MENÜ

Cezeri

Cezeri ile ilgili tüm haberleri, son dakika Cezeri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Cezeri haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 156 Cezeri haberi bulunmuştur.

Cezeri Haberleri

Asırlık dövme geleneği günümüze taşındı

Asırlık dövme geleneği günümüze taşındı

Mardin’in dövme geleneği ve kültürünü kitaplaştıran Görsel Sanatlar Öğretmeni Sibel Abiç’in çalışması sergiye dönüştü. ‘Sonsuza ‘DEQ’ Değerlerimiz’ adlı sergi Mardin Müzesi’nde düzenlendi.

12.03.2018Eğitim
Keşkek bir aşk yemeği

Keşkek bir aşk yemeği

Hürriyet yemek yazarı Sahrap Soysal, bu yıl ‘30 Ülke 30 Mutfak’ konseptiyle açılan Frankfurt Kitap Fuarı’nda ziyaretçilere keşkek yapıp dağıttı.

13.10.2017Dünya
İslam dünyası bilim adamları müfredatta: Fizikte yan yana

İslam dünyası bilim adamları müfredatta: Fizikte yan yana

İslam dünyası bilim adamları El Hazini, El Cezeri, El-Kindi’nin bilimsel çalışmaları fizikte anlatılacak. ‘Modern Fizik’ ünitesinde Einstein’ın Özel İzafiyet Teorisi’nin temel varsayımları ve El-Kindi’nin ‘zamanın göreli olduğuna’ ilişkin görüşleri aktarılacak.

23.01.2017Eğitim
Suriyenin kuzeyi yeni Kandil oldu

Suriye'nin kuzeyi yeni 'Kandil' oldu

Suriye'deki iç savaşın oluşturduğu kaos ortamından faydalanan terör örgütü PKK, teröristlere PYD'nin kontrolündeki Suriye'nin kuzeyine kurduğu 33 yeni kampta eğitim veriyor. Mardin'in Nusaybin ilçesinin karşısındaki "Rimelan" kampında suikast ve keskin nişancı eğitimi veriliyor, özellikle Türkiye'de yapılacak eylemlere burada eğitim alan teröristler gönderiliyor. Kamışlı'nın doğusundaki Karaçoğ kampı ise terör örgütünün adeta kozmik odası konumunda bulunuyor, "Bahoz Erdal" kod adlı Fehman Hüseyin örgütü bu kamptan yönetiyor.

18.03.2016Gündem
Öğretmen adayları simülasyon sınıflarda ders anlatıyor

Öğretmen adayları simülasyon sınıflarda ders anlatıyor

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) ve Siirt Üniversitesinin (SİÜ) akademik desteğiyle geliştirilen "KARMA Gerçeklik Teknolojisi" sayesinde, öğretmen adayları simülasyon sınıflarda yapay zeka öğrencilere ders anlatarak tecrübe ediniyor.

2.03.2016Eğitim
Evvel Zaman Makinesi sergisi sanatseverlerle buluşuyor

Evvel Zaman Makinesi sergisi sanatseverlerle buluşuyor

Heykelden yola çıkarak, makine estetiği ile kavramsal sorgulamaları bir araya getiren Server Demirtaş’ın son dönemde gerçekleştirdiği kinetik heykellerinin yer aldığı ‘Evvel Zaman Makinesi’ sergisi, insan bedeninden hareketle, makine ve insan arasındaki şiirsel diyaloğa vurgu yapıyor.

30.08.2015Keyif
Cizre’de hendek kazılmasına polis izin vermedi

Cizre’de hendek kazılmasına polis izin vermedi

ŞIRNAK’ın Cizre ilçesinde gasp ettikleri kepçe ile hendek kazmak isteyen PKK’nın gençlik yapılanması Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDGH) üyelerine polis müdahale etti. Çatışma sırasında YDG-H’liler kaçarken, kepçe kullanılamaz hale geldi.

10.08.2015Gündem
Bodrumda sezon öncesi Suriyeli ayarı

Bodrum'da sezon öncesi Suriyeli ayarı

SURİYE'nin Halep şehrinden iş bulma umuduyla Bodrum'a getirilip, kaderlerine terkedilen 8 ayrı aileye mensup, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 40 Türkmen'in 10 gündür bir parkta verdiği yaşam mücadelesi yürekleri burktu. Ancak, turizm sezonu olunmasından dolayı bu durumdan rahatsız olan esnaf ve turizmcilerden gelen şikayetler üzerine zabıta ekipleri, ikna ettikleri bu aileleri otogardan bir otobüse bindirip, Aydın'ın Söke İlçesi'ne gönderdi.

27.05.2015Ege
Bodrumda parkta yaşayan 8 aile Aydının Söke ilçesine gönderildi

Bodrum'da parkta yaşayan 8 aile Aydın'ın Söke ilçesine gönderildi

Suriye'den Bodrum'a gelip parkta yaşamaya başlayan, 8 ayrı aileye mensup 40 Türkmen, kentten gönderildi. Turizm sezonunun başlaması nedeniyle, esnafın ve turizmcilerin şikayeti üzerine zabıta ekipleri, göçmenleri Aydın'ın Söke ilçesine gönderdi.

25.05.2015Gündem

Yazar Sonuçları

“Yapay Zeka (A.I.)” ile sıcak ilişkiler

Musa - Günaydın Siri / Siri - Günaydın Musa. Bu arada saat 16:16 / Mu - Evet, teşekkür ederim / Si - Hizmette sınır yoktur / Mu - Bugün nasılsın Siri? / Si - Yaşadığım için mutluyum…

24.12.2016

Allah'ın sınırlarını aşmayın

Allah’ın sınırlarını aşanlar, zalimlerin ta kendileridirler. (Bakara suresi 229)

28.06.2016

‘Nasıl olsa affedilmem artık’

Daha önce ‘Nasıl olsa Allah affeder’ başlığı ile, şeytanın insanı kandırma yollarından birinin Allah’ın rahmeti ile aldatmak olduğuna dikkat çekmiştik.

13.06.2016

Yapay zekasına kurban olduğum...

Geçtiğimiz günlerde izlediğim üç film, beni 9.Yüzyıl’dan geleceğe uzanan bir zihinsel yolculuğa çıkardı.

1.08.2015