MENÜ

Cevdet Yılmaz

Cevdet Yılmaz ile ilgili tüm haberleri, son dakika Cevdet Yılmaz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Cevdet Yılmaz haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.543 Cevdet Yılmaz haberi bulunmuştur.

Cevdet Yılmaz, 1 Nisan 1967, Bingöl doğumlu, Zaza kökenli Türk siyasetçi ve doktorant, Ak Parti milletvekili, eski Başbakan Yardımcısı, mevcut Türkiye Kalkınma Bakanıdır.

1992-1994 yılları arasında ABD'ye giderek Denver Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. 1995-2003 yıllarında DPT'deki görevine Planlama Uzmanı olarak devam ederken Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde doktora eğitimi aldı. 2003 yılında doktora tezi kabul edildi. Aynı yıl, teşkilatın AB İlişkiler Genel Müdürlüğü görevine getirildi. Ulusal Ajans, ATAUM ve Sümerhalı'da Yönetim Kurulu üyeliklerinde bulundu. 23. Dönem'de Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Üyesi ve Parlamentolararası Birlik (PAB) Türk Grubu Başkanı oldu. Çok iyi düzeyde İngilizce bilmekte olup evli ve iki çocuk babasıdır.

Cevdet Yılmaz Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan yurda döndü

Cumhurbaşkanı Erdoğan yurda döndü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Macaristan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi'nin dördüncü toplantısına katılmak üzere gittiği Macaristan'dan yurda döndü.

7.11.2019Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan Macaristana geldi

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan Macaristan'a geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Macaristan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi'nin dördüncü toplantısı kapsamında resmi ziyarette bulunmak üzere, "TC-TUR" uçağıyla TSİ 13.00'de Macaristan'a geldi.

7.11.2019Dünya
Bakan Kurum açıkladı İmar denetçi sayısı artırılıyor

Bakan Kurum açıkladı! İmar denetçi sayısı artırılıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Kıyılarımızda, göllerimizde, doğal sit alanlarında, özel çevre koruma bölgesi sınırları içerisinde, şehirlerimizde, yine en son Bodrum'da kaçak yapı ile alakalı kararlılığımız, mücadelemiz devam ediyor. Şu an bin 100 imar denetçimiz var, bu imar denetçi sayısını 2 bin 100'e çıkarıyoruz." dedi.

23.10.2019Ekonomi
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Macaristan’da

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Macaristan’da

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Macar Yurttaş Birliği Partisi’nin (Fidesz) Uluslararası İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Katalin Novak ile görüştü.

18.10.2019Avrupa
Cumhurbaşkanı Erdoğan Azerbaycana gitti

Cumhurbaşkanı Erdoğan Azerbaycan'a gitti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Konseyi) 7. Zirvesi'ne katılmak üzere Azerbaycan'a gitti.

14.10.2019Dünya
Fıratın doğusuna olası operasyona siyasi partilerden destek mesajları

Fırat'ın doğusuna olası operasyona siyasi partilerden destek mesajları

Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna yapmayı planladığı olası operasyon için siyasi partilerden destek mesajları geldi. MHP, CHP, İYİ Parti ve BBP yaptıkları açıklamayla olası operasyona destek verdi.

8.10.2019Gündem
‘Yaşadığınız ülkenin seçimleriyle ilgilenin’

‘Yaşadığınız ülkenin seçimleriyle ilgilenin’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Dışilişkiler Başkanı ve Bingöl milletvekili Cevdet Yılmaz, Almanya’nın başkenti Berlin’deki temaslarını tamamladı. Yılmaz, AK Parti Dışilişkiler Başkan Yardımcısı ve İstanbul milletvekili Zafer Sırakaya ve Berlin Temsilcisi Meryem Göka ile birlikte AK Parti temsilciliğinde düzenlediği basın toplantısında, Almanya’daki görüşmelerini değerlendirirken, Avrupa’da yaşayan Türklere de mesajlar verdi.

27.09.2019Avrupa
‘Seçilme hakkını elde edin’

‘Seçilme hakkını elde edin’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, AK Parti İngiltere Temsilciliği tarafından düzenlenen toplantıda Türk vatandaşlarıyla bir araya geldi. Yılmaz, yurtdışındaki Türk vatandaşlarının bulundukları ülkelerde asimile olmadan entegre olmalarını sürekli desteklediklerini, siyasi, ekonomi, kültürel hayatına katılmalarını tavsiye ettiklerini söyledi.

