MENÜ

Chp İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz

Chp İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Chp İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 103 Chp İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz haberi bulunmuştur.

Chp İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 4 kanuna onay

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 4 kanuna onay

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, Katar ile askeri eğitim, savunma sanayi ile Katar topraklarında Türk Silahlı Kuvvetlerinin konuşlandırılmasına ilişkin işbirliği anlaşmasının da aralarında yer aldığı 4 yasayı onayladı.

27.03.2015Gündem
CHPli vekillerden Hidayet Karaca ve Yakub Saygılıya ziyaret

CHP'li vekillerden Hidayet Karaca ve Yakub Saygılı'ya ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ve CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz, Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve İstanbul Mali Şube eski Müdürü Yakub Saygılı’yı ziyaret etti. Silivri Cezaevi’ne sabah saat 10.00’da gelen CHP’liler, yaklaşık 3 saat cezaevinde kaldı.

9.02.2015Gündem
Meclis’te 17 Aralık hareketliliği

Meclis’te 17 Aralık hareketliliği

17 Aralık'ın yıldönümünde TBMM'de MHP’liler kürsüye rozet taktı, CHP’liler Genel Kurul’da pankart kaldırdı. CHP Milletvekili Ali Özgündüz, kürsüye '17-25 Aralık Haftası Yolsuzluk ve Rüşvetle Mücadele Haftası olsun' yazan döviz asmak isteyince önce AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Ömer Faruk Öz daha sonra partililer müdahale etti. Yaşanan gerilim nedeniyle birleşime ara verildi. Tekrar kürsüye gelen Özgündüz, aynı dövizi asmak isteyince AK Parti Milletvekili Gökçen Enç, dayanamayıp kürsüye yürüdü.

18.12.2014Gündem
Vekiller kürsüye geldi

Vekiller kürsüye geldi

Bütçelerigörüşmeleri sırasında söz alan CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz,kürsüye '17-25 Aralık Haftası Yolsuzluk ve Rüşvetle Mücadele Haftasıolsun' yazan döviz asmak istedi. Bunu gören AK Parti MalatyaMilletvekili ve TBMM İdare Amiri Ömer Faruk Öz, dövizin asılmamasınıistedi ve müdahale etti. Bunun üzerine kürsüye çok sayıda CHP'li ve AKPartili Milletvekilleri geldi ve iki parti milletvekilleri arasındatartışma yaşandı.

17.12.2014Haber
Forsa 17’nci yıldız talebi

Forsa 17’nci yıldız talebi

CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz, Cumhurbaşkanlığı Forsu’nun Safevi Devleti’ni de kapsayacak şekilde 17’nci yıldızla genişletilmesi için Meclis Başkanlığı’na yasa teklifi verdi.

8.12.2014Gündem
Cariyeyle cari açık kapattı

Cariyeyle cari açık kapattı

CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Reza Zarrab ile ilgili yeni bir iddiada bulundu.

3.12.2014Gündem
Mecliste saray kavgası

Meclis'te saray kavgası

AK Parti Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay, muhalefetin yeni Cumhurbaşkanlığı binasına yönelik eleştirilerini yanıtlarken, “Çağlayan’daki Adalet Sarayı’nın bin 40 odası var. Keza aynı şekilde Anadolu yakasında yapmış olduğumuzun binin üzerinde odası var” diye yanıt verdi.

27.11.2014Gündem
Çağlayan’ın 700 bin liralık saatine Gümrük Bakanlığı ceza kesti

Çağlayan’ın 700 bin liralık saatine Gümrük Bakanlığı ceza kesti

Meclis kürsüsünden yaptığı savunmada eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın İsviçre’den getirildiğini belirttiği Patek Philippe 5101G marka saat için Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ceza kesti. Cezaya önce itiraz eden Çağlayan 250 bin lira ödeme yaptı.

