MENÜ

Çeyiz Yardımı

Çeyiz Yardımı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Çeyiz Yardımı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Çeyiz Yardımı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 105 Çeyiz Yardımı haberi bulunmuştur.

Çeyiz Yardımı Haberleri

Çeyiz yardımı 9 bin TL’ye çıktı

Çeyiz yardımı 9 bin TL’ye çıktı

Evlenecekler için getirilen çeyiz hesabında devlet yardımı 9 bin TL’ye çıkarıldı. Yönetmelik değişikliğine göre, artık devlet katkısı hesapta biriken tutarın yüzde 25’ine kadar çıkabilecek, burada üst sınır ise 9 bin TL olacak.

16.03.2019Ekonomi
Ev almak ve yuva kurmak isteyenler desteğe koştu

Ev almak ve yuva kurmak isteyenler desteğe koştu

Devlet desteği ile yuva kurmak ya da ev sahibi olmak isteyenler için uygulanan Çeyiz Hesabı ve Konut Hesabı kapsamında 38 bin 356 kişi hesap açtı. u hesaplarda 30 Eylül tarihi itibariyle toplam 115 milyon 382 bin 663 lira para birikti.

25.10.2017Ekonomi
Çeyiz Hesabı için başvuru sayısı 30 bini geçti

Çeyiz Hesabı için başvuru sayısı 30 bini geçti

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının maddi sıkıntılar nedeniyle yuva kuramayan çiftler için 2016 Nisan ayında başlattığı "Çeyiz Hesabı" uygulamasına şu ana kadar başvuran kişi sayısı 30 bini geçti.

28.02.2017Gündem
Çeyiz Hesabı uygulaması ile 9 ayda 17 milyon TL birikti

Çeyiz Hesabı uygulaması ile 9 ayda 17 milyon TL birikti

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca, maddi sıkıntı nedeniyle yuva kuramayan çiftler için başlatılan "Çeyiz Hesabı" uygulaması ile bankalarda 9 ayda yaklaşık 17 milyon lira birikti.

14.01.2017Ekonomi
Çeyiz Hesabı nedir nasıl açılır

Çeyiz Hesabı nedir nasıl açılır?

"Çeyiz Hesabı"ndan faydalanmak isteyen evlenecek gençler, bugünden itibaren ilgili bankalara başvurabilecek. Ayda en az 100 TL yatırıp 3 yıl bekleme şartı var. Peki Çeyiz Hesabı nedir nasıl açılır? İşte Çeyiz Hesabı hakkında tüm detaylar ve koşullar

18.04.2016Gündem
Çeyiz hesabı desteği başlıyor

Çeyiz hesabı desteği başlıyor

Hükümetin evlenecek çiftlere yapılacak çeyiz hesabı uygulaması için ilk başvuru tarihi 16 Nisan’da başlıyor. Uygulamadan yararlanmak için evlilik tarihinden önce asgari 3 yıl boyunca açılacak hesaba düzenli ödeme yapması ve 27 yaşını doldurmadan da ilk evliliğini yapması gerekiyor.

12.04.2016Ekonomi
Mavi Kart sahipleri dikkat

'Mavi Kart' sahipleri dikkat!

Yapılan düzenleme ile dünya evine girecek gençler için getirilen 'Çeyiz hesabı' uygulamasından, yurt dışında yaşayan Türkler de yararlanabilecek.

18.12.2015Ekonomi
Çeyiz yardımı düzenlemesinde 27 yaş şartı

Çeyiz yardımı düzenlemesinde 27 yaş şartı

Hükümetin 2016 Eylem Planı kapsamında bir haftada hayata geçirmeyi planladığı esnaf, çiftçi ve gençlere yönelik eylemlere ilişkin 4 kararname ve 1 yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlandı. Düzenleme ile bankada hesap açtırıp üç yıl para biriktirenlere, devlet 5 bin liraya kadar çeyiz yardımı yapacak. İlk evlilik için yapılacak yardımı almak için ise 27 yaşından önce evlenmek şartı bulunuyor.

17.12.2015Ekonomi
Çalışan emeklinin maaşına 50 TL’lik fark

Çalışan emeklinin maaşına 50 TL’lik fark

YENİ bir düzenleme ile ‘çalışan emeklilerin’ maaşından yapılan yüzde 15’lik kesinti yüzde 10’a indirildi. Emekli lehine bu iyileştirme maaşa 50 TL artış getirecek. Bağ-Kur’lu esnaf da işçisinden daha düşük prim ödeyebilecek.

25.04.2015Ekonomi
Torba Yasa yasalaştı

Torba Yasa yasalaştı

Çocuk yardımı, çeyiz hesaplarına devlet katkısı, 47 bin öğretmen kadrosu düzenlemelerini de içeren "Torba Kanun Teklifi", TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.

