrupa Birliği (AB) hibesi kullanılacağını söyledi. Turhan, "Tamamlanmasıyla da Avrupa ülkeleriyle yüksek standartlı demir yolu bağlantısına kavuşmuş olacağız" dedi.

11.06.2019Ekonomi
Avrupa ile yüksek standartlı demir yolu bağlantısı için imzalar atıldı

Avrupa ile yüksek standartlı demir yolu bağlantısı için imzalar atıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan "Halkalı-Kapıkule Demir Yolu Hattı yük taşıma kapasitesi, Çerkezköy-Kapıkule kesimiyle önemli oranda artacak. Bu kesimin yapımı için 275 milyon avro AB hibesi kullanacağız. Tamamlanmasıyla da Avrupa ülkeleriyle yüksek standartlı demir yolu bağlantısına kavuşmuş olacağız. Projenin temelini 18 Temmuz'da Çerkezköy'de atacağız" dedi.

11.06.2019 Ekonomi
Kenevir üretiminde yerli tohum atağı

Kenevir üretiminde yerli tohum atağı

Halkalı-Kapıkule Demiryolu Hattı projesinin bir kısmını oluşturan Çerkezköy-Kapıkule kesiminin sözleşmesi, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger tarafından 11 Haziran'da imza altına alınacak.

9.06.2019Ekonomi
23 Haziran’ı anlattı

23 Haziran’ı anlattı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger ile görüşmesinde, 23 Haziran’da yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleriyle ilgili “İstanbullular adalet terazisinin bozulan dengesini yeniden tesis edecek, hak edene hakkını teslim edecektir” dedi.

30.05.2019Gündem
Bakan Albayrak ve Christian Berger Trabzon Günleri etkinliğine katıldı

Bakan Albayrak ve Christian Berger Trabzon Günleri etkinliğine katıldı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, "Trabzon Günleri" etkinliğine katıldı.

18.04.2019Gündem
Savunduğumuz değerler için birlikte hareket etmeliyiz

"Savunduğumuz değerler için birlikte hareket etmeliyiz"

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Berger, Yeni Zelanda'daki terör saldırısının, medeni dünyanın desteklediği değerlere bir saldırı olduğunu belirterek, "Savunduğumuz değerler için birlikte hareket etmeliyiz." dedi.

19.03.2019Dünya
AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Bergerden vizesiz Avrupa açıklaması

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Berger'den vizesiz Avrupa açıklaması

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Berger, "Vize serbestisi konusunda teknik görüşmeler devam ediyor. Hala yapılması gereken şeyler var. Bu teknik konular tamamlandıktan sonra vize serbestisi ele alınabilecek." dedi.

19.03.2019Dünya
Türkiye, AB için önemli bir ticari ortak

'Türkiye, AB için önemli bir ticari ortak'

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger, "Türkiye, AB için önemli bir ticari ortak ve ihracatının yüzde 50'den fazlası Avrupa'ya gerçekleştiriliyor." dedi.

6.03.2019Dünya
Hedefler rahat tutar

Hedefler rahat tutar

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ‘AB-Türkiye Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyalog Toplantısı’ AB’nin halen daha Türkiye’ye verdiği vize serbestisi, mülteci yardımı, Gümrük Birliği gibi konularda sözünü tutmadığını söyledi. Albayrak, Türkiye ekonomisinde ise şubat verileriyle birlikte enflasyonun hedeflenen düzeye gittiği yönünde çok net sinyaller aldıklarını vurguladı.

1.03.2019Ekonomi
‘Türkiye ve AB, Suriye ile ilgili temelde aynı çizgide’

‘Türkiye ve AB, Suriye ile ilgili temelde aynı çizgide’

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger, martta düzenlenmesi planlanan Türkiye-AB Zirvesi öncesinde Hürriyet’e konuştu. Türkiye ile AB’nin Suriye konusunda temelde aynı çizgide olduğunu söyleyen Berger, Türkiye’nin Astana sürecindeki faaliyetlerini de övdü.

31.01.2019Dünya
AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Berger, İzmirde

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Berger, İzmir'de

Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger, AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül'ü ziyaret etti.

29.01.2019Dünya
Sayın Büyükelçi komşum olur

'Sayın Büyükelçi komşum olur'

“Motosikletim beni Türklerin dünyasına götürüyor... Birlikte güveç pişireceğiz... Elimde bir bardak çayla ve çevremde Türklerle beraber kafelerde Türkçe çalışmaktan zevk alırdım...” Avrupa ülkeleri büyükelçileri, ‘Büyükelçi komşum olur’ adlı sosyal medya kampanyasında Türkiye’deki hobilerini anlattı.