24.11.2014Ekonomi
Bakan Yazıcı: Saat gümrükte beyan edilmedi

Bakan Yazıcı: Saat gümrükte beyan edilmedi

GÜMRÜK ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, 17 Aralık yolsuzluk operasyonuyla gündeme gelen eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın 700 bin liralık hediye saatinin gümrüklere beyan edilmediğini belirterek, “Vergi uygulamasına esas teşkil edecek bir eylem henüz saptanmamıştır. Yeni durum itibariyle konu incelemededir” dedi.

3.06.2014Ekonomi
Hediye saatin KDV’sini Meclis’e taşıdı

Hediye saatin KDV’sini Meclis’e taşıdı

CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz, KDV’sinin 260 bin liraya ulaştığı ortaya çıkan eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın 700 bin liralık hediye saatini Meclis gündemine taşıdı.

2.06.2014Ekonomi
Reza Zarrab’la suvundular

Reza Zarrab’la suvundular

CHP’nin 4 eski bakanla ilgili ayrı ayrı verdiği soruşturma önergesinin, TBMM Genel Kurulu’nda görüşmeleri sabah saat 06.00’ya kadar sürdü.

6.05.2014Gündem

Kılıçdaroğlu'na yumruklu saldırı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Meclis'te yumruklu saldırıda bulunuldu. Saldırı anı saniye saniye kameralara yansıdı.

8.04.2014Gündem
Hükümet tatilde miydi

Hükümet tatilde miydi

Selam Terör Örgütü ile bağlantılı olduğu gerekçesiyle aralarında siyasiler, bakanlar, gazeteciler, işadamları, sanatçılar ve bürokratların da bulunduğu yaklaşık 7 bin kişinin telefonlarının dinlenildiği iddiası Ankara’da sert tepkilere yol açtı.

24.02.2014Gündem
Bağış’ın fezlekesi geldi ama rüşvet değil

Bağış’ın fezlekesi geldi ama rüşvet değil

ADALET Bakanlığının rüşvet operasyonunda suçlanan dört bakanla ilgili fezlekeleri savcılığa iade etmesinin ardından eski Bakan Egemen Bağış’la ilgili farklı bir fezleke Meclis’e sunuldu. Japonya Milli Günü Resepsiyonu'nda Kamer Genç'in Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'a yönelik tavrı üzerine dönemin AB Bakanı olan Egemen Bağış tepki göstermişti. Bağış, Kamer Genç için " Ağız ishali" ifadesi kullanmıştı. Fezleke, Kamer Genç'in bu konuda Bağış hakkında açtıgı dava sonucu Meclis'e geldi.

12.02.2014Gündem
17 Aralık ile ilgili flaş gelişme

17 Aralık ile ilgili flaş gelişme

CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz, 17 Aralık soruşturmasının şüphelilerinden şikayetçi olduğunu belirten bir dilekçeyi İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na verdi.

31.12.2013Gündem
CHPli vekil: Abdullah Cömertin posteri suç delili sayıldı

CHP'li vekil: Abdullah Cömert'in posteri suç delili sayıldı

CHP İstanbul Milletvekilleri Mahmut Tanal ve Ali Özgündüz, polis tarafından arama yapılan Türk Gençlik Birliği (TGB) Başkanı Çağdaş Cengiz'in Beyoğlu'ndaki evine geldi. Bir süre içeride kalan milletvekilleri, çıkışta yaptıkları açıklamada evde bulunan baret, deniz gözlüğü ve Gezi olayları sırasında Hatay'da yaşamını yitiren Abdullah Cömert'in posterine, polisin suç delili sayarak el koyduğunu söylediler.

3.08.2013Gündem
Arınç: O reklam ‘katliam’dan yayınlanmadı

Arınç: O reklam ‘katliam’dan yayınlanmadı

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, gazeteci Nedim Şener’in, “Aleviler Ne İstiyor?” başlıklı yazı dizisiyle ilgili reklam filminin TRT’de yayınlanmama gerekçesini açıkladı. Arınç, “Reklam filminde geçen ‘katliam’ kelimesi; ‘Kırım, savunmasız insanların veya tutsakların toplu olarak öldürülmesi’ anlamında kullanılmaktadır. Böyle bir ifade vatandaşlar arasında kin ve düşmanlık tohumları ekebilir. Çocuk izleyicilerin üzerinde olumsuz etki ve muhtemel nefret algısı oluşturacaktır” dedi.

