MENÜ

Çevre Ve Şehircilik Bakanı

Çevre Ve Şehircilik Bakanı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Çevre Ve Şehircilik Bakanı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Çevre Ve Şehircilik Bakanı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 4.344 Çevre Ve Şehircilik Bakanı haberi bulunmuştur.

Çevre Ve Şehircilik Bakanı Haberleri

Bakan Bayraktar: İstifa etmezsem şerefsizim

Bakan Bayraktar: "İstifa etmezsem şerefsizim"

TBMM Genel Kurulu'nda, Kamu İhale Kanunu'nda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi kabul edilerek yasalaştı. Genel Kurul sert tartışmalara konu oldu.

2.11.2012Ekonomi
Soruşturma varsa istifa etmezsem şerefsizim

Soruşturma varsa istifa etmezsem şerefsizim

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, muhalefetin TOKİ iddialarına karşı sert çıkarak, “35 bin ihale yaptım, hakkımda bir dava, soruşturma açılmışsa getir istifa edeceğim, etmezsem şerefsizim” dedi.

2.11.2012Ekonomi
Temiz çevre için çocukluktan önlem

Temiz çevre için çocukluktan önlem

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, çevrede önceliği kadınlara ve çocuklara verdiklerini belirterek, “Çevre bilinci yükselince çevresel yatırımlarda da ciddi artış oluyor” dedi. Talim Terbiye Kurulu ile görüştüklerini belirten Bayraktar, gazetecilere yaptığı açıklamada şunları söyledi:

3.11.2012Gündem
İstanbul’un denizi 2 yaz sonra kirli çıktı

İstanbul’un denizi 2 yaz sonra kirli çıktı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, İstanbul’da 6 merkezdeki 32 noktada geçen yıl denize girmenin sağlıklı olmadığı sonucuna vardıklarını açıkladı.

5.11.2012Gündem
Hurdası bile 10 milyar dolar

Hurdası bile 10 milyar dolar

Türkiye, ömrünü tamamlamış 235 hurda gemiden 10 milyar dolarlık katma değer 785 bin ton da metal hurdası kazandı.

11.11.2012Ekonomi
Bakan Bayraktar boş koltukları görünce kızdı

Bakan Bayraktar boş koltukları görünce kızdı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Trabzon’da katıldığı bir toplantıda salondaki koltukların boş olmasını eleştirdi.

16.11.2012Gündem
BAKAN BAYRAKTAR BOŞ KOLTUKLARI GÖRÜNCE KIZDI

BAKAN BAYRAKTAR BOŞ KOLTUKLARI GÖRÜNCE KIZDI

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Trabzon’da katıldığı bir toplantıda salondaki koltukların boş olmasını eleştirdi. Peker’in ardından kürsüye gelen Bakan Bayraktar, koltukların boş olmasına şöyle sitem etti:"Semih Bey güzel konuştu. Kendilerine 10 ilin bağlı olduğunu söyledi ama 10 ilden 10’ar kişi getirseydi yüz kişi olurdu. Salon da böyle boş kalmazdı. Öyle bir zayıflık da var. Semih Bey iyi söylüyorsun, güzel konuşuyorsun da ayinesi iştir kişinin. Devamını söylemiyorum." Ömür AVCI / Osman ŞİŞKO - DHA

16.11.2012Haber
Boş koltuklar Bakanı kızdırdı

Boş koltuklar Bakanı kızdırdı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Trabzon’da katıldığı bir toplantıda salondaki koltukların boş olmasını eleştirdi. Bayraktar, ev sahibi oda başkanına “Ayinesi iştir kişinin ... Devamını söylemiyorum” dedi.

16.11.2012Ekonomi
Gönül rızası şart

Gönül rızası şart

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Denizli Karahayıt Colossae Otel’de sivil toplum örgütleri ve denetim firma temsilcileri, müteahhitlerle toplantı yaptı.

19.11.2012Ege
İnşaat müteahhitleri odası kurulsun

İnşaat müteahhitleri odası kurulsun

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Türkiye’de artık her önüne gelenin inşaat yapamayacağını belirterek, ticaret odalarının aidat gelirleri nedeniyle inşaat müteahhitleri odası kurulmasını engellediğini söyledi.

19.11.2012Ekonomi
Dönüşüm spekülatörleri risk korkusu yayıyor

Dönüşüm spekülatörleri risk korkusu yayıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, vatandaşı kentsel dönüşümü speküle etmek isteyenlere karşı uyardı. Bir ölçüm sonucunda Bağdat Caddesi’ndeki binaların yüzde 80’inin hasarlı çıktığının ileri sürülmesini değerlendiren Bayraktar, “Hiçbir yerde riskli alan ilanı gibi bir çalışmamız yok” dedi.