27.03.2015Gündem
Çeyiz için 25 bin lira biriktirene 5 bin lira verilecek

Çeyiz için 25 bin lira biriktirene 5 bin lira verilecek

Hükümetin tasarruf paketi kapsamında açıkladığı, 27 yaşına kadar evlenmek isteyenlere verilecek olan çeyiz yardımının detayları netleşleşmeye başladı. Buna göre çeyiz hesabında 25 bin lira biriktiren birisi devletten 5 bin lira alacak. Her yıl 27 yaşından önce evlenen 800 bin kişi, bu desteğin potansiyel yararlanıcısı olarak görülüyor.

19.03.2015Ekonomi
Torba yasada müteahhitlere büyük avantajlar

Torba yasada müteahhitlere büyük avantajlar

AK Parti milletvekillerinin hazırladığı 33 maddelik yasa teklifinin ilginç detaylar ortaya çıkıyor.

9.03.2015Gündem
Sürpriz torba

Sürpriz torba

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun “Bundan sonra torba düzenleme yapmayın” uyarısına rağmen Meclis'e ikinci bir torba yasa gelecek.

28.02.2015Ekonomi
Sürpriz torba

Sürpriz torba

ÇALIŞMALARINA en geç 7 Nisan’da seçim molası verecek olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM), acil düzenlemelerin yetişmeme olasılığına karşı yine ‘torba’ düzenleme gündeme geldi.

28.02.2015Ekonomi
Kim kaç lira alıyor

Kim kaç lira alıyor

Türkiye'de yaklaşık 13 milyon kişi düzenli nakdi yardım alıyor!

29.12.2014Gündem
Dul eşin aylığı ne zaman kesilir

Dul eşin aylığı ne zaman kesilir?

Sosyal güvenlik sistemi ve emeklilik uygulamaları hakkında merak ettikleriniz.

7.09.2013Ekonomi
Emekli çalışan aylığını kestirsin mi

Emekli çalışan aylığını kestirsin mi?

Tüm yönleriyle sosyal güvenlik sistemi ve emeklilik.

6.09.2013Ekonomi
Yemin krizine inşallah cevabı

Yemin krizine 'inşallah' cevabı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan TBMM’de hükümet programını okudu. Genel Kurul'da CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi dışındaki CHP'li vekiller de yeni Hükümet programını dinledi. Erdoğan hükümet programını okumasının ardından yemin kriziyle ilgili soruya da cevap verdi.

8.07.2011Gündem
Utandıran yardım

Utandıran yardım

Şanlıurfa'da 23 Vakfı ve Derneğin bir araya gelerek oluşturduğu ‘Gönüllü kuruluşlar Aşevi’ fakir ve yardıma muhtaç ailelere yemek dağıtımına başladı.

4.08.2009Gündem
Kadına, ’kuru yere ateş yakma’ kriteri

Kadına, ’kuru yere ateş yakma’ kriteri

Hürriyet Yazarı Şükrü Kızılot, pazar günü, yeni Sosyal Güvenlik Reform Tasarısı’ndaki ’çeyiz yardımı’nın, sendikaların onayıyla, ’sadece evli kadınlara’ verilecek şekilde değiştirilmesini eleştirdi. Boşanmış kadınlara hak tanımayan uygulamayı HAK-İŞ, "Halk deyişiyle kuru yere ateş yakacak genç kıza verilsin istedik" diye savundu.

17.04.2008Gündem
Boşanmak istedi soruları şaşkına çevirdi

Boşanmak istedi soruları şaşkına çevirdi

YEDİ ay evli kaldığı eşinden boşanmak isteyen kadın, hukuki destek veren internet sitesine, nafaka olarak eşinin 4 bin lira olan maaşının yarısı ile otomobilini, düğünde takılan 60 bin TL değerindeki altınları ve düğün öncesi yaptığı 5 bin TL'lik masrafı alıp alamayacağını sordu. 'Derya A.' rumuzu kullanan kadın, sosyal medyada büyük tepki topladı.

20.03.2019Gündem
Yeni evlenenlere devlet yardımı başvurusu nasıl yapılır Çeyiz parası başvurusu

Yeni evlenenlere devlet yardımı başvurusu nasıl yapılır? Çeyiz parası başvurusu

Yeni evlenenlere devlet yardımı başvurusunun nasıl yapılacağı binlerce evlenme hazırlığındaki çift tarafından merakla sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer alıyor. Evlendiği tarihten itibaren 5 yıl içerisinde bu ödeneğe başvurmayanlar, devlet tarafından haklarını kaybediyorlar. Çeyiz parası almak isteyen vatandaşlar, devlet desteği başvurusunun nasıl yapılacağını merak ediyor. Peki, yeni evlenenlere devlet yardımı başvurusu nasıl yapılır?

10.12.2018Gündem
İlkokula bile gidememişti, şimdi üniversite mezunlarının umut kapısı

İlkokula bile gidememişti, şimdi üniversite mezunlarının umut kapısı

İstanbul'da yaşayan ve çeşitli sebeplerden dolayı ilkokula bile gidemediği için okuma yazmayı kendi kendine öğrenen Ayşe Emanet, kurduğu şirketin şubeleri ile üniversite mezunlarının umut kapısı oldu.

18.10.2018Kampüs
SGKdan paranızı almayı unutmayın 5 yıl içinde...