10.07.2013Gündem
O reklam ‘katliam’dan yayınlanmadı

O reklam ‘katliam’dan yayınlanmadı

CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz, gazeteci Nedim Şener’in Posta Gazetesi’nde hazırladığı, ‘Aleviler ne istiyor?’ başlıklı yazı dizisinin reklam filminin TRT’de yayınlanmadığını belirterek, konuyu önergeyle TBMM’ye taşıdı.

9.07.2013Gündem
Twitter haberleşme özgürlüğü

Twitter haberleşme özgürlüğü

Bülent Arınç, "Twitter, Facebook gibi sosyal paylaşım siteleri kişisel hesaplardan oluşmaktadır. Özel hayat ve haberleşme özgürlüğü kapsamında bu tür iletiler işveren tarafından kontrol edilmemektedir" dedi.

10.06.2013Gündem
İstanbul’la en alakasız padişah

İstanbul’la en alakasız padişah

İstanbul’da temeli atılan 3’üncü Boğaz köprüsüne Yavuz Sultan Selim adının verilmesi tartışmasına, MHP milletvekili ve eski Türk Tarih Kurumu Başkanı Yusuf Halaçoğlu da katıldı.

30.05.2013Gündem
İnce’den Turan’a: Ben duvara yazarken, sen bebek bezi kullanıyordun

İnce’den Turan’a: Ben duvara yazarken, sen bebek bezi kullanıyordun

Silivri’de Ergenekon duruşmasında yaşanan olaylar TBMM Genel Kurulu’nda tartışma yarattı. CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce’nin konuşması sırasında kendisine laf atan AK Parti’li Bülent Turan’a “Ben duvara yazıyorken, sen Ultra Prima kullanıyordun” tepkisini gösterdi.

10.04.2013Gündem
CHPli İnceden Başbakana: Hodri meydan

CHP'li İnce'den Başbakan'a: Hodri meydan

Ergenekon duruşması sırasında Silivri Cezaevi önünde çıkan olaylarla ilgili hakkında soruşturma açılan CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, beraberindeki vekillerle birlikte TBMM'de basın toplantısı yaptı. İnce, “Biz İmralı'ya, Silivri'ye tünel kazmadık ama Başbakan Kandil'e kırmızı hat, İmralı'ya Marmaray döşemiş. Cumhuriyeti kuranların nasıl dokunulmazlığa ihtiyacı yoksa, koruyanların da yok. Hodri meydan! Gelsin, yüreği, cesareti varsa dokunulmazlıklarımızı kaldırsın” dedi.

10.04.2013Gündem
Tek millet aynı acı

Tek millet aynı acı

Azerbaycan-Ermenistan arasında 1992’deki savaşta, Ermeni güçlerinin Hocalı’da 83’ü çocuk 613 sivili işkencelerle öldürdüğü katliam, Azerbaycan ve Türkiye’de düzenlenen etkinliklerle unutulmadı.

26.02.2013Gündem
Doğurduğumuz çocuklar beni yaraladı

'Doğurduğumuz çocuklar beni yaraladı'

SİLİVRİ Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi’nde görülen Ergenekon Davası öncesinde jandarma duruşmayı izlemeye gelenlere tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti. İzmir’den gelen Behice Kaya (63) gözünden yaralandı. Kaya o anları anlatırken, "Gözlüğüm fırladı, yere düştüm. Kıyafetlerim sırılsıklam oldu. Jandarma tazyikli su sıkmış. Arkadaşlarım ambulansla Silivri Devlet Hastanesi’ne kaldırdı. Sol gözümde görme kaybı var ama gözüm değil kalbim ağrıyor. Kendi doğurduğumuz çocuklar bizi yaralıyor. Biz düşmanla değil birbirimizle çatışıyoruz." dedi.