24.09.2019Avrupa
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan flaş sözler: Eylül ayı bitmeden güvenli bölge oluşturulmazsa...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan flaş sözler: Eylül ayı bitmeden güvenli bölge oluşturulmazsa...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan konuşmasında “Müttefikimiz terör örgütü için güvenli bölge oluşturmanın peşinde, bunu reddediyoruz. Eylül ayı bitmeden Fırat'ın doğusunda kendi askerlerimizle fiilen güvenli bölge oluşumunu başlatmamış olursak artık kendi yolumuza gitmekten başka çaremiz kalmayacaktır” dedi. Erdoğan faizle ilgili de önemli bir açıklama yaparak "Faizi de en kısa zamanda tek haneli rakama indiriyoruz, indireceğiz. Zaten tek haneli rakama indikten sonra enflasyon o da tek haneli rakamda bitmiş olacak" ifadelerini kullandı.

8.09.2019Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Malatya İnönü Üniversitesi’nde düzenlenen Önder İmam Hatipliler Buluşması’nda konuştu. Erdoğan konuşmasında, "Cumartesi anneleri için her cumartesi Galatasaray’a gidenler vardı. Peki o yazarlar sanatçılar şimdi Diyarbakır belediyesi önünde evlatları dağa kaçırılmış olan annelerin yanına niçin gitmiyorlar. Çünkü bunlar iki yüzlü" dedi.

8.09.2019Gündem
Komünist partiye FETÖ anlatıldı

Komünist partiye FETÖ anlatıldı

AK Parti, bir süre önce başlattığı farklı ülkelerdeki siyasi partilerle doğrudan ilişki kurma ve diyalog başlatma çalışmalarını sürdürüyor.

1.09.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan Çinde

Cumhurbaşkanı Erdoğan Çin'de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi temaslarda bulunmak üzere "TC-TRK" uçağı ile TSİ 10.10'da Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'e geldi.

2.07.2019Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan Çine gitti

Cumhurbaşkanı Erdoğan Çin'e gitti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Japonya'daki temaslarını tamamlayarak, özel uçak "TC-TRK" ile TSİ 05.45'te Çin'in başkenti Pekin'e hareket etti.

2.07.2019Dünya
Abe’yle çalışma yemeği

Abe’yle çalışma yemeği

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Japonya Başbakanı Şinzo Abe ile çalışma yemeğinde bir araya geldi.

2.07.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan Japonya Başbakanı Abe ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan Japonya Başbakanı Abe ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Japonya Başbakanı Şinzo Abe ile çalışma yemeğinde bir araya geldi.

1.07.2019Dünya
Bakan Pekcan: Türkiye ve Japonya’nın ticari ve ekonomik iş birliği büyük öneme sahip

Bakan Pekcan: Türkiye ve Japonya’nın ticari ve ekonomik iş birliği büyük öneme sahip

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan “Küresel ticaretteki belirsizliklerin arttığı bu dönemde, bu iki dost ülkenin ticari ve ekonomik alandaki iş birliğinin büyük öneme sahip olduğuna inanıyorum” dedi.

1.07.2019Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiyeye yatırım yapıp memnun kalmayan yoktur

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye'ye yatırım yapıp memnun kalmayan yoktur

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Ülkemize yatırım yapıp da memnun kalmayan, sıkıntı ve sorunlarına çözüm bulunmayan hiçbir girişimci yoktur. Bizler uluslararası doğrudan yatırımları sadece yasal düzenlemelerle desteklemiyoruz, bilfiil kurumsal olarak da destekliyoruz" dedi.

1.07.2019Ekonomi
Binali Yıldırım oyunu kullandı

Binali Yıldırım oyunu kullandı

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ile eşi Semiha Yıldırım, oyunu Tuzla'da kullandı. Yıldırım oyunu kullandıktan sonra yaptığı açıklamada "Kampanya esnasında belki kırgınlıklar olabilir, rakipler arasında da olabilir veya vatandaşlarımızdan kırgınlıklar olabilir... Bugün artık kırgınlıkları bırakma, geleceğe odaklanma zamanıdır" dedi.

23.06.2019Gündem
Doğu Anadolu ile İran arasındaki 50 yıllık çile son buldu

Doğu Anadolu ile İran arasındaki 50 yıllık çile son buldu!

İran ile en uzun sınır hattına sahip Van’da yaklaşık 2 yıl önce temeli atılan ve proje maliyeti 100 milyon TL olan Kapıköy Gümrük Kapısı’ndaki modernizasyon çalışmalarının sona ermesiyle birlikte İran’a seyahat çilesi sona erdi.