SGK'dan paranızı almayı unutmayın! 5 yıl içinde...

Yapılan onca uyarı ve bilgilendirmeye rağmen vatandaş SGK’dan parasını almıyor ya da alacağını unutuyor. Ancak bu hakları almak için geç değil 5 yıllık süre içinde talepte bulunmak mümkün.

2.10.2017Ekonomi
Yurt dışında Türkçe yayını destekleyeceğiz

Yurt dışında Türkçe yayını destekleyeceğiz

Başbakan Binali Yıldırım, Almanya’nın Oberhausen kentinde partisinin düzenlediği kapalı salon toplantısında konuştu. AK Parti hükümetlerinin yurt dışındaki Türklerin sorunların çözmek için yaptığı çalışmalardan örnekler veren Başbakan Yıldırım, bazı vaatlerde de bulundu.

18.02.2017Dünya
Başbakan Yıldırım açıkladı: Türkiyede okumak isteyen gurbetçiye özel kontenjan

Başbakan Yıldırım açıkladı: Türkiye'de okumak isteyen gurbetçiye özel kontenjan

Başbakan Yıldırım, Almanya'da yaptığı konuşmada gurbetçilere "Artık Türkiye'de telefonlarınızı kullanabileceksiniz. Artık alınan mahkeme kararları da Türkiye'de geçerli olacak bu çile de sona erecek. Türkiye'de okumak isteyenlere özel kontenjan verilecek" dedi.

18.02.2017Gündem
Buralara giden boşanarak çıkıyormuş

'Buralara giden boşanarak çıkıyormuş'

AİLE ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, ruhsatsız aile danışma merkezlerini kapatacaklarını açıkladı.

27.01.2017Gündem
İkinci evliliği yapana 12 maaş

İkinci evliliği yapana 12 maaş!

Anne ve babasından maaş alan yetim kız çocuk evlendiğinde 24 maaş tutarında evlilik parası alıyor. Dul memur eşi ise yeniden evlenirse 12 aylık 'çeyiz parası' alıyor. İşte şartlar…

15.12.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

Çeyiz reformu hayırlı olsun

ALLAH büyüklerimizden razı olsun. “Jet krizi met krizi” derken onca hayhuyun arasında “çeyiz reformunun” şartlarını belirleyen yönetmeliği hazır etti. 

19.12.2015

Bir ev aldım dünyam alt üst oldu

İSTANBUL’DA 2013’de bir ev alıp, ayda 2.000 liraya kiraya veren arkadaşım, odaya girer girmez; “300 bin liraya bir ev aldım, dünyam alt üst oldu” dedikten sonra başladı anlatmaya.

2.03.2014

Bağ-Kur’lu esnafın ve işadamının suçu ne

SOSYAL Güvenlik tek çatı altında toplandı ama değişen fazla bir şey yok.

23.01.2014

Veli’yi zehirledim

Cumartesi günü Veli aradı.

28.03.2011

Başka dünya başka haber

HER gün bir başka dünyadan haberler yer alıyor gazetelerde.

14.05.2008

Dul kadınlara çeyiz yardımı niye kalkmış

DUL kadınlara, 5510 sayılı yasa ile getirilen 12 aylık evlenme (çeyiz) yardımı vardı.

24 aya çıkarılması beklenirken, bütünüyle kaldırıldı.

12.04.2008

Papanın ABD ziyareti ve emeklilik yaşı

PAPA, Amerika’yı ziyarete gitmiş.

Uçaktan inerken bir gazeteci;

5.04.2008

Bağ-Kur’lu ’tek çatı’yla daha az prim ödeyecek

Bağ-Kur’lu ’tek çatı’yla daha az prim ödeyecekYENİ sosyal güvenlik sistemi, milyonlarca esnaf, sanatkar, serbest meslek erbabı ve tüccar ile tarımla uğraşanlar ve şirket ortaklarını yakından ilgilendiriyor.

2.05.2006

Ölüm geliri de ödeniyor çeyiz parası da

Sigortalının vefatı halinde geri kalanlara sadece emekli aylığı bağlanmıyor. Vefat durumunda hak sahiplerine ölüm aylığı, ölüm geliri, cenaze ödeneği, evlenme ödeneği ve ölüm toptan ödemesi yapılıyor. Bu ödeneklerden birinden yararlanılabileceği gibi bazı durumlarda tamamı da alınabiliyor.

11.09.2019

Bekâr çalışana 7 bin 500 lira destek

Çalışma hayatına yeni başlayıp da evli olmayanların tasarruf etmeleri amacıyla uygulanan çeyiz hesabından devlet teşviki yüzde 25’e çıkarıldı. En yüksek devlet katkısı miktarı da 7 bin 500 liraya yükseltildi.

27.03.2018

Yetiş Ayşe

Sevgili dostlar Yetiş Ayşe olarak yıllardır bu köşe sayesinde neler yaptığımızı herkes biliyor.

28.08.2016

Sen proje yap onlar bozsun

HÜKÜMET adamlarının iyi niyetli projeleri var.

27.02.2016