18.02.2013Gündem
CHPli Oran barikatın üzerinden atladı

CHP'li Oran barikatın üzerinden atladı

Ergenekon davasının görüldüğü Silivri Cezaevi'nde bugün hareketli anlar yaşandı. Girişlerine izin verilmeyen CHP'li milletvekilleri polis barikatlarının üzerinden atlayarak cezaevine girdi. CHP İstanbul Milletvekili ise fenalık geçirdi.

18.02.2013Gündem
Bekir Bozdağ 500 yıllık fetvaya açıklık getirdi

Bekir Bozdağ 500 yıllık fetvaya açıklık getirdi

BAŞBAKAN Yardımcısı Bekir Bozdağ, Kanuni Sultan Süleyman ve İkinci Selim dönemlerinde Şeyhülislamlık yapan Mehmet Ebussuud’un 500 yıl önce verdiği fetvaya açıklık getirdi. Bozdağ, Ebussuud’un, Kızılbaş gruplara karşı verdiği fetvanın Alevi zümresini kapsamadığını, dönem din alimlerini öldüren kişilerle sınırlı olduğunu belirtti.

22.01.2013Gündem
ABD askeri İncirlik, İzmir İstanbul ve Ankara’da

ABD askeri İncirlik, İzmir İstanbul ve Ankara’da

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz’ün ABD’li askerlerin Türkiye’de bulunmalarıyla ilgili verdiği yazılı soru önergesini yanıtladı.

10.01.2013Gündem
Kırca: Artık bıçak kemiğe dayandı

Kırca: Artık bıçak kemiğe dayandı

Almanya’da Mannheim Alevi Kültür Merkezi’nin düzenlediği, "Sanat, Siyaset, Savaş. Türkiye nereye gidiyor?“ konulu panele katılan Levent Kırca, iktidarı eleştirirken, "Bir komedyen olarak ben feryat ediyorsam, artık bıçak kemiğe dayanmış demektir" dedi.

27.12.2012Kelebek
Erdoğandan Balyoz yorumu

Erdoğan'dan Balyoz yorumu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kudüs Üniversitesi'nin düzenlediği fahri doktora töreninden sonra mahkemenin açıkladığı Balyoz kararlarıyla ilgili konuştu. Başbakan Erdoğan tarihi Kudüs fotoğraflarından oluşan sergiyi gezerken salondaki televizyonda Balyoz kararlarının açıklanması ilginç bir görüntü oluşturdu.

22.09.2012Gündem
Rakamların acı dili: 1 yılda binlerce çocuk...

Rakamların acı dili: 1 yılda binlerce çocuk...

Adalet Bakanı’nın açıkladığı veriler acı bir tabloyu ortaya çıkarıyor. Cinsel saldırı suçlarının yüzde 70’i çocuklara yönelik. Çocuklara cinsel istismardan sadece geçen yıl 19 bin kişiye dava açıldı. 18 binden fazla çocuk mağdur olurken, 2 binine “ruh sağlığı bozulmuştur” raporu verildi.

26.07.2012Gündem
39 milyar TL tarımsal kredi kullandırıldı

'39 milyar TL tarımsal kredi kullandırıldı'

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Ziraat Bankası tarafından Türkiye genelinde 2 milyon 948 bin 720 üreticiye toplam 39 milyar 68 milyon 587 bin 901 TL tarımsal kredi kullandırıldığını açıkladı.

28.04.2012Ekonomi
CHPden Nevruz için kanun teklifi

CHP'den Nevruz için kanun teklifi

CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz, Nevruz'un kutlandığı 21 Mart tarihinin resmi tatil günü olması için kanun teklifi verdi.

15.03.2012Gündem
MİLLETVEKİLLERİNİN KAMERASINDAN KOMİSYONDAKİ KAVGA

MİLLETVEKİLLERİNİN KAMERASINDAN KOMİSYONDAKİ KAVGA

TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu'nda AK Parti milletvekilleri ile CHP'li milletvekilleri arasında yaşanan kavganın farklı açılardan çekilen görüntüleri ortaya çıktı. Komisyonda bulunan CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz yaşanın kavgayı cep telefonuyla görüntüledi. Yaşanan büyük arbedeye rağmen kamuoyunda 4+4+4 olarak bilinen ve zorunlu eğitimi bölünmüş olarak 12 yıla çıkaran kanun teklifi kabul edilmişti. DHA

12.03.2012Haber
Köşk seçimi kanun tasarısı alt komisyonda

Köşk seçimi kanun tasarısı alt komisyonda

TBMM Anayasa Komisyonunda görüşülen “Cumhurbaşkanı Seçimi Kanunu Tasarısı”, alt komisyona gönderildi.