21.11.2012Ekonomi
Evet yolsuzluk yapıldı, suçluysam cezasını çekerim

Evet yolsuzluk yapıldı, suçluysam cezasını çekerim

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, TOKİ'den proje alan bir şirketin yolsuzluk yaptığı iddiasına ilişkin, “Burada dolandırıcılık, hırsızlık var. Bu benim zaafımdır, bir idareci olarak orada yapılan yanlışlığı görebilmeliydik. Göremedik, bizim gözümüzden kaçtı. Kim suçluysa cezasını çeksin, ben de dahil” dedi.

22.11.2012Ekonomi
Dolandırıldık benim zaafım

Dolandırıldık benim zaafım

KC Grup’un hasılat paylaşımında TOKİ’yi 55-60 milyon lira zarara uğrattığını söyleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, “Burada dolandırıcılık, hırsızlık var. Bu benim zaafımdır. Ben de dahil suçlu cezasını çeksin” dedi.

22.11.2012Ekonomi
Bayraktar: Bir terbiyesiz yanlışlık yapmış

Bayraktar: Bir terbiyesiz yanlışlık yapmış

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar 'TOKİ'deki yapılan yanlışlığı ben araştırdım, ben buldum. Bunu paylaştım. 40 katrilyonluk işten bir terbiyesiz yanlışlık yapmış. Alacağımızı alıyoruz. 12 milyonunu aldık' dedi.

23.11.2012Gündem
Kentsel dönüşümde moloz seferberliği

Kentsel dönüşümde moloz seferberliği

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 5 Ekim’de start verilen kentsel dönüşüm için yapılan yıkımlarından çıkan molozların geri dönüşümü için uluslararası literatür taraması yaptı.

24.11.2012Ekonomi
Bayraktar’a Göksu’daki kirliliği sordu

Bayraktar’a Göksu’daki kirliliği sordu

CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, Şile ilçesinin Ağva beldesinin önemli turizm değerlerinden Göksu Deresi’ndeki kirliliğin önlenmesiyle ilgili olarak Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar tarafından yazılı olarak yanıtlanması için TBMM’ye soru önergesi verdi.

25.11.2012Gündem
Dönüşüm ‘Türk malı’ olsun

Dönüşüm ‘Türk malı’ olsun

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Türkiye’de yaklaşık 7 milyon binanın yenilenmesini sağlayacak kentsel dönüşüm kapsamında ülke ekonomisine katkı sağlamak için yerli malının kullanılmasını tavsiye etti.

25.11.2012Ekonomi
İftar ve noter ücretini ödeyin, vazgeçelim

İftar ve noter ücretini ödeyin, vazgeçelim

Fikirtepe’de, Albina İnşaat ile bağlantısı ortaya çıkan KC Group’un eski ortaklarından Tahir Erbarlas, taraflar arasında aracı olduğunu belirterek, Albina’nın sözleşmeleri iptal etmek için masraflarının karşılanmasını istediğini söyledi. Fikirtepeliler ise noter harcamalarının yanında iftar yemeğinin bedelinin de istendiğini belirtiyor.

27.11.2012Ekonomi
Bakandan habersiz ‘cinayet’ planı

Bakandan habersiz ‘cinayet’ planı

Yapı Denetimi Kanunu’nu taslağında yer alan, ‘Boğaziçi Öngörünüm Bölgesi’ ile ilgili bölüme Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar tepki gösterdi.

28.11.2012Ekonomi
Mallarına el koyduk

Mallarına el koyduk

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Fikirtepe’deki iddiaları gündeme getiren Hürriyet Gazetesi’nin manşetini örnek göstererek, “Fikirtepe’de vatandaşa yapılan şeyler şimdi engellendi. Çok iyi oldu, hayırlı oldu” dedi.

28.11.2012Ekonomi
İstifa etsin yoksa...

'İstifa etsin yoksa...'

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ı, TOKİ'deki yolsuzluk iddiaları nedeniyle istifaya çağırarak, “Gelecek perşembeye kadar istifa etmediği takdirde perşembe günü yeni bir yolsuzluk dosyası daha açıklayacağız” dedi.

29.11.2012Gündem
Fikirtepe’de sözleşmeler iptal

Fikirtepe’de sözleşmeler iptal

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, KC Group olayıyla ilgili “Cinlerimi tepeme çıkardı. Riske girdim ama olay ortaya çıktı” dedi

29.11.2012Ekonomi
İşte hükümetin basın karnesi

İşte hükümetin basın karnesi

Hükümet üyeleri arasında “en çok basına çıkanlar” araştırması yapıldığı ortaya çıktı.