16.02.2019Gündem
Türkiye’ye yatırım yapanlar hiçbir zaman kaybetmedi

Türkiye’ye yatırım yapanlar hiçbir zaman kaybetmedi

AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, bir dizi temaslarda bulunmak üzere geldiği Brüksel’de hem Avrupalı Türklere hem de Avrupa ülkelerine mesajlar verdi.

24.01.2019Avrupa
AK Parti Berlin’de temsilicik açıyor

AK Parti Berlin’de temsilicik açıyor

AK Parti, Berlin Yurtdışı Temsilciliği açıyor. AK Parti MYK ve MKYK’da alınan karar gereği açılacak temsilciliğe, AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Meryem Göka atandı.

11.01.2019Avrupa
Bingölde 2500 rakımda kayak keyfi: Hesarek

Bingöl'de 2500 rakımda kayak keyfi: Hesarek

Doğu Anadolu Projesi (DAP) Kalkınma İdaresi Başkanlığı, turizm geliştirme programı kapsamına aldığı Bingöl Hesarek Kayak Merkezi için master planı hazırlıyor.

9.01.2019Seyahat
Elleri ve bacakları engel olmadı, 4 üniversite bitirdi

Elleri ve bacakları engel olmadı, 4 üniversite bitirdi

Bingöl'de doğuştan elleri ve bacakları dirsekten itibaren olmayan 34 yaşındaki Birgül Aran, azmiyle tüm engelleri aştı. Şu ana kadar 7 bine yakın kitap okuyan ve üniversitede 4 farklı bölümü tamamlayan Aran, memur olduğu kütüphanede öğrencilere hizmet veriyor.

3.12.2018Kampüs
‘Türkiye’nin istikrarı ve gücü, Avrupa için de önemli bir katkı’

‘Türkiye’nin istikrarı ve gücü, Avrupa için de önemli bir katkı’

AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Türkiye’nin istikrarının ve gücünün Avrupa için de önemli bir katkı olduğunu söyledi.

23.11.2018Avrupa
Yapay zeka projesini yöneten Türk profesörden bunu istedi: ‘Gelin Türkiye’de anlatın’

Yapay zeka projesini yöneten Türk profesörden bunu istedi: ‘Gelin Türkiye’de anlatın’

Almanya’da bilim, siyaset ve ekonomi temaslarında bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Berlin’de yapay zeka yol projesini yöneten Prof. Dr. Şahin Albayrak’ı Türkiye’ye davet etti.

22.11.2018Avrupa
Yapay zekayı yöneten Türk profesöre: ‘Türkiyeye gelin...’

Yapay zekayı yöneten Türk profesöre: ‘Türkiye'ye gelin...’

Almanya’da bilim, siyaset ve ekonomi temaslarında bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Berlin’de yapay zeka yol projesini yöneten Prof. Dr. Şahin Albayrak’ı Türkiye’ye davet etti.

22.11.2018Avrupa
‘Türkiye ile ilgilendiğiniz kadar Almanya ile de ilgilenin’

‘Türkiye ile ilgilendiğiniz kadar Almanya ile de ilgilenin’

Almanya’ya iki günlük ziyaret düzenleyen AK parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Almanya ile Türkiye’nin çıkarlarının da amaçlarının da ortak olduğunu söyledi. Yılmaz, ülkede yaşayan Türklere “Türkiye siyaseti ile ilgilendiğiniz kadar, Almanya siyaseti ile de ilgilenin. Temsil gücü elde etmeniz çok çok önemli” dedi.

21.11.2018Avrupa
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncıdan müzakerelerle ilgili önemli açıklama

KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'dan müzakerelerle ilgili önemli açıklama

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, "Ucu açık, sonuç odaklı olmayan müzakere süreçleri artık geride kaldı. Bu hususun Birleşmiş Milletler raporlarında da yer almaya başlamış olması memnuniyet vericidir." dedi.

15.11.2018Dünya
Tanıtım videosu paylaşıldı Onları hiç böyle görmediniz

Tanıtım videosu paylaşıldı! Onları hiç böyle görmediniz

AK Parti Gençlik Kolları'nın başlattığı "Kampüse Hoşgeldin" projesi için bazı bakanlar ve parti yöneticileri kamera karşısına geçti. Öğrencilik yılları anılarını anlatan siyasiler gençlere tüyo da verdi.