5.01.2012Gündem
CHPli Özgündüzden TBMM TV teklifi

CHP'li Özgündüz'den TBMM TV teklifi

CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz, TBMM Genel Kurul çalışmalarının ve siyasi parti gruplarının tamamının TBMM TV'den naklen yayımlanması için kanun teklifi verdi.

17.10.2011Gündem
Kadın vekillere pantolon yasağı kalkıyor

Kadın vekillere pantolon yasağı kalkıyor

Kadın milletvekillerinin TBMM Genel Kurulunda pantolon giymesine imkan veren düzenleme Anayasa Komisyonunda kabul edildi.

6.10.2011Gündem

Yazar Sonuçları

İstanbul ne zaman başkent olacak Cumhurbaşkanım?

CUMHURBAŞKANI Erdoğan, tartışmalı Ak Saray’ında yeni bir uygulama başlattı.

13.01.2015

Siyasi partilere polis baskısı

MHP Zeytinburnu İlçe Başkanlığı binasına bir pankart asılmış. Pankartta şöyle yazıyor:

24.12.2014

Kadınları evlerine kapatan AKP’liler mi, BDP’liler mi

BDP’lilerin kadınları evlere kilitlediği haberinin başlığını medyada görünce aklımıza, BDP’ye mesafeli duran ya da ona muhalif olan Türkiye’deki kadın kuruluşları geldi...

31.05.2014

Yeryüzünün ‘suyu ısınıyor’

AÇIK Radyo’nun (94.9) genel yayın yönetmeni; gazeteci-yazar Ömer Madra’yı herkesin dinlemesi gerekiyor; biz de geçenlerde bir konferansta kendisini dinlerken dehşete kapıldık. “Neler oluyor yahu” dedik.

29.05.2014

AKM’nin öyküsü

SON gezi olaylarının ışığı altında, 1 ay önce gündeme getirilen İstanbul AKM’nin yıkılması kararı, Gezi olaylarının gölgesinde kalarak, kamuoyuna kabul ettirilmiş görünmektedir.

22.06.2013

Yürekler ürperiyor

DÜNYADA ne böyle bir eylem türü oldu; ne de böyle bir kamu gücünün ‘gazlı’ saldırısı...

31.05.2013

Türk milleti nankör mü oldu

12 Eylül’ü ancak 11 Eylül’ü ve öncesini yaşayanlar değerlendirebilir. En az 50 yaşında olunmalı. Öyle kuru demokrasi laflarıyla, vatan millet nutuklarıyla konuşulmaz. Meclis, aylardır cumhurbaşkanını bile seçememişti. Ne olacaktı, anarşi ortamı, ölümler, yakıp yıkmalar sürmeli miydi? Bu davayı çoğu kişi haksız bulmaktadır.

10.05.2012

Eymir, Mogan’laşmasın

BİRKAÇ gündür köşenizde yer alan Eymir Gölü ile ilgili yazılardan bazı çıkarımlar kaçınılmaz.

3.05.2012

Son Oyun Miller’dan: ‘Cadı Kazanı’

ARAZÖZ Müdürü, Mezarlıklar Müdürü, Deprem ve Zemin İslah Müdürü karar veriyor, “olmaz, İbsen’in bu oyunu oynanmaz, burada Başbakana laf atılabilir”.

20.04.2012

Ekmeğe dikkat

‘SAĞLIK ve Gıda Güvenliği Hareketi’, sağlık ve gıda güvenliği sorunlarına karşı çözüm üretmek ve tüketiciyi bilinçlendirmek için oluşturulmuş bir araştırma, bilgilendirme ve belgelendirme hareketi...

24.03.2012