30.11.2012Gündem
İstemeyene dönüşüm yok

İstemeyene dönüşüm yok

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, dün Elazığ’da TOKİ ve Memur-Sen işbirliğinde yaptırılan 834 konutun anahtar teslim törenine katıldı.

1.12.2012Gündem
Başbakanı TOKİ ile vurdu

Başbakan'ı TOKİ ile vurdu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Meclis grup toplantısında Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın TOKİ'de dolandırıldıklarını itiraf ettiğini hatırlatarak, ''Başbakan Bakan’ı arıyor ve 'Yazılı metnin dışına çıkma. Dikkatli konuş' diyor. Sayın Bakan anladın mı şimdi devleti kime soydurduğuna'' dedi.

4.12.2012Gündem
Kılıçdaroğlundan yolsuzluk eleştirisi

Kılıçdaroğlu'ndan yolsuzluk eleştirisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Halkın oyuyla seçilmiş hiçbir milletvekili, terör örgütü mensuplarıyla kucaklaşmaz, kabul etmiyoruz, doğru da bulmuyoruz. Ama bir soruyu sormaktan kendimi alıkoyamıyorum. Bunlar Venezuela’da mı kucaklaştılar acaba? O ülkede Başbakan yok muydu?" dedi.

4.12.2012Gündem
36 özel, 124 kamu binası yıkıldı

36 özel, 124 kamu binası yıkıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, 5 Ekim’de başlayan kentsel dönüşüm kapsamında 10 şehirde 36 özel 124 kamu binasının yıkıldığını açıkladı.

5.12.2012Ekonomi
Denizi kirletenlere havadan-karadan sıkı takip

Denizi kirletenlere havadan-karadan sıkı takip

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, başta İstanbul olmak üzere İzmir, Antalya, Mersin, Kocaeli ve Muğla'da denizlerde gemi ve hava araçlarına yerleştirilen kameralarla denetim yaparak kirliliğe neden olanları cezalandıracak.

6.12.2012Gündem
Daire 258 bin TLye satıldı tapuda 30 bin TL gösterildi

Daire 258 bin TL'ye satıldı tapuda 30 bin TL gösterildi

CHP'li iki miletvekilinin iddiasına göre kamu şirketi eli ile binlerce konut üzerinde vergi kaçakçılığı yapıldı. Sayıları 10 bini aşan konutlar için tapuda gösterilen değer ile gerçek değer arasında uçurum seviyesinde fark oluştu. Her bir daire için devletin ortalama 5 bin liralık vergi kaybı oluştu. İddiaya göre TOKİ iştiraki Emlak GYO yüklenici firmaların düşük bedel üzerinden vergi ödemesine göz yumdu.

6.12.2012Ekonomi
Filistin Devlet Başkanı Abbas Çankayada

Filistin Devlet Başkanı Abbas Çankaya'da

Türkiye’ye resmi ziyarette bulunan Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Anıtkabir’e yaptığı ziyaretin ardından Cumhurbaşkanı Abdulah Gül tarafından Çankaya Köşkü’nde resmi törenle karşılandı.

11.12.2012Gündem
Yabancılar 6 milyon metrekare aldı

Yabancılar 6 milyon metrekare aldı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Tapu Kanunu ve Kadastro Kanunu'nda değişiklik yapan kanunun yürürlüğe girdiği 18 Mayıs 2012 tarihinden bu yana yabancı uyruklu gerçek kişiler tarafından 1 milyon 969 bin 849, yabancı sermayeli şirketler tarafından da 3 milyon 900 bin 366 metrekare tarım arazisi taşınmazının edinildiğini açıkladı.

12.12.2012Ekonomi
Kentsel dönüşüm için kaynağı nerden bulacağız

Kentsel dönüşüm için kaynağı nerden bulacağız

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, eskiden açık sözlü bir bürokrattı şimdi de açık sözlü bir bakan olarak yola devam ediyor. Kentsel dönüşüm için 20-25 milyar dolarlık kaynağa ihtiyacı olduğunu söyledi ve bu kaynağın ‘yok’ olduğunu vurguladı. Kaynak nerden bulunacak?

13.12.2012Ekonomi
Nükleer çöplük için önerge

Nükleer çöplük için önerge

CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, Gaziemir’de toprağa gömülü radyoaktif atıkların ortaya çıkması üzerine 8 maddelik soru önergesi hazırladı.

13.12.2012Ege
‘Terkos’ kadar yer sattık

‘Terkos’ kadar yer sattık

Mütekabiliyet ilkesinin değişmesiyle, yabancılara mülk satışında ilginç veriler ortaya çıkıyor. Antalya’nın ilk sırada yer aldığı 10 ilde, 112 bin 287 yabancı, 90 bin 932 parçayla Terkos Gölü’nün yüzölçümüne karşılık gelen 24 milyon 148 bin metrekarelik taşınmaz satın aldı.