24.01.2019Gündem
3 milyar Euro’luk ikinci pakete onay

3 milyar Euro’luk ikinci pakete onay

AVRUPA Birliği’nin Türkiye ile 2016’da imzaladığı geri kabul anlaşması çerçevesinde Türkiye’deki mülteciler için sağladığı ikinci 3 milyar Euro’luk mali yardım paketi çerçevesindeki 400 milyon Euro’luk ilk işbirliği paketinin imzaları dün atıldı.

21.12.2018Dünya
Suriyeli çocukların eğitimi için 400 milyon avro

Suriyeli çocukların eğitimi için 400 milyon avro

MEB ile Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından hayata geçirilen ‘Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi 2’ kapsamında 400 milyon avroluk iş birliği protokolü imzalandı.

20.12.2018Eğitim
Yerel seçim mesajı: ‘Şartlar adaletsiz ama aşacağız umutluyuz’

Yerel seçim mesajı: ‘Şartlar adaletsiz ama aşacağız umutluyuz’

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin büyükelçileriyle bir araya geldiği yemekte, “Seçimi almak için elimizden gelen her türlü çabayı göstereceğiz. Çok umutluyuz. Türkiye’deki şartlar şu an adaletsiz ama bunu aşacağız” dedi.

20.12.2018Gündem
Tuba Büyüküstün Suriyeli çocuklarla buluştu

Tuba Büyüküstün Suriyeli çocuklarla buluştu

Oyuncu ve UNICEF İyi Niyet Elçisi Tuba Büyüküstün, "Müzede Bir Gün" etkinliği çerçevesinde Suriyeli çocuklarla bir araya geldi. (AA)

11.12.2018Magazin
İnsan hakları beyaz perdede

İnsan hakları beyaz perdede

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından düzenlenen 8. AB İnsan Hakları Film Günleri başladı

10.12.2018Kitap Sanat
AB’den Suriyeliler için 3 milyar Euro destek geliyor

AB’den Suriyeliler için 3 milyar Euro destek geliyor

Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger, AB’nin Türkiye’de yaşayan Suriye vatandaşlarına yönelik desteklerini sürdüreceğini belirterek, "Türkiye hükümetine 3 milyar Euro daha verilmesi üzerinde tartışılıyor. Şu anda neler yapılması gerektiği ile ilintili olarak müzakerelerde devam ediliyor. İnsani destekten sosyo-ekonomik desteğe geçiyoruz. Buna bağlı olarak da ‘ikinci round’luk projelerimizi imzalamak üzereyiz." dedi.

19.11.2018Gündem
ABden tarih geldi: İlk üst düzey toplantı...

AB'den tarih geldi: İlk üst düzey toplantı...

 Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger, gelecek hafta Türkiye ile AB arasında ilk üst düzey toplantının gerçekleştirileceğini belirterek, "Bundan sonra siyasi diyalog başlayacak. Bunu takiben ulaştırma, enerji ve ekonomi konularında çok odaklı görüşmeler gerçekleştirilecek." dedi.

15.11.2018Gündem
Türk diplomasisi ile terör örgütleri bölgeden çekildi

"Türk diplomasisi ile terör örgütleri bölgeden çekildi"

Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger, Türk diplomasisi sayesinde bir başka insani karmaşadan kaçınıldığını ve özellikle İdlib'de terör örgütlerinin bölgeden ayrıldığını söyledi.

14.11.2018Dünya
Berger: Mülteciler problem değil bir fırsat

Berger: Mülteciler problem değil bir fırsat

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Berger, "Mülteciler bir problem değildir, aynı zamanda topluma verecekleri katkılarla da önemli bir fırsattır." dedi.

9.11.2018Dünya
AB Türkiye Delegasyonu Başkanından Türkiyeye övgü

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı'ndan Türkiye'ye övgü

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Christian Berger, "Türkiye'yle birlikte sürdürdüğümüz başarılı çalışmalar çok net bir şekilde karşımızdadır ve somut sonuçlar vermektedir. Sorumluluğumuzu en iyi şekilde yerine getirip, göçmenlere yardım etmek için çabalarımızı sürdüreceğiz" açıklamasında bulundu.

26.10.2018Dünya

Yazar Sonuçları

İzmir’in bu önerisini destekliyorum

AVRUPA Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger İzmir’deydi.

10.05.2019

Büyükelçinin fotoğraf merakı

Dünya Mayın Tehlikelerine Karşı Korunma Günü’nde Türkiye’nin insani mayın temizleme çabalarını anlatan “Tehlikeli Mayın” filminin galası Ankara’da yapıldı.

9.04.2019