MENÜ

Çevresel Performans Endeksi

Çevresel Performans Endeksi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Çevresel Performans Endeksi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 26 Çevresel Performans Endeksi haberi bulunmuştur.

Çevresel Performans Endeksi Haberleri

En temiz havaya sahip ülkeler belirlendi Bakın Türkiye kaçıncı sırada

En temiz havaya sahip ülkeler belirlendi! Bakın Türkiye kaçıncı sırada

Çevresel Performans Endeksi'ne göre en temiz havaya sahip ülkeler belirlendi.

10.09.2019Ekonomi
Kanser dehşeti

Kanser dehşeti

Çevre Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi Başkanı Sait Ağdacı, 2017 yılında kanserden ölümlerin oranının dünyada yüzde 12.5, Türkiye'de yüzde 12.9, Kocaeli'de ise yüzde 18.9 olduğunu söyledi.

23.03.2018Gündem
ABD çevre performansından yine sınıfta kaldı

ABD çevre performansından yine sınıfta kaldı

Yale ve Columbia Üniversitelerinin uzmanları, yılda iki defa yayınlanan Çevresel Performans Endeksi’ni, Dünya Ekonomik Forumu toplantıları kapsamında duyurdu. Dünya devi ABD, 163 ülke arasında 61'inciliğe geriledi.

3.02.2010Gündem
Ülkelerin çevre koruma karneleri açıklandı

Ülkelerin çevre koruma karneleri açıklandı

ABD’nin Yale ve Columbia Üniversiteleri uzmanları, yılda iki defa yayınlanan Çevresel Performans Endeksi’ni, Dünya Ekonomik Forumu toplantıları kapsamında yayınladı.

3.02.2010Gündem
Garanti BBVA, bir kez daha Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde yer alan tek banka oldu

Garanti BBVA, bir kez daha Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde yer alan tek banka oldu

Garanti BBVA, kurumsal firmaların dünya çapında sürdürülebilirlik performanslarını değerlendiren en prestijli platformlardan biri olan Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’ne bu yıl da girmeye hak kazanarak endekste beş kez üst üste yer alan Türkiye’den tek şirket oldu.

23.09.2019Ekonomi
İstanbul mobilitede global bir lider olma yolunda

İstanbul mobilitede global bir lider olma yolunda

Deloitte’un dünya çapında 52 şehri inceleyen ‘Şehir Mobilite Endeksi’ çalışmasına göre İstanbul, ulaşım çeşitliliği konusunda pek çok metropol şehirle birlikte global lider olarak tanımlanıyor. Çalışma, dünyanın en eski şehirlerinden olan İstanbul’un mobilitede global bir lider olma yolunda proaktif bir çevreye sahip olduğunu ortaya koyuyor.

13.12.2018Teknoloji
Gıda sürdürülebilirliğinde lider Fransa oldu

Gıda sürdürülebilirliğinde lider Fransa oldu

Barilla Gıda ve Beslenme Vakfı'nın (BCFN) The Economist Intelligence Unit (EIU) işbirliğiyle hayata geçirdiği Gıda Sürdürülebilirlik Endeksi’nin 2018 verileri açıklandı. Dünya nüfusunun beşte dördünü ve gayrisafi küresel hasılanın yüzde 90’ından fazlasını temsil eden endekste, bu yıl ölçümlenen ülke sayısı ise 34'ten 67'ye çıkarıldı. Üç temel başlıkta, 38 gösterge ve 90 kriter üzerinden yapılan değerlendirme sonucu Fransa, gıda sürdürülebilirliği alanında hayata geçirdiği uygulamalarla endeksin lideri oldu. Endekste Hollanda ikinci, Kanada üçüncü, Finlandiya dördüncü, Japonya beşinci olurken, Birleşik Arap Emirlikleri ise listenin sonunda yer aldı.

4.12.2018Ekonomi
Fransa dünya lideri oldu Türkiye bakın kaçıncı sırada...

Fransa dünya lideri oldu! Türkiye bakın kaçıncı sırada...

Fransa, en sürdürülebilir gıda sistemine sahip ülkelerin seçildiği “2017 Gıda Sürdürülebilirlik Endeksi’nin” (FSI) lideri oldu. Endekste yer alan 34 ülke, küresel GSYİH’nın yüzde 85’inden fazlasını ve küresel nüfusun üçte ikisini temsil ediyor. Küresel çapta üretilen tüm gıdanın üçte birinin israf edildiği günümüzde, Fransa özellikle gıda kaybı ve atık konusunda öncü oldu.

7.12.2017Ekonomi
Hem rekortmen hem çevreci

Hem rekortmen hem çevreci

2016 yılında toplam 340 bin adetlik üretim ve 270 bin adetlik ihracatla otomotiv sektörünün lideri olan Tofaş, çevresel yönetim performansıyla da dikkat çekiyor.

11.07.2017Ekonomi
İnsani gelişmişlik liginde 11 basamak birden düştük

İnsani gelişmişlik liginde 11 basamak birden düştük

BM Kalkınma Programı'nın (UNDP) hazırladığı ‘‘İnsani Gelişim Raporu’’ açıklandı. Rapora göre, Türkiye, 2002 yılında 175 ülkeyi içeren insani gelişmişlik sıralamasında 11 basamak gerileyerek 85. sıradan 96. sıraya düştü.

8.07.2003Ekonomi
İnsani gelişmişlik sıralamasında 11 basamak düştük

İnsani gelişmişlik sıralamasında 11 basamak düştük

Türkiye, 2001 yılında yaşadığı ekonomik krizin etkisiyle insani gelişmişlik sıralamasında geriledi. Rapora göre, Türkiye, 2002 yılında 175 ülkeyi içeren insani gelişmişlik sıralamasında 11 basamak gerileyerek 85. sıradan 96. sıraya düştü.

8.07.2003Ekonomi
Çevreye zarar vermeyen hisse ister misiniz

Çevreye zarar vermeyen hisse ister misiniz?

Borsada oynamak istiyor ama hisse seçiminde etik kurallarınızı gözönünde bulundurmayı tercih ediyorsanız, İngiltere'ye gitmeniz gerekiyor. İngiliz yatırım danışmanları bu konudaki hassasiyetlere cevap veriyor.

21.07.2001Ekonomi

Yazar Sonuçları

Küresel Rekabetçilik Endeksi’nde Türkiye neden 3 basamak düştü?

DÜNYA Ekonomik Forumu’nun geçen hafta yayınladığı “2018 Küresel Rekabetçilik Endeksi 0.4”te Türkiye 3 basamak gerileyerek 140 ülke arasında 61. oldu.

23.10.2018