16.12.2012Ekonomi
Bilim adamları Marmariste depremi araştırıyor

Bilim adamları Marmaris'te depremi araştırıyor

İstanbul Teknik Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü ve Maltepe Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yüksek Mühendis Prof. Dr. Ahmet Ercan’ın da aralarında bulunduğu çeşitli üniversitelerden alanında uzman 12 biliminsanı bir ayda meydana gelen 2 bin 340 depremin araştırılması için Muğla’nın Marmaris İlçesi’ne gelmeye başladı. Bölgede ilk incelemesini yapan Prof. Dr. Ercan, “Yanardağ deniz dibinde oluşumunu tamamladı, ancak bu hemen püsküreceği anlamına gelmez” dedi.

17.12.2012Gündem
Bakan Yıldırımdan İnciraltı çıkışı

Bakan Yıldırım'dan İnciraltı çıkışı

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İzmir’in EXPO 2020 adaylığı kapsamında, İnciraltı’ndaki planlamaya yönelik tepkilere sert yanıt verdi.

27.12.2012Ege
Milletvekilleri en çok başbakana sordu

Milletvekilleri en çok başbakana sordu

Milletvekilleri, 24. Dönemin 2. ve 3. Yasama Yılı'nda en çok soruyu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a sordu.

28.12.2012Gündem
Hıristiyanlık din olmaktan çıktı

Hıristiyanlık din olmaktan çıktı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, dün Trabzon’un Çarşıbaşı ilçesinde AK Parti İlçe Kadın Kolları’nın düzenlediği “Aile içi iletişim” konulu konferansa katıldı.

29.12.2012Gündem
Su yalıtımı yaptırmayana ceza geliyor

Su yalıtımı yaptırmayana ceza geliyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, binalarda su yalıtımı yaptırmayan kişilere idari müeyyidelerin uygulanması için mevzuat çalışmasına başlandığını açıkladı.

30.12.2012Ekonomi
Etkiler izlenecek rötuş olabilecek

Etkiler izlenecek rötuş olabilecek

KONUTTA yeni KDV düzenlemesi, süreç içinde izlenerek gerekli görülen yerlerde yeni düzenlemeler yapılacak.

4.01.2013Ekonomi
Konut alıcısının KDV ile imtihanı

Konut alıcısının KDV ile imtihanı

KONUT sektörü yaklaşık 8 aydır KDV artışını konuşuyor. 1 Ocak’ta konutta yeni KDV’ye ilişkin tüm belirsizlikler ortadan kalktı derken, Bakan Bayraktar “gerekirse gözden geçiririz” dedi. Geri dönüş ihtimali konut alıcısının kafasını yine karıştırdı.

4.01.2013Ekonomi
İstanbulda üç noktada kentsel dönüşüm yıkımları

İstanbul'da üç noktada kentsel dönüşüm yıkımları

Kentsel dönüşüm uygulamaları kapsamında Şişli, Kağıthane ve Küçükçekmece'de de yıkım başladı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar “2013 yılı afet riski altındaki binaların dönüştürülmesi noktasında atılım yılı olacak” dedi.

5.01.2013Ekonomi
Bakan Günay Milasa doyamadı

Bakan Günay Milas'a doyamadı

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın Milas’taki inceleme ve gezisinde bol bol fotoğraf çekti çay keyfi yaptı .

5.01.2013Ege

Yazar Sonuçları

‘Cumhuriyet’i unuttu

BEN bir grup RTÜK çalışanı adına yazıyorum. Kurban ve Cumhuriyet bayramlarından sonra salı günü kuruma geldik. Önceki gün 13.30’da kurum içi bayramlaşma yapılacağı duyuruldu. Devlet kurumlarında bu türden bayramlaşmalar gelenektendir.

31.10.2012

Bugünleri görmek çok güzel...

İktidarları eleştirmek hepimizin hoşuna gider. İçimizi döker ve rahatlarız. Üstelik muhalefet etmek size saygınlık da kazandırır. Ancak iktidarların attıkları bazı adımları çok beğensek dahi görmezden geliriz. Oysa ben bugün size neden bu günleri görmekten memnun olduğumu anlatmak istiyorum.

30.11.2012

Ergenekon battı

Davanın en son durumu tam bir felaket. Anlaşılan, içinden çıkamayacaklarını gören savcılar 22 davayı da birbirine eklediler ve tam bir kördüğüme dönüştürdüler. Benim artık bu dava ile ilgili hiç ümidim kalmadı.

14.12.2012