9.11.2018Gündem
İmaj açılımı: İlk ziyaret Almanya’ya

İmaj açılımı: İlk ziyaret Almanya’ya

İktidar Partisi, yurtdışındaki algının değiştirilmesi için, dört ayaklı bir çalışma başlatma kararı aldı. Hükümetin yürüttüğü resmi temasların dışında, parti genel merkezi, doğrudan siyasi partileri ziyaret ederek, hedeflerini anlatacak ve beklentileri dinleyecek. Bu çalışma, ilk olarak Almanya’dan başlayacak. Sadece siyasi partilere değil, STK’lar ve Türkiye’ye yatırım yapabilecek şirketlere de gidilecek.

14.10.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan Macaristanda

Cumhurbaşkanı Erdoğan Macaristan'da

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi temaslarda bulunmak üzere özel uçak "TUR" ile TSİ 13.10'da Macaristan'ın başkenti Budapeşte'ye geldi.

8.10.2018Gündem
Bulunduğunuz ülkede partilerde siyaset yapın

Bulunduğunuz ülkede partilerde siyaset yapın

AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, yurt dışında yaşayan Türkiye kökenlilere, bulundukları ülkelerde siyasete daha fazla katılmaları, siyasi partilere üye ve seçimlerde aday olmaları çağrısında bulundu.

20.09.2018Avrupa
AK Parti’den Almanya’ya seçim ziyareti

AK Parti’den Almanya’ya seçim ziyareti

AK Parti’nin, 24 Haziran seçimlerinin yurt dışı sonuçlarını değerlendirmek üzere ilk durağı Almanya olacak.

13.09.2018Avrupa
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kırgızistanda

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kırgızistan'da

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "TUR" ile TSİ 14.50'de Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'e geldi. Erdoğan, Bişkek Manas Uluslararası Havalimanı'nda Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov tarafından resmi törenle karşılandı. Erdoğan, karşılamanın ardından Kırgızistan Cumhurbaşkanı Ceenbekov ile baş başa görüştü. Basına kapalı gerçekleşen görüşme, 1 saat 20 dakika sürdü.    

1.09.2018Gündem
Yeni ‘A Takımı’na ilk talimat: Acilen işe koyulalım

Yeni ‘A Takımı’na ilk talimat: Acilen işe koyulalım

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, kongrenin ardından AK Parti yönetiminde yapılan büyük değişim için “Talep tabandan, seçmenden” derken, yarıdan fazlası yenilenen yönetime de “Zaman kaybına tahammülümüz yok, hemen çalışmalara başlayalım” talimatını verdi.

19.08.2018Gündem
Yeni döneme bakansız A takımı

Yeni döneme bakansız A takımı

AK Parti’nin yeni Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) dünkü kongreyle yenilendi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yeni dönemin ‘A takımı’ olarak görev yapacak MKYK’nın yarıdan fazlasını değiştirirken, ilk kez ‘bakansız’ bir liste oluşturdu.

18.08.2018Gündem
AK Partide yeni MYK belli oldu... 9 yeni isim

AK Parti'de yeni MYK belli oldu... 9 yeni isim

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 6. Olağan Büyük Kongresi sonrasında yeni Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyelerini belirledi.

18.08.2018Gündem
Cevdet Yılmaz kimdir AK Parti MKYKsında yer aldı

Cevdet Yılmaz kimdir? AK Parti MKYK'sında yer aldı!

Cevdet Yılmaz kimdir sorusunun yanıtı AK Parti MKYK'sının belli olmasının ardından vatandaşlar tarafından merak edilmeye başladı. 23 ve 24. Dönemde Bingöl Milletvekili seçilen Cevdet Yılmaz'ın kişisel bilgileri merak ediliyor. Peki, Cevdet Yılmaz kimdir?

18.08.2018Gündem
Türkiyeyi tarımsal alanda Avrupa’da 4. sıradan 1. sıraya getirdik

"Türkiye'yi tarımsal alanda Avrupa’da 4. sıradan 1. sıraya getirdik"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Türkiye'yi tarımsal alanda Avrupa’da 4. sıradan 1. sıraya yükselterek Avrupa’nın en büyük tarım ülkesi konumuna getirdik." değerlendirmesinde bulundu.

29.07.2018Ekonomi
AK Partiden turizm bülteni

AK Parti'den turizm bülteni

AK Parti Ekonomi İşleri Başkanlığınca "AK Parti Dönemi Turizm" başlığıyla hazırlanarak teşkilatlara gönderilen ekonomi bülteninde Türkiye'nin turizm hedeflerine yer verildi.

17.07.2018Ekonomi
Erdoğanın yemini öncesi yeni kararname yayınlanacak

Erdoğan'ın yemini öncesi yeni kararname yayınlanacak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yemin töreni öncesinde yeni kararname yayınlanacağını söyledi.

9.07.2